Минерална вода за косата

  • 7 115
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 824
Мерси,Пал!Шях да пробвам с минерална вода,но като казваш,че става много мека и трудна за обработване се отказвам.

# 16
  • Мнения: 824
Не можах да разбера колко странен ми е въпроса,а не съм руса уж.
Да,Иля,използвам всякакви продукти за косата си,без тези за защита от слънцето.Не съм на 12,знам как да се грижа за косата си.Никой не обърна внимание,че питам дали може с минерална вода да подобря състоянието й,защото на морето косата ми изглеждаше страхотно.Разлика направих още с първия душ на Златни.Това ме накара да мисля,че с минерална вода може да стане такава,каквато беше там.Знам,че косата се нуждае от слънцезащитни продукти,които всъщност никога не съм използвала.Била съм на море и за 2 месеца и пак не ми е била толкова твърда.А сега за 2 седмици разликата е огромна.

Ако има още някой да припада,ще окажа първа помощ. Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 7 798
Не съм на 12,знам как да се грижа за косата си.Никой не обърна внимание,че питам дали може с минерална вода да подобря състоянието й,защото на морето косата ми изглеждаше страхотно.

Аз мисля, че много ясно отговорих за минералната вода.

Както и да е, съжалявам, че отговорих сериозно на въпросът ти, може би трябваше да реагирам като останалите.

# 18
  • Мнения: 824
Визирах последния ти пост.Ти си знаеш.

# 19
  • Мнения: 3 413
Esscape ,хич не си изтрещяла даже,както пишат тука някои(хора,като не ви се пише по-добре не го правете,вместо га пишете глупости).Мла,не мога точно да ти кажа дали мин.вода помага или не,но нещото което знам от опит,е че ТВЪРДОСТА НА ВОДАТА ВЛИЯЕ ВЪРХУ КОСАТА!!!!!!!Когато съм в Пловдив на лекции косата с каквото и да я плескам е отвратителна.Тука в Нова Загора косата ми има пък голям обем. Simple Smile

# 20
  • Мнения: 824
И моята коса се чувства по-добре в Нова Загора,отколкото в София.

# 21
  • Мнения: 5 317

ето малко инфо от един сайт за красота:

Ако косата ви изглежда прекалено мазна или изсъхнала и без блясък, проблемът може да е в състава на водата, така че внимавайте с каква вода миете косата си.
Така наречената „твърда" вода (водата с повече варовик и минерали в нея) изсушава косата, а меката вода има по малко минерали, които да увреждат косъма.

За да избегнете подобно третиране, мийте косата си с озонирана и пречистена вода или алкална минерална вода (Банкя, Горна Баня, Хисаря, Софийска минерална вода). Тъй като това е доста скъп вариант, използвайте водата от чешмата, но измивайте косата с шампоан за блясък веднъж седмично и съответно нанасяйте такъв балсам.

# 22
  • Мнения: 3 413
И моята коса се чувства по-добре в Нова Загора,отколкото в София.
Значи изводът е,че твърдоста на водата влияе върху косата.А иначе относно мин.вода ако искаш пробвай 1-2 пъти ти сама ще видищ имали ефект Wink

# 23
  • Мнения: 2 388
Така наречената „твърда" вода (водата с повече варовик и минерали в нея) изсушава косата, а меката вода има по малко минерали, които да увреждат косъма.

Съгласна. Peace Моята коса е склонна към омазняване по принцип.
В Бургас много по-лесно запазвам 'чистото" и състояние, отколкото в София, защото тук водата е много по-твърда.

Мерси,Пал!Шях да пробвам с минерална вода,но като казваш,че става много мека и трудна за обработване се отказвам.

Esscape, нищо не ти пречи да пробваш. Може на твоята коса да се отрази добре, защото явно е друг тип, различен от моя. Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 4 751


Цитат
Съгласна. Peace Моята коса е склонна към омазняване по принцип.
В Бургас много по-лесно запазвам 'чистото" и състояние, отколкото в София, защото тук водата е много по-твърда.


И при мен е така, но си го обяснявам по-скоро с мръсотията в София, когато я сравнявам с други градове Crossing Arms Там и лицето, и косата ми имат много по-голяма нужда от редовно почистване..особено ако цял ден съм била навън.

Иначе съм си обливала косата с минерална вода на последното миене, но не забелязах разлика. По принцип разликата във водата на различните места най-лесно я усещам според това дали ми се къдри хубаво косата или ми се изправят къдриците  Laughing

# 25
  • Мнения: 2 388
По принцип разликата във водата на различните места най-лесно я усещам според това дали ми се къдри хубаво косата или ми се изправят къдриците  Laughing

По това също, ама забравих да го напиша. Blush

# 26
  • Мнения: 2 759
...И при мен е така, но си го обяснявам по-скоро с мръсотията в София, когато я сравнявам с други градове Crossing Arms Там и лицето, и косата ми имат много по-голяма нужда от редовно почистване..особено ако цял ден съм била навън...
                     Точно  Peace.

# 27
  • Мнения: 77
Някъде бях чела че Ким Бейсинджър си миела косата с минерална  вода-на времето тя беше секс символ известен с красивата си  руса коса и с прекрасни устни

# 28
  • Мнения: 122
Разбира се, че твърдостта на водата оказва влияние върху състоянието на косата.
Искам само да спомена нещо, което Esscape не е споменала... докато беше на море водата, която ползваше за измиване на косата си беше минерална поради простата причина, че такава се подава във водопровода на мястото, където е била...и това не е майтап... явно определени съставки на някой минерални извори оказват благоприятно влияние върху някой типове коси...

Последна редакция: чт, 28 авг 2008, 14:12 от Нали Мъжете Не Плачат

# 29
  • Мнения: 824

Ей сега вече ме помислиха за изтрещела. Shocked
Верно,че беше минерална водата в хотела. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт