За досадниците

  • 3 246
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 303
Как се справяте с досадните коментари на пенсионери,лелки,чичковци относно децата.
Моят син  на почти 2 год обожава да гони гълъби и крещи като бесен,наскоро беше подгонил пак една групичка.Една баба взе да ми вика с един възмутен тон-кажете му да остави гълъбите,тя им давала жито да ядат и въобще как може такова нещо,аз реших,че се шегува Laughing  стъписах се и й викам-дете е- и го оставих ей така нарочно да си гони гълъбчетата около нея при което тя едва ли не го изруга и му каза да се маха.Казах й да си гледа работата,но се засегнах,че някои може да има такова отношение към толкова малко дете..Явно тепърва има какво да видя още,дали не е най-добре да се правя на ударена и да не им обръщам внимание.Др път един пенсионер ми вика-извади го това дете от количта,нека да ходи и разни други подобни .Абе тия хора нямат ли си друга работа!?

# 1
  • Мнения: 40
От досадниците отърваване няма, така че просто ги игнорираш все едно не съществуват.За съжаление винаги се намира някой да дава акъл Naughty

# 2
  • София
  • Мнения: 5 023
Предлагам им те да поемат грижите и възпитанието на детето - моментално се изнасят от полесражението Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 888
Игнорирам ги или ако съм в настроение се шегувам с тях. Давам голяма свобода на децата си и не приемам мнения на досадници.

# 4
  • Мнения: 8 999
Изобщо не им обръщам внимание. Коментарите на непознати самотници, които си врат гагата, където не трябва, нямат никаква стойност за мен. Нито ме дразнят, нито ме карат да се замислям.

# 5
  • Мнения: 14 654
Никак, изобщо не ме интересува какво говорят разни случайни хора. Но разбирам жената, дето е направила забележка за гълъбите, защо трябва да бъдат смущавани за забавление на детето ти?

# 6
  • Мнения: 1 303
Никак, изобщо не ме интересува какво говорят разни случайни хора. Но разбирам жената, дето е направила забележка за гълъбите, защо трябва да бъдат смущавани за забавление на детето ти?

 ooooh! ooooh! ooooh! Горките гълъбчета, гладни остават, защото детето ми (на година и 10 м) искрено се радва да ги гони 5 минути. Да ти кажа болшинството от хората се умиляват пред такава гледка и се усмихват. Това е неговия начин да изрази радостта си от птиченцата и да им се порадва... И между другото повечето ходят по-бързо от него и литват само в краен случай...

Последна редакция: сб, 09 авг 2008, 12:57 от Ve$$elka

# 7
  • Мнения: 2 722
Не си хаби нервите за такива неща. Винаги ще има хора, недоволни от начина по който детето ти се забавлява. Аз си умирам от кеф като гледам възмутените погледи и слушам коментарите на бабите около блока за това, как децата ми шляпат в локвите след дъжд и се забавляват. Стига да не карат околните неволно да участват в мокрото им забавление, игнорирам забележките и си гледам живота.

# 8
  • София
  • Мнения: 44 133
И моя много обича да ги гони, обикновенно го оставям, но ако в това време, някой друг ги храни или самия ми син им е дал да хапват нещо и те докато ядат тръгне да ги гони - спирам го естествено. Обяснявам му, че когато ядат животните и хората не се закачат и не се играе с тях, а се оставят за малко на мира докато слвършат и т.н.....
все пак и те са живи същества, игрите са игри, но когато животно или човек спи или яде и пие, не се закача....

ако наблизо има други гълъби - пренасочвам вниманието му към тях, ако не просто правим нещо друго...


А за разните там коментари, що се возел в количка и т.н...подминавам ги без да се трогвам.

# 9
  • Мнения: 4 784
Ох, аман от коментарите и да си призная честно, рядко се удържам, колкото и да не ми се иска, да отвърна  и аз по същия нагъл начин. Истината е, че не трябва да им обръщаме внимание.

