Хайде време не остана, Лъвчета последна смяна!

  • 15 854
  • 295
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 26
Буби недей миличка, бебчо си е добре мъчат го колики, но ще се оправи. Много е жално и мъчно и тежко като не можеш да помогнеш на детенцето си, но това е бебешката съдба за жалост. Вики днес също беше така, рев като магаре, ама от тия ревове придружени с писъци. Мъчат ни гадовете, но на нея като че ли и помага Колииф, пробвах Саб (горе-долу добре) и Еспумизан (никакъв ефект), сега чакам една приятелка да ми изпрати Инфакол. Дано поне преминат по-бързо, да не се мъчат дечицата  Praynig


За хемороидите ето малко инфо : http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D1%80%D0%B … D0%B8%D0%B4%D0%B8  много са неприятни наистина. При раждането на Стефи, понеже никой не ми беше казал как да напъвам ми бяха излезли едни гадни с големина на орех и боляха повече от епизиотомията. Точно преди да излезе един доктор ми извика : " Не така, серии"  Embarassed , та този път нещата минаха гладко и безпроблемно, а напъните бяха като по учебник и без нито един хемороид.

# 256
  • Мнения: 2 376
Здравейте! много набързо влизам/
Ние от вчера сме си вкъщи. Изкарахме една безсънна нощ, направихме първите родителски грешки и усспехи и продължаваме нататък!
 Hug
Поздравления на всички гушнали бебчовци междувременно и успех на тези, чийто най-хубав момент в живота все още предстои!

# 257
  • Мнения: 22 473
Здравейте на всички момичета. ))))

Искам да поздравя всички, сдобили се с рожби, и тези, които не са съвсем скоро да си гушкат бебетата. )))
Аз съм една миналогодишна октомврийка, която роди през август месец. )))

Гледам, че и вие си имате едно подранило юнско августинче. ))) И също се казва Калина като моята дъщеря. )))
kovatcheva, искам да те поканя и в подфорума за недоносени деца, ако не те притеснява, там също си имаме отчетна темичка. ) Гледам, че твоята госпожица расте добре, вече е 3600кг, което е чудесно. )) Ако имаш някакви въпроси, винаги можеш да се обърнеш и към мен, пиши ми на лични. ))
Последно си питала за млякото, аз минах през няколко докато се установя на Аптамил AR. Вие вече сте минали 3кг, така че можеш да я храниш с Аптамил 1, достатъчно добро е и се намира навсякъде. ))) Ние ядяхме такова против повръщане, защото имаше рефлукс. )))

Няма повече да ви спамя темичката, пожелавам всичко хубаво, безпроблемно раждане на тези, които са останали и послушни бебоци за тези, които вече си ги гушкат. ))))

# 258
  • Мнения: 82
Здравейте мили мои приятелки
аз не съм много редовна напоследък,но честно казано още ми е трудно да стигна до компютъра,още повече,че нашият тати Олег пак е в Белград ,а бабата е на работа и само вечер може да ми помага,лелята е на море и ние с Дари се опитваме да се справим самички,а тя си е с лъвски характер,когато реши да плачка нищо не помага-нито цица,нито пеене,нито носене на ръце....
добре,че има и дни в които се поуспива,че иначе нищо странично не мога да свърша.Иначе добре наддава и пълни пампресите
имаме си вече ЕГН,а на 01.09 сме на ваксина-дано не я боли много,че аз колко плаках като взимаха кръв на котето ни веднъж пък сега не ми се мисли 

маминки пера всички бебешки неща с прах Сано,но пеленките вече не са много бели,вие избелвате ли ги с нещо?
и още нещо-по колко време кърмите и само от едната гърда ли?и цедите ли всеки път?

Буби,мило,не се разстройвай,приеми,че това са нормални неща и период през който трябва да преминете заедно,ти правиш всичко по силите си,значи си добра майка,просто остави на времето да оправи нещата,много бебета са по същия начин(включително Дара някои дни),Инфакола определно помага,но дори и без колики бебчетата плачкат,като започнат да виждат добре и да опознават света около себе си всичко ще бъде много по-лесно,в началото е трудно за всички-аз вече приех този факт!!! Hug

И ЕДНО ГОЛЯМО ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ НОВИ МАМИ И ТАТКОВЦИ!!!

