как да откажа бебето ми да се храни през ноща (на 1-на год)

  • 4 951
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 336
Според мен не спирай млякото, когато му дойде времето детето само ще се откаже!

# 31
  • Мнения: 333
Моят син е на 1.8 и още пийва АМ през ноща. Няма значение колко се е хранил  през деня, явно има нужда точно от млякото. Давам му го  Peace

# 32
  • Мнения: X
Голямата пиеше кисело мляко до 2г.6м.

# 33
  • Враца
  • Мнения: 173
Ами Владичка докато беше на кърма и на АМ не ми се е будила нощем. От както мина на кисело мляко (10 -ти месец) от тогава се буди. А за това дали и недостига храната през деня - не знам. Не ми мрънка, би трябвало да и стига  Mr. Green
Щом е така защо пак не минеш на АМ,може би киселото мляко не я засища  newsm78 Аз ако изям 1к. кис.мляко след1ч. пак ще съм гладна.

Ми тя ми отказа АМ на 10 мес. и за това минах на кисело мляко. Но след като прочетох от вас написаното, реших да не и го спирам. Единствено ме притесняваше да не и натоварвам стомахчето, но никой не го е споменал като вариант, за това ще продължа да и давам  Peace

# 34
  • Мнения: 284
Стомахчето едва ли ще и натовариш,щом се буди детето значи е гладно.А какво кисело мляко даваш-пълно/нискомаслено? И разреждаш ли го или го даваш чисто?
Аз бих пробвала пак с АМ,може и да го прояде отново  Peace

# 35
  • Мнения: 2 757
Мисля, че вече яде по навик. Според мен не е трябвало изобщо да почваш да я храниш нощем. Това, което яде през деня ми изглежда доста. Но може би наистина от киселото мляко огладнява, знае ли човек  newsm78. За сравнение, моите деца ядат поне 3 пъти по-малко. На практика Ева живее от 230-240 мл АМ сутрин и вечер, 2-3 бисквитки през деня и плодове. Нощем се будят редовно, но никога не им давам да ядат. Дразня се, че не се хранят като другите деца и както пише по книгите. Но явно не е и нужно, защото са с нормално тегло. Сигурно са от тези дето всичко им се лепи. Има някои са като фабрика за лайна - ядат като разпрани, а си остават слабички.
Та на твое място не бих и давала да яде, нито да пие. Ако иска залъгалка да. Ако не иска ще я дундуркам докато не разбере, че нощем не се яде. Гарантирам ти, че няма да умре от глад с дневния порцион, който си описала.

# 36
  • София
  • Мнения: 4 899
Моят син също е почти на годинка, храни се по 4 пъти на ден по 200-250мл на хранене. Нощем се буди единствено от жажда, когато изпива към 150мл вода и пак заспива.
Съвет от педиатъра ни - до 1 годинка дневния порцион на ден за детето не трябва да надвишава 1 литър храна - каши, пюрета, плодове, АМ. Това не включва соковете и водата.
Мисля си, че доста хапва твоето детенце (но пък мерките са й чудесни!), а и всичко е толкова индивидуално, че съм далеч от мисълта, че за всички деца важи горната лекарска "формула". Това, което мога да те посъветвам, да й намаляваш постепенно нощните порции; в даден момент тя самата ще се откаже от тях.

# 37
  • Мнения: 941
това с буденето е просто навик, както аз ставам да си хапна нещо сладко така и детето иска с нещо да се залиса че да заспи
Пробвай два три дни да я залъгваш с нещо, ще се сърди ще протестира, ти си и дай вода, биба, гушкай я и всичко ще си дойде намясто
Помня ще каката имаше един момен когато и махнах нощните кърмения около годинка също и тя почна към 2ч да яде каша, не изядеше ли една купа не заспиваше, в началото е било от глад защото организма си беше свикнал да яде нощем, но после си стана навик, и аз спрях да и предлагам каша, два дни беше зор, посел спря да търси яденето,

# 38
  • Мнения: 191
На тази възраст моята дъщеричка вече я бях отбила и си пиеше адаптирано млекце. Ставаше и през нощта, но с течение на времето сама си се отказа и започна да си спинка цялата нощ. Но в интерес на истината доста бързо го минахме този период на ставане през нощта. До към 1 год. и 10 м. си пиеше адапте, но не през ноща де и никога не съм и предлагала да пие кисело мляко. Но сега много го обича Peace. Nе се тревожи, детето само ще се отучи от нощното хранене. Успех Peace.

# 39
  • BG
  • Мнения: 2 217
Ами Владичка докато беше на кърма и на АМ не ми се е будила нощем. От както мина на кисело мляко (10 -ти месец) от тогава се буди. А за това дали и недостига храната през деня - не знам. Не ми мрънка, би трябвало да и стига  Mr. Green
Щом е така защо пак не минеш на АМ,може би киселото мляко не я засища  newsm78 Аз ако изям 1к. кис.мляко след1ч. пак ще съм гладна.

И аз мисля така!  Peace
Вечер давам каша с бисквитка/и или "каша за лека нощ" на ХИП. До скоро давах и АМ през нощта, но вече давам само водичка.  Може би има значение, че детко яде последно в 22ч.   Thinking

Общи условия

Активация на акаунт