Трети месец мина вече , Февруарче вече е човече!!!

  • 17 546
  • 293
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 30
Здравейте,мами!
werata-мерси за подробната информация.Единственото,което ме озадачава е,че помощите са само за български граждани.А аз не съм-баща ми е българин,но аз съм само с постоянно жителство в България,но се водя чужденец-нямам гражданство.Моята половинка също е чужденец.Значи няма да можем,така ли?Разбира се ще попитам...но...
Чувствам се добре,освен настроенията...Все още нямам огромно желание за секс и ми е жал за мъжа ми Embarassed Но дори,когато имам просто не мога да се отпусна,не съм същата вече.Стягам се,абе въобще правим"половинчат"секс
и практически само се притеснявам,отколкото да се наслаждавам.Просто не мога!Някой има ли подобен проблем??Притеснявам се ,че може да нараним бебето и че ако се отпусна и го направим както трябва Grinning-както преди-мога да прокървя,ще ме заболи и подобни паранои.Как стоят нещата при вас,момичета,няма кого другиго да попитам...  ooooh!

# 61
  • Мнения: 409
Milf и аз четох същата книга, и още няколко други.
Поръчах си и филма "in thе womb". И в Бг го има "в утробата".

# 62
  • Мнения: 56
Привет, мацки!
Мъчи ме страшно главоболие, но ще уважа новата темичка. Маринче, мерси, че си се потрудила  bouquet
carbo, добре дошла Grinning
Hamelionche, честито ново гражданство, за завиждане си, толкова хора драпат за твоето гражданство Wink
РЕД, честито и на теб  bouquet Пожелавам безоблачно плаване в океана на живота  bouquet
Леле ,Толо, ти си щастливка, че си видяла вече мацката си, браво, завиждам ти, аз така се надявам  и при мен да е пак мацка, не че ще го върна ако е мъж, ама си искам момиченце Blush
За кафето в началото пиех, след това спрях, защото започнах да драйфам, сега от време на време пийвам по едно, но по принцип няма проблем да се пие по едно-две. През първата ми бременност си пийвах и кафенце и биричка, че и попушвах цигарки Embarassed, но сега направо взе да ме сърби гърбът- не пия алкохол, не пуша, секс правя от време на време, направо ще ми пораснат крилца отзад Crazy
За протокола вече не повръщам/ по точно от миналата седмица не съм Rolling Eyes/, циците се успокоиха, апетит не липсва, хапвам добре, но се появи страхотно главоболие, не е постоянно, но като ме хване направо ще ми разцепи главицата Cry В момента съм така, имам чувството, че са ми се дръпнали очите от болка #CrazyУморявам се много бързо и много ми се спи, на обяд спя повече от детето, ужас #Crazy
За бебешката литература аз нищо не чета, но има доста занимателни книжки, който се инрересува може да намери каквото му трябва. Аз намирам тук това, което ме интересува така че съм доволна.
За определянето на месеците: 1-4седмица се води 1месец; 5-8 седм.- 2мес; 9-13седм.- 3месец; 14-17седм.- 4мес; 18-21седм.- 5месец; 22-26седм.- 6месец; 27-30седм.- 7 месец;31-35седм.- 8месец; 36-40седм. 9месец.  От 1-13седм. е първи триместър, от 14-26седм.- втори триместър и от 27-40седм.- трети триместър. Не знам дали става ясно така, ако трябва ще го направя на таблица и ще пратя на някоя от вас да го качи, че аз все още не мога да се справя с качването тук, сори Embarassed
Хайде лека вечер от мен Heart Eyes

# 63
  • Мнения: 592
Непременно ще разказвам как е минало утре, а колкото до драпането - emym мисля че пет години са достатаъчно драпане - при условие че с мъжа ми живеехме заедно на семейни начала още преди да дойда за първи път тук Simple Smile В крайна сметка всичко се възнаграждава - и раздялата, и трудностите и проблемите - всичко свършва. Чувствам че все едно един голям камък ми е паднал от гърба - камък който влачих 5 години. А като за награда - и край на всички мъки се награждаваме с едно малко човеченце - дано всичко е наред и да са ни живи и здрави дечицата  Praynig

толо - хич не се притеснявай включвай се в отбора Юни 2005 - преди няколко дни дойде нова мама също като теб Simple Smile Ще те чакаме Simple Smile

Последна редакция: вт, 12 авг 2008, 00:23 от hamelionche

# 64
  • Мнения: 378
Ей, hamelionche, поздравления! И аз ще очаквам разказа. Наистина си е вълнуваща церемония, някакси поставя едновременно завършек на постигнатата цел и начало на нов етап от живота ти.

Толо, ти май откриваш отбора на момиченцата. Досега все момченца бяха разкрити.

За книгите – ами не ми остава много време да чета бременелски книжки. Правих го с Габи, но сега повече наблягам на списания и памфлети, че по-бързо се четат. Ако нещо ме интересува конкретно – да, ще се поровя в книгите.

# 65
  • Мнения: 356
Привет и от мен!!!!!Лек ден ви желая!

# 66
  • Мнения: 263
 Здравейте, мами!

 Благодаря за съветите за кафенцето. Тази сутрин с чиста съвест си изпих едно и наистина се чувствам по-добре. Таткото ме изнуди и да закуся ( а как не ми се яде...  Sick), а просто не можах да му откажа - закуска в леглото, красиво подредена табла, сандвич, плодове, кафе... чудо! Истински кулинарен виртуоз  chef !
 Колкото за книжките - аз изядох с кориците " Аз чакам дете " на Лоранс Перну и сега съпругът ми я чете и ми я разказва Simple Smile Доста ми хареса. Написана е кадърно, леко се чете и ми се струва доста полезна.
 
 Опитах се да изпратя едно лично съобщение, но тъй като кутията на Darima e пълна, го публикувам тук. Извинявам се, момичета!  bouquet
  Хубав ден на всички!

 Darima,

 Забелязах, че си от ВТ и приятно се изненадах. Аз също съм от Велико Търново и май си нямам позната мама, с която да си бърборим за местни клюки и бебешки истории. Ще се радвам да си побъбрим някой ден на по биричка (или сокче).  cheers
 Като начало мога да те поканя да се присъединиш към гимнастиката за бременни, която посещавам. Мисля, че много ще ти допадне. Мен ме кара да се чувствам чудесно, а и дамите, които я водят, са много мили професионалистки. Тази седмциа играем от 10ч. сутринта във вторник и четвъртък. Залата се намира в здравен център 'Холистика", ул. Сергей Румянцев 65 (ама за номера не съм сигурна  newsm78 ).
 Ще се радвам да се видим!  wavey

# 67
  • Мнения: 649
Добро утро и от мен,

аз днес съм по-добре след двудневното главоболие, което ме мъчи. Нямам търпение да идва четвъртък, защото тогава съм на преглед и ще видя малкото човече как е.

Толо честито ти момиченце. Добре заформята отбора момче и момиче -моята мечта.
Аз също нямам търпение да ми кажат със сигурност пола и се надявам това да стане тази седмица.
Когато ме гледаха на ранния скрининг ми казаха пол, но че не било много сигурно. Така че се надявам сега в четвъртък да се види по-добре все пак ще сме по-големи.

Момичета кажете съобщихте ли новината на шефовете си и как я приеха? Аз трябва да пристъпя към този момент, защото коремчето ми вече започва да си личи, по-обемно е, а всички дрехи които имам към този момент са ми по тялото.
Колкото и да отлагам май момента наближава, а за прегледа тр да излезна и по време  на работа та се чудя какво да обяснявам.

# 68
  • Мнения: 1 134
Добро утро, момичета!

Имах приключение тази нощ. Снощи с ужас видях ярко червени следи от кръв на т. хартия. Малки бяха, но се уплаших и към 12 се изстреляхме в "Шейново". Събудихме и дъщеричката ни, която много трогателно ме държеше за ръка и успокояваше. В крайна сметка ме прегледаха много обстойно, и на ехограф и всякак и вътрешно кървене нямаше. Отлепване също. Бебо беше игрив и всичко на пръв поглед нормално. Но ужасно се уплаших. И въобще преживяването беше едно супер емоционално, защото в тази болница раждах Мария, снощи се чуваха бебенцата как плачат и изведнъж всичко, което бях забравила ми нахлу с пълна сила. Плаках по целия път до вкъщи, а Мими само ме гушкаше и казваше: "Това бебе да вземе да се успокои малко, че на мама не й е добре така"... И се чудих да плача ли да се смея ли.
Така или иначе, като се прибрах пак имах червена точка и все още не знам от какво е. Дали са гъбички? Ще отида до моята лекарка тези дни, но дотогава ще съм под напрежение.

ioli, засега уж нямам проблем с щитовидната жлеза, но това с инсулина  се оказа много гадна работа. И аз не съм пила лекарства, внимавах с храната, но за жалост не успях да смъкна килограмите преди да забременея и сега на финала кой знае с колко ще съм отгоре. Но после ще го мисля. Важното е всичко останало да е наред.

Оплаках ви се. Hug



# 69
  • София
  • Мнения: 66
Добро утро Simple Smile

толооооо, толкова ти завиждам... къде благородно, къде не чак толкова Wink Ти май наистина си първата тук дето ще купува розови гащи...
Мойто нали на мъж го определиха... пък аз още си мечтая, даже сънувах как раждам и после чакаме с таткото да ни кажат пола и казват МОМИЧЕ и аз само "ХАХА-яд ли те е .. ХАХА - много ми е кеф" това идва да покаже какво лай*о съм Wink

аз кафе не пия по принцип, но съм чувала че е кофти в по-напреднала бременност защото е некомфортно като се разшава онова ми ти бебе.. по тоя повод има разни филмчета в YouTube - направо са си страшни Simple Smile

Чета "Най-важното през бременността"-извадки от д-р Спок... става, ама и без нея може...

кекс... разбирам ви че се притеснявате, особено ако сте имали проблеми в по-ранен момент... аз обаче вече откачам... направо ми идва да го разкъртя моичкия... но специално ще попитам на прегледа в петък - все пак Страх лозе пази

hamelionche, как се казваше док... бях го запомнила специално за да го спомена, но ми излезе от главата... май беше Продромов, или нещо с подобно звучене.

за готвенето... ни готвя, ни чистя, ни пера... НИЩО не пипвам... много съм мързелива Embarassed
За сметка на това моя слънчо е нечовек в това отношение - чудя му се на енергията... просто съм извадила невероятне късмет с него... много си го обичам и искрено се надявам по-нататък в живота да мога да му се отблагодаря за всичките грижи които полага за мен...  Hug
Разнежих се много.. но това е от чувство на вина  Tired

  bouquet  bouquet  bouquet на всички Simple Smile
Няма ли и днес някой на преглед - четат ми се бебчовски новини Simple Smile

MamaZ , не се притеснявай.. аз на няколко пъти се шашках и се оказва че е от.... оф как да се изразя... по-задната дупка.
Друг вариант /малко кофти но все пак/ е да имаш цистит
или може да е от някаква пъпчица примерно... която си разранила...
Щом бебо е наред, не се притеснявай.. притеснението само може да ти навреди...

# 70
  • Мнения: 1 796
MamaZ надявам се, че неприятното е вече зад гърба ти и аз си поплаках доста, когато прокървих, но сега просто си се моля да не се повтаря Praynig

carbo нашият татко също се надява на момче, а аз го дразня, както и майка ми, която се надява на същото, че имам усещане, че ще е момиче, всъщност нищо не усещам Mr. Green и нямам претенции.

# 71
  • sofia
  • Мнения: 73
Момичета здравейте и от мен рядко се включвам да не дърпам дявола за опашката,че имам два спонтанни аборта,но ви чета редовно.Десика и на мен ми предстои да кажа на шефовете и съм сигурна ,че няма да са очаровани,защото в момента съм платен отпуск след майчинство и след това живи и здрави си мисля за болнични докато дойде време за майчинство(отново),сигурно ще им призлее ,че сме пет колежки в момента по майчинство.А за килограмите съм+1,но аз си имам доста в излишък ,гаденето започва да отшумява.На преглед съм на 27 и се надявам всичко да е на ред,стискайте палци,иначе направих всички изследвания и са перфектни.ТОЛО страхотна новина за пола на бебо ,така ми се иска и моето да е момиче,но не връщам и момче. Rolling EyesПриятен и успешен ден на всички. Hug Hug Hug

# 72
  • Мнения: 529
Добро утро,

MamaZ, дръж се, много се притесних за теб  Praynig задължително отиди на лекар. От гъбичките обикновено е бяло-жълто течение. Да нямаш раничка? Дано отмине  Praynig

Carbo, аз да си призная ние кекса си го практикуваме въпреки моите гъбички  Embarassed ползваме презерватив, но си мисля, че при всички положения и моят мъж ще трябва да се лекува, защото гадните гъби ги открихме, след като бях забременяла и няма гаранция, че не сме си обменили малко флора и фауна преди това  Crazy

Darima, няма страшно, стига да се чувстваш добре. Важно е да сте нежни. Между другото всяко удоволствие и радост, която изпитваме, се отразяв на бебока, той е щастли, когато и ние се чувстваме така, а пък кекса именно допринася до хубави чувства, така че давай смело и спокойно и все пак в умерени дози  Simple Smile   

Sreburna, този път всичко ще е наред   bouquet Трябва да вярваш.

Аз от утре съм в отпуск една седмица и още от днес го карам на уволнение  Embarassed имам нужда от почивка, че после като се върна и ще ми се разгони фамилията  Crazy

Целувки и се пазете  Heart Eyes

# 73
  • Мнения: 941
MamaZ , ако си раждала първият път нормално с епизиотомия е възможно от самия шеф някоя и друга капка веднъж на 2 месеца да ти се появи. При мен беше така в началото на бремеността и доста обширно си се разгледах с огледалото  Blush  и видях че като натискам шева от него излиза секрет (розовеещ). Но всичко продължи 2-3 дни и все забравям да питам доки като ходя  Blush

ЗА чистенето - нищичко не пипам. Каката е вече толова голяма, че тя ми мие чиниите (миялната я ползвам за шкаф, заради ремонта, защото сменяме цялото обзавеждане и шкафовете са кът в момента), хвърля боклука, пуска прахосмукачка, помага ми с простирането, а мъжо прави всичко останало.
Аз САМО готвя.  Даже се сдобих и с фурничка за хляб и все експериментирам нещо. А готвя само каквото ми се яде...но най ми се дъвча бяло грозде и круши....та за това съм и редовна с теалетната  Blush

# 74
  • София
  • Мнения: 216
Добро утро и от мен:) Аз да си кажа за пъпките, мислех си, че съм само аз, ама се оказва, че много мами явно са така, нали кожата уж ставала по-суха, а моята, ужас, толкова пъпки са ми излезли, не мога да се понасям така, ама какво да се прави, както се казва, това да ми е проблема,  иначе за чистенето, и преди и сега си делим задълженията с моя мъж, много ми помага, никак не мога да се оплача от него, ама в готвенето хич го няма, като реша да не готвя излизаме навън, той досега и един яйца не е забъркал вкъщи:))))

Общи условия

Активация на акаунт