Леко раждане с усмивка СЕПТЕМВРИйката си иска!!!

  • 15 186
  • 284
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 400
Добро утро,дебеланки,шкембелийки и други такива Hug
Муцеее-ех,че свежа сутрин....... Grinningмного приятно звучи LaughingДа ти е хубав целия ден Hug Heart Eyes
Герганче-тези болки,за които говориш са нормални.Тазовите кости започват да се разтварят,връзките се отпускат........потготвят се за предстоящото раждане.И мен ме късат такива болежки,понякога болката е срязваща.А с първата си бременност не помня да съм имала такива newsm78/то как ли да помня,като беше преди 100 години  Joy /
Мари-предателка такава hahahaВарненка раждай! Heart Eyes Hug

# 61
  • Мнения: 133
Добро утро и от мен   bouquet Аз днес съм станала по-раничко да гладя, че после в жегите не ми се подхваща ютия ooooh!
Честито на варненки, със закъснение  Hug, че аз вчера рано-рано си легнах и чак сега разбирам  Embarassed Ходите ли още на плаж, момичета?  Hug
Уанде, евала за работата  Peace Аз в понеделник предадох последния проект и мисля повече нищо да не поглеждам, но да видим  Rolling Eyes 
Пълнолунието този месец е в неделя (17-ти), а другия - в понеделник (15-ти)  Peace
Имам една болка точно под корема (там където се прави разреза за секцио), но си мисля, че е от разтягането на връзките  newsm78 Някой да подскаже  Praynig
Айде ставам да гладя  1ironing Желая хубав ден и дано жегата да ни пощади  Hug

# 62
  • Мнения: 3 926
Юхууу, добро утро Hug
Муц, завиждам леко Heart Eyes Ще ти последвам примера довечера, надявам се Wink Разбира се, както се сещате, освен с емоционална и с чисто практическа цел Mr. Green
Сонче - браво за ентусиазма ти на ранина Hug
Аз съм заръчала да перат и гладят докато съм в родилния дом Grinning
Вчера свекърва ми ми се обади и покрай всичко, което си говорихме ми каза, че прала нещата за беб на ръка. И аз категорично й казах, че не е добре. Ще се опитам да се цитирам дословно "Ще дойдеш на изписването и после вкъщи и ще ми гушкаш бебето с дрехите, с които си била целия ден..., обаче неговите ще са прани на ръка - и каква е файдата???" И се посмяхме дружно двете, ама тя каза, че и пелените щяла да му изпере на ръка... Ми, рекох, като ти толкоз акъла - пери на ръка Laughing
Жената я гони ентусиазъм, пък ако знаете колко работа им е на главата... Правят ремонт на апартамент, зълва ми се жени септември..., а тя тръгнала на ръка да пере... Не знам догодина зълва ми ако заражда каква лудница ще е Crazy
Поне ще ме отменят в тез занимания Wink

# 63
  • Мнения: 288
Добро утро и от мен Hug
От седем и половина навън режат дърва и аз неможах да се наспя Sad.Не стига че вечер сън не ме лови и преди два трудно заспивам ами сега и това
Хубав ден ви желая  Heart Eyes

# 64
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
Добро утро  Heart Eyes

момичета кажете защо бебето потреперва? много странно ми се струва, но от време на време все едно се разтриса телцето му за няколко секунди

И при мен става така - даже се бях параноясала, че бебето не е добре  Tired , явно е нещо нормално  Thinking .

# 65
  • Мнения: 125
Добро утро и от мен!
Асе...ма като има желание да се поти жената - да пере на ръка, к`во ти пука.
И аз днеска имам в главата си грандиозен план за началото на голямото чистене преди бебо, ама...да видим докъде ще я докарам. Направо ви се чудя как не спирате да шетате - мене ме мързи да гледам...
Муцоу, пийвай кайве ти....това кафе с фонтана до гарата ли е, мъ? Знам го ако е това - и там съм пила кафе Simple Smile
Мари, Беладона - да не хълцат слънцата?

# 66
  • Мнения: 262
Добро утро, мили мамета! Виждам, че вече сте станали и действате по задачи Simple Smile
Сонче, браво за ентусиазма с гладенето! Аз още нямам желание и сили за домакинска дейност.
А снощи, нали заспах рано-рано, но мъжът ми е гледал по Канал 1 доктор Гугудков. Ставало е дума за анестезиите. Човекът силно е препоръчал епидуралната упойка.
Моля ви, майчета, които сте раждали, както и ти Асенце като човек с познания в тази област и ти Ирини също (а нали вчера спомена, че и баща ти е анестезиолог), та моля ви кажете ми вашето мнение! Защото като бяхме онзи ден в Майчин Дом и старшата акушерка Нели Маринова също ни посъветва да се насочим към тази упойка. А нали трябва предварително да си я заявим, а не в последния момент, подплашени от болката да си я поискаме.. Затова, моля ви дайте ми съвет!
Аз бях решила да раждам без упойка и даже в Майчин Дом ми потвърдиха, че не на всяка пациентка слагат окситоцин, но сега вече се обърках. А и преди няколко месеца една майка от Франция писа, че там секцио не се прави, а практиката е при 4см разкритие да се сложи епидуралната и така....
Ох, много дълго стана, но ви моля за отговор! Коя от вас е решила при вагинално раждане да си поиска епидорална упойка?
P.S. В Майчин Дом ни казаха, че цената е 100лв.

Последна редакция: сб, 16 авг 2008, 10:00 от Флучия

# 67
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
Добро утро и от мен!
Мари, Беладона - да не хълцат слънцата?

Еми май не е хълцане - хълцането е равномерно такова, а това си е някакво моментно потреперване  newsm78 .

# 68
  • Мнения: 125
ФЛУЧ  и аз се присъединявам към същото питане, щото толкова ми  е акъла и все забравям да напиша.
Момичета, в крайна сметка епидурала помага ли? Или пречи на естествения процес? Щото, честно казано, ако имам избор между това да боли или да не боли предпочитам второто...

# 69
  • Мнения: 3 926
Флуч, виж сега какво - ако отидеш с разкритие над 6 см - няма да ти сложат епидурал Wink Просто няма да има време Grinning Той се слага м/у 4 и 5 см. До тогава мисля, че ще знаеш дали ще издържиш на болката Peace
В крайна сметка всичко е индивидуално решение Peace Покрай епидурала следват неща, които аз лично за себе си не искам Wink Но така или иначе при нормално раждане аз се разминавам с окситоцина заради рязаната матка.
Моят доктор не е привърженик на упойките, особено пи първескини, защото дори накрая, когато действието отслабва те не помагат ефективно Peace
Така или иначе е въпрос на личен избор и поносимост Peace

# 70
  • Мнения: 2 123
Добрютро!

И при нас някой реши да започне с шумните дейности още към 8, но се чувствам добре. По-добре в сранение със снощи, когато лежейки бях ни жива ни умряла. Такъв амок, момичета - бебето се бунтуваше зверски в корема, на мен ми се повръщаше  и ми се виеше свят. Абе  ooooh! Сега всичко е ок!
За епидуралната упойка - не знам точно какво питате за нея? Начинът, по който действа е общо взето най-щадящ за организма. При разкритие 4-5 см ви карат да легнете по гръб на лявата страна. Много бързичко се поставя локален обезолител и по гръбвачния стълб се "пуска" едно фино като конец катетърче. По това катетърче чрез системка се впръсква медикамента, който обезболява долната част на тялото. Или по-точно мускулатурата на тялото. Не се усеща никаква, абсолютно никаква болка, но сте си напълно подвижни и сензитивни на докосване. Наистина е много облекчаващо. Другият плюс е, че както ви казах количеството упойка се слага периодично и ако прцените с доктора може просто да кажете да ви я спрат, или съответно - пуснат.  При мен епидуралната направи тези 1-2 часа до пълно разклитие наистина прекрасни - говорехме си с мъжа ми, смеехме се, нямаше болка ... НО когато трябваше д анапъвам допускам, че именно заради въпросната упойка се поузорих. Някак не усещах напъните като "мои". Затова спряхме упойката и си родих без такава... Последици и "възстановяване" от упойката - няма. Просто се вади катетъра и всичко приключва.
Не искам да агитирам, но да знаете, че по принцип не е лошо - особено ако ви пускат окситоцин.
Аз не смея да правя все още планове за раждането си... Предния път като отидох при док си бях приготвила списък с неща да обсъждаме ида се пазаря, но след стреса около размера на бебето - всичко ми се видя безсмислено за коментар. Като му дойде времето... Иначе като цяло ще видя за колко време ще направя разкритие, ще има ли окситоцин или не, в каква кондиция ще съм и т.н.  С док ще се разберем да има готовност, но да сложим само ако преценя.

# 71
  • София
  • Мнения: 413
Красавици, влизам само за да ви кажа че сме тук 2 в 1. Нямах контракции болезнени, но май почна на честичко да ми се втвърдява коремчето, което до сега не е било. Та наистина може след някой друг ден да сме с бебче вкъщи. НО НЕ и преди Асето! Днес ще й дам листата от бабините малини, та дано побутнат Любчо по дупето! baby_neutral
Сега излизам с мъжлето на вън и после пак ще пиша! Целувки на всички! Heart Eyes

# 72
  • Мнения: 57
Добро утро момичета Simple Smile
Ох имам едно питане понеже днес сутринта мъжа ми минал да ми вземе изследванията и на урината ми срещу белтък пишело- лек опал. явно е някакво съкращение, ама аз сега се притесних какво означава. Някой може ли да го разгадае? Praynig
Благодаря предварително.

# 73
  • при моите любими
  • Мнения: 2 536
Момичета, току що нашето момиче Румяна Нейкова спечели първия ни златен олимпийски медал smile3501 smile3501 smile3501 толкова се развълнувах, че място не мога да си намеря. Аз съм добре и още сме си 2 в 1  Peace

# 74
  • Мнения: 16
Честит ни първи златен медал от Пекин!!!!
Аз също имам питане, защото се притеснявам, че нещо става (или започва Wink)
Вчера обикалях из три магазина докато успея да купя тези пелени, които исках - Бамбино Мио. Разбира се, пеша... И вечерта мисля, че падна част от слузестата запушалка - само че си беше съвсем белезникава на цвят, без никакви розово-кафяви примеси. И количество - равностойно на около 2-3 капки. После през нощта на два пъти забелязах топчета от същото вещество, големи колкото глава на карфичка. И леко ме болеше корема ниско долу и кръста. Та се чудя - това ранни признаци ли са, да ходя ли на преглед (редовния ми преглед е чак след десет дни). Тая запушалката може ли да пада толкова бавно и на такива малки парченца?
Благодаря предварително на всички, които винаги така търпеливо отговарят на въпросите ми Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт