как да откажа бебето ми да се храни през ноща (на 1-на год)

  • 4 950
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 312
По- добре си давай мляко,не го замествай със сок,много е вредно за зъбите!
И не насилвай нещата.Сама ще спре да се буди и да яде нощем!

# 16
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Съвета ми е да пробваш да сложиш сухар/хляб в супата за вечеря, но е добре да е постна (мръвките ги остави за по-ранните часове), или бисквита в млякото, както някой беше те посъветвал.
За протокола моя Данаил яде като разпран от както спях да кърмя - незнам дали е компенсира липсата на кърма, или е заради усилен разтеж, или защото не се спира за 1 секунда, но определено като е гладен хленчи и дава други ясно различими сигнали, че корема е празен  Laughing

# 17
  • Враца
  • Мнения: 173
Ами честно казано пробвах и със бисквити в млякото и със сухари в супата, но пак се буди към 2ч. Може би вече си е създала навик.

# 18
  • Мнения: 1 938
Не я отказвай!
До 2 години кърмех дъщеря си, която се будеше през половин-един час през нощта, а аз ходех и на работа. Peace

# 19
  • Мнения: 3 550
Остави я. Когато вече няма нужда, сама ще се откаже. Моят син поразреди нощните кърмения, едва когато стана на 1,8 г.

# 20
  • Мнения: 479
Синът ми като стана на една годинка реших да махна вечерното мляко и да почна да давам супа. Събуди се в 22:00 и рева до полунощ, дадох му млякото и заспа. Решихме с мъжо, че той просто има нужда от млякото си за да спи добре. Добавих вътре бисквитки. Сега вечер пие само мляко и спи цяла нощ.

# 21
  • Мнения: 2 015
Моя е на 2год. и още пие мляко през нощта Peace.

# 22
  • Мнения: 2 960
аз съм на мнение, че не е нужно да се отказва на сила.
 
всяко дете е с различни нужди.Явно твоето има нужда да си хапва и в тези часове.Моят син,след първия месец вече не търсеше нищо през нощта...но ако искаше едва ли бих се противила-всяко детенце си е строго индивидуално!!!

# 23
  • Мнения: 798
Моето момче до към 2 години, когато се будеше - го кърмех, след това постепенно заместих с кисело мляко. И сега - на три и половина - особено когато е горещо се буди за кисело мляко. Предпочита го пред водата. Вероятно навик.
Иначе откакто мием зъбите съм казала, че след миене може само кисело мляко или ябълка. Ако яде нещо друго - мием ги пак, съответно друго никога не е искал.
Но пък да се събуди детето нощем и да му кажа "не" - не си го представям  Confused

# 24
  • Мнения: 953
Не я отказвай. Щом иска - нека яде  Peace
Peace
и аз мислех, че храненето през ноща никога няма да приключи, но детето ми се отказа само като стана на 1.3г.
Спред мен трябва  да изчакаш.

# 25
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Ами честно казано пробвах и със бисквити в млякото и със сухари в супата, но пак се буди към 2ч. Може би вече си е създала навик.

Тогава просто си давай млякото, жива и здрава, сама ще си махне буденето.

# 26
  • Мнения: 4 546
Моят син също си хапва АМ през нощта. започна да се буди за шишето, когато започна да суче по-малко през нощта. явно е гладен, не му отказвам. и на мен ми е малко притеснено от това, но си казвам, че ако го кърмех нямаше да виждам колко яде и нямаше да ми изглежда много  Laughing а и последния месец беше свалил няколко грама въпреки нощното хранене, така че си му давам да яде колкото иска.

# 27
  • Мнения: 9 973
всяка нощ изяда по 800гр. кис.мляко
щом иска-давам Peace

# 28
  • Мнения: 284
Ами Владичка докато беше на кърма и на АМ не ми се е будила нощем. От както мина на кисело мляко (10 -ти месец) от тогава се буди. А за това дали и недостига храната през деня - не знам. Не ми мрънка, би трябвало да и стига  Mr. Green
Щом е така защо пак не минеш на АМ,може би киселото мляко не я засища  newsm78 Аз ако изям 1к. кис.мляко след1ч. пак ще съм гладна.

# 29
  • Мнения: 489
 Насила не става, когато реши само ще се откаже. Ние спряхме да се будим когато стана на 1г. и половина. Иначе всяка нощ се будеше поне веднъж и искаше да яде. Не съм го лишавала, защото и без това си беше слабичък.

Общи условия

Активация на акаунт