# 10
  • София
  • Мнения: 17 592
Хм, таз бабка сигурно щях яко да я сдъвча...

# 11
  • Мнения: 1 763
Ами опитвам се да не обръщам внимание, но понякога идват при мен и започват да ми викат "Направи това така, това иначе" и аз съм по-груба и рязка, отколкото когато и да било през живота ми. Една бивша комшийка пенсионерка беше се протегнала да му вади биберона от устата, за да не свиквал с биберон. Е как да не им крещиш на такива! Тази баба с гълъбите явно си е търсила повод да се заяжда. Едва ли е мислила, че детето ти ще успее да хване някой гълъб или ще му изяде житото.

# 12
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
Такива хора - колкото искаш! ooooh!
Аз уж не им се връзвам и не им обръщам внимание, ама ми се вдига яко адреналина и усещам, че вътрешно страшно се вбесявам! #Cussing out Даже такива случки ги мисля с дни.... Но вече съм си обещала, че хич няма да ми пука от хора, на които им липсват емоции в живота и са тръгнали да се занимават с  разни поучения на малки деца и особено на родителите им! #2gunfire

# 13
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
За досадниците - когато съм спокойна не им обръщам внимание...
обаче като ми е нервно нещо - направо ги посичам с две думи.  Twisted Evil

# 14
  • Мнения: 14 654
ooooh! ooooh! ooooh! Горките гълъбчета, гладни остават, защото детето ми (на година и 10 м) искрено се радва да ги гони 5 минути. Да ти кажа болшинството от хората се умиляват пред такава гледка и се усмихват. Това е неговия начин да изрази радостта си от птиченцата и да им се порадва...

Е, ако някой те подгони докато ядеш приятно ли ще ти стане? Изобщо в случая бабата си е била напълно права, можело е да я осатвите да си нахрани гълъбите. Защо желанието на детето ти да е по-важно от нейното? Все някога трябва да го научиш да се съобразява с останалите.
Има идиотки, дето се умиляват като децата им ловят пепрудки и скакалци, ами радват се, или докато кършат клоните на дърветата и брулят листата им.

# 15
  • Мнения: 2 471
Днес сутринта присъствах на същата ситуация. Дечица гонят гълъби, баби крещят по тях. Гълъбите стресирани, според мен от крясъците на бабите.
Аз имах друг случай. Правех сапунени балончета с детето ми и още 5-6 нейни приятелчета. Една бабка седна при нас. И изведнъж, като взе да ми крещи..... Да съм престанела, пречела съм и . Пък ако не, да съм се преместела на друго място - показа ми една слънчева пейка ooooh!

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 589
Не им обръщам голямо внимание на непознатите досадници. Понякога им отговарям с усмивка или направо ги подминавам.
Но на досадните забележки на свекито много се връзвам.  #2gunfire

# 17
  • Мнения: 1 303
ooooh! ooooh! ooooh! Горките гълъбчета, гладни остават, защото детето ми (на година и 10 м) искрено се радва да ги гони 5 минути. Да ти кажа болшинството от хората се умиляват пред такава гледка и се усмихват. Това е неговия начин да изрази радостта си от птиченцата и да им се порадва...

Е, ако някой те подгони докато ядеш приятно ли ще ти стане? Изобщо в случая бабата си е била напълно права, можело е да я осатвите да си нахрани гълъбите. Защо желанието на детето ти да е по-важно от нейното? Все някога трябва да го научиш да се съобразява с останалите.
Има идиотки, дето се умиляват като децата им ловят пепрудки и скакалци, ами радват се, или докато кършат клоните на дърветата и брулят листата им.

Да,най-добре на такива и подобни коментари човек да не обръща внимание.Озлобени детемразци винаги ще има за съжаление Tired

# 18
  • София
  • Мнения: 44 133
Защо???
В крайна сметка детето трябва да се научи и да уважава останалите живи същества....коментара е грубичък...но все пак вярен...

