Райфайзен банк - проблем

  • 11 290
  • 92
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 16 121
Малко извън темата - тези с големите осигуровки - никога ли не си плащате при лекари, зъболекари? Вашите родители доволни ни ли са от  големите си пенсии и крупните новогодишни увеличения?
Никога ли не спонсоирате детски градни или училища?

# 61
  • Мнения: 2 759
                      Караш ме върло да спамя: да, плащам. И като отида в магазина пак плащам, и сметките си плащам. И за боклука плащам, и за нови пътища плащам. И дарения правя. Дали са доволни пенсионерите? Не знам. Ако са доволни - чудесно. Ако не са - може би от толкова тарикати няма пауички за повече. А ти как си обясняваш взимането на пенсии - откъде се вземат тия пенсии, след като не щеш да даваш пари? Ами майчинството на жени без един ден трудов стаж? Ами здравните заведения? Слушала съм много тарикати, дето нямаше да дадат и един лев за здравни осигуровки, но като им се наложи дълго и много скъпо лечение да видиш как се обърнаха нещата... За два часа си покриха всички задължения  Whistling...
                     Така и така спамкам, то да си кажа: да се осигуряваш на по-ниска заплата е не само измама (документна измама), не само лъжа, но и кражба. Знам, че знаете, де. И че сте много отворени. Еле пък щом и институциите ви подкрепят... Останете си със здраве. Някой ден само вие ще сте си в тази държава, ще видим тогава...

# 62
  • Мнения: 2 241
...Защо тогава да плащам на държавата повече пари- за да си ги прибира някой друг ли???...
                      Има милиони примери, които мога да дам. Например, ето три варианта: имаш родители, които са се отказали да вземат пенсия защото не чакат на държавата; имаш родители, които взимат пенсията, която аз плащам; нямаш родители.
                      Не си взимала майчинство, отказваш и не си взимаш здравните, когато си болна; отказваш се от пенсия. И т.н.т., и т.н.т... Защото ако не е така, да знаеш, че аз съм тази, която ти плаща тези неща. Докато ти се смяташ за необикновено хитра.
                      Дано не получиш заем. Поздрави!

Не си съвсем права, защото при такива обстоятелства,
каквито си изброила аз ще взимам толкова пари,
на колкото са ме осигурявали, а няма да взимам толкова,
колкото ти ще взимаш при по-високите ти осигуровки.
И пак повтарям - ДАНО НЕ МИ СЕ НАЛАГА НИКОГА ДА РАЗЧИТАМ НА ПОМОЩ ОТ ДЪРЖАВАТА

И не виждам причина за злобата ти.
Аман от озлобени хора в тази държава.
Аз заема ще си го получа, ако не от тази банка-от друга,
но не знам дали ще успееш да се оттървеш от озлоблението,
с което ми поцелаваш да не получа кредит.
Поздрави и на теб.

Последна редакция: пт, 29 авг 2008, 16:40 от F_Diamond

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 702
Темата май наистина ще тръгне в друга посока, ако почнем да отговаряме.
Аз обаче съм склонна да залагам, че същата кифла след някоя друга година ще пусне друга тема:




Как може  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire , .....лв.  (МРЗ) за майчинство.  #2gunfire   #2gunfire  newsm61   И после искат да  им раждаме деца  #2gunfire   #2gunfire   #2gunfire
  smile3515  smile3511  newsm61  #2gunfire   #2gunfire  #2gunfire

# 64
  • Мнения: 2 759
                    Надали ще взимаш минимална пенсия. Просто ще си направиш врътките (даже аз ги знам) и ще взимаш.. най-вероятно по-голяма от мен пенсия. Не е сложно. А и съм 100%, че ще го направиш. Все пак и аз съм виждала хора, които живеят на чужд гръб Whistling.

# 65
  • Мнения: 104
Малко извън темата - тези с големите осигуровки - никога ли не си плащате при лекари, зъболекари? Вашите родители доволни ни ли са от  големите си пенсии и крупните новогодишни увеличения?
Никога ли не спонсоирате детски градни или училища?


В нашето семейство и двамата ни осигуряват на реални заплати (късмет имаме, че работим в големи международни фирми, да чукна на дърво) и да плащаме си, когато се наложи. НО пък имаме основание да изискваме нещо от тая държава, след като и ние сме коректни към нея. А на мен ми се струва, че точно тези, които не искат да си плащат данъците, мрънкат и се оплакват най-много от "скапаната" ни държава... Е, не става така...

# 66
  • Мнения: 1 898
А на мен ми се струва, че точно тези, които не искат да си плащат данъците, мрънкат и се оплакват най-много от "скапаната" ни държава... Е, не става така...
Не ти се струва. За съжаление е точно така.

# 67
  • Мнения: 2 241
Темата май наистина ще тръгне в друга посока, ако почнем да отговаряме.
Аз обаче съм склонна да залагам, че същата кифла след някоя друга година ще пусне друга тема:




Как може  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire , .....лв.  (МРЗ) за майчинство.  #2gunfire   #2gunfire  newsm61   И после искат да  им раждаме деца  #2gunfire   #2gunfire   #2gunfire
  smile3515  smile3511  newsm61  #2gunfire   #2gunfire  #2gunfire




"Същата тази кифла" няма да тръгне да ражда деца ако няма възможност да ги гледа!!!!
И в никакъв случай няма да разчита на парите от майчинството, за да издържа децата си,
защото тези пари са смешни, на каквато и сума да те осигуряват.

# 68
  • Мнения: 2 018
Моля, ви усмихвайте се повече, като пишете, че ще заключат темата!

Ей така Laughing

Аман от такива...  Simple Smile,  как може.... Mr. Green, пу да му не не види...  Crazy

Благодаря  Flutter

# 69
  • Мнения: 603
Бо, писали сме заедно:

Мисля, че темата се измести и й е време за ключ. Laughing

# 70
  • Мнения: 2 018
Бо, писали сме заедно:

Мисля, че темата се измести и й е време за ключ. Laughing


Тъкмо стана интересно!  Mr. Green

# 71
  • София
  • Мнения: 23 112
Аз сама съм помолила шефа ми да ме осигурява
на минимална РЗ, защото според мен е абсолюно безумие да давам пари на държавата.
Ей това вече не мога да го разбера или просто не е вярно!  #Crazy

Не мога да разбера какво те изумява чак толкова ??!
По-скоро аз не мога да разбера ти как можеш да си
позволиш да разчиташ на някаква дори минимална
помощ от държавата. Давам пример веднага. Аз лично
абсолютно винаги когато ми се наложи да отида на лекар
си плащам-ходя при частен лекар. И никога не съм разчитала
на здравните си осигуровки. Защо тогава да плащам на
държавата повече пари- за да си ги прибира някой друг ли???
Не, благодаря.  Stop


Извинявай, но разсъжденията ти са доста повърхностни!
И аз въпреки осигуровките си плащам, когато ходя по лекари, но по съвсем различни причини.
Не умирам от кеф, че ме осигуряват на голяма сума, но смятам че така е редно и не оспорвам!
Хем искаш да удариш кьоравото, хем недоволстваш от изискванията на банката, ми то безплатен обяд никъде няма и аман от тарикати в тази държава  Peace

Последна редакция: пт, 29 авг 2008, 17:07 от tonkabonka

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 702
Темата май наистина ще тръгне в друга посока, ако почнем да отговаряме.
Аз обаче съм склонна да залагам, че същата кифла след някоя друга година ще пусне друга тема:




Как може  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire , .....лв.  (МРЗ) за майчинство.  #2gunfire   #2gunfire  newsm61   И после искат да  им раждаме деца  #2gunfire   #2gunfire   #2gunfire
  smile3515  smile3511  newsm61  #2gunfire   #2gunfire  #2gunfire




"Същата тази кифла" няма да тръгне да ражда деца ако няма възможност да ги гледа!!!!
И в никакъв случай няма да разчита на парите от майчинството, за да издържа децата си,
защото тези пари са смешни, на каквато и сума да те осигуряват.


Движиш се в посоката, за която дадох прогноза.    Wink

# 73
  • Мнения: 2 241
Мисля, че никой не разбра кое не одобрявам във въпросната банка,
Темата се измести съвсем.
Моля да бъде изключена, защото всеки си я интерпретира, както пожелае.

# 74
  • Мнения: 2 759
...И в никакъв случай няма да разчита на парите от майчинството, за да издържа децата си,
защото тези пари са смешни, на каквато и сума да те осигуряват...
                     Ти не бъди толкова сигурна. Има места, където за раждане ти дават четирицифрена сума, и поемат градината и детската кухня. Аз пък ако в момента изляза майчинство ще взимам също четирицифрена сума първите девет месеца. Не ми се налага да лъжа и да подписвам документи с невярно съдържание. И т.н.т. Да си плащаш всичко си има и предимства.
                    И, о, много добре разбрах кое не одобряваш в банката. Не стига че ти иска документ за реалната заплата, ами и за фалшивата (тук малко може да се поспори коя е истинска и коя фалшива  Mr. Green). Но пък разбрах, че ти сама си си го направила така  Whistling. Единственото, с което съм съгласна с теб е, че е малко тъпо да те карат да събереш амнайсет документа и тъкмо като си отдъхнеш с облекчение да се сетят за още. Но е човешко. И чак драма не е. Еле пък предвид ти какви ги вършиш.

Общи условия

Активация на акаунт