Дърпане на уши

  • 120 208
  • 188
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 0
Този метод за първи път го чух някъде към 1989 г. През 1990 видях резултата върху мой познат, спряха ангините, болките в гърлото и ред други проблеми. Народната медицина е съществувала от 1000 ди години. Има и нещо важно което противниците не схващат ухото, гърлото и носът са взаимно свързнани. Моя познат обясни че нещо изпукало и от тогава на сетни проблемите са спряли.
Ако правилно се замисли човек ще види че и двете медицини лекуват и двете убиват. А сегашната медицина в България е чисто търгашество.
А за тази там Pani Kowalska дето задава въпроса как водят децата си при някой знахар, а тя как води децата си при някое докторче?

# 136
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Желязов, ако обичаш отнасяй се възпитано. Нещо там изпукало и хоп, всичко е ОК. Знаеш ли какво е изпукало? Ако не знаеш, ще ти кажа. Откри топлата вода с връзката между уши, нос и гърло. Евалла! Железен си! И да, чудно ми е как се водят деца при някакви баби и дядовци, половината от които не знаят какво точно правят, но така им била казала чинка им. Наследили занаята! Медицина е имало откакто свят светува, но не вярвам на повечето от днешните знахари, защото знанието се е загубило и повечето от тях припечелват по някой лев от такива родители като нас, които не искат да тровят децата си с чудесата на съвременната медицина.

# 137
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Като има прости хора да ходят да им дърпат ушите.
Когато бях малка,майка ми решила и тя да ме закара да ги дърпат.
Още ми държи влага този спомен.Само дето не ми счупиха врата.Това пукване,което се чува,при мен стана много болезнено.Всичко ми гореше.После баща ми щеше да ги убие майка ми и баба ми.
Дълго време ми гореше,но гърлото не ми мина.
Неа се излагайте,вие сте млади жени.Живеем в 21 век.Как е възможна тази простотия?

# 138
  • Мнения: 2 199
 Tired
На мен ми помогна. Проста, умна - след месеци на антибиотици това ми беше спасението!
И като малка са ме водили при бай Иван от Градище. Бог да го прости!

# 139
  • Мнения: 3 219
Eee, моля ви се, научете да приемате и мнение, различно от вашето. Никой не ви кара да ходите никъде насила, нали? Не си водете децата и това е, а ние, простите и неуките, така сме решили! Нито пропагандирам, нито пращам някого някъде, просто съм споделила без да си натрапвам никому мнението си. За пореден път се убеждавам, че този форум е станал гнездо от оси Tired

Tired
На мен ми помогна. Проста, умна - след месеци на антибиотици това ми беше спасението!
И като малка са ме водили при бай Иван от Градище. Бог да го прости!
Споко, и аз съм  от простите Crazy

# 140
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Мерседес,какво ли не съм чела по форумите и на никой копче не съм казала.
Обаче като ви прочетох си спомних всичко ,което преживях тогава,направо ми се върна болката като дете.Никой не ме пита дали искам бай Х..й да ми дърпа ушите,а страданието си остана за мен.
Наивно си мислех,че майка ми няма да направи нещо,което да ми причини болка,но тя го направи.И най-важното-РЕЗУЛТАТ НИКАКЪВ!
Затова ви писах.
Иначе вие сте си прави,децата са си ваши.
Хайде весела Нова година и с дърпане или без да минава на децата.Те душиците нямат вина за глупостта на възрастните.

# 141
  • на Земята
  • Мнения: 291
Проста,не проста.....това,което преживяхме от касапското вадене на третата сливица(без резултат)и последиците след това...не искам и няма да изпадна в подробности,та това с дърпането на уши-няма място за сравнение.Преди да окачествите някого,малко се замислете.Да,те душиците нямат вина дори и когато майката ги заведе на лекар,а после не може да им отговори защо....защо е толкова зле положението,че дете не може да познае майка си след една толкова елементарна манипулация,която се превърна в заплаха за живота на детето,за стреса,който изживява тази душица...но нека спра до тук.Дори бях пуснала тема за този "доктор",където мисля,че и половината не съм описала,но не ми стигнаха нервите.