А НА СЛАДКИТЕ НИ ВСЕ ОЩЕ БРЕМЕННИ МАМИ КУРАЖ И ДАНО СКОРО ПРЕГРЪЩАТ НАЙ-СЛАДКИТЕ СЪЩЕСТВА!!!

# 259
  • Мнения: 1
Добра вечер, аз съм днес малко неадекватна, глава ме боли..някакво тъпо неразположение... Cry

Искам да благодаря сърдечно на Agramd, Asija и Бланш! Ще се опитам да послушам съветите Ви майчета  Hug Hug Hug

Мелфин, добре завърнала се! Чакаме те с подробен разказ! Heart Eyes

Буби, дано скоро коликите преминат, недей се разтройва  Peace Heart Eyes Целувки на малчо!

Аз утре мисля да ида на запис - да видим как са тоновете, моята лекарка я няма до края на седмицата и не знам ..ще я чака ли бебо или друго ще реши!

Желая ви лека нощ и дано бебчовците слушат, папкат и спинкат добре  Hug

# 260
  • Мнения: 2
Благодаря на всички за подкрепата  Hug

разбира се, че е бебче и трябва да плаче, даже понякога плачът му ме радва, просто вчера наистина нещата изглеждаха много драматични.
слава богу малкия успя да заспи и спа милия 6 часа непробудно до 3 през нощта когато го смених и нахраних и сега пак си заспа. дано поспи и сутринта да има сили милото че ако така го мъчат тея колики направо  Sick горкото
Най-трудно ми е с даването на лекарствата, понеже трябва да се цедя за да смесвам с кърмата, едва успявам да изцедя 15мл и сега ще ги разделям на 2 порцийки за Колийфа и Еспумизана, едното преди едното след хранене каза докторката и изпълнявам.
в тази връзка Стелка, аз изобщо не исках и не можех да се цедя до преди да почнем Колийфа, но се наложи и след голямо стискане започнах да отделям всеки път след хранене по малко за следващото и така. ако не бяха тия лекарства щях да си оставя малкия да ме цеди както той си може. в следствие на това, сега гърдите ме болят 2 пъти повече, особено преди хранене, без да имаме установен режим кърмата ми сама теква на всеки 3 часа и аз скачам да събирам в купички и съдинки ако малкия спи Crazy
в началото кърмих и от двете гърди, но тогава все още нямах много кърма и се стимулирах, сега гледам да ги редувам, обикновено тази която не е била използвана предното хранене е по-твърда и тежка и сама тръгва така че се сещам коя е..
пожелавам ти по-спокойни дни щом си самичка Peace
нашия татко го няма през деня, но вечер много ми помага, иначе майка идва през деня за 3-4 часа поне компания да ми прави ако не друго, че ще изперкам от тази изолация #Crazy добре, че малкия е забавен за 3ма Mr. Green

за дрехите, засега нищо не избелвам с нищо, 2 пъти прах петна от ако с Вениш понеже нямаше изпиране и ги плакнах много след това. иначе въртя пералня всеки ден  Mr. Green

еми това е засега, отивам да поспя малко, че не се знае знае ли се утре кво ще го бъде, дано тия лекарства подействат, иначе очаквам включване с Инфакол от някакви познати на свекърва ми, дано стане Praynig той май не се дава с кърмата и всички казват че най-много действа, стискам си палци Praynig

на всички успех, на чакащите - още малко търпение Peace

# 261
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 584
Стелче има една добавка към праха на Бамбино мио, казва се Бамбино мио фреш , тя е и дезифектант, но и много добре избелва, така че можеш да я пробваш. http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=167&products_id=1949
Съшо така Тео бебе избелва много добре, можеш да го ползваш за накисване и после пак си ги изпираш в пералнята но само с вода.

# 262
  • Мнения: 1 410
Моля се за теб  Praynig !Леко раждане,мила ми Бизу!

# 263
  • Мнения: 12

   Добро утро! Hug
 Дано да могат да се наспят малките съкровища измъчвани от колики и да си починат майчетата им !

 Добре завърнали са у дома на Брит и Лисалоте PeaceДа драснеш някой ред за това как възприема куч малката принцеса!

Стели,аз давам на Дария и от двете гърди и само от едната,ако е спала много-едната,ако се е събудила скоро след като е заспала-от двете и не се цедя,но винаги остава мляко-усещам по уплътнените канали.Аз от вас с Ани разбрах за Сано-то и аз пера с него ,но засега нямам нужда от друга добавка за избелване.Ани е дала добро инфо и аз ще се възползвам ако се наложи.
  Малчева,знам че е на хормонална основа,ама толкова да ми липсва детето-явно много бързо се настроих на вълна"аз имам две деца"Иначе и аз се успокоявам,че така е по-добре за детето,пък и ще си ми го върнат след 10 дена Hug

  Хубав ден на всички!

Последна редакция: ср, 27 авг 2008, 09:03 от agramd

# 264
  • Мнения: 104
Буби, според мен,за да намалиш коликите, трябва да внимаваш какво ядеш, щом кърмиш и държане изправено за да оригне, понякога повече от 5-10 мин и пак продължаваш да го храниш.
А ние вече сме с подсечено дупе, въпреки постоянното миене обилно с вода на 2-3 часа, мислех,че ще го избегнеме като не ползвам мокри кърпи, но уви.
Каката все още ми създава проблеми с ревността-не иска мама да е майка на бебето и като плаче не ни дава да го вдигаме-реве и ни дърпа за дрехите и иска нея да я гушнем, а иначе като кажа да го дам на друго детенце и майка му,наши познати,не го дава.
Едно въпросче,вече искам да излизаме навън и знам,че първо май се ходи на черква за някаква молитва,вие спазвате ли ги тези неща и какво точно се прави?

Леко раждане на тези на които им предстои!

# 265
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Честито на всички нови мамички!Послушни бебенца им пожелавам, които да им носят само радост и усмивки! Hug

Специално честито на КАМЕТО! Видя ли, мила, че няма нищо страшно в раждането?!Да бъдете много щастливи с малката ти сладурка!  Hug

Видях, че Малкабуби е споделила, че бебето и много плачка от коликите....Оправия от това нещо няма, явно. Просто е според организъм - едни бебета ги изкарват по-леко, други по-трудно. Ние даваме гранулки Хамомила Вулгарис 15 СН разтворени в 20мл преварена водичка три пъти дневно, но Борис ги плюе. Не иска вода. Ще пробвам днес да му ги разтворя в кърма, може и да успея да го излъжа?! Rolling Eyes Заради антибиотиците, с които ме наливаха в болницата след операцията сме развили Млечница и сега се лекуваме. Изписаха ни Фунгостатин и с една пипета три пъти дневно 30 минутки преди ядене капем в устата на бебо - върху езичето и лигавицата, според педиатърката за около 3-4 дни трябва да мине всичко. Били много упорити и досадни тия гъбични инфекции. За около 10 дни Борис е наддал 560грама. Ако така продължава на консултацията би трябвало да сме качили около килограм, ако не и повече. Моето бебе е доста лакомо - като акулка, така захапва гърдата, чак ме наболява от време на време и бърза да изцока всичко за отрицателно време. Давам му по една гърда на хранене, но понякога заспива докато яде, после се събужда и продължава да суче, пак заспива и вече след второто пробуждане и поредната зяпнала устичка - сменяме гърдата. Една приятелка ми обясни следното, а мисля че и в книжката на Хана Лотроп го пишеше това - първо бебето изсуква предното мляко, което е по-воднисто и му утолява жаждата, а чак после идва задното мляко, което било по-мазничкото и хранително и от което реално се качват килограмите. Затова било хубаво в две поредни кърмения да се дава една и съща гърда - ако бебето при първото кърмене изцока предното мляко, то при второто слагане пак на същата гърда ще стигне и до задното млекце! Peace Аз процедирам така и явно има резултат според отчетеното от кантара в понеделник. Гледам, че сте обсъждали кой гледа сам, кой с помощник - аз съм самичка с бебо и Дани по цял ден, но нямаме проблеми - баткото се занимава - играе си, гледа детски, но се включва от време на време и да помага. След като успявам да изкъпя бебето сама, значи всичко е ОК! Laughing Съпруга ми ме отменя понякога в утрешното къпане, аз да си подремна, че от нощното безсъние малко ходя като в транс през деня. Нашия татко много ни помага - сменя памперси, разнася го малкия човек насам-натам, пазарува, готви. Аз пак хванах метлите и четките и когато бебето спи, аз чистя къщата - всеки ден. Така макар да се натоварвам физически, се разтоварвам тотално психически. Отслабнала съм много, нещо нямам апетит, основно се наливам с вода и сокове, а знам че трябва да се храня заради кърмата, но не знам как ще го постигна баланса?! Confused

меви, при нас също имаше ревност и изказвания от рода на "Викайте гарвана /разбирай щъркела/ и го връщайте това бебе - много плаче и не го искам вече." После като мине малко време и пак се подрежда до бебето и почва да му говори мило - "Не плачи сладурчо, батко е тук, сега ще видиш какво ще ти покажа и му носи играчки, които подрежда до него в легълцето - да го пазели." Вчера паднах от смях - взел Дани две играчки - едно слонче и една маймунка и ми разправя : "Мамо, аз също си имам бебенца - двечки. Ето сега ги люлея, ето сега ще ги нахраня - гледам го как ги сложил в поза, все едно ще ги кърми и го питам - Дани така ли ги храниш, маме, и той ми отговаря - Да, като тебе, както храниш Борко! Laughing Laughing Laughing" После ги сложи и да спят, пя им песни и им говори! Grinning А съпрууга ми реши да се прояви като образовател и му разправя - "Дани, само момиченцата могат да кърмят бебетата, защото имат гърди и от там тече мляко! Ние мъжете не можем да кърмим, така както си играеш ти със слончето и маймунката, на което изказване сина ми най-невъзмутимо се обърна и отговаря - "Абе, тате, това е на игра, на ужким, като е игра - всичко може, знам че момченцата нямат мляко!" Mr. Green

Моя Борис днес става на 3 седмици - 21 дни! Гледам го - променя се и расте с всеки следващ ден. Вече се мъчи да си концентрира погледа, трудничко му е, но има време до 40-я ден. Много сладки звуци издава! По тоя повод - да ви почерпя виртуално с по едно разхлаждащо коктейлче :
Заповядайте и наздраве!

В момента за друго не се сещам! Пожелавам на всички хубав и усмихнат ден! До скоро, майчета! Grinning

EDIT - Преди време някой беше питал за слинговете - как се слагат, как се правят, търсеше схема някаква. Намерих един интересен блог по темата и ви го пускам - може на някого да свърши работа, лично аз пробвах да сложа Борис в слинг, който ми уши и подари една приятелка и се справих доста добре! Peace Като тръгнем да излизаме ще го нося така - бебето отпред, раницата отзад и две свободни ръце - една за баткото и една за таткото. Wink
Ето линка, който иска да погледне : Как да си направим слинг?

# 266
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 584
Ето ме и мен, като чета постове като на Синдарела и Малка Буби направо ми се оплаква , в единия случай от умиление, а в другия от съжаление, че не мога да помогна с нищо.

Днес мина поредния запис на тонове и поредния вагинален преглед и отново нищо. Само където този път лекарката каза че шийката на матката е вече достатъчно омекнала и е готова за раждане. Е да ама бебо като не ще, какво да го правим. Утре пак сме на преглед и ако лекарката прецени може и да ме оставят в болницата за индукция. Не ми се ще хич, ама какво да се прави. То и това чакане не си е работа, особено след като термина вече е минал.

# 267
  • Мнения: 12


    Здравейте пак! HugНие да се отчетем след първа консултация-за 12 дена Дария е наддала 460г.,от което мама е много доволна!На 17.09 ще ни правят ваксина,а дотогава трябва само да папкаме и да растем!

  Мевислед 40 ден на бебето майката отива в църква,където на нея й се чете т.нар."чиста молитва",а дотогава нямя право да влиза в църква.Иначе нямаш проблеми с излизането на разходка.Съжалявам,че вашата кака ревнува така,дано всичко бързо отшуми.
 Ние вкъщи правим така- и аз и таткото след всяка целувка за бебето,следва такава и за баткото,гушна ли бебка с едната ръка,гушвам с другата баткото.Той никак не ревнува,напротив обгръща бебето с много внимание,измисля си някакви свои песнички,които й пее-доста смешни,но мили и нежни-"Мъничка Дарийка,моята сестричка,мъничка Дарийка с пухкава главичка" LaughingВсе иска да я носи и гушка,но засега не му даваме,защото главичката й е нестабилна.Дано така да продължи и за напред!

# 268
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 584
Момичета я кажете като родихте в болницата ли ви издадоха болничния или след това се издава от личния лекар.  newsm78 newsm78 newsm78

# 269
  • Мнения: 26
Ани издава се от родилното Wink Личния трябва доколкото знам да ти издаде за разликата м/у термин и дата на раждане в случай, че преносиш.

Общи условия

Активация на акаунт