Дърпане на уши

  • 120 210
  • 188
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 582
 Ами моят опит с дърпането на ушите също беше неуспешен. И сега окло 17г по-късно отново си боледувам най-редовно от ангини и това си е. Мога да кажа обаче, че в последната 1год. намерих някакво спасение. Започнах да пия Цитросепт, който ми повиши значително имунитета, и вече 8-9 месеца не съм правила ангини, а това за мен си е цяло постижение!

# 76
  • Мнения: 1
Моля,ако някой знае телефон на Рангел Георгиев от Монтана,които лекуваше болести в гърлото с дърпане на уши,моля да го напише.Същият оправи децата ми,помогна ми и на мен,но това беше преди около 20 години.Дано е жив и здрав човека!Последните координати които имам за него са:тел.09622362/не актуален/ и адрес:Монтана,жк.Младост 1,бл.25,вх.А,ет7,ап.20.

# 77
искам да кажа нещо на скептиците преди 15 години тогава бях на 20 всяка пролет и всяка есен бях във болницата със тежка ангина постоянно ми цепеха сливиците и ми изкарваха гнойта с големи игли .До тук ви е ясна картинката  Naughty Съвсем случайно работих във Пловдив и положението с ангината беше същото, даже и по-зле.Не можех да се храня, не можех да говоря,не можех да поема нищо през устата.Наложи се по спешност да вляза в болницата, но случайно техническия ми ръководител ме видя и ме попита какъв е проблема.Аз  едвам му обясних , а той ме накара да седна до него.Издърпа ми първо едното ухо, после и другото....Щях да му лепна един шамар,защото не знаех защо ми дърпа ушите. Аз бях на 20. Той ми каза да изчакам малко. След 5 мин ,невярващ на случилото се,  започнах да пея,  така че , ИМА ЕФЕКТ ОТ ДЪРПАНЕТО НА УШИТЕ. newsm53

# 78
  • Мнения: 4 434
Има ли възрастова граница за дърпане на уши?

# 79
  • Мнения: 3 219
Не, на мен ми ги дърпаха като бях на 27 някъде.

# 80
  • Мнения: 4 434
Защото мислим да водим малкия(2 годишен)... Rolling Eyes

# 81
  • Мнения: 3 219
Мисля, че няма проблем, единствено знам, че трябва да се прави когато детето е с възпалени сливици, тоест при здрав човек ефект няма. Много е мъничък, често ли страда от гърло ?

# 82
  • Мнения: 4 434
Мисля, че няма проблем, единствено знам, че трябва да се прави когато детето е с възпалени сливици, тоест при здрав човек ефект няма. Много е мъничък, често ли страда от гърло ?
Да! Sad
Началото на август беше на море,разболя се.До вчера пак беше с висока Т и зачервени сливици.
Свекърва ми е водила децата си при някакъв от Градище,та сега ни кара и ние да ходим...
За това рекох да ви попитам.Не знаех,че трябва болно да се води.Мерси! Hug

# 83
  • Варна
  • Мнения: 478
Момичета,днес ходихме до село Градище да търсим този дядо Иван,защото дъщеря ми е с поредната гнойна ангина.За съжаление дядото е починал преди два месеца,но дъщеря му е наследила занаята му.Опъна и на двете ушите ни,но ние май отидохме късно,на петия ден от болестта и тя вече отшумява след антибиотика.Жената каза,че другия път трябва да я заведа още в самото начало,още преди да е избила гнойта,за да може да се наместят сливиците и да не се разболее детето .Каза ,че при някой хора имало страшен ефект и повече не се разболявали.Ще видим какво ще стане,за сега ме разубеди да вадим сливиците,незнам колко ще има ефект при нас това дърпане на уши.Взех телефона на жената,ако някой се интересува мога да го дам.