# 19
  • Мнения: 1 303
Ехоо става дума за дете на година и нещо,какво ще разбере?Най-мнго да истеряса защото съм прекъснала нещо толкова безобидно.Нито къса крила на пеперуди нито удря кучета или нещо подобно.Това ,че на някой му пречи моето дете въобще не ме интересува.Да не говорим,че аз също бях купила пуканки за да даваме на гълъбите храна..

# 20
  • София
  • Мнения: 44 133
има си начини....ако има желание, че е на година и нещо не пречи....
не става въпрос изобщо да не го прави, но защо докато се хранят?????
ама щом на теб така ти е добре изобщо не разбирам за какво е тази тема.... да чуеш цъкане срещу бабката и ох горкана, как си се стърпяла да не я насмелиш.......
Ами за мен не си била права и това си е.....

# 21
  • Мнения: 1 303
има си начини....ако има желание, че е на година и нещо не пречи....
не става въпрос изобщо да не го прави, но защо докато се хранят?????
ама щом на теб така ти е добре изобщо не разбирам за какво е тази тема.... да чуеш цъкане срещу бабката и ох горкана, как си се стърпяла да не я насмелиш.......
Ами за мен не си била права и това си е.....
Мда,точно за това,чух твоето мнение-като на злобната баба,ставате 2(с янечек 3),интересно ми е колко още ще я защитят Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 44 133
не защитавам бабката...надали бих направила и забележка за такова нещо на чуждо дете...
просто си помисли ако ти си хапваш доволно и дойде някакъв великан да те гони, колко ще ти е гот и дали ще те интересува дали е на 1 или 100 години...просто не е чесно спрямо животните....

преди време имаше една тема за детенце, което се зарадвало на улично спящо куче и се метнало върху него да го гушне, кучето стреснато подскачило и леко го гризнало.... ами ако последиците бяха по-лоши.... за това просто децата от първия им миг се учат, че ядящи и спящи животни не се тормозят...верно от гълъби няма да пострада, но от друго....

А ти как ще реагираш ако ти ядеш и детенцето ти дойде и почне например да те скубе или хапе...няма ли да го помолиш да не го прави и да му обясниш, че като се нахрани ще си играете...или щото е малко и не разбира ще го оставиш да си прави каквото си иска....


И бъди сигурна - децата разбират много повече....

истината е , че просто не ти е пукали и детето ти е било по-важно от всички и всичко и дали пречи или не на някой ти е било през .... това е.

# 23
  • Мнения: 1 303
Не,работата беше че оная се дразнеше от писъка на детето,аз поне не забелязах гълъбите да ядат-тя така твърдеше.Немога да приема равнодушно някой да ми сиктирдосва детето по този начин.И аз се дразня от хиляди неща,но не крещя по хората.

Последна редакция: сб, 09 авг 2008, 22:08 от Ve$$elka

# 24
  • София
  • Мнения: 44 133
четейки първия ти пост си представих картинката - баба  хранеща гълъби, събра ли се в краката и  двайсетина и изведнъж върхлита твоето дете и почва да ги гони и пищи.....

Ако не е било така - ок, права си, но ако това е случката - не си....

# 25
  • Мнения: 14 654
Сиктирдосала ти е детето?! Не вярвам  Grinning
Предлагам ти да се включиш в темата "Дразнят ли ви бабичките".

# 26
  • Мнения: 1 303
Сиктирдосала ти е детето?! Не вярвам  Grinning
Предлагам ти да се включиш в темата "Дразнят ли ви бабичките".
Аз ти предлагам да се скриеш  Grinning

# 27
  • Мнения: 14 654
Тъкмо това смятам да направя. Темата очевидно не е за дискусии и излагане на гледни точки, различни от твоята, а за оплакване и злобеене.
Щом не намираш за добра идея поне малко да се съобразяваш с околните, как изобщо допускаш, че някой е длъжен да се съобразява с детето ти? Нормално е за някои то да не е по-важно от гълъбите или тишината.

# 28
  • Мнения: 1 303
Абе стига бе,какви сте такива хора-тишина в центъра на града,на площад осеян с гълъби, деца,които играят и ги гонят и група изкуфяли пенсионери,които се чудят с кой да се заядат.Айде моля ви се-ще ми говориш за съобразяване'не съм го пуснала да крещи в някоя църква или банка или галерия.

# 29
  • Мнения: 2 197
четейки първия ти пост си представих картинката - баба  хранеща гълъби, събра ли се в краката и  двайсетина и изведнъж върхлита твоето дете и почва да ги гони и пищи.....
Ако не е било така - ок, права си, но ако това е случката - не си....
И аз така си представих случката.
Също мисля, че възмущението ти е пресилено. Имаше доста изказвания в смисъл, че децата се учат да не закачат животните. Аз лично уча дъщеря ми на това от малка. И наистина забавлението на твоето дете определено не ми се струва предизвикващо умиление. Никога не бих му направила забележка, но за мен дете на 2 години вече разбира доста неща. Поне аз успях да обясня на дъщеря си много отдавна, че кучетата и котетата не се дърпат за ушите както пък тя искаше да се забавлява. В момента мога да кажа, че спокойно мога да я оставя до куче без да се опасявам, че ще се хвърли да го целува и дърпа, поне не и преди да и се разреши.
Иначе коментарите са неизбежни и трябва да свиква с тях. А факта, че нашето мнение не винаги съвпада с изказаното от друг не винаги означава, че само ние сме прави. Аз примерно не обръщам внимание на коментари, които не отговарят на моето виждане, но не тръбя категорично, че другия не е прав. Всеки има право на мнение и правото да го изказва.

# 30
  • Мнения: 2 084
"... и го оставих ей така нарочно да си гони гълъбчетата около нея при което тя едва ли не го изруга и му каза да се маха..."

Досаден коментар или логична забележка?
 Моят досаден коментар: Двегодишните деца порастват и не чакат някой да ги оставя да правят нарочно, а просто си правят нарочно.

# 31
  • Мнения: 1 303
ХУбаво бе хора,детето ми нищо лошо не е направил на гълъбите,погонил ги малко,възмущението ми на коментара на бабата си е нормално за една майка.Никой не говори за тормоз над животните.Говоря за конкретна ситуация-площад с гълъби и деца,които тичат и им се радват...
Освен това темата беше-как се справят с досадниците,които ви дразнят.Не питам дали съм права или не,защото за мен съм си абсолютно права Peace

# 32
  • Мнения: 7 723
 
...Е, ако някой те подгони докато ядеш приятно ли ще ти стане? Изобщо в случая бабата си е била напълно права, можело е да я осатвите да си нахрани гълъбите. Защо желанието на детето ти да е по-важно от нейното? Все някога трябва да го научиш да се съобразява с останалите.
...
Извинете ме, че се намешвам,
но по логиката на тази асоциация да оставиш животното да се наяде
и после да го гониш правя връзка и с това
да оставиш комара да ти изсмуче кръвта и после да го шляпнеш... Rolling Eyes
(примерно)

Та гълъбите кълват и серат денонощно..
...откъде толкова търпение, че да ги изчакаш да хапнат
и после да ги подгониш? ooooh!
Че кво пък толкова ще им стане?
Ще се задавят ли, кво? newsm78

Нормално е едно две годишно дете да гони гълъби
не защото иска да ги инквизира, а защото му е забавно ...