# 142
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Кики,ваденето на трета сливица е златна мина на докторите.
Много си права за касапското им поведение.
Затова както се казва проблема на давещите се на кой е?...на самите тях!
Обаче да си дадеш детето на някой без никакво медицинско образование да му счупи врата без да иска,не го разбирам.Пак повтарям,че пиша от гледна точка на потърпевш.
АЗ се информирам,питам за всяко нещо преди да го изпробвам на детето си.
Щях да съдя един УНГ,дето искаше да ми реже детето ей така,стигна се до белязване на банкноти,искаше си човека и парички за касаплъка.
Няма повече да ви се меся.То човек не стига до там от хубаво,но внимавайте с тези шарлатани.
Всеки знае себе си.

# 143
  • Мнения: 3 219
Както бях писала и преди в темата, първо моите уши дърпаха преди 7-8 години, бях в такова състояние като отидох, че едвам дишах, бях съгласна и сливиците без упойка да ми извадят Sad само и само да ми олекне. Голяма болка не изпитах , нищо притеснително. Впоследствие когато водих малкия си син вече бях наясно какво ще стане. И дори после казах и на личната ни лекарка, жената наведе очи и каза-добре си направила, имам и други пациенти, които са ходили там.

# 144
  • Мнения: 0
Здравейте,
някой може ли да ми пише координати на такъв човек в близост до Варна. Предварително благодаря.

# 145
  • Мнения: 4
Tired
На мен ми помогна. Проста, умна - след месеци на антибиотици това ми беше спасението!
Присъединявам се към доволните. Вече нямам проблеми с гърлото. А относно това , че искам да заведа синът си, да ще го заведа. Освен това се консултирах с две лекарки относно това. Едната ми каза да опитам, че понякога не традиционната медицина помага повече, и каза че има логика в обяснението на самата процедура. Другата лекарка се оказа много добре запозната с това - тя е водила детето си и мъжът си преди 25 години да им дърпат ушите и при тях също има резултат.

# 146
  • Мнения: 4
Нещо там изпукало и хоп, всичко е ОК. Знаеш ли какво е изпукало?  И да, чудно ми е как се водят деца при някакви баби и дядовци, половината от които не знаят какво точно правят, но така им била казала чинка им. Наследили занаята! Медицина е имало откакто свят светува, но не вярвам на повечето от днешните знахари, защото знанието се е загубило и повечето от тях припечелват по някой лев от такива родители като нас, които не искат да тровят децата си с чудесата на съвременната медицина.
Аз мисля че за това което изпуква е обяснено някъде из по-старите публикации. Когато аз отидох при въпросният знахар, мога да кажа че ми обясни доста точно това, което всъщност прави, не е просто научен да дръпне ушите ви, а добре е запознат с връзката - уши , нос, гърло. Идеята е да се отлепи сливицата от евстахиевата тръба, мястото, където се задържат бактериите. Сливиците не изсъхват, те са си там, изпълняват си функциите. Именно изпукването е знак че евстахиевата тръба е отлепена и че манипулацията е успешна. Другото , което знам е че е по-добре когато гърлото е възпалено да се прави това, за да има ефект. Относно припечелването на пари, кой на днешно време не иска да ви вземе парите? Все пак там е колкото дадеш, нямат фиксирана цена за сеанс предполагам, което не може да се каже за лекарите. Налагало ли ви се е да ходите при лекари, които не работят със здравната каса? Цените на преглед са от 40лв нагоре. Ами лекарствата? Децата ми бяха болни преди коледните празници и сметнах, че съм дала около 250лв за лекарствата на двамата. За какво говорим?

# 147
  • Мнения: 750
Аз заведох сина си и едното му ухо изпука веднага, а другото не. Казаха ми да го заведа пак след две седмици, отидохме ухото пак не изпука. Обясни ми, че това не може да се прави със сила и " един вид се отказа да дърпа повече. Благодарна съм за откровеността.

# 148
  • Мнения: 2 199
Аз заведох сина си и едното му ухо изпука веднага, а другото не. Казаха ми да го заведа пак след две седмици, отидохме ухото пак не изпука. Обясни ми, че това не може да се прави със сила и " един вид се отказа да дърпа повече. Благодарна съм за откровеността.

И на мен не ми изпука 1то ухо. Отидох на следващия ден. Изпука тогава. Имаше обяснение, но забравих какво е.  След процедурата ми препоръча да ям сладолед, т.е студено нещо за кръвоносните съдове беше...  И помня с какво удоволствие и радост майка ми купи сладолед и аз го хапнах с удоволствие (като преди това от болки в гърлото дори и не можех да преглъщам...)

# 149
  • София
  • Мнения: 1
Здравейте,
някой може ли да даде координати на такъв човек в близост до София. Предварително благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт