Белега от секциото

  • 4 740
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 6 798
Аз получих снимка,мнооого лошо качество и все пак!!! на мястото на белега е червено!Знаех си,че не може да няма белег просто е невъзможно! Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 934
Съни, и моят е отвратителен! Изпъкнал, сърбящ...като белезникава връвчица..Sad( С нищо не се мазах и може би това ми е грешката Thinking Малко несериозно подходих към въпроса...Рекох си...."Как пък ли не...ще се мажа там...кой ли толкова ще ме гледа..."...Но сега ме дразни като го напипвам и гледам...Но и да отида при оператора...какво? ooooh! Това е склонност на организма да реагира на белези...Явно тип реакция на кожата... Не вярвам да ми помогне с нещо...
Е, най-сигурно ще ми помогне второто секцио, ако е рекъл Господ Laughing, пък след това ще падне яко мазане.... Naughty

# 47
  • София
  • Мнения: 472
Съни, и моят е отвратителен! Изпъкнал, сърбящ...като белезникава връвчица..Sad( С нищо не се мазах и може би това ми е грешката Thinking Малко несериозно подходих към въпроса...Рекох си...."Как пък ли не...ще се мажа там...кой ли толкова ще ме гледа..."...Но сега ме дразни като го напипвам и гледам...Но и да отида при оператора...какво? ooooh! Това е склонност на организма да реагира на белези...Явно тип реакция на кожата... Не вярвам да ми помогне с нещо...
Е, най-сигурно ще ми помогне второто секцио, ако е рекъл Господ Laughing, пък след това ще падне яко мазане.... Naughty


Не е късно и сега да го мажеш , просто трябва по дълго време да правиш тази процедура! Следващото секцио , ако е скоро ще има на мястото много сраствания и белега ще ти стане ощ по- изпъкнал. При мен второто секцио беше след 6 години и от първия белег нямаше външно никъква следа ,но вътрешно имаше много сраствания и надебелявания. Така ,че може сега да посмекчиш малко външния вид на белега!!
Успех! Аз не съм се мазала първия път с нищо , а сега са минали само четири месеца и има лека червена линия , леко уплътнена.

# 48
  • Мнения: 10 758
От първото секцио, което беше преди 6 години - почти се е скрил белега. Не си спомням кога спря да ме придърпва и да не усещам нищо на мястото на разреза.
 При второто, преди 8 месеца - усещам от време на време нещо, което едва ли бих нарекла придърпване.Понякога ме сърби.Понякога като ходя на кола маска, ме боли.Подуто ми е над разреза.
 Двата разреза не са един върху друг.Разликата между единия и другия е 1 см.

# 49
  • Мнения: 1 215
Не се сещам за белега, но от време на време като го пипна наистина го усещам като нещо чуждо. Не ме боли, но усещането е наистина много странно, може би пък да е изтръпване. Аз все си го обяснявах с това, че коремът ми още не се е прибрал (разбирай изглеждам си като 5ти месец бременна) и той тегли на мястото. Иначе придръпвания засега не съм усещала.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 5 532
При мен след първото секцио белегът някак си много бързо се оправи и спря да ме дърпа и да ме боли.
Този път обаче вече почти 2 месеца след секциото продължава от време на време да прокървява по малко. Не е болезнено, но го разбирам по зацапването по бельото. Много е неприятно и се появява обикновено като дигна количката  с бебо или като дигам каката.
Много се надявам скоро да спре да ми създава проблеми.

# 51
  • София
  • Мнения: 472
При мен след първото секцио белегът някак си много бързо се оправи и спря да ме дърпа и да ме боли.
Този път обаче вече почти 2 месеца след секциото продължава от време на време да прокървява по малко. Не е болезнено, но го разбирам по зацапването по бельото. Много е неприятно и се появява обикновено като дигна количката  с бебо или като дигам каката.
Много се надявам скоро да спре да ми създава проблеми.

Ами защо дигаш бе ,маме? Не знаеш ли ,че поне 3 месеца трябва много да се пазиш. Как смяташ ще заздравее тази рана ,като ти всекидневно е подлагаш на такива усилия. Според мен не е нормално никъкво кървене , сълзене и т.н  Беше ли на АГ след раждането ? Ако не си  , посети го скоро там ще ти направят обстоен преглед ( поне при мен беше така на 1 месец след раждането) и да се успокоиш!

# 52
  • София
  • Мнения: 6 798
При мен след първото секцио белегът някак си много бързо се оправи и спря да ме дърпа и да ме боли.
Този път обаче вече почти 2 месеца след секциото продължава от време на време да прокървява по малко. Не е болезнено, но го разбирам по зацапването по бельото. Много е неприятно и се появява обикновено като дигна количката  с бебо или като дигам каката.
Много се надявам скоро да спре да ми създава проблеми.
Мисля,че отдавна е трябвало да ти се затвори раната и да не прокървява,най-добре отиди на профилактичен преглед! NaughtyДа не вземе да стане някоя беля!

# 53
  • Мнения: 161
Съпругата ми няма такива оплаквания засега, преди 1 месец я рязаха. Но искам да ви кажа, че всяка вечер  мажа разреза с двойно преварена мас и самия белег нито сърби, нито я опъва.

# 54
  • Мнения: 6 155
При мен след първото секцио белегът някак си много бързо се оправи и спря да ме дърпа и да ме боли.
Този път обаче вече почти 2 месеца след секциото продължава от време на време да прокървява по малко. Не е болезнено, но го разбирам по зацапването по бельото. Много е неприятно и се появява обикновено като дигна количката  с бебо или като дигам каката.
Много се надявам скоро да спре да ми създава проблеми.

При мен се получи същото първите 2 месеца. Оказа се, че организма ми не понася конците /резорбиращите се, вътрешни/ и затова набира. Получаваха се малки дупчици, от които изтичаше гнойта+кръв.
Все пак е добре да те погледне лекар. И никакво вдигане на тежко,колички и т.н. поне 6мес.!

# 55
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
И аз имах дупчица, която кървеше и сълзеше до втория месец...  Sick Сега се затвори напълно...
Да ви кажа, от няколко дни се мажа с Лансинох (крем против разранени зърна) и забелязвам, че белега вече не е така червен и определено не сърби!  Grinning Чувствам се все едно съм открила Америка!  Laughing

# 56
  • Мнения: 5 713
Да ви кажа, от няколко дни се мажа с Лансинох (крем против разранени зърна) и забелязвам, че белега вече не е така червен и определено не сърби!  Grinning Чувствам се все едно съм открила Америка!  Laughing
Ееееее, Зъхи мерси за идеята, 4е и без това се 4удех де да го завра остатъка от крема. А малко да го понамажа белег4ето няма да му се отрази зле.

# 57
  • Мнения: 951
Относно вдигане на тежести холовин година след секциото,не ме бийте по главата,но 5 дена след операцията моят гинеколог(същевремено и лекар,който ме оперира) ми хвана разтегнатата кожа на корема  и каза"а това се маха с гимнастика и коремно преси".Аз се хванах за главата,аджиба,какво ще стане с раната,нали съм прясно кълцана newsm78.Отговорът беше,че няма никакъв проблем.Прибрах се вкъщи и след седмица започнах да правя,защото отпреди да забременея всяка сутрин правех по 200 коремни преси.Да ви кажа честно-беше ме страх,мислех си,не,бях сигурна,че ще ме боли,но нямах никакъв проблем,все едно не бях раждала... Peace

# 58
  • София
  • Мнения: 676
Това, че те сърби раната мисля, че не е повод за притеснение. Просто кожата ти е по-чувствителна.  Относно придърпването съм чувала, че с времето минава, но от време на време ще го усещаш. Все пак е рана, а и сега шевът е подкожен и стои все едно си се одраскала, и е ниско долу. За по-сигурно се консултирай с гинеколога си.

Общи условия

Активация на акаунт