Имам сериозен проблем с нередовен стомах

  • 49 710
  • 116
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 310
Клизмата не е много подходяща за нередовен стомах, защото организма привиква и червата стават мързеливи. Трябва да се ядат храни, които подобряват перисталтиката на червата така, че те да се изпразват сами, а не с помощ отвън. Е, ако е еднократно може да помогне, но не прекалявайте с клизмата.

# 61
аз също имам проблем и опитвам какво ли не. единственото което помага при мен най-успешно засега е вареното жито сутрин на градно по малко или слабителния чай на ЦЯРЪ. Peace

# 62
  • Мнения: 141
Аз приемам алое от три месеца, фрийдъма за ставите и вече нямам проблеми със стомаха,  научих се да пия и много вода, до два литра дневно.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 522
Аз имам същия проблем . Пия китайски зелен чай. Копувам го от аптеките.Пия го пре два вечера.
Сутринта има срахотно въздействие.

# 64
  • Мнения: 1 161
От няколко месеца имам много сериозен проблем с нередовен стомах(пия едни хапчета и най-вероятно те са причината)..Страхувам се да ползвам слабителни  непрекъснато,защото знам,че се привиква към тях и става още по-страшно... Някой може ли да ми даде някакъв съвет как да постъпя?? :ooooh ... Сега започнах диетата на Дюкан и се страхувам да не напрая някоя беля...с този проблем...
Не знам как да се справя...не е нужно да казвам,че разни Активии изобщо не ми въздействат... Имате ли идея как да се справя с това
?
Цитат на: stefania_K
Sad Момичета,темата е малко деликатна,за което моля да ме извините Embarassed ,но искам да попитам тези от вас,които имат такъв проблем,да споделите някое изпитано средство,с което да си регулирам стмахчето.
Обикновените лакстиви действат еднократно,а аз искам нещо,което да регулира корема така,че всеки ден да.... или поне през ден Embarassed  Cry
Не бива да допускаш запек. Така се натрупват много боклуци, които гният в червата, тровят кръвта и оттам всички органи. И въобще не се лъжи от реклами или съвети, че проблема се решава с прахчета и хапове. Оправи баланса - включи в менюто пълнозърнест хляб (по възможност без мая), зеленчуци, плодове. Пиене на вода, разходка, правилна тоалетна поза.

Виж нагледно как протича едно НОРМАЛНО ДЕНОНОЩИЕ на червата. Чистите черва са правило за здраве и дълъг живот:



Виж сега какво става, ако ходиш нередовно или само веднъж дневно:


Най-лесният, безопасен и бърз начин е с клизма. Тя съвсем не е страшна или неприятна. Ето как се прави.

Последна редакция: пт, 27 мар 2009, 20:02 от Хера

# 65
  • Мнения: 686
Сякаш са моите думи тези, с които авторката отваря темата.
Имах нормален стомах дълго време, но започнах да пия много хапчета, като че ли и стресът от няколкото ми заболявания повлия, и сега е ад - стомахът ми е меко казано нередовен.

Пробвала съм алое - много е ефикасно, дадоха ми го, поръчано от някаква фирма, в малки пликчета. Евтино, но трудно достъпно. Някой може ли да каже има ли достъпен и евтин начин да си купим алое и в какъв вид?

1 супена лъжица рициново масло също действа добре, доволна съм.

Кивито по-рано ми действаше, вече играе само поддържаща роля.   Sick

След прочетеното тук смятам да опитам с чаша топла вода сутрин (по едно време го правех и бях доволна наистина). Дали може да се добави и малко мед във водата?

Също така ще си купя въженце да поскачам - няма лошо  Peace

Засега се надявам да не ми се налагат медикаментозни продукти.

Е, успех! Проблемът наистина не е за подценяване.

# 66
  • Мнения: 2 200
Като слабително средство, медът се използва в доза 100 гр., изпит с топла вода на гладно.

# 67
  • Мнения: 723
докото кърмех пиех по 2-3 литра айрян на ден и метаболизма ми беше отличен, сега занемарих хранителния режим и пак съм на разхлабителни Cry

# 68
  • Варна
  • Мнения: 522
Нито кивета, нито топла вода сутрин, нито мед или пиене на вода ми помагат.

# 69
  • Мнения: 25
Никакви лекарства не съм пробвала - не бих ги и препоръчвала без да знам какъв е точно случаят. Лекарствата помагат до време, важно е промяна в навиците и нагласата на човека.
Храни, които ми помагат: овесени ядки, пшеничени трици, сливи, круши, кисело и прясно мляко, праскови, боб, леща, зеле, череши, чушки, кафе, мед, сурови моркови, повечко вода...
Храни, които затягат - ориз, цитруси, боровинки, варени моркови, картофи...
Когто нещата са ставали много зле, съм си взимала Нормофлор - продава се в аптеките - около 8-9лв, съдържа млечно кисела бактерия и се приема по схема.
В книгите от едно време има гимнастика за такива проблеми  Laughing изглежда смешно, но коремнита преси и други подобни упражнения с акцент върху коремните мускули наистина помагат.
Друго важно нещо, което съм забелязала, че има отношение, е да не се отлага, защото така става много, много по-лошо.
Успех  Hug

# 70
  • Мнения: 141

Алоето на Форевър ливинг продъктс, 1 литър гел от алое вера, доставя се чрез дистрибутори

# 71
  • Мнения: 653
От три години пия сок от алое с праскови. Всяка сутрин пия по 50мл от него и вече ходя всеки ден по голяма нужда(а понякога и по два пъти). Освен това  два пъти в годината пия пробиотични бактерии.
Алоето може ли да се пие от бременни?
Извинете за невежеството, но бихте ли ми казали нещо повече за пробиотичните бактерии?
И още нещо да попитам: ако сложа и малко лимон (т.е.сок) към топлата вода с мед (сутрин) дали ще подейства по-добре или напротив? (Понеже четох в статията за хранене при запек, че не е препоръчително да се ядат лимони)
Сега ще ви споделя и моите начини за справяне с проблема:
- вечер ям (не всеки ден) сини сливи, накиснати от сутринта във вода;
- сутрин ям 1 киви преди кафето
- днес преди кивито пих 1 чаша топла вода с мед и лимон (помогна ми, т.е. не знам дали то е помоггнало, но имаше ефект )
- лененото семе помага (От лятото съм спряла да го ям, но скоро пак ще почна)
- закусвам трици с кисело мляко (3-4 пъти в седмицата), не знам дали и те подпомагат за нещо

друго за сега не се сещам... Всъщност до преди да забременея пиех едни хапчета - "Oxy Powder" - много добро действие имаха. Като забременях се свързах с производителите и те ми казаха, че не е препоръчително да се пият през първия триместър на бременноста. Ако някоя от Вас е на "ти" със съставките на тези хапчета може да си каже компетентното мнение, за което от сега благодаря! Хубавото на тези хапчета е, че действието продължава и след като се спира приема.

# 72
  • Мнения: 141
"Пробиотиците са живи микроорганизми, които в подходящо количество имат положителен ефект върху здравето на приемния организъм, това са т.нар. добри бактерии. Човешкото тяло е дом на хиляди микроби. Те живеят по кожата ни, в устата ни, в цялата ни храносмилателна система. Колкото повече са „добрите“ бактерии, толкова по-малко ще са „лошите“. Общото название им е чревна флора. Нейният баланс е ключът към правилното функциониране на стомашно­чревния тракт. "
Алоето може да се пие от бременни. "Гелът от алое вера съдържа богата гама от витамини и минерали, включително и редкия витамин В12 (алоето е един от двата растителни източника на това вещество в природата). Това превръща гела от алое вера в незаменима хранителна добавка за всички вегетарианци. В гела естествено се съдържа фолиева киселина, препоръчвана от американското Министерство на здравеопазването на всички жени, планиращи бременност. Тази уникална напитка е и източник на седем незаменими аминокиселини, които са директно свързани с растежа на клетките и не се синтезират от организма."

# 73
  • Мнения: 653
Благодаря ти MaMinKa33
Това същото го четох и аз снощи, извинявай, че не попитах първо чичо Гугъл, а побързах да питам вас  Embarassed
Приятни почивни дни на всички   bouquet

# 74
  • Варна
  • Мнения: 522
От къде мога да си купя трици. Става дума за Варна.

Общи условия

Активация на акаунт