Bundeserzihungsgeld

  • 2 108
  • 47
  •   1
Отговори
# 45
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
А за назаем живеенето има друго обяснение. Германия е 2 страна по квота на злато в резерва си. Обаче ползата е само дотук
ЕЦБ е издала квота за количеството злато което може да се продава за да няма пропадане или покачване на цената му, затова германците вместо да продадат малко повече злато вземат заеми.
Ей това не мога пък аз да вдяна!!! newsm78
Ух, нямам никакво време да пиша. Тъкмо zапочна и ме zалисват в други неща.
Основната политика на EZB е да държи нивото на парите константно, zатова се получава така.
Друг е въпросът, че напр. проблемът с пенсийте не е от вчера, още преz 70те  год. се zнаеше, че настъпят големи несъответствия, но тъй като всички политици мислят основно краткосрочно, не бяха вzети мерки.  И всичко се върти в един кръг, нито фирмите могат да увеличат цените на стоките, zа да отговарят на zаплатите, които плащат, нито чреz фискалната или паричната политика може да се промени положението с беzработицата. Основния проблем е високото равнище на Arbeitskosten и това, че в Германия големи права по отношение на соц. политика са дадени на Gewerkschaften, които постоянно правят спънки.

# 46
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
vivita в интернет има много информация zа това. Виж тук http://www.global-help.de/exekutive/bundeserziehungsgeld-20050216/10/0.htm например. Но бих те посъветвала да отидете да на Beratung, zа да иzчислят как стои въпросът при вас.

# 47
  • Мнения: 2 292
още малко информация ако на някой му се наложи  Wink
питах въпросната банка по телефона - казаха ми при всички случаи да попълня формуляра, не се знае дали няма да ни одобрят ... за границите за доходите - за мъжът (или този които остава източник на доходи и не гледа детето) се взима в предвид дохода от предната година, за жената (или този които спира или намалява работа, съответно и доходи за да гледа детето) - се взима в предвид дохода от момента в който излиза в отпуска за отглеждане. т.е в който почва да гледа детето  (след майчинските 14 седмици).
Та ще ходим на Beratung няма начин ...
Само изпуснахме срока за смяна на Steuerklasse - няма право да се сменя по-малко от 3 месеца преди да почне майчинските (оито почват 6 седмици преди раждането) но ще се оправим.

Общи условия

Активация на акаунт