Нашето бебе е благословено- през ДЕКЕМВРИ ще е то родено

  • 13 485
  • 301
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 206
Евентуално аз ще направя нещо съвсем различно, може би съм го казвала и преди, и ще поканя свекърва ми да присъства. Crazy
Тя беше на раждането на малкия и наистина бях много по-спокойна в нейно присъствие, колкото и невероятно да им се струва на някои.  Laughing Държеше ми ръката, успокояваше ме, мъжа ми е паника, ще трябва него да успокоявам аз. Като беше болен малкия, направо не се траеше от притеснение, представям си го като ме види да се превивам с контракции и ще забели очите.

# 61
  • Мнения: 4 589
Нашето тати също не би искал да наблюдава подобно преживяване като раждането. А пък и на мен доки ми е казал, че ще е секцио.

Аз днес се чувствам доста добре. Бебките нещо и те са много спокойни, явно са се уморили от 2 дни ритане и сега си почиват.

Ние следобеда ще имаме гости и ще се мъча да правя един ябълков пай (по рецепта на една мама от форума) дано се справя.

Почивайте и се наслаждавайте на хубавия ден.

# 62
  • Мнения: 20
Здравейте мацки,
За раждането не ме е страх,успокоявам се с това че колкото и гадно да е ,минава за няколко часа и все ще ги изтърпя,честно даже съм съгласна повече да изтърпя само бебо да е добре и ако има нещо аз да го отнасям а не той.Ами то за тея дето не са раждали е добре щото не знаят какво точно е ,та може и затова да съм толкова смела  Laughing
За таткото и присъствнето,той категорично не иска а и по добре,ще вземе да ме поучава кво да правя и ще стане бой  Laughing той има този навик,дори да не знае кое как се прави да дава акъли,таааа не няма да присъства.
тези отоци,абе момичета питайте лекарите да не би да е недостик на фолиева киселина нали ви казах че така пише.

# 63
  • Мнения: 22
Тези, които се подуват и са с отоци, може да видите на първата ни страничка линка където пише "Бременност и кръвно налягане", може пък да ви е от полза.

# 64
  • Мнения: 429
Elmina  благодаря:о) Ще се опитам да дойда на срещата, но май се очертава да съм на работа:( Ако не успея тази, другата!
Момичета знаете ли 20 дневният платен отпуск, който се полаза на всеки работещ дали има някакъв лими на натрупване. Аз в момента имам останали 31 дни, ако съм в майчнство 2 години, значи ще ми се полагат още +40 дни....дали ще мога да си ползвам тези 71 дни когато реша (след майчинството) или ще загубя някаква част от тях?
Другият ми въпрос е официално 45 дневният ми болничемн преди раждане е от 14.11, аз мисля да си взема болничен обаче още от 01.10 и да нямам прекъсване (за да не ми се намали базата за майчинството след това). Та въпроса ми е тези болнични, които ще взема от 01.10 до 14.11 ще повлияят ли по някакъв начин полагащите ми дни за майчинство след това?
Ще се поровя малко из сайта на НОЙ, но и вас да попитам все пак:о)

# 65
  • Мнения: 688
barboran4e за тези болнични май никой не може да ти даде 100% вярна информация особено ако положението е малко по-засукано. Най-добре питай по телефона в НОЙ (трябва да бъдеш по-настоятелна в звъненето), като им обясниш подробно какво си ползвала и какво възнамеряваш да правиш, в сайта поне аз не можах да намеря отговор на моят въпрос. Ако пък може да идеш до НОЙ най-добре.
Аз засега не се подувам, но ми е толкова тежко че не мога да си представя ако корема ми стане двойно по-голям как ще преживея  Tired И аз се изморявам и задъхвам много бързо и от много малко усилие като стара баба изкачила 2 етажа  Crazy, но аз все го отдавам повече на жегата  Tired. С дъщеря ми като бях бременна последните месеци препусках като млада кобила  Laughing, но беше зима, а сега дали от възрастта или от жегата  newsm78.
Аз лично грамче не качих с първата бременност, като родих и никой не вярваше че съм била бременна, останах на същите килограми, но пък към 8 месец се появи гадното повръщане отново  Sick та може и от това да беше.
А от раждането си ме е страх доста и гледам да не мисля от сега, но наистина когато ти е за първи път и не знаеш какво те чака е по-спокойно някак, поне при мен беше така - отидох без страх, но се уплаших като се почна  Shocked и сега не ми е толкова безстрашно.
Аз съм станала много плачлива, по принцип не съм ревла изобщо, ама не знам дали е нормално чак пък толкова - ами аз през ден си плача ей така понякога с причина понякога без. Онзи ден като слушах за катастрофата на испанския самолет и ми бликнаха сълзите  Cry , на някой по-сериозен филм редовно рев, въпреки че повечето съм ги гледала и преди и не съм ревала.
Дано да е от хормоните и да се оправя после че така не мога да се понасям, даже понякога рева щото съм станала ревла  #Crazy

# 66
  • Мнения: 429
Момичета предполагам, че някои от вас са чели тези статий, но които не са изпращам ви ги с удоволствие: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13562  и   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19337 . Много хубаво ми подействаха!
Целувки на всички!
tsveta_pile  аз винаги съм си била плачлива, но сега ...леле, мале Embarassed
Ще звънна в НОЙ, каъто се сетя какви големи данъци плащаме всеки месец...много ме е яд на мисълта, че може нещо да объркам с отпуските и болничните и да си намаля майчинството!

# 67
  • Мнения: 1 131
Добро утро момичета!
Каспър,мила,не си като черна станция,тук се оплакваме всички от своите болежки и притеснения и се чувстваме по-спокойно,защото най-добре можем да разберем тревогите си и да си помогнем с някакъв съвет.Радвам се,че за сега хематологичните изследвания са ти ок,сигурна съм,че и контракциите и кървенето ще спрат,само си лежи и си почивай Hug!
Цацано,не се притеснявай за тези бактерии,лекуват се,една моя братовчетка имаше през цялата бременност бактерии в уринат,пи многократно антибиотик и роди живо здраво сладко бебче.
Тъкмо си мислех,че поне подуване на крака и ръце не ме е сполетало все още и вчера-хоп изненада,не само ми се подуха,а ми и изтръпнаха.Днес краката са добре,но ръцете са ми изтръпнали от китките на долу.На някой да се е случвало подобно нещо.Разрових се в нета и намерих доста такива случаи и се  описва,като синдром на карпалния тунел,който се получава от пренатоварване.Дано да отшуми бързо Praynig!
Харем,аз като се нахраня също някак си като че ли въздухът ми е малко,но имам и чувството ,че кожата ми се опъва и усещам стягане на горната част на корема,много пъти съм се чудела дали това не е контракция Thinking.Харем,аз видях един салон за красота с твоя ник във Варна Grinning.
Ох днес ще е мноооого голяма жега sweating sweating sweating и ще се побъркам smile3511 искам дъъъъжд.Не съм мразила никога така жегата,както сега.Да се пазите,мами!
Стига с моите оплаквания,досадих.
И все пак ,пожелавам ви приятен ден без ниииииикакви проблеми!


zuerich,
Не е случайно името на салона и ника ми,защото салонът е мой,
Ако някой иска нека заповяда,но да е в следобедните часове,защото аз чак тогава ходя,иначе фризьорката си е цял ден там.Иначе аз по принцип преди да забременея си работех и като фризьор и като маникюрист,но сега вече предпочитам само маникюрското място,че там само седнала си стоя.Е,имам си и клиенти,които аз си подстригвам,но вече коремът ми така ми пречи ooooh!,ама те клиентите нямат милост Simple SmileЩе се опитам да приложа снимки на салона,да го видят и мамите,които не са от Варна.

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1061/1931777332.JPG - салонът отвън
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/987/743734031.JPG - моето място (маникюрът)
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/777/2133807414.JPG - двете фризьорски места,от които едното е свободно.Ако някоя фризьорка си търси работа да заповяда
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1368/236890233.JPG - измивната колона(място за миене на коси)

# 68
  • Мнения: 22
Харем, много е бонбонски салона! Като за куклички Simple Smile Остава да отвориш и един в София!

Каспър, за теб също се отнася! Един Тон Бонбон, за да си правим рождените дни там! Hug

# 69
barboran4e и аз така мислих в началото за болничния, викам си мен ме осигуряват на максимална заплата и всеки болничен ми струва много пари, но после си викам, че по-важно от бебетата няма и не ме интересуват никакви пари и нищо, само и само бебетата да са живи и здрави и всичко да е наред. Вярвай ми на мен болничния ми струва много!!!!

Харем, салонът ти е страхотен, направо ми иде през нета да дойда за една поострижка. Моята маникюристка забременя и от деня в който разбра, че е бременна спря да работи. До колкото знам е много вредно за бебо изпаренията от лака и лакочистителя, така че си помисли дали не е добре да спреш?

Аз се мъча с пая, добре стана, но да видим като се опече..... Joy А уж съм професионален готвач....ама много съм забравила, като не се занимавам вече.

# 70
  • Мнения: 4 589
Много странно ми публикува отговора по-горе. Защо ме изкара, че съм гост?

# 71
  • Мнения: 1
здравейте и от мен мамчета! Как сте днес!
Навън е ужасна жега и аз чакам да се скрие малко това слънце че да излезнем малко.
Момичета кажете ми някой има ли болки ниско в корема ту отляво ту отдясно? Как се справяте с тях много е неприятно имали нещо притеснително според Вас? И аз като повечето от вас се притеснявам от всичко. Има дни в които ме обвзема такава параноя. А вие взели ли сте решение как ще раждате  - с операция или по естествен начин? Ако имате право на избор разбира се.

# 72
  • Мнения: 19
Привет и от мен! Аз от утре вече започвам работа. Отпуската свърши и не знам колко работа ме очаква. Утре ще видя. Приятна почивка на всички. Hug
Да се включа за отичането. От две седмици съм постоянно със самунчета, ама то не се спрях и не съм почивала. Като ги вдигна нависоко, положението е по-добре. Сега в четвъртък съм на ЖК и ще поискам да ми направят изследвания, да видя и албуминът как е. Въпреки че съм убедена, че е от жегите, аз по принцип отичам лятото, а сега и с бременността. Дано всичко е наред с бебчо. Praynig

# 73
  • Мнения: 429
nikolina-pikolina, права си бебетата ни са по-важни опт всичко. Аз съм взела окончателно решение от 01.10 спирам работа, просто още се чудя кой е по-добрия начин от 01.10 до 14.11 (когато започва официалният ми 45 дни преди раждане) дали да съм болнични или платен отпуск), затова и се интересувам .
Харем Стайл, много кукленски салон...напарво се размечтах:о)

# 74
  • Мнения: 187
Добро утро момичета!
Каспър,мила,не си като черна станция,тук се оплакваме всички от своите болежки и притеснения и се чувстваме по-спокойно,защото най-добре можем да разберем тревогите си и да си помогнем с някакъв съвет.Радвам се,че за сега хематологичните изследвания са ти ок,сигурна съм,че и контракциите и кървенето ще спрат,само си лежи и си почивай Hug!
Цацано,не се притеснявай за тези бактерии,лекуват се,една моя братовчетка имаше през цялата бременност бактерии в уринат,пи многократно антибиотик и роди живо здраво сладко бебче.
Тъкмо си мислех,че поне подуване на крака и ръце не ме е сполетало все още и вчера-хоп изненада,не само ми се подуха,а ми и изтръпнаха.Днес краката са добре,но ръцете са ми изтръпнали от китките на долу.На някой да се е случвало подобно нещо.Разрових се в нета и намерих доста такива случаи и се  описва,като синдром на карпалния тунел,който се получава от пренатоварване.Дано да отшуми бързо Praynig!
Харем,аз като се нахраня също някак си като че ли въздухът ми е малко,но имам и чувството ,че кожата ми се опъва и усещам стягане на горната част на корема,много пъти съм се чудела дали това не е контракция Thinking.Харем,аз видях един салон за красота с твоя ник във Варна Grinning.
Ох днес ще е мноооого голяма жега sweating sweating sweating и ще се побъркам smile3511 искам дъъъъжд.Не съм мразила никога така жегата,както сега.Да се пазите,мами!
Стига с моите оплаквания,досадих.
И все пак ,пожелавам ви приятен ден без ниииииикакви проблеми!


zuerich,
Не е случайно името на салона и ника ми,защото салонът е мой,
Ако някой иска нека заповяда,но да е в следобедните часове,защото аз чак тогава ходя,иначе фризьорката си е цял ден там.Иначе аз по принцип преди да забременея си работех и като фризьор и като маникюрист,но сега вече предпочитам само маникюрското място,че там само седнала си стоя.Е,имам си и клиенти,които аз си подстригвам,но вече коремът ми така ми пречи ooooh!,ама те клиентите нямат милост Simple SmileЩе се опитам да приложа снимки на салона,да го видят и мамите,които не са от Варна.

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1061/1931777332.JPG - салонът отвън
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/987/743734031.JPG - моето място (маникюрът)
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/777/2133807414.JPG - двете фризьорски места,от които едното е свободно.Ако някоя фризьорка си търси работа да заповяда
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1368/236890233.JPG - измивната колона(място за миене на коси)

ама аз доскоро работих савсем близо до този салон......................лелеееееее всеки ден 4етях името ама ваобще не се усетих ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт