пак за хормоните и цветната снимка

  • 2 119
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 334
А референтните стойности на хормоните?Цветната снимка е около 100 лв.

# 16
  • Мнения: 127
Правени са на 4 ден от цикъла,това лутеална фаза ли ще рече???

# 17
  • Мнения: 9 093
Аз пак да питам - коя докторка каза, че са наред?
То която и да е, може да си завре дипломата в удобно за нея място...

Пиле, вземи се в ръце, спри да ходиш при онази....бла бла бла - и си запиши час при Даскалов!
Хормоните ти не са в ред - нисък естрадиол, съотношението ЛХ-ФСХ хич не е каквото трябва - затова и цикълът ти е изперкал...
Във всяка твоя тема казвам едно и също, но този път ще го кажа за последно - смени си лекаря с единствения възможен специалист в Пловдив.
 Hug

# 18
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Не, фоликулярна.Пролактина ти е на горната граница и естрадиола ти е нисък.Посъветвай се с гинеколог да ти изпише необходимите лекарства  Peace

# 19
  • Мнения: 3 294
Напълно подкрепям Стеф и аманита , хормоните ти  сочат са проблем , намери си специалист , не си губи времето  Peace

# 20
  • Мнения: 1 334
Моето мнение е,че хормоните не са чак толкова зле.Пролактин-може да е в горна граница,но не я надвишава!Естрадиол-нисък-ако ще има една късна О,няма какъв да бъде на 4 ден от цикъла.Съотношението на ФСХ и ЛХ също можеше да бъде и много по-лошо.Предполага се поликистоза,но това трябва да го прецени лекар.И с правилно лечение може да се постигне успех.Наистина се обърни към специалист Peace

# 21
  • Мнения: 390
Ще се изям от яд, че дадох 60 лева за хормоните.Можеше да ги дам после за лекарствата.Пфу, ама, че съм глупава!То ясно, че и за правата си трябва да питаш и да си ги търсиш.
Иначе- гледам резултатите на VaNuMiA  и си мисля, какво ли ще покажат моите.Правих ги вчера-4-ти ден от М. Ще се допитам до вас, момичета.При док ще ходя на 12-ия ден.Само ми кажете:дванадесетия от първият ден на М ли се чете, или от втория?

# 22
  • Мнения: 1 334
дванадесетия от първият ден на М ли се чете, или от втория?
От първия ден на М. Wink

# 23
  • BG
  • Мнения: 1 900
дванадесетия от първият ден на М ли се чете, или от втория?
От първия ден на М. Wink
Peace

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Съгласна съм със Стеф и Минди - има проблем при хормоните; най-вече с естрадиола.
Аз съм с късна овулация и дълъг МЦ - естрадиолът никога не ми е бил извън реф.стойности, в крайна сметка те точно затова варират от- до, а не са конкретна стойност Peace Вероятно ще трябва да ти проследят МЦ от 2-3 ден с вагинален УЗ, за да видят образуването на фоликулите Thinking Все пак и моят съвет е да се обърнеш към специалист; успех Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 1 248
Не е добро съотношението на ЛХ и ФСХ, пролактина също е в горна граница, което от своя страна също може да е проблем, ако изследването е направено според изискванията, естрадиола действително е нисичък...
Цветната снимка преди няколко месеца в Медикус Алфа ми излезе 220 лв., но мисля че основният ти проблем в момента са хормоните. Добре си решила все пак да провериш проходимостта на тръбите, за да си сигурна че с тях всичко е наред и да дадеш зелена светлина на съответното лечение.

# 26
  • Мнения: 390
дванадесетия от първият ден на М ли се чете, или от втория?
От първия ден на М. Wink
Peace

Благодаря, момичета! Значи аз на 30.10 съм при док.Хормони, спермограма и аз.

# 27
# 28
  • Мнения: 31
Здравей и от мен, истината е че трябва да си направиш всички необходими изследвания, не е никак страшно повечето се правят на 3 ден от цикъла има и едно, което се прави на 21 ден от него. Относно цветната снимка при мен беше мн болезнена, но истината е че тя много добър източник за реалното ти състояние, но бързо се възстановяваш от нея, ако всичко изглежа ок хормоните ти са наред, цветната снимка е нормална, следващата манипулация е лапъроскопия, коят всъщност е напълно безболезнена манипулация тъйкато си в пълна упойка (поне така бях аз) и след това се възстановяваш за около седмица.
При мен се получи забременяване точно на 7 ден след лапъроскопият и сега си имаме едно слъчево момченце.
Пожелавам ти успех .

# 29
  • Мнения: 127
Много ви благодаря за отговорите ,всъщност аз тръгнах на д-р понеже мн голямо закъснение имах,а не да се изследвам за репродуктивност, И измеждудругото тя ме попита дали се пазим ,като и отговорих 4е от 7 месеца не се пазим и тя тръгна дами назначава разни изслевания.Само че за тези 7 месеца не сме целели да улучим овулация или да съм мерила темп,другото което е доста рядко сме го правили,така че не съм се осъмнила за някакъв кой знае какъв проблем,затова може и да поизчакам,че всики тези неща ми действат на психиката зле.

Общи условия

Активация на акаунт