Религията...

  • 7 375
  • 124
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 4 892

A при религията какъв е духа? Там каквото не трябва да правиш не е ли основано на страха от Бога?

при християнството страх от Исус  newsm78 ?
къде отиде любовта?
 

Разбира се, че се проповядва страх от Бога в религиозните среди. Не е това измишльотина както се твърди в по-горен пост. Затова е нужно да правим разлика между религия и вяра.

Библията не е написана нито от Отца, нито от Сина, камо ли от Светия дух, та когато вярата ни се оповава на нея, трябва да избягваме обвързването и с Бог и Исус буквално. Известно е, че на Църковен събор е решено как да изглежда Светото писание, кои евангелия да са включени в него. Избрани са 4-ма евангелисти, а те са били повечко, според различни източници и самата Магдалина. Т.е.,  които са били угодни на Църквата са включени... А и писаното в Библията в по-голямата си част е алегория, много притчи, буквалното четене на тази книга може и да ни доведе до погрешни изводи.

10 cent's , много интересно разсъждавате, много вярно според моите виждания. Благодаря, че споделихте. При мен да ви кажа се наблюдава следното - не харесвам е най-меко казано с догми да ми се налага вярата, харесвам пак казвам идеите на Исус, така, както аз съм ги разбрала, ненавиждам нашето Духовенство, като цяло изпитвам неприязън към Църквата като институция. Обаче когато отида в църквата като храм, сама, с мислите си и някак си усещам някакъв покой,  странно чувство, някакво извисяване, харесва ми да посещавам храмове, при положение, че не ми се развяват раса и килимавки пред очите...Странно. 

# 121
  • Мнения: 37
NinoTino, Има няколко теми "Има ли Господ..." и там този въпрос за това как е написана Библията е разглеждан многократно. Разгледай го и за да не става объркване и преповтаряне прочети постовете за това. Не давам точен линк и доста имаш да четеш, но ако напишеш "събор" в търсачката ще намериш лесно отговорите. Темата вече е заключена, а човекът който най-усилено ги писа тези неща е баннат. Така че МОЛБАТА ми е не отваряй тази дискусия тук.

Иначе това за храмовете е интересно.

# 122
  • Мнения: 4 892
NinoTino, Има няколко теми "Има ли Господ..." и там този въпрос за това как е написана Библията е разглеждан многократно. Разгледай го и за да не става объркване и преповтаряне прочети постовете за това. Не давам точен линк и доста имаш да четеш, но ако напишеш "събор" в търсачката ще намериш лесно отговорите. Темата вече е заключена, а човекът който най-усилено ги писа тези неща е баннат. Така че МОЛБАТА ми е не отваряй тази дискусия тук.

Иначе това за храмовете е интересно.

Благодаря! Ще погледна.
Не искам да стане някакъв конфликт, чак банове  Naughty и т.н. Просто съвсем културен коментар, но ОК, спирам, щом е имало проблем. То да ви кажа аз предимно чета,  до сега не съм задала въпрос, но толкова много материали и нформация, че човек понякога несмогва.
Но ако ще предизвика конфликт коментара, няма да пиша повече!

Поздрави!

# 123
   Даа, много се изписа там , да има кой да чете само.
   Пожелавам ти успех в оная дъъълга тема.  bouquet

# 124
  • Мнения: 1 849
NinoTino, ако те интересува темата с истинността на Библия, мога да ти пратя на Лични, за да не пълним форума с големи чаршафи (разбира се и на всеки друг, който поиска), едно интервю на Джордж Макдауел, историк, който се е опитал да обори Библията и не могъл, та там говори за това какви исторически методи се използват да се докаже автентичността на някой документ, за съборите и т.н. Има и една книжка "Не просто дърводелец" на същия автор мноого е добра.
Честно да ти кажа когато човек прочете Библията, много добре разбира, че религиозните църкви изобщо не я спазват, за това през средновековието много се е държало тя да се чете само на три езика .... които обикновените хора не знаят. Мисля, че Мартин Лутер беше който за първи път я превежда на разбираем немски (може и да се лъжа, не съм добра в историята). Та ако съборите са я съчинявали тази книга те щяха да си я напишат за себе си, да им оправдава постъпките, но тя ги осъжда! Това за мен е достатъчен довод, че не събор я е съчинявал...

Общи условия

Активация на акаунт