Юнският бебок обича да го гушка мама, за него радост по-голяма няма!

  • 11 675
  • 291
  •   1
Отговори
# 15
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
mishlence_333, много сладко това малко мишленце. И каква муцунка е направило... Аз също не мажа, иначе имам две шишета олио - на Бюбхен, което е с много силна миризма и ми призлява от него, и друго на Джонсън. Мажа понякога, но само гънките на Калина, включително и вратлето. За дупето ползвам Бочко.
Калина също често се напъва, но обикновенно крайният резултат е пръцкане Mr. Green Но не забелязвам да я боли или нещо подобно, въпреки че от напъването й почервенява чак личицето Grinning
Тони, благодаря! Ще нацелувам малката калпазанка... Целувки и на Теди - малкия голям юнак. Пу-пу, дано всичко е зад гърба ви вече! Praynig

За памперсите и кърпичките да кажа - вече ползвам 3-ката на Памперс, а за кърпичките съм без претенции. Почти не ги ползвам - в къщи мия на чешмата, а навън преобувам само в краен случай. Последните, които взех също са Памперс, но заради точките, които събираме... Peace

Кенгуро и аз не ползвам. С Ивайло бях взела назаем, но един-два пъти сме излизали с него. Не му беше удобно на хлапето... Сега няма да взимам, ще си нося принцесата на ръце Crazy Много ми е мерак слинг да пробвам, ама се притеснявам, че сама няма да мога да си направя, а пък готовите ми се виждат доста скъпи. А около мен нямам позната, която ползва подобно нещо, та поне на живо да видя какво представлява.

И накрая - върнахме се от консултация. Калина е наддала 550 гр. за месеца и е пораснала с 4 см. Незнам добре ли е, зле ли е, но и Ивайло ми наддаваше по толкова, растеше и той повече на сантиметри.
Е, все пак правихме пробно кърмене - 60 гр. беше наддала нашата за 10-тината минути кърмене. И добре, че беше това пробно кърмене, че поразпитах лекарката за имунизациите и видовете ваксини. Разбрахме се да сложим първата /т.е. втората след противохепатитната!/ след месец, когато се позахлади...

След малко отивам и на гинекологичен преглед - първият след раждането ми Embarassed и ще видим как е положението и при мен...

# 16
  • Мнения: 3 663
уф, аз наистина съм много многословна, ама...  Embarassed Embarassed Embarassed като все искам всичко да си кажа  Blush

мишленце - на таня много често се появяваха такива червенини и само с крем здраве минаваха
все нещо й се белеше - я вратле, я уши, я между веждите  ooooh! много грозно седеше омазана с тоя крем, но минаваше  Confused

мира - струва ми се, че лятото бебетата дърпат повече на сантиметри Simple Smile не знам дали има нещо вярно Simple Smile но както казах - след прасенцето ми таня, сега май се радвам повече на по-фини бебета Wink

целувките за тедко са надлежно предадени и мерсаж ви за пожеланията, момичета Heart Eyes

а като стана въпрос за козметика, така съм се вманиачила в миризмата на млякото на хипп, че направо умирам да го мажа Simple Smile после само си навирам носа  Crazy абе луда работа Simple Smile

# 17
  • Мнения: 176
Тони, ти се завърна и удари един постинг, дето половин час не мога го изчета. Laughing Радвам се, че Теди се е изчистил най-накрая, дано така да си остане. Цункай го от мен! Heart Eyes

 Joy Joy Взе ми думите от устата! Абе, Тони мацка, много си подробна, засрамваш ни! Аз едвам време намирам да напиша 2 изречения, пък преди (когато бях една свободна бременна жена) какви романи пишех... ех.

За кенгурото - не се сещам дали съм писала вече, но и ние сме с Baby Bjorn (ей такъв), има си специално отзад опора за главичката и единствените изисквания са детето да е над 3.5 кг. Отдавна ги минахме тез килограми и сега редовно се разнасяме из къщи, даже в момента спим в него, щото иначе трябва да спим в ръцете на мама Crazy

Гали, същата активна гимнастика поръчах оня ден за моя олимпиец, днес трябва да пристигне. Да знаеш че е в доооста голяма кутия - ако приятелката ти праща колет, ще да е бая масивен. Впрочем, не се ли притесняваш такива неща да ти пращат по пощата? Като знам как крадат... ще си обзаведе някоя лелка внучето. Затова като пращам по-такива работи, поне гледам в описанието на колета да пиша по-неразбераеми неща - като например infant paraphernalia ( Mr. Green) за колет с бебешки дрешки и играчки. И задължително на стойност да пише под $50 - аз слагам $40, дори и колета да е за над $200. Въпреки че мисля 100 лева е максимума - след това го отварят за инспекция и познай... Това го казвам всичкото защото един мой познат така прати на брат си маратонки за сума ти пари, и след месец получи обратно кутията от колета пълна с хартийки и надпис "получателя не може да бъде намерен" или нещо от сорта  #Cussing out

Мишленце, тези пъпчици да не са обривче от жегите? Ние имахме лек обрив такъв по бузките, защото по цял де сме навън и като се кърмим в жегата, аз се потя и от там малчо се обрива. Но пък като поседим на хладно, за ден-два минават. Педи така ни каза - на хладно, и няма нужда да го мажем с нищо.

Миша, аз да поясня за пръцкането - за незнаенето как имах предвид да не се мъчи като го прави, иначе и ние си пръцкаме - кво ти, направо залпове пускаме, тази сутрин след яденето в 5 чак събуди баща си  Joy. (После какъв подарък имахме в памперса...) Но ми е жал като го гледам как се мъчи...

Танитка, клипче на Марти ли си показвала? Аз съм пропуснала... Я покажи го пак, да си видим снахичката  Party

Ох сега набързо да се пооплача... както нямахме никакви проблеми с кърменето, си докарах вазоспазъм  Sad След кърмене или цедене зърната ми ставаха едни бели и стегнати, и много болезнени.  Оправих се с пиене на витамин Б-6, калций и магнезий. Казвам, ако някой има подобен проблем, да знаете че това помага. Получава се или от неправилна захапка или от недостиг на тези горните неща, и понеже при мен болките бяха по-силни след цедене отколкото след кърмене, реших че Цочко си захапва добре, и да почвам витамините.  Сега ще си ги пия профилактично, защото хич не е приятно...

брех, и аз се изписах, ама Човека взе да се размърдва в кенгурото и май трябва да стана да го поразходя...

# 18
  • Мнения: 616
Май вече посвикнахме с бебите, че гледам във форума се завърна голямата активност от последните месеци на бременността  Sunglasses
T o n i , и аз стигнах до извода, че нищо няма да му стане един ден да яде адапте Митака! Каквото събрано - събрано, ако издържи пътя - издържи, голям праз!  Повече няма да събирам! И без това май си "разстроих" нещо производството, пак ми се пълнят много гърдите, и стават по-болезнени от преди... А пропо, някой знае ли дали тези "течове" спонтанни ще изчезнат някога??? Значи по няколко подложки сменят на ден, и ми е безкрайно досадно със сутиен, а и ми се иска поне една нощ да спя без ластици...  Tired  Което ме подсеща за първата (и засега единствена) любовна нощ след раждането - нещо много шумолят тези подложки, и аз реших да се направя на интересна, и ги свалих... и после имаше учудена реакция от отсрещния бряг -  я, ма защо цялото легло е моктро, това кърма ли е?  Rolling Eyes мноооого тъпо.

Сега питанка - когато бебоците по време на ядене започват да нервничат, вие спирате ли им яденето? Нали когато ги заболят стомахчетата започват да нервиничат, а не било добре да се трупа още храна отгоре по това време... аз моя го изправям да се оригне, после се мъчим пак да ядем, но ако продължи да ме удря и да врещи направо си го спирам, и след един час пак яде. Чудя се дали е правилно така?

# 19
  • Мнения: 13
Сега в темата "Моето гардже - най-рошаво"  Joy Ми той все по-често си заспива самичък! Пу да не му е уруки Simple Smile  Понося си го малко след ядене, или там когато се случи, той се поуспокои, леко щом изтърве клепачите аз го оставям веднага на някое легло, и той продължава сам да си заспива. Гледа ме, усеща, че е оставен, но не мрънка. Понамества се малко, помърморва си нещо, и след десетина минути като го видя - вече кърти...

Offioly, с биба ли заспива? С какво се унася?
Кристиан не заспива сам. И определено предпочита аз да го приспивам. Не признава никой. Като видя, че заспива и го слагам в кошарата, веднага ококорва едни очи и на момента започва да мрънка и да се заплаква. Ако не го взема започва да си лапа ръчичката, да си търси палеца да засмуче (засега са само опити, още не се е "научил", дано не се "научи" Praynig) и след това рееев, докато го взема. Биба продължава да не иска, а аз правя опити ежедневно. Около мен само ми говорят как едно време с мед са давали на бебетата, докато свикнат. И вече адски много се дразня от вечните акъли. И през деня най-често спи в ръцете ми.

Нашата активна гимнастика е такава http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=2341&e=detail&pca … arn&pid=41731.
Но моето момченце не иска сам дори минутки, всичко оглася, трябва да съм му пред очите или да е в ръцете ми. Ох дано след 3-тия месец да стане "по-самостоятелен". Crazy

Предстои ми и на мен да купувам кенгуру. Препоръчайте ми марка.
Трънче, много ми хареса кенгуруто. Дали ги има и тук?  newsm78

А шезлонг ни подариха, но не ми харесва и никак не е удобен на бебчо, а и няма нито музика, нито се люшка, нито играчки. Сега и шезлонг ще купувам, но още умувам с какви екстри  да бъде. Моля да споделите по какво се заиграват на шезлонга вашите бебчета. То е ясно, че всяко бебе е различно, но все пак... newsm78

# 20
  • Мнения: 616
ДжиДжи, понякога с биба, понякога без биба... Но не мога да те посъветвам нищо, понеже аз самата нямам никакъв принос към това му самостоятелно заспиване. Явно зависи от детето. Мрънка, мрънка, и по някое време както е на рамото ми тотално се отпуска, аз го оставям, и той си лежи самичък. Понякога спи, понякога не.

AnMary, аз мисля че скоро ще се изравни с останалите бебета твоето момче! Важното е да е здрав!  Peace

# 21
  • Мнения: 12
  Здравейте, мамчета!

  Offioly, моята Елена прави по същия начин докато яде. Заболява я корема, даже се чува как къркори и не иска да суче. Спирам, оригвам я и след това веднага не иска да яде а след поне 1 час. Ама няма смисъл да се тъпче коремчето като го боли.
  Ние имаме кенгуро, но не става за новородени и за това смятам да изчакам малко преди да я сложа.
  За шезлонга: нашия е още от каката и няма много екстри, но поне се люлее. Върши ми работа като правя нещо в кухнята тя да си седи в шезлонга и като мърда с крачетата и той се люшка сам.  Laughing
  Като гледам какви активни гимнастики имате и се сещам, че ние имаме такова нещо от каката. Бяхме го спечелили от сп. 9 месеца, но не сме го ползвали въобще. Първо то трябва да се сглобява и разглобява иначе много място заема, а ние нямаме особено  Thinking и трябва да го обикалям само.
  Джи_Джи, ние също се приспиваме на ръце. Биба не иска изобщо. На мен също са ми казвали за меда, но знам че не е хубаво на малко дете и ги пращам да пасат  Naughty

# 22
  • Мнения: 657
Трънче, и ние сме с такова кенгуру  Mr. Green След много проучвания в амазона, стигнах до извода, че са най-добрите. Peace

На нас пък шезлонга ни е от на Фишер Прайс джунглата - пее, свири, свети, вибрира, само дето хоро не играе  Joy

Довечера смятах да излизам с приятели и реших да изцедя малко млекце на бебата и от една цица едвам цеднах 100мл. Tired Ужас, това на нищо не прилича.. Уж се храня правилно, и течности пия, и бирена мая.. Отказах се да излизам и метнах една тенджера с жито да се вари.. Няма да се дам пък! #Cussing out

# 23
  • Мнения: 176
Довечера смятах да излизам с приятели и реших да изцедя малко млекце на бебата и от една цица едвам цеднах 100мл. Tired Ужас, това на нищо не прилича.. Уж се храня правилно, и течности пия, и бирена мая.. Отказах се да излизам и метнах една тенджера с жито да се вари.. Няма да се дам пък! #Cussing out

Как бе, 100 мл на цица си е много добре  Peace Аз цедя по 80-100 и съм си доволна. Винаги има достатъчно за хапване по нощите. (Ние нощем поне 1 хранене правим с бутилка докато аз се изцеждам, че иначе по над час се храним и оригваме. Така общо със миенето на шишетата и помпата след това + зареждане на стерилизатора - макс. половин час.)

Джи джи, виж дали не можеш да си купиш такова кенгуро от Английския или Немския амазон. (От Американския не може че пращат само до ам. адреси...)

# 24
  • Мнения: 616
mimchence  Shocked 100ml???
От де бе кака толкоз???
Аз с триста зора по 20 изкарвам... Не че свършва, ама трудно тече, а и нали не трябва да се цеди до край. И изобщо не съм се разтревожила че ми намалява кърмата. От къде на къде!!! Нали има като суче! Я не се стряскай! Слагай роклята и заминавай!

ПП: и както каза Тони, "мързеееел" ... повече никакво цедене, когато се налага ще хапва по едно адапте  Mr. Green То на мен това ми е и основния стимул да го кърмя толкоз упорито, иначе братче шишета, стерилизатори, биберони  ooooh! Мен ми тежи един чай да му направя през деня, пък за това....

еййй голяма досада съм днес, извинете. Заминавам си вече  Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 148
Опс и аз тук Hug
Вери, мерси за темичката  bouquet. Мога ли да попитам защо предпочиташ Дуфалак пред овесената вода? Нащо педи ми препоръча водата и аз съм давала до сега на малчо, не че има голям ефект от нея, ама... Едно време си спомням баткото съм го изаквала с дръжка от мушкато (ама беше много запечен и нито термометър, нито бръснарски сапун помогна тогава).

Относно кенгурата, като бяхме  на ортопед сега, доктора каза, че може да се слагат и в тях, и в столчетата за кола и твърдо отрича бънджигащите, проходилката и кошарите... Peace

Аз да се похваля - бяхме няколко дни на вилата на Банкя. На баткото и на малчо им се отрази страхотно чистия и прохладен въздух там, даже и на плаж ги водихме двамата, а мама с лудата си глава се пуска по водната пързалка (не съм го правила от детските си години, а за тези ми сега 31год. май не ми отива Embarassed)

Еми това за сега, хубави летни дни изпълнени с бебешки усмивки ви желаем Heart Eyes

# 26
  • София
  • Мнения: 2 381
Някоя от вас беше писала, че вече на бебо слагат 3-та на Памперс. Колко тежи бебчето? На нашия на 2-та на Памперс много му стягат ластиците. Сега сме с 2-ка на Хаджис и са му по-добре.
Мацки, в какво положение слагате бебчовците да спинкат. Нашият спи само по гръб, като сменяме положенето на главата. По-точно казано той си спи както си иска, пък аз го лъжа, като сменям мястото на главата и краката, защото той почти не иска да гледа към стената.  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 220
Току що купих 3-ка на памперс , много са красиви  Heart Eyes , двойката вече стягаше много

# 28
  • Мнения: 3 663
моя милост положи всички усилия да наложи биба за приспиване - ами не ще и това е
плюене, гримаси, все едно ще го тровя
сега биби за 15лв (че пробвах различни видове) си седят ей така

овесена вода не се дава заради глутена
глутенови неща след 7-8 месец някъде май бяха чак

мимченце - и ей затова също не цедя Simple Smile (освен мързела  Embarassed )  че си знам, че нищо няма да изкарам и ще се хвърля в ужас Simple Smile
навсякъде по "дебелите книги" пише, че изцеденото количество винаги е по-малко от реално изсуканото от бебето, така че споко
ако се притесниш, че не качва - на кантара и айде
аз така правя Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 1 535
Хоп и ние с Любчо сме тук  Mr. Green
Днес ми е много плачлив, но голяма жега... то и на мен ми е гадно, какво остава неговата малка душичка... На всичко отгоре му се затварят очите, спи му се, а не заспива а реве  Crazy. Биберон много рядко успявам да му пробутам, а като започне така да се дере е направо невъзможно. Май само като го гушна все едно, че ще го кърмя и затисна бибата с тялото тогава се залъгва будаленцето.
За килограмите съм в неведение, дано се върне другата седмица тукашната ми педиатърка, че да го видя накъде отива.

Вери, Тони и аз не бях чувала за такова предизвикване на цикъла, ама пусто не можах да реагирам докато бях на преглед с въпросите - разсеяна работа  Confused. Само ми спомена, че няма да се чувствам добре, докато не се възстанови...
Тони, дано забравите вече проблемите  Hug

Офи моите подложки са много мекички и не шумят (Fixies в сини кутии), може би трябва да смениш марката  Peace

Гали много сладко юмруче имате  Heart Eyes. Голямата като видя снимката на Диди ме пита това Любчо ли е  Crazy.

За кенгурото и аз да си кажа. Съвсем случайно се уредих със слинг Премакс и за пазаруване и всякави други кратки или по- дълги задачи сме с него. Сега докато сме при мама реших, че няма да ми трябва, иначе на 5-я етаж си представяте как се сваля и качва количка  ooooh!.

Мимченце това зачервяване в гънчиците и при Любчо се появи от едната страна на вратлето, но нямаше пъпчици. За пъпчиците знам, че от претопляне се появяват и нищо не се мажат, но това нашето си приличаше повече на подсечено. Мазах го само с млякото за тяло на Бюбхен и на другата сутрин вече го нямаше. Ама то много гънки, много нещо и като го стисне тоя врат и се дере съм изтървала в навалицата едно местенце  Blush

Киа и Любчо си спи по гръб като само му въртя главичката. Поне за това не протестира.

Джи джи тя и майка ми разказва как е топила бибата на брат ми в мед, а после и локум в марличка му е давала да смуче  #Crazy. Е, пораснал е, ама няма здрав зъб в устата си  Naughty

Лелеее увлякох се с писането  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт