Белега от секциото

  • 4 737
  • 58
  •   1
Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Кога започва да избледнява и да не причинява неприятни усещания? Вече минаха 4 месеца, а белегът ми е изглежда доста пресен - розов, сърби и ме придърпва от време на време, а кожата ми там е или като изтръпнала, или болезнена...  Sad Как смятате, нормално ли заздравява?! 

# 1
  • Мнения: 46 511
Аз моя не съм го усещала след 8-ия ден на операцията, но след това няколко месеца ми беше изтръпнало, не знам кога точно се възобнови чувствителността напълно, но мисля, че около половин година след това.
Ти на конторлен преглед ходи ли? Какво казаха?

# 2
  • София
  • Мнения: 3 688
и при мен още е изтръпнало въпреки че в краищата започна да избледнява

# 3
  • София
  • Мнения: 6 798
И при мен е изтръпнало,говорих с гинеколог,съвсем нормално е!

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
И при мен е като че ли пипам друг човен.Нямам усещане още или по-скоро е неприятно.

# 5
  • Мнения: 2 529
При мен самият белег вече не ме дразни (отскоро), леко розов е, но там където е рязана матката - 2 пръста над белега - ми е леко изтръпнало и мисля, че завинаги така ще си остане. Мъжът ми има коремна операция от дете и твърди, че и сега си чувства мястото на пипане като леко изтръпнало. Rolling Eyes

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 375
При мен самият белег вече не ме дразни (отскоро), леко розов е, но там където е рязана матката - 2 пръста над белега - ми е леко изтръпнало и мисля, че завинаги така ще си остане. Мъжът ми има коремна операция от дете и твърди, че и сега си чувства мястото на пипане като леко изтръпнало. Rolling Eyes

И аз съм така и това звучи ужасно, ако е вярно.

# 7
  • Мнения: 5 713
Накара ме да си погледна белега Laughing И на мен ми беше изтръпнало мястото, май 4е някъде около 6-я месец се оправиха нещата. По краищата е по4нал да избледнява, сега ве4е не ми е изтръпнало и не е така 4увствително при операцията. Но съм забелязала като се застуди малко времето и по4ва да ме подръпва.

# 8
  • Мнения: 3 550
Аз пък имам в единия край нещо като бучица, която много плашеше мъжа ми, но гинеколожката каза, че е нормално - някакво натрупване на мас. (Ох, как звучи! Сякаш съм свиня, а тежа едва 51 кг.)

# 9
  • Варна
  • Мнения: 440
Все се надявам някога да  мине това гадно чувство на изтръпналост и да престане да ме сърби така ужасно , но явно няма да е скоро  #Cussing out

# 10
  • Мнения: 240
Белега от първото ми секцио е от преди 7 години,но все още ме сърби понякога.

# 11
  • Мнения: 4 629
Аз пък имам в единия край нещо като бучица....
И аз имам такава бучица  Embarassed, но вече понамаля значително. Иначе белега не го чувствам изтръпнал. Все още е розов, но избледняването според мен става след години  Thinking

# 12
  • Мнения: 781
Нито го гледам, нито го мисля - въобще не му обръщам внимание baby_neutral Не е изтръпнал и не ме боли Simple Smile да леко розовее все още Wink

# 13
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Белега от първото ми секцио е от преди 7 години,но все още ме сърби понякога.

Галя, да разбирам ли, че второто си го раждала нормално, след секциото? Кажи как беше...

# 14
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Моят белег се заличи след около година. Но не съм се мазала с нищо. В момента се вижда само "одраскано", но си е изтръпнало. Едва ли някога ще му се възстанови чувствителността, тъй като са рязани нервни връзки , които не се възстановяват.
Сега във началото на бременността ме понаболяваше и не ми се смейте моля гинеколога рече че е от разширяването на шевовете. Как е в 9 месец идея нямам  Laughing

# 15
  • София
  • Мнения: 3 663
При белегът от първото ми секцио, така и не се върна чувствителността. Все едно пипам някой друг човек. Сега след второто ми секцио белегът е все още розов и пак няма чувствителност. Но честно казано това никак не ми пречи.

