СЕПТЕМВРИ е от бебета дъждовен, за нас е месец най-любовен!!!

  • 13 312
  • 292
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 7 673
Деска и Стелче, и аз съм от вашия отбор. Купувам дрехи, които не се гладят и много рядко вадя ютия. За бебе гладя месец-два макс. То едно време е било една ли не задължително, ама са се ползвали пелени и там урина и прочее си е било наистина необходимо. На мен за бебе в началото ми е кеф и затова го правя...ама за кратко все пак де  Wink
Като родих Павел, мъжът ми всичко купи, докато бях в родилното. Като се прибрах питах свеки защо дрехите са с етикети. Тя рече, че за какво да ги пера, като  не са носени?  Joy И да ви кажа, нищо не му стана на Павчо от това  Wink

# 271
  • Мнения: 571
Аз ги отделих!Единя плик за 30градуса и един за 40!!Пък вече ще преценя дали да не изпера направо всичко на 30!!А ако няма знак за пералня нали това не значи,че е забранено! ooooh! ooooh!Ако е така аз повечето на ръка трябва да си ги изпирам!То такова знакче на много липсва!!
Иначе за гладенето-предполагам,че първия път ще ми е кеф!!После вече ще ми е досадно на фона на всичко останало което ще трябва да правя! Mr. GreenНо сега ми е кеф да си ги изпера,изгладя и подготвя за малкото човече!! Heart Eyes
Кофтито е че утре следобяда ще ги пера та не знам дали вечерта ще ми е до гладене като изсъхнат!Ако не вторник ще се вихря цял ден с ютията Laughing
Иринка ето аз за това исках всичко да си купя и оправя сама!До сега нищо купено от друг не ми е харесало!
Не знам как ще заваря легълцето на беба като с еприбера от родилното!Не ми се мисли!

# 272
  • Мнения: 1 226
Иринкааааааааа  Hug Как си мило?

Мире последно къде ще ги простираш длешките. Навън или вътре. Защото и аз още се чудя  newsm78

# 273
  • Мнения: 571
Ами нямам избор-навън!Утре късно ще ги изпера но няма да ги оставя цяла нощ NaughtyЩе ги прибера веднага щом изсъхнат!!!Ако не си купя от тези металните сушилки утре просто нямам избор къде да ги суша!А най-интересното е,че ще ги перем при брата на милото!Понеже пералнят аму е чисто нова-не използвана-пък нашата е набита цялата с прах за пране а мъжо се притеснил и искал да няма досег първото пране с друг освен бебе прах Joy hahaha JoyЕ не е ли забавно на фона на всичките му фаталистични изцепки тая глупост!!
Та ще ги пера у брат му и ще ги носим до нас да ги простираме!Добре че сме съседни блокове...ми ако живееше в Младост hahaha Joy Joy
Стеле какво да ти кажа-действай смело!! Mr. Green

# 274
  • Варна
  • Мнения: 9
Момичета, аз вече пуснах 2 перални на 40 градуса и нямах никакъв проблем макар че на някой от нещата си имаше знак за 30 градуса. Май само оборотите намалих, че моята пералня е с 1200 оборота. Гладенето и на мен ми е адски досадно, ама поне първия път тия дребните нещица ги гладих с удоволствие. Ама като се знам - няма да продължи дълго - удоволствието де  Mr. Green
Аз имам друго питане - махате ли етикетчетата тия дето са отзад на вратлето или от вътрешната страна на дрешките с размери и начин на третиране? Няма ли да дразнят кожата на бебчето  newsm78

# 275
  • Мнения: 1 226
Джул мисля че се махат. То нас дразнят понякога, та какво остава за нежната бебшка кожа.

# 276
  • Варна
  • Мнения: 9
И аз така мисля, ама после си викам - от къде ще запомня кое какъв размер беше  Mr. Green

# 277
  • Мнения: 571
Добре де ама те са зашити newsm78Аз съм рязала така зашит етикет и после ми боцка много гадно!Как да ги изрежа,че да не му боде на вратлето  newsm78

# 278
  • Варна
  • Мнения: 9
Ами трябва много внимателно да се маха. От друга страна, ми дадоха едни дрешки вече ползвани и там не бяха изрязвани - аз само тях изрязах защото вече се бяха сгърчили от многото пране. Мисля, че ще го решавам в движение това - ако видя че нещо дразни - вадя ножицата и го режа  Peace

# 279
  • Мнения: 21
Здравейте мамита,
ние сме добре, още сме си 2 в 1 Simple Smile
аз са поизгубих уикенда, че милото беше във Варна и бях му виснала на врата  Heart Eyes
иначе... в събота бяхме на доктор и насрочихме дата за секцио - 29.08. петък
все пак се надявам бебчето да се завърти и роди нормално дотогава, но се старая да не отдавам прекалено големи надежди и да се настройвам положително за операцията

сега ще чета да се включа актуално в новостите и после пак ще пиша  Hug

# 280
съжалявам моарейн ще гледам да пиша на кирилица вече. малко ми е трудно с форума и не съм свикнала,даже няколко от отговорите ми се изгубиха някъде ама ще се науча newsm17
имам един въпрос...може ли някой да ми каже какви точно пелени трябва да взема за родилното,защото ме досрамя да питам моята докторка, а продавачките в магазините където ходих гледаха по тъпо и от мен като ги питах Weary

# 281
  • Мнения: 2 658
Мале, Juli, ми ти си гений  Wink . Никога пък не се бях сещала zа пустите етикети  ooooh! . Егати, а имам едно дете  Rolling Eyes . Ми със сигурност ще има такива, дето ще драzнят, а те дребосъчетата не могат да си кажат...Май трябва да се иzрежат, още утре ще прегледам нещата. Иzобщо нямаше да се сетя, честно си приzнавам. Пък че няма да се zнаят раzмерите  newsm78  , да, ама по добре така. После на око ще си ги поzнаваме..

# 282
  • Мнения: 133
Добра вечер и от мен  Hug Hug Hug
И ние с малкия сме си още като матрьошки и дано така си остане поне още две седмици  Praynig
Два дни не съм се включвала и сега голям зор докато изчета всичко   Crazy
Иринка много гадно това с гъзара  Sad Надявам се вече да се възстановяваш и скоро да забравиш за него  Hug Радвам се, че с Павчо всичко е наред  Hug
Дидка, много хубави снимки  Hug Браво, че суче малкият юнак  Heart Eyes
Асенцето днес не съм я чувала, че не си вдигна телефона, а после ми беше неудобно да звъня пак, за да не я притеснявам, но добре, че утре ги изписват  Peace
Шейли, поздрави за каката  Hug
За гладенето - много е пипкаво гладенето на бебешките неща  Joy Те са толкова мънички, че на знам как да ги изгладя  Joy Но пък аз съм свикнала да гладя всичко за нас, така че и за мъниче ще трябва  Heart Eyes
Момичета, нещо от два дни съм като парцал  Sad Вчера даже спах следобеден сън - нещо, което не ми се е случвало от детската градина  Confused Имам и доста чести контракции, но са безболезнени. Дано да е от жегата това ми състояние и нещата да се нормализират сега като захладня, че не мога да се понасям такава като желе  Mr. Green
Голяма съм овца  ooooh! За малко да забравя ....
Ради, да ти е жив и здрав малкият мъж!!! Много да те слуша и радва  Hug Чакаме включване с разкази и снимки  Peace

# 283
  • жителство на место
  • Мнения: 81
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ДИМИТЪР
аз също вече искам много да си гушна бебинка. sling Изпрах и всички работи, първо в пералнята после на ръка- голям мерак.  washСамо ютията изгоря и утре ще се сдобия с нова, за да изгладя всички тоалети на госпожицата. Нареждам всяко комплектче в торбичка от плат / с връзки, като кесийка/ и така всичко ми е много добре подредено в чекмедженцата. Иначе имах чувството, че няма да се оправя коя шапка, ръкавички, чорапки.......... с кои ританки......са. Изрязах всички етикетчета, но зная че може и долните дрешки да се обличат наобратно, за да не дразнят ръбовете на бебето.
Днес и аз имах първта болезнена контакция, развълнувах се, казах си : хайде почва се, но за жалост не продължи. Аз бързам, защото плацентата ми е изхабена и докторката не се наема на естествено раждане да ме чака- иска до края на седмицата да направи секцио Sick Sick

# 284
  • Мнения: 166
Гледам прането обсъждате. И аз съм на тази тема.
Аз ги пера основно на 40 градуса. Обаче така прецаках една пералня заради една червена хавлия, на която пишеше, че може и на 60 градуса да се пере. И тя взе че пусна.  #Cussing out ПОвечето дрехи нали са розовки и нищо нямаше, ама така ме хвана яд за едно якенце, коетo беше патешко жълто, а сега е един никакъв цвят   Sad
Иначе мен ми казаха, че цветните дрехи дори по-добре да се преперат 2-3 пъти, че ги обработват с какви ли не неща. Това е препоръчано от хора,който работят в текстилната промишленост. Та и аз така направих. Ама втория без червената хавлия и даже така им се отрази по-добре.
Аз срязох етикетите на бодитата, защото те са точно в контат с кожата на бебето. Другите дето идват отгоре не съм ги рязала. Ама в последствие ще гледам дали дразнят и ще ги махам. И аз си мислех за номерата newsm78, ама какво толкова е важно колко са големи. Важното е да са удобни на бебето.
sisinka87 има едни на памперс new born. Не съм сигурна, че ги има в БГ, ама си мисля, че номер 2 от 3 до 6 кг са ОК. Аз поне такива си купих. Ама да кажат и мамите с опит

Общи условия

Активация на акаунт