# 84
  • Мнения: 4 434
 Shocked Росиел добре ,че сподели!
Ние се канехме да ходим като беше болен,но така и не отидохме.Точно там в Градище.
Може ли да ми го дадеш на ЛС,че да не разводняваме темата Embarassed Ще съм ти благодарна ,много! Hug

# 85
  • Мнения: 3 219
О,много лошо, мен той ме отърва от хроничните ми ангини. Дано жената се е справила добре и дано е наследила уменията. Аз като ходих той беше зле здравословно, след инсулт. Лека му пръст Sad

# 86
  • Мнения: 4 434
О,много лошо, мен той ме отърва от хроничните ми ангини. Дано жената се е справила добре и дано е наследила уменията. Аз като ходих той беше зле здравословно, след инсулт. Лека му пръст Sad
Наистина лошо! Sad
Той е помогнал на мъжа ми и сестра му.

# 87
  • Мнения: 2 480
Някога 1 варненски билкар дърпаше уши. Но аз предполагам, че все пак е разчитал повече на билките. Аз съм пример за излекувани сливици. За съжаление този човек отдавна не е жив. Пих неговите билки 2-3 месеца след 2гнойни ангини за 1зима. Всичко се оправи и вече 33г. е наред. Тогава бях на 10г. И това има значение. Едно дете на 10г. е съвсем наясно, какво го очаква, ако не пие билките. Но ако е на 3-4 не е така.  След втората ангина дори вратът ми се беше подул от 2-те страни. Така че моят съвет е да търсите билки, билкари и то такива, които са се прочули с оправянето на сливици. Ако дърпането на уши помага, добре. Дано да не вреди. Може би трябва да се потърси лекарско мнение по въпроса и то от лекари, които не се занимават са вадене на сливици. Че билките помагат е ясно, въпросът е кои билки? Варненският билкар ги даваше ситно смляни и не можеше да се разбере нищо.
Как мислите, тези лекари които вадят сливици дали ще се захванат с дърпането на уши, в случай че наистина помага? Аз мисля, че от дърпането няма да натрупат пари и това е определящото.

Последна редакция: нд, 13 сеп 2009, 02:10 от vl

# 88
  • Мнения: 36
Четирима доктори- трима общопрактикуващи и един специалист УНГ твърдят, че трябва да се извадят сливиците на сина ми, защото били силно увеличени.Аз обаче имам някакви резерви, защото до сега не е имал проблеми с тях.Де факто от м.юли тази година започнаха проблемите-три пъти вдига температура, един път беше със зачервено гърло, другите два пъти- с налепи.Същевременно с това повръщаше и доктора смяташе, че е вирусна инфекция.След като цяла зима боледува от бронхити и пневмонии започнах да го водя в Берковица при една пенсионирана докторка УНГ.Тя му маза гърлото няколко пъти и му слага капки в носа.Твърдеше, че проблема идва от гъбички.В интерес на истината се оправи и от март не е боледувал, при това ходеше на детска градина без прекъсване.След последната температура, придружена с кашлица и налепи (края на м.септември), го заведох пак при нея-три дни го маза, даде ми едни капсули за укрепване на имунната система и е категорична да не се вадят сливиците. В събота на обяд го водих на консултация при специалист УНГ- категоричен е да се извадят, след обяд го заведох при нея профилактично- и тя е категорична, но в противното- да не се вадят.Чух за Рангел от Монтана, който дърпал уши, свързах се с него и реших да го заведа. Но пък ми пуснаха мухата дали е добре момченца да се водят, защото имало опасност един ден да са безплодни.А сега де? Объркана съм тотално- нали при тежка заушка се стига до безплодие, а "дърпането на уши" било, за да се отворят т.нар.Евстахиеви тръби. Някой да има представа така ли е?Благодаря предварително!

# 89
  • Мнения: 3 219
При заушката едно от страничните явления е възпаление на тестисите, т.нар. орхит/ ако не се лъжа/, това няма нищо общо с Евстахиевите тръби. Брат ми е боледувал от заушка, има 2 деца Grinning

Общи условия

Активация на акаунт