...а бабата ако иска толкова много да с храни пернатите гадини
и е загрижена за доброто им храносмилане,
да им дава трошици на прозореца си.
(не завиждам на съседите от долу, обаче) Crazy

Последна редакция: нд, 10 авг 2008, 00:04 от кукуРУСКА

# 33
  • Мнения: 1 303

ЕЕ най-накрая някой да вникне конкретно по темата,а не да ми разправя за късане на крила на насекоми и измъчване на животни
кукуРУСКА  bouquet,така се хилих на написаното Grinning

Последна редакция: нд, 10 авг 2008, 00:13 от Ve$$elka

# 34
  • Мнения: 7 723

ЕЕ най-накрая някой да вникне конкретно по темата,а не да ми разправя за късане на крила на насекоми и измъчване на животни
кукуРУСКА  bouquet,така се хилих на написаното Grinning
Аман от "природозащитници" ooooh!

Естествено, че за една майка желанието на детето й да си играе с гълъбите
(защото съм сигурна, че на него това му е на игра
и си мисли, че като ги гони и те бягат им е забавно)
е по- важно от това дали гълъба ще си напълни правото черво или не ooooh!
А бабата би трябвало да е по- спокойна.
Гълъбите няма да останат гладни...
Да си виждала слаб гълъб? Whistling Wink

Последна редакция: нд, 10 авг 2008, 00:46 от кукуРУСКА

# 35
  • Мнения: 881
Ако можех щях да ги изтребя тия животни гълъбите. Винаги когато седим някъде и децата хапват зрънчо или нещо друго те кълват в краката ни. Да не говоря, че често минавайки по пътеката пред блока ни една луда бабка мята мокър хляб от 8 етаж, за да нахрани гълъбите и това става на 5 метра от една група майки и деца. Навсякъде е насрано, а на всичкото отгоре лудата ни прави забележка защо сме изпишквали момиченцата на голото място т.е. в пръстта, а не в тревата, която стига до коленете ни.
Другото, което вече почвам да се дразня е, че понеже дъщеря ми много обича да си събува обувките и да ходи боса и естествено коментарите, че може да се набоде на стъкло. Е аман, аз като че ли съм идиот и незнам.  ooooh!

# 36
  • Мнения: 1 763
Ve$$elka, не се притеснявай толкова от някои коментари по темата. В този форум дори да споделиш, че си слагаш лак за нокти, все ще се намери някой да се обвини, че не си гледаш добре детето и не го възпитаваш правилно, въобще, че си небрежна майка и лош човек. Преди време имаше една тема, в която майка споделяше, че домашно куче е скочило на детето и собственикът на кучето се е държал нагло. Имаше коментари от сорта на защо си разхожда детето там, където разхождат кучета и други подобни. Някои хора търсят за какво да се заяждат.
Птиците, които съм наблюдавала, кълват по всяко време. Кокошките на село се смущават, спират да кълват и бягат, когато някой влезе да взема снесените яйца. Свекърва ми има котки по двора, те също излизат и дебнат гълъби и врабчета и дори понякога хващат някое. Това за никого не е проблем, какво да правиш, котката е хищник. Но детето ти виждаш ли, страшно много пречи на горките гълъбчета и как не си го научила да не ги притеснява, докато се хранят ooooh!
Спирам да пиша, защото предчувствам, че ще ме изядат с парцалите, повече няма да влизам да чета по темата, защото се ядосвам. Съветвам те да направиш същото.

# 37
  • Мнения: 7 821
Аз предчувствам, че тази тема ще свърши в коша ...

# 38
  • Мнения: 2 018
ooooh! ooooh! ooooh! Горките гълъбчета, гладни остават, защото детето ми (на година и 10 м) искрено се радва да ги гони 5 минути. Да ти кажа болшинството от хората се умиляват пред такава гледка и се усмихват. Това е неговия начин да изрази радостта си от птиченцата и да им се порадва...

Е, ако някой те подгони докато ядеш приятно ли ще ти стане? Изобщо в случая бабата си е била напълно права, можело е да я осатвите да си нахрани гълъбите. Защо желанието на детето ти да е по-важно от нейното? Все някога трябва да го научиш да се съобразява с останалите.
Има идиотки, дето се умиляват като децата им ловят пепрудки и скакалци, ами радват се, или докато кършат клоните на дърветата и брулят листата им.

Да,най-добре на такива и подобни коментари човек да не обръща внимание.Озлобени детемразци винаги ще има за съжаление Tired

Аз имам три деца и не се смятам за детемразка! Не бих позволила такова нещо, което ти си направила! Дори нещо повече, щях да се включа в храненето на гълъбите с моето дете! Щеше да научи нещо много повече от това да ги гони! Това да не се съобразиш с желанието на бабката, се нарича неуважение. Тя не ти е пречела по никакъв начин, но ти и детето ти, на нея - да.
Не разбирам защо си пуснала темата. Да се оплачеш? Да те потупат по рамото? Или да чуеш мнение.
В случая, не бабката е била досадница, а ти! Сега по темата: Ако бях на мястото на бабката, щях да се преместя на друга пейка. Въпреки, че от такива досадници - отърване няма!

# 39
  • Мнения: 1 303
ooooh! ooooh! ooooh! Горките гълъбчета, гладни остават, защото детето ми (на година и 10 м) искрено се радва да ги гони 5 минути. Да ти кажа болшинството от хората се умиляват пред такава гледка и се усмихват. Това е неговия начин да изрази радостта си от птиченцата и да им се порадва...

Е, ако някой те подгони докато ядеш приятно ли ще ти стане? Изобщо в случая бабата си е била напълно права, можело е да я осатвите да си нахрани гълъбите. Защо желанието на детето ти да е по-важно от нейното? Все някога трябва да го научиш да се съобразява с останалите.
Има идиотки, дето се умиляват като децата им ловят пепрудки и скакалци, ами радват се, или докато кършат клоните на дърветата и брулят листата им.

Да,най-добре на такива и подобни коментари човек да не обръща внимание.Озлобени детемразци винаги ще има за съжаление Tired

Аз имам три деца и не се смятам за детемразка! Не бих позволила такова нещо, което ти си направила! Дори нещо повече, щях да се включа в храненето на гълъбите с моето дете! Щеше да научи нещо много повече от това да ги гони! Това да не се съобразиш с желанието на бабката, се нарича неуважение. Тя не ти е пречела по никакъв начин, но ти и детето ти, на нея - да.
Не разбирам защо си пуснала темата. Да се оплачеш? Да те потупат по рамото? Или да чуеш мнение.
В случая, не бабката е била досадница, а ти! Сега по темата: Ако бях на мястото на бабката, щях да се преместя на друга пейка. Въпреки, че от такива досадници - отърване няма!

Леле мале,колко си възмутена,а имаш 3 деца GrinningБъди сигурна,че ако аз съм дразнител с моето дете-ти си 3 пъти по-голяма напаст с твоите.Защото може и да не предполагаш-но съм 100% сигурна ,че и те дразнят околните понякога по 1 или друг начин-това са деца а не роботчета
Чух достатъчно мнения-кои от кои по-смешни и тъжни ,жалко е че има и такива майки,които гледат на криво едно сладко момченце играещо си с гълъби и въобще такива хора.Предлагам да издигнете бойкот-Не на гоненето на гълъби от децата Mr. Green Mr. Green


'Айде модератора да се включи  bouquet

Последна редакция: нд, 10 авг 2008, 13:55 от Ve$$elka

# 40
  • Мнения: 1 547
Не бих позволила такова нещо, което ти си направила! Дори нещо повече, щях да се включа в храненето на гълъбите с моето дете! Щеше да научи нещо много повече от това да ги гони!

Това е и моето мнение. Досадни са ми сладките дечица, които гонят ненаситните гълъби и злите кучета. Досадни са ми и техните майки.

# 41
  • Мнения: 1 303
Не бих позволила такова нещо, което ти си направила! Дори нещо повече, щях да се включа в храненето на гълъбите с моето дете! Щеше да научи нещо много повече от това да ги гони!

Това е и моето мнение. Досадни са ми сладките дечица, които гонят ненаситните гълъби и злите кучета. Досадни са ми и техните майки.

Какво още мразиш?  Хората въобще?



----------------------------------

И все пак момичета, темата не е "за и против гоненето на гълъби" а за това как се справяте с досадниците и такива които ви се месят в това как гледате детето си. Чухме достатъчно коментари кой прав и кой крив във въпросната ситуация. Но това е далече от идеята на темата и я пуснах не за да чуя подкрепа или цъкане а за да споделите когато някой ви дразни как се справяте с това. Защото колкото и да ми се иска не винаги мога да махна с ръка и да подмина.

# 42
  • Мнения: 2 018
Предлагам да издигнете бойкот-Не на гоненето на гълъби от децата Mr. Green Mr. Green

Тук не става въпрос - дали децата могат да гонят гълъби въобще, а да не се пречи на човек, който си има свои мир и ценности. Твоето дете е пречело на тази жена и до колкото разбрах, ти си го поощрявала. Разликата, между твоето и моето дете, знаеш ли каква е? В родителството! Не съм против децата, но съм против майки като теб!
 
Оня ден в морската градина - една майка с едно момченце по-малко от моя малкия! Приближават се с една топка. Ние сме седнали на една пейка и ядем пуканки. Те изтърваха топката и моя се приближи и я взе. Стои и ги гледа. Майката, говори по тел-а взе топката от ръцете на сина ми и я прибра в количката. Аз го дръпнах да се прибере на пейката, защото явно, нямаше да може да играе с другото дете - нямаше желание от страна на майката. Продължава, тя да си говори по тел-а и малкият И, идва при нас и започва да яде пуканки. Тя се спря на 5 метра и си говори най-малко 10 минути. Онова дете стои при нас и яде пуканки. Проблем - няма, аз пуканки не ям, синът ми не е лаком - пуканки да искаш! Почуди ме само факта, как може да не дадеш топка на едно дете, а да оставиш собственото си, да яде от пуканките на това другото! Говори по тел-а и ни гледа!
Така де - разликата между мен и нея е от земята до небето. Аз възпитавам по друг начин децата си! Тя едва ли се е смятала за нахалница в този случай, както и ти в твоя!
Разбира се, чак пък да отворя тема за такъв случай ми се вижда смешно. Интересно ми беше само как някои хора виждат и преиначават ситуациите. И дали наистина не виждат или се правят на слепи, защото така им отърва?

# 43
  • Мнения: 1 303
Тук не става въпрос - дали децата могат да гонят гълъби въобще, а да не се пречи на човек, който си има свои мир и ценности. Твоето дете е пречело на тази жена и до колкото разбрах, ти си го поощрявала. Разликата, между твоето и моето дете, знаеш ли каква е? В родителството! Не съм против децата, но съм против майки като теб!

Нещо бъркаш в представата си за ситуацията и явно не си прочела описанието ми затова ето отново:

Представи си площад с фонтан в средата и мноооого гълъби - стотици. Също така десетки хора хранейки ги. И също така десетки деца тичайки там и радвайки се на животинките. Като всичко което постигат е да смутят храносмилането на единици. И в един момент въпросното бабе почва да предявява претенции за собственост върху единия край на площада и да са се махали от там всички деца защото тя била хранела гълъбите. Нито е единствената нито храни ВСИЧКИ гълъби. И не ми го казва със спокоен тон а почва да крещи като ненормална. Е при толкова подробно описана ситуация сега какво мислиш?

И по полека с определенията каква майка съм  и не ми давай смехотворни сравнения с описана ситуация за пуканките,защото не ме познаваш въобще.Аман от тупащи се в гърдите "добри майки-героини"

Последна редакция: нд, 10 авг 2008, 14:57 от Ve$$elka

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Толкова сладко детенце имаш, а си изпълнена с толкова негативна енергия...  Confused

# 45
  • Мнения: 2 018
Майка-героиня!  Joy Не, благодаря!  Crazy
Просто - майка с възпитание!  Peace

# 46
  • Мнения: 1 303
Толкова сладко детенце имаш, а си изпълнена с толкова негативна енергия...  Confused

Да,срещу всеки,който си позволява да го обижда,нарича,определя неоснователно
Майка-героиня!  Joy Не, благодаря!  Crazy
Просто - майка с възпитание!  Peace



Хах,добре. Sick



Последна редакция: нд, 10 авг 2008, 15:29 от Ve$$elka

# 47
  • Мнения: 2 471
Еееееее стига, момичета..... темата излезна от добрия тон. Колкото потребители, толкова мнения. Аз не виждам нищо лошо в това, детенце да се радва на гълъбите. И пример с площад в Италия и много гълъби......... Едва ли ще си водя там детето на разходка, вместо на детска площадка. Пък и не вярвам да има дете на 1-2-3г, което да не е подгонвало гълъби.......... И чак такива големи природозащитници сме май само на думи.

# 48
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Момичета не се карайте.
Бабите със техните забележки настина са много досадни.
Дъщеря ми все още е с биберон и постоянно чувам около мен,
тя вече е голяма,хвърляй този биберон и други от сорта.Честно
казано много се изнервям.Меги също гони гълъбите и не виждам проблем в това.


# 49
  • Мнения: 1 303
Меги също гони гълъбите и не виждам проблем в това.



Не,проблемът бил,че ядели през това време,а те това го правят непрекъснато.
А на големите защитници на ядящите гълъби,ако вашето дете случайно подгони гълъб ,дали ще сте сигурни дали той през това време не е похапвал???

# 50
  • София
  • Мнения: 44 133
Добре бе, да беше казала на бабата да си гледа работата и да не се занимава с твоето дете и това е....за какво я пускаш тая тема....да си изкараш яда , че не ти е стискало да я поставиш на място ли?
И защо мислиш, че целия свят трябва да е съгласен с теб и да се съобразява с твоя мироглед?

# 51
  • Мнения: 1 303
Добре бе, да беше казала на бабата да си гледа работата и да не се занимава с твоето дете и това е....за какво я пускаш тая тема....да си изкараш яда , че не ти е стискало да я поставиш на място ли?
И защо мислиш, че целия свят трябва да е съгласен с теб и да се съобразява с твоя мироглед?

О аз й казах да си гледа работата Wink
Виж ако ти пречи темата ,какво търсиш в нея
Половината теми,които се пускат тук са за щяло и нещало,това е форум,нищо кой знае колко серизоно неможе да излезе от тука Peace
Вече помолих модератор да заключва,щото няма какво да се каже повече-интересно ми беше да разбера,че има хора всякакви и в такава безобидна ситуация може да се стигне до изводи колко лош и невъзпитан родител може да е човек.Приятна вечер  bouquet

# 52
  • Мнения: 7 723
Отдавна ми е мерак да видя гълъб със заседнала в кривото гърло троха...ама нъцки Crossing Arms

Веселке, в твойта ситуация съм сигурна,
че да беше хванала и смляла детето си от бой пред очите на бабата,
защото смущава храносмилането на гълъбите,
тя пак щеше да е недоволна и да прави забележки.
Щеше да е мнение, че това мило и сладко детенце
трябва да го оставиш да си поиграе с гълъбите
(предполагам)
....тогава, обаче тук списващите щяха да са мнение:
Гадна бабичка!
Гадни гълъби!
Да пукнат дано!
Тая па баба, как може точно там да ги храни и да дразни децата?!
...и т.н.... Wink Grinning

Общи условия

Активация на акаунт