Бебето не иска да суче

  • 5 334
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
yanast сигурно си права, не съм поглеждала нещата от този ъгъл ще се опитам да не се влияя толкова от външни фактори ,а да се  радвам на подаръка от съдбата-моето детенце.

# 31
  • Мнения: 1 629
А някой има ли идея защо кърмата е много бистра, все едно водичка Shocked  моята сега е такава, не стига, че я няма ми и рядка...

# 32
  • Мнения: 2 829
Dai4eto, вероятно успяваш да изцедиш само предната кърма, която по принцип задоволява жаждата на бебето. Опитай да продължиш с цеденето (би трябвало да цедиш известно време на празен ход и след това отново да потече кърма) и би трябвало след това да се появи по-гъстото задно мляко. Имай предвид, че цеденето с помпа е доста по-трудно отколкото ако бебето суче-бебето много по-лесно достига до задното мляко.
Отделно е важно да знаеш, че кърмата просто изглежда различно от АМ или от кравето мляко-изглежда по-синкава и водниста.
Ако все пак понякога бебето суче от теб (съвсем ли се отказа?) то знай, че то успява да изсуче доста повече, отколкото ти изцеждаш. Също така, дори да ти изглежда водниста кърмата в нея пак си има антитела, ензими и т.н. и има смисъл да додаваш кърма към храненето на детето с АМ.
Искаш ли да разкажеш по-подробно за това как я карате с бебето тия дни? Колко пъти на ден цедиш, дали правиш усилия да увеличаваш количествата или просто си решила да цедиш по установения начин докато има? Бебето суче ли понякога или изобщо не иска? Ти опитваш ли се да го слагаш на гърда или не?

# 33
  • Мнения: 1 629
Аз го слагам да цока ама той се нервира и цока един- два пъти и до там, започва да ме гледа и да ми се смее! Сутринта го мъчих, държах му главата да не шава и мъж ми каза, че вместо кърмене ние борба провеждаме като ни видя! Днес кърмата ми беше по хубава! Ми значи преди, когато пиех чайове имах страшно много кърма, даже успявах да замразя, сега пия чай и безалкохолна бира и семе от копър (ТОВА МИ КАЗА ПЕДИТО) обаче няма ефект, никак не ми се пълнят гърдите! Обикновено сутрин го слагам на гърда или се изцеждам, зависи... после му давам да цока на всяко ядене и му давам и добавка. Ако се напълня случайно някъде между храненията се изцеждам (с ръка, че ми е по-удобно) и му го давам на следващото ядене! Не съм се отказала да го слагам да цока, но вече няма смисъл да пия лактогонни продукти, след като не действат вече! Той и се нервира като го сложа да цока от мен, някак си губи интерес и остава гладен. Мерси за отговора Hug

# 34
  • Мнения: 2 829
Браво на теб! Значи вие си продължавате с кърменето с пълна сила!
Относно това, че не ти се пълнят гърдите-това е съвсем нормално, след първите месец-два лактацията се установява и гърдите спират да се препълват. След това гърдите стават меки и леки, "празни", но всъщност мляко си има. Отделен въпрос е колко успяваш да изкараш с помпата, аз лично с помпа не успявах нищо да изцедя, но юнака ми успяваше да суче колкото му трябва.
Сега за кърменето-не е хубаво да насилваш детето по никакъв начин!
Ще ти дам няколко линка към статии от библиотеката. Моля те, не приемай всички съвети съвсем буквално, просто виж какви идеи има там и евентуално опитай някои от тях, които ти се струват приемливи и приложими във вашия случай:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124928.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1971
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20199
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=25220.0

Общо взето, опитай да видиш кога бебето ти ще е най-спокойно и склонно да суче-дали не е добре да му дадеш да хапне малко и после да предложиш гърдата, докато е сънено, след храненето с биберон или между храненията.
Ако си решила да опиташ да си увеличиш кърмата-опитай да цедиш по-често, независимо, че не усещаш гърдите си "пълни" и дори независимо, че нище не излиза. Гърдите ни са млечни жлези, колкото повече стимулация получават (сукане или цедене), толкова повече мляко произвеждат. Друго важно нещо-опитай се да си по-спокойна-и за това колко кърма ще успееш да изцедиш, и за това дали бебето ще засуче. Приеми, че каквото ще да става, независимо дали имаш или нямаш кърма, независимо дали бебето засуква или не-ти си най-добрата майка за своето бебе. Приеми, че каквото стане-това ще е, но ти трябва да си усмихната и спокойна. Нека опитите за цедене и кърмене да са ти някак между другото, без да влагаш излишни емоции в това-или по-скоро виждай само доброто Grinning Успяла си да изцедиш 10 грама-супер, ето че все още имаш мляко! Браво на теб че си упоритя и не се отказваш! Бебето ти е засукало само 2 пъти-значи все пак си извършила така важния ритуал, да го вземеш и гушнеш, то е приело гърдата и все пак е засукало-и това е успех! Умихни се докато му даваш кърма или АМ от шише и се радвай на живота!
Опитай повечко време да се гушкате на голо-това много често помага на кърменето. Честичко го гушкай и му давай възможност, ако иска да засуче, независимо дали е време за хранене или не.
Относно лактогонните храни-опитай по-умерен подход-без да ти е мания, опитай се да се храниш редовно (без да се тъпчеш) и да пиеш разумно количество течности (1.5-3 литра на ден), виж кои от т.нар лактогонни храни са ти вкусни и ги включи в диетата си Simple Smile

И не забравяй, че ТИ КЪРМИШ В МОМЕНТА! Струва ми се, че не си даваш сметка за това, а е важно да виждаш успехите си!

# 35
  • Мнения: 2 132
Здравей. Поздравления за усилията, които си полагала и все още полагаш Hug
Искам само да ти кажа, че това че гърдите ти са по-меки не означава, че няма нищо в тях. Първият месец и на мен ми бяха почти нон стоп твърди, но сега само ако детето си е направило по-голяма пауза са така. През останалото време са по-мекички и бебка си цока без проблеми от тях. Иначе сигурно знаеш,че колкото повече суче детето , толкова повече кърма има. Но все пак трябва известно време за да се увеличи количеството и когато е намаляло.
Може би е добре да му даваш да цока в по-тиха и тъмна обстановка за да не се разсейва и да не го насилваш, че да не свързва кърменето с неприятни спомени. Някои майки излъгват детето да засуче когато е сънено.
А иначе за кърменето навън - Да това е лично нещо, но също така детето има нужда от храна. Ти когато си навън също хапваш нещо предполагам. Така е и моето дете - като е гладно навън му давам да яде- в моя случай давам гърда, майките на АМ дават него, майките на голями деца дават пюре и т.н.  Grinning

# 36
  • Мнения: 1 629
Здравейте пак! Благодаря за линковете, прочетох някои неща! Чудя се дали бебето не иска да суче и се дърпа, защото като цяло е доста възбудено! Почти по цял ден реве, спи много малко, дори, когато спи реве (незнам как става това)! Ти беше написала, че упойката при зъболекар и арсена не се предават в голямо количество на бебето, а дали можеш да ми кажеш след колко време мога да го кърмя след като е извършена тази процедура, защото спешно ми се налага да отида, бременеенето ми изпи буквално калция от всякъде Confused

JeniB нямам нищо против кърмещите майки навън, просто аз не бих го направила, може би защото съм срамежлива...имам приятелки, които го правят Grinning

Като цяло имам чувството, че бебчо суче колкото да се успокои! Когато е нервен и реве цока, но ми смуче зърното примерно и се лигави, като в последствие заспива... Първоначално имах големи проблеми със зърната - боляха ме страшно много и бяха разранени, ама сега нищо им няма baby_neutral

# 37
  • Мнения: 2 829
Сигурно ще ти стана досадна да повтарям едно и също, но все повече си мисля, че трябва да потърсиш помощ-опитай да се свържеш с Хедра-сега се замислям, че може би още от самото начало бебето ти може да не засуква правилно гърдата, може това да е причината кърмата ти да не е достигала и да се е налагало дохранване.
Относно упойката и арсена-доколкото помня може да се кърми директно след това, но ще трябва да проверя допълнително-не знам дали ще успея довечера, но утре сигурно ще мога да проверя и да ти кажа.
Дали изнервянето на бебето не се дължи на твоята нервност? Струва ми се, че ти самата доста тежко приемаш проблемите около кърменето, а нали знаеш, че бебетата веднага попиват и копират нашите чувства?
Хайде, до скоро!

# 38
  • Мнения: 1 629
Честно да си кажа не съм изнервена толкова дали кърмя или не. Трябва да започна лекции сега на 08.09 и те ще са по цял ден в продължение на десет дни, така или иначе няма да мога да кърмя тези дни освен вечер и много рано сутринта! И като цяло майчинството ми разхлаби доста нервите и всички около мен са на мнение, че трябва да спра да кърмя вече, че три месеца били достатъчни, аз като гледам те скоро и четири ще станат! Ще ти бъда благодарна да провериш за упойката!

# 39
  • Мнения: 2 829
Ето, намерих коментар на Хедра по темата, има и линкове, които можеш да разгледаш:

Арсенът не пречи на кърменето, нито другите зъболекарски манипулации.
Повече инфо има тук:
Зъболекарски процедури и кърмене
А за арсена - тук:
http://neonatal.ttuhsc.edu/lact/newdrugspage.html
Лекувай се своевременно и не отлагай Grinning

# 40
  • Мнения: 1 629
Благодаря ти много  bouquet за съжаление на Хедра публикацията не ми се отвори, но другото го прочетох!

Общи условия

Активация на акаунт