Имам сериозен проблем с нередовен стомах

  • 49 492
  • 116
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 394
Не четох коментарите,може някой да е казал,но аз ще кажа само,че трябва да промениш начина си на хранене.70% от дневната ти храна трябва да се падат на плодовете и зеленчуците в сурово състояние.Ограничаваш сиренето и останалите млечни до минимум.Ядките и семената също ги забравяш за известно време с изключение на лененото семе и овесените трици.Преди повече от 6-7 години се излекувах от упорит запек по гладолечебната система на Л. Ковачева.До ден днешен нямам проблеми с нередовния си тогава стомах.Но тази диета не е за всеки.Трябва първо да се консултираш със специалист преди да я прилагаш.За мен това беше лечението на нередовният стомах.Проведох само два курса от по 10 дни с последвало захранване и почивка между тях от 1 месец на разделно хранене.Доволна съм и до ден днешен нямам проблеми.Но тази диета не само ме отърва от този болен за мен проблем,но ме научи да ям по 700-800 гр плодове на ден.А преди изобщо не ги обичах.Плодовете и зеленчуците са богати на баластни вещества и отлично подпомагат преработването и изхвърлянето на храната.Ако не си свикнала да ядеш повече плодове,като начало пробвай всяка вечер преди лягане да изяждаш по един портокал-върши също много добра работа.Знам в какво положение си,защото преди да се излекувам от това пиех какви ли не отвари,а активия съм изяла сигурно една влакова композиция и пак нищо.Де що излезнеше за нередовен стомах и добро храносмилане го купувах и пак нищо.Та в отчаянието си ми остана само да пробвам диетата на Ковачева.Бях толкова отчаяна и си мислех,че този проблем ще е вечен,но това беше моят последен и успешен лек.И ме хвана яд,че късно попаднах на книгата и,издадох сума пари за лекарства,чайове и отвари.А само 3 лв/тогава толкова струваше книгата/ ме спасиха.
Но пак казвам-не предприемай това на своя глава преди да се консултираш с лекар.

И въпреки всичко един ден на плодове и чай в седмицата не би навредил на никой  Peace

# 106
  • Мнения: 646
dodyniki кажи моля те как се казва тази книга!
Мерси и честито, че си преодоляла проблема   bouquet

# 107
  • Мнения: 1 394
Книгата се казва "Гладът-приятел и лекарство" ,авторът е покойната Лидия Ковачева.Има я навсякъде в книжарниците.Само,че сега не знам колко струва.Тогава струваше 3 лв сега незнам,но мисля,че няма да е повече от 10...

# 108
  • Мнения: 646
Мерси   bouquet ясно е, че сега няма да е 3 лв, та с 3лв едно списание не можеш да си купиш  Wink

# 109
# 110
  • Мнения: 646
Eй, златни сте  newsm51

# 111
  • Мнения: 1 394
Захир-благодаря ти за линка към безплатната онлайн книжарница!  bouquet

# 112
# 113
  • вкъщи
  • Мнения: 704
режим на хранене и по малко стрес

# 114
  • Мнения: 646
Йовета, сподели тогава какъв е този режим на хранене

# 115
  • Мнения: 686
Понеже по-горе съм ви препоръчала сярата с мед, искам да направя едно уточнение. Явно съм предозирала сярата и получих коремни болки, много силни. Явно трябва да се взима по една чаена лъжичка веднъж, както пише на опаковката, а не като мен три супени лъжици в рамките на два дена. Вярно, че имаше страхотен ефект, но пък иболките в корема бяха ужасни по-късно. Трябва да се внимава със сярата!

# 116
  • Мнения: 1 495
Аз последния път като се бях задръстила с храна по Коледа пих Дуфалак и получих посред нощ страхотни болки , щях да откача . Ама то не беше толкова от самото лекарство понеже и друг път съм го пила , просто тогава се бях задръстила от мазни храни , меса и какво ли още не , знаете как е  Grinning. Но по принцип като си хапвам повечко зеленчуци , плодове и супички нямам проблем . Онзи ден ядох пица и после не ми стигна и ядох питка с кюфте и на следващия ден едвам отидох за това избягвам тестото , една позната още навремето ми беше казала , че тестото като попадне в стомаха направо се спластявало и много затруднявало отделянето след това, не знам точно , но аз отдавна не ям такива храни понеже доста ме запичат.

Общи условия

Активация на акаунт