Мъж,да не може да кара кола???

  • 10 256
  • 164
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 268
Има си дежурни ,скачащи срещу всяко едно мнение във форума.От къде на къде най-важното качество да е шофьорлъка.Никой не го е казал това,ама се намериха такива,дето го изтъкват.Най-важното качество не е да шофираш кола,ако си мъж,но едно от уменията,които трябва да владееш.Живеем в 21 век и светът е мобилен.Ако на някоя от вас й харесва мъжът й да е неумеещ да кара кола,нейна си работа,не й го оспорвам това желание.Аз обаче не мога да живея с такъв мъж,още на втория ден от съжителството ни ще го пратя на шофьорски курсове.

# 106
  • Мнения: 2 401
Цитат
От къде на къде най-важното качество да е шофьорлъка.Никой не го е казал това,ама се намериха такива,дето го изтъкват.

Разбира се, че го е казал.  Това, че някой  безкомпромисно зачерква мъжа, който не шофира какво означава?

# 107
  • Мнения: 278
Много е дразнещо, плиткоумно и не на място подобно изказване, защото карането на кола не е най-важното качество, което да се цени в един човек. Явно авторката се е чудила за какво да се хване за да се раздели с въпросния младеж.
пп Мъжът ми е шофьор от скоро, освен това умее да готви, рецитира стихотворения, даже сам си глади дрехите.

# 108
  • Мнения: 984
...Бившият ми приятел направо изпитва страх от карането и изобщо няма желание да се научи,предпочита да си гони автобусите,вместо да се качи да кара или да си купи кола! sweating..
Колкото по-малко шофьори толкова по-добре.
Аз силно се надявам тестостеронът по улиците да намалее. Има и женички, които обичат силните усещания. На такива им препоръчвам няколко дневно нагледно обучение с пътна полиция по катастрофите с обезобразени трупове и детски включително. Не се извинявам за циничното си отношение.

Преди година автобус щеше да ни повлече /мен и бебето, тогава/ потегляйки с бясна скорост.

# 109
  • Мнения: 2 448
...ако си мъж,но едно от уменията,които трябва да владееш.Живеем в 21 век и светът е мобилен.Ако на някоя от вас й харесва мъжът й да е неумеещ да кара кола,нейна си работа,не й го оспорвам това желание.Аз обаче не мога да живея с такъв мъж,още на втория ден от съжителството ни ще го пратя на шофьорски курсове.

Вие май наистина говорите наизуст. Ако човек няма проблеми с това да шофира, да не мислите, че няма да изкара книжка. Има дори такива дето и книжка имат и пак не става за шофьори.
Тук не говорим за някой дето го мързи.

# 110
  • Мнения: 3 268
Мъжът е личност и има съвкупност от качества,които ние харесваме или не.Ако всичко у даден човек ми харесва и има едно или две неща,които не ми харесват,аз ще му ги споделя и ще опитаме заедно да решим проблема.Ще съм му благодарна ако и той сподели това,което не му харесва у мен.Ще се постарая да го поправя.Затова казах,че ако реша да живея с някой,който не умее да шофира,то аз ще направя всичко възможно той да се научи.Ако няма желание ,това води след себе си други качества на характера-нерешителност,страх,недобра координация.Ето тези вече качества са способни да развалят отношенията ми с един мъж.Едното е следствие на другото.

# 111
  • София
  • Мнения: 62 595
Добре, нали го обичаш този мъж? Защо трябва непременно да го променяш по своя фантазия? Като го чуя или прочета това "трябва", "задължително" и то се отнася до качествата на един човек направо тръпки ме полазват. Все едно чета Пигмалион. Има си калъп като прокрустово ложе - ако човекът е къс следва разтягане, ако нещо стърчи извън калъпа се реже. И после защо се оказал повреден, защо избягал, защо се развел, защо се залюбил с някоя, която го гледа в очите и му се възхищава... Ами, каквото сам си надроби човек, това си сърба.

# 112
  • Мнения: 3 268
Не мога да обичам мъж,който е нерешителен,страхлив и  непохватен.Дори да го обичам в началото,после тези неща ще ни разделят.

# 113
  • София
  • Мнения: 62 595
А като си го заобичала не си ли видяла и разбрала, че е нерешителен, страхлив или непохватен (примерни качества, защото ти ги спомена)? Защо непременно трябва да се променя, за да ти угоди? И ти не си единствената на света. Той може после да се запознае с жена, която не иска и не смята да го променя. Във всеки случай ще имат по-малко поводи за конфликти.

# 114
  • Мнения: 2 018
А като си го заобичала не си ли видяла и разбрала, че е нерешителен, страхлив или непохватен (примерни качества, защото ти ги спомена)? Защо непременно трябва да се променя, за да ти угоди? И ти не си единствената на света. Той може после да се запознае с жена, която не иска и не смята да го променя. Във всеки случай ще имат по-малко поводи за конфликти.

Влюбването и обичта са различни неща!

Ама много крайно си мислите, че тези, които не одобряваме мъж без книжка, че едва ли не като се запознаваме с тях и първото нещо, което ги питаме е: имаш ли книжка? Нещата не са черно бели, както ги представяте!
Ама нали трябва да си бърборим тук!  Wink

# 115
  • Мнения: 3 268
Радостинка,аз с такъв мъж не съм си имала работа.Говоря принципно.Моят има книжка от 18 годишен.Мисълта ми беше,че умението или неумението да караш кола е свързано с други качества на характера,които никак не са за пренебрегване.И както каза Бо,нещата не са черно-бели.По-сложни са.

# 116
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
мъжете природно са предразпложени към шофьорлък, така да се каже...
Затова е това мислене, което вече е като неписан закон.
Съвсем до скоро ме беше страх да шофирам и ги разбирам тези мъже. Но виж на жените им искрено им съчувствам.
Както ми е странно жената да шофира, а в колата до нея да се вози мъж. Визирам 2ма трезвеници и притежатели на шоф. книжки.

# 117
  • Мнения: 46 528
stefani6, мъжете също са хора и както казваш - съвкупност от качества. Не е ли по-дбре да зи изберем такъв, който притежава основните, които искаме, а с другите да направим компромис (освен, ако не се породи желание от негова страна), защото опитите за промяна най-често водят до друго, както и всяко нещо правено насила  Peace то и затова ДиС е пълно с теми за раздели - той си бил такъв от едно време, но тя решила, че ще го промени, да бе  Crazy

# 118
  • София
  • Мнения: 62 595
Ами, бърборим си наистина. Като се огледам наоколо всеки си приказва как "трябва" да изглежда гаджето, децата, къщата, работата..., а накрая се оказва, че постъпва така, както му диктува вътрешното усещане. И в повечето случаи вече осъществените решения нямат кой знае колко общо с "трябването".
Колко мъже казват, че една жена трябва да е домакиня, пък накраят се оженят за жена с обратния начин на живот. Или жени, които много държат да имат хубав мъж, пък се омъжат за някой невзрачен такъв.

# 119
  • Мнения: X
Не ги толерирам.

Общи условия

Активация на акаунт