# 16
  • Мнения: 2 323
При белегът от първото ми секцио, така и не се върна чувствителността. Все едно пипам някой друг човек. Сега след второто ми секцио белегът е все още розов и пак няма чувствителност. Но честно казано това никак не ми пречи.
А втория разрез не се ли прави на същото място?

# 17
  • София
  • Мнения: 3 663
На същото място, явно не съм се изразила правилно. Просто се отваря и затваря ципът Grinning

# 18
  • Мнения: 138
Аз пък имам в единия край нещо като бучица, която много плашеше мъжа ми, но гинеколожката каза, че е нормално - някакво натрупване на мас. (Ох, как звучи! Сякаш съм свиня, а тежа едва 51 кг.)

И аз така много неприятно ама няма как Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 596
При мен белега избледня почни до края на първия месец, чувствителността малко по-късно. Мазала съм се около месец с Контратубекс, но мисля че можеше и без него. В момента (1 год. по-късон) почти го няма, нито ме боли и се сещам за него, само като ходя на козметик си го разглеждам, т.то е адски ниско и самия белег се сви.

# 20
  • Мнения: 480
Моят още леко розовее, но аз се мажа с Мадеказол. Не толкова, защото държа да нямам белег. От мазилото ми се махна "ръба" и вече ми е гладко. Не ме сърби, не ме дърпа, не ми е изтръпнало, нищо. Смятам като свърша тубичката да спра да го мажа.

# 21
  • Мнения: 800
да поизбледнял е,даже май сее и свил малко,неме сърби ното пък боли,НО е твърдо/самата линия/

# 22
  • Мнения: 619
Охх, и аз съм пред дилема и се чудя как да родя.....След нормално раждане дали има пак такива придръпвания, изтръпванета и т.н.?? Rolling Eyes
Знаете ли нещо?

# 23
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Единственият ми проблем е сърбежът- много рядко ми се случва, но се драпам до болка.

# 24
  • Мнения: 287
До 5-ия месец при лошо време ме опъваше леко. В момента нямам белег от операцията, която беше на 04.07.2004 г. Не съм имала никъкви проблеми!!!

# 25
  • София
  • Мнения: 6 182
От скоро усетанових, че не ме наболява и сърби вече. Изтръпнало беше и доктора каза, че това е така, защото са рязани нервни връзки, които не се възстановяват,....но сега като го пипам не е вече изтръпнало - странно newsm78
Иначе си е леко розов и доста релефен

# 26
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
В момента нямам белег от операцията, която беше на 04.07.2004 г.

Е, това е!  Wink Феномен!  Grinning

# 27
  • Мнения: 8 769
Първия път белега избледня доста бързо...може би към четвъртия месец. Сега е все още червен, но както и първия път нито ме сърби, нито ми опъва, нито ме боли. С нищо не го мажа. Кожата около него е изтръпнала. Първия път тази изтръпналост отшумя, но не знам сега как ще е.

# 28
  • София
  • Мнения: 472
Кога започва да избледнява и да не причинява неприятни усещания? Вече минаха 4 месеца, а белегът ми е изглежда доста пресен - розов, сърби и ме придърпва от време на време, а кожата ми там е или като изтръпнала, или болезнена...  Sad Как смятате, нормално ли заздравява?! 

Здрасти ,Зъхи!
Аз като мама с второ секцио ще ти кажа ,че  сега - втория белег не ми причинява нъкъкви оплаквания ,почти равен е с кожата ,мажа го с контратубекса и има съвсем лека безчувстеност) ,все още е леко розов ,но не ме боли. А , от първото секцио ( преди 6 години) белега  не се вижда въобще от преди  1 година. Но той доста ме сърбеше ( особено при промяна на климата) и много време ( може би 1 година след това) беше леко безчувстен. А , сега ме рязаха на друго място , не върху стария белег , тъй като се е смъкнал върху пикочния мехур и се опасяваха да не направятг някъква беля.

# 29
  • Мнения: 287
В момента нямам белег от операцията, която беше на 04.07.2004 г.

Е, това е!  Wink Феномен!  Grinning

Защо, познавам още няколко мами които нямат белег, само че те се мажеха с някаква паста?!

# 30
  • Мнения: 6 155
Моят не ме сърби, не ме боли, не ми е бил изтръпнал... въобще никакъв дискомфорт не съм имала. Започна да избелява, но от едната страна все още е лекоооо розов /1г. 3мес./


п.п. Между другото чух за някакви пластири /нещо като силиконови ленти/, които се слагали върху белега известно време и след това белега изчезвал /или почти не си личал/. Обаче не знам как се казват... Confused Все се каня да проуча нещата Thinking

# 31
  • София
  • Мнения: 6 798
В момента нямам белег от операцията, която беше на 04.07.2004 г.

Е, това е!  Wink Феномен!  Grinning

Защо, познавам още няколко мами които нямат белег, само че те се мажеха с някаква паста?!
Абе не че нещо,ама я снимай и ни покажи снимката,чак да нямаш белег,май никой не вярва!да е съвсем лек,като одраскано-може,ама да не си личи,че си рязана,ще ме извиняваш нмного! Crossing Arms

# 32
  • Мнения: 1 881
Абе не че нещо,ама я снимай и ни покажи снимката,чак да нямаш белег,май никой не вярва!да е съвсем лек,като одраскано-може,ама да не си личи,че си рязана,ще ме извиняваш нмного! Crossing Arms
Цитат

Чудех се кой може да е толкова откровен и прям, и гледам - мама Николова:)
Поздравления, и аз си го мислех, ама не посмях да го поискам Hug

# 33
  • Мнения: 951
Нито го гледам, нито го мисля - въобще не му обръщам внимание baby_neutral Не е изтръпнал и не ме боли Simple Smile да леко розовее все още Wink
И при ме не така.Въобще не му обръщам внимание.Сякаш го няма.

# 34
  • Мнения: 951
брех,и мен ме интересува този случай! LaughingИмам предвид изчезналия белег! newsm78 LaughingАко наистина бъдат публикувани снимки,тогава и аз искам да знам каква и тази вълшебна паста Peace Joy hahaha

# 35
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Айде де, къде е мамата дето няма белег? Искаме доказателство!  Grinning

# 36
  • Мнения: 3 861
И аз искам да го видя това чудо и най вече да разбера как става номера, защото моят белег е отвратителен. и го усещам, и ми е изтръпнало и се вижда и е надут и е сигурно около 20 см. SickВярно, че и детето ми не беше дребно като се роди/3850/, но това на нищо не прилича #Cussing outТа как се казва вълшебното кремче казахте????

# 37
  • София
  • Мнения: 6 798
Абе не че нещо,ама я снимай и ни покажи снимката,чак да нямаш белег,май никой не вярва!да е съвсем лек,като одраскано-може,ама да не си личи,че си рязана,ще ме извиняваш нмного! Crossing Arms
Цитат

Чудех се кой може да е толкова откровен и прям, и гледам - мама Николова:)
Поздравления, и аз си го мислех, ама не посмях да го поискам Hug
Ами нали ме знаеш! Laughing
Какво тука ще ни баламосва? NaughtyХайдееее,да си ги нямаме такива! Laughing

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 87
Моят белег е доста голям (сравнение с белега на моя приятелка, чието бебе е на 3 мес), червен и изпъкнал.   Усещам го като го пипам  като нещо чуждо, сякаш леко ме боли или нещо такова. Най ме притеснява, това че е изпъкнал. На моята приятелка е равен. Минаха 9 месеца - така ли ще остане. При вас как е?Гледам някои пишат, че им е равен. При всички ли е така?

# 39
  • Мнения: 287
 ShockedНе мога да я прасна тук снимката, който иска нека си изпрати мейла и ще му я изпратя, не баламосвам Rolling Eyes, но всички сте със скрит мейл Simple Smile

# 40
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Аз си дадох е-мейла, сега чакам!  Wink

# 41
  • София
  • Мнения: 6 798
Моят белег е доста голям (сравнение с белега на моя приятелка, чието бебе е на 3 мес), червен и изпъкнал.   Усещам го като го пипам  като нещо чуждо, сякаш леко ме боли или нещо такова. Най ме притеснява, това че е изпъкнал. На моята приятелка е равен. Минаха 9 месеца - така ли ще остане. При вас как е?Гледам някои пишат, че им е равен. При всички ли е така?
Моят е равен...и вече и избледнял,не знам,защо не говориш с оператора?

# 42
  • Мнения: 6 155
ShockedНе мога да я прасна тук снимката, който иска нека си изпрати мейла и ще му я изпратя, не баламосвам Rolling Eyes, но всички сте със скрит мейл Simple Smile

И аз искам да видя, ако може  Blush
biby2@abv.bg

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 87
Bubata, права си, ако на повечето от вас е равен, значи трябва да отида при лекаря. Благодаря!

# 44
  • Мнения: 218
И на мен много слабо ми се забелязва белега вече-бял е като стар белег-нито е червен нито е розовон нито ме боли или пък да е изтръпнал. Според мен ако си ги имате тези симптоми отидете на лекар. newsm78

# 45
  • София
  • Мнения: 6 798
Аз получих снимка,мнооого лошо качество и все пак!!! на мястото на белега е червено!Знаех си,че не може да няма белег просто е невъзможно! Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 934
Съни, и моят е отвратителен! Изпъкнал, сърбящ...като белезникава връвчица..Sad( С нищо не се мазах и може би това ми е грешката Thinking Малко несериозно подходих към въпроса...Рекох си...."Как пък ли не...ще се мажа там...кой ли толкова ще ме гледа..."...Но сега ме дразни като го напипвам и гледам...Но и да отида при оператора...какво? ooooh! Това е склонност на организма да реагира на белези...Явно тип реакция на кожата... Не вярвам да ми помогне с нещо...
Е, най-сигурно ще ми помогне второто секцио, ако е рекъл Господ Laughing, пък след това ще падне яко мазане.... Naughty

# 47
  • София
  • Мнения: 472
Съни, и моят е отвратителен! Изпъкнал, сърбящ...като белезникава връвчица..Sad( С нищо не се мазах и може би това ми е грешката Thinking Малко несериозно подходих към въпроса...Рекох си...."Как пък ли не...ще се мажа там...кой ли толкова ще ме гледа..."...Но сега ме дразни като го напипвам и гледам...Но и да отида при оператора...какво? ooooh! Това е склонност на организма да реагира на белези...Явно тип реакция на кожата... Не вярвам да ми помогне с нещо...
Е, най-сигурно ще ми помогне второто секцио, ако е рекъл Господ Laughing, пък след това ще падне яко мазане.... Naughty


Не е късно и сега да го мажеш , просто трябва по дълго време да правиш тази процедура! Следващото секцио , ако е скоро ще има на мястото много сраствания и белега ще ти стане ощ по- изпъкнал. При мен второто секцио беше след 6 години и от първия белег нямаше външно никъква следа ,но вътрешно имаше много сраствания и надебелявания. Така ,че може сега да посмекчиш малко външния вид на белега!!
Успех! Аз не съм се мазала първия път с нищо , а сега са минали само четири месеца и има лека червена линия , леко уплътнена.

# 48
  • Мнения: 10 758
От първото секцио, което беше преди 6 години - почти се е скрил белега. Не си спомням кога спря да ме придърпва и да не усещам нищо на мястото на разреза.
 При второто, преди 8 месеца - усещам от време на време нещо, което едва ли бих нарекла придърпване.Понякога ме сърби.Понякога като ходя на кола маска, ме боли.Подуто ми е над разреза.
 Двата разреза не са един върху друг.Разликата между единия и другия е 1 см.

# 49
  • Мнения: 1 215
Не се сещам за белега, но от време на време като го пипна наистина го усещам като нещо чуждо. Не ме боли, но усещането е наистина много странно, може би пък да е изтръпване. Аз все си го обяснявах с това, че коремът ми още не се е прибрал (разбирай изглеждам си като 5ти месец бременна) и той тегли на мястото. Иначе придръпвания засега не съм усещала.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 5 529
При мен след първото секцио белегът някак си много бързо се оправи и спря да ме дърпа и да ме боли.
Този път обаче вече почти 2 месеца след секциото продължава от време на време да прокървява по малко. Не е болезнено, но го разбирам по зацапването по бельото. Много е неприятно и се появява обикновено като дигна количката  с бебо или като дигам каката.
Много се надявам скоро да спре да ми създава проблеми.

# 51
  • София
  • Мнения: 472
При мен след първото секцио белегът някак си много бързо се оправи и спря да ме дърпа и да ме боли.
Този път обаче вече почти 2 месеца след секциото продължава от време на време да прокървява по малко. Не е болезнено, но го разбирам по зацапването по бельото. Много е неприятно и се появява обикновено като дигна количката  с бебо или като дигам каката.
Много се надявам скоро да спре да ми създава проблеми.

Ами защо дигаш бе ,маме? Не знаеш ли ,че поне 3 месеца трябва много да се пазиш. Как смяташ ще заздравее тази рана ,като ти всекидневно е подлагаш на такива усилия. Според мен не е нормално никъкво кървене , сълзене и т.н  Беше ли на АГ след раждането ? Ако не си  , посети го скоро там ще ти направят обстоен преглед ( поне при мен беше така на 1 месец след раждането) и да се успокоиш!

# 52
  • София
  • Мнения: 6 798
При мен след първото секцио белегът някак си много бързо се оправи и спря да ме дърпа и да ме боли.
Този път обаче вече почти 2 месеца след секциото продължава от време на време да прокървява по малко. Не е болезнено, но го разбирам по зацапването по бельото. Много е неприятно и се появява обикновено като дигна количката  с бебо или като дигам каката.
Много се надявам скоро да спре да ми създава проблеми.
Мисля,че отдавна е трябвало да ти се затвори раната и да не прокървява,най-добре отиди на профилактичен преглед! NaughtyДа не вземе да стане някоя беля!

# 53
  • Мнения: 161
Съпругата ми няма такива оплаквания засега, преди 1 месец я рязаха. Но искам да ви кажа, че всяка вечер  мажа разреза с двойно преварена мас и самия белег нито сърби, нито я опъва.

# 54
  • Мнения: 6 155
При мен след първото секцио белегът някак си много бързо се оправи и спря да ме дърпа и да ме боли.
Този път обаче вече почти 2 месеца след секциото продължава от време на време да прокървява по малко. Не е болезнено, но го разбирам по зацапването по бельото. Много е неприятно и се появява обикновено като дигна количката  с бебо или като дигам каката.
Много се надявам скоро да спре да ми създава проблеми.

При мен се получи същото първите 2 месеца. Оказа се, че организма ми не понася конците /резорбиращите се, вътрешни/ и затова набира. Получаваха се малки дупчици, от които изтичаше гнойта+кръв.
Все пак е добре да те погледне лекар. И никакво вдигане на тежко,колички и т.н. поне 6мес.!

# 55
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
И аз имах дупчица, която кървеше и сълзеше до втория месец...  Sick Сега се затвори напълно...
Да ви кажа, от няколко дни се мажа с Лансинох (крем против разранени зърна) и забелязвам, че белега вече не е така червен и определено не сърби!  Grinning Чувствам се все едно съм открила Америка!  Laughing

# 56
  • Мнения: 5 713
Да ви кажа, от няколко дни се мажа с Лансинох (крем против разранени зърна) и забелязвам, че белега вече не е така червен и определено не сърби!  Grinning Чувствам се все едно съм открила Америка!  Laughing
Ееееее, Зъхи мерси за идеята, 4е и без това се 4удех де да го завра остатъка от крема. А малко да го понамажа белег4ето няма да му се отрази зле.

# 57
  • Мнения: 951
Относно вдигане на тежести холовин година след секциото,не ме бийте по главата,но 5 дена след операцията моят гинеколог(същевремено и лекар,който ме оперира) ми хвана разтегнатата кожа на корема  и каза"а това се маха с гимнастика и коремно преси".Аз се хванах за главата,аджиба,какво ще стане с раната,нали съм прясно кълцана newsm78.Отговорът беше,че няма никакъв проблем.Прибрах се вкъщи и след седмица започнах да правя,защото отпреди да забременея всяка сутрин правех по 200 коремни преси.Да ви кажа честно-беше ме страх,мислех си,не,бях сигурна,че ще ме боли,но нямах никакъв проблем,все едно не бях раждала... Peace

# 58
  • София
  • Мнения: 676
Това, че те сърби раната мисля, че не е повод за притеснение. Просто кожата ти е по-чувствителна.  Относно придърпването съм чувала, че с времето минава, но от време на време ще го усещаш. Все пак е рана, а и сега шевът е подкожен и стои все едно си се одраскала, и е ниско долу. За по-сигурно се консултирай с гинеколога си.

Общи условия

Активация на акаунт