® Португалия - тема № 8

  • 28 190
  • 281
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 693
Къде бе Светле, ако е за вените  Praynig всичко да мине като по вода  Hug
Меди (и другите) дайте малко снимки от Коледната ви окраса.
Крис днес е на ясла и аз успях на спокойствие да изчистя и да посъбера багажа. Вече съм отпуск но за сега не се очертава време за почивка. Отивам на Коледо тържество. После ще показвам снимки.
 Hug

# 256
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Ние още си нямаме коледна украса  Confused
Имам едни лампички и една глава на дядо Мраз за окачване  newsm78 и даже не съм ги и извадила.
Нямам още настроение.

# 257
  • Мнения: 1 101
да Вики даже със си в къ6ти ве4е  Rolling Eyes
Мина нормално и 6те разказвам но о6те не мога да стоя та   отивам да о4ивам  Hug

# 258
# 259
  • Мнения: 693
Светле рздвам се че си добре  Hug
Момичета ние довечера тръгваме. Не мога да повярвам че дойде деня. Малко ми е притеснено за пътуването, с дете, с багажи  Confused
Ще се включа от БГ живот и здраве.  Hug

# 260
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Вики,приятно пътуване и весело изкарване на празниците и отпуската  Hug
Сега се сетих,че можехте да се обадите да ви закараме до летището  ooooh!
А и щяхме да се видим и запознаем.
Ако от Ориенте хванете такси за там и е след 7н не трябва да ви вземе повече от 6 евро.Пътят е кратък и е само в права линия от гарата  Naughty



тук съм ти показала къде ще слезете/стрелкичките/ и от къде трябва да минете/линията/

Светле,разкажи повече  Praynig Радвам се,че всичко е минало добре  Hug

# 261
  • Мнения: 5 255
Благодаря Ви  Hug

# 262
  • Мнения: 1 101
6те ракажа обе6тавам но сега съм о6те неразположена...много ме боли главата...от упойката ли е не знам но 5 минути седнала и запо4ва да ме боли...та избягвам да стоя
 Hug

# 263
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Здравейте!
Влизам в темата и чета, но все незнам какво да ви пиша.За Коледа ще сме при моите родители, за именния ден на Стоян сигурно също, за Нова Година- в Сопот, при един приятел.
Работата ми си е супер, все интересни неща се случват и постоянно уча по нещо ново..
Сестра ми с племенника ще идват към 22-23 декември.

Светле, чакам да пишеш! Hug

 Hug

# 264
  • Мнения: 878
Вики приятно изкарване Hug
Ето малко снимки от нас
http://zoui.multiply.com/photos/album/2/2

# 265
  • Мнения: 1 101
Ето ме най на края Hug
Та обе6тания разказ за операцията(макар 4е не съм добър разказва4)

В 09.4аса трябва6е да бъда интернада..отидохме ,направиха ми документите и седнах да 4акам(познайте до 12 Flutter) нямаха свободни легла...4акаха изписване на една девойка в 12
към 11.30 дойде оперира6тия и им се скара 4е след малко влизам на операция а о6те не съм легнала...но вкараха ме в манипулационната и той запо4на да ми рисува с един маркер крака т.е. 4ете6е иследването Доплер и от там вижда6е кои вени са раз6ирени и кои 6те маха..
Каза ми 4е 6те ме бутне 2 операция(била съм някъде от последните) което озна4ава към 14.30...
е към 13 ве4е бях легнала и ми сложиха система..към 15 4ак дойдоха от хирурги4еския блок да ме вземат.както си бях с леглото Flutter ( само 1 път съм претърпяла операция и то секциото с Теди и там сама си слязох и влезнах в операционната)

Първо ме складираха при едни сестри с компутри...разпитваха ме за ръст кг..и такива както и за БГ...после дойде анестезиоложката...и тя много симпати4на разпитаме как съм добре ли съм...и аз я попитах с каква упойка 6те бъде операцията(макар 4е на 1 преглед лекаря ми каза 4е е с пълна но аз не6то не ми се 6те6е като бях 4ела по форума 4е се правят и с местна)и тя ми каза 4е може да ми сложи една от 2 те или пълна или в гърба(както тя се израази)..и ми обясни как 6те се 4уствам и с 2 те...и в този момен аз ве4е не знаех какво искам..и тя ме усети и  Laughing ми вика аз 6те се разходя...давам ти 5 мин да ре6и6..и другата която бе6е там ми вика ...ти май май ти се 6те да си будна... та тя ми помогна да ре6а.. е избрах тази в гърба( аз винаги съм мислела 4е е само 1 епидурална...но Меди дано да поясни..а имало май и спинална)
след тожа ме прехвърлиха от мойто легло на една въртя6та се пътека и след това на операционната маса...и потеглихме към операционната
там ве4е 4ака6е лекаря с асистентката си...следва момента на поставяне на упойката..изтръпването на краката...аз през цялото време си говорех с анестезиоложката...тя даже се маха6е наро4но по едно време..за да не се умарям...и на края ми каза 4е свър6иха...махнаха ми 4ар6афа и аз гледам някакъв рак в дале4ината на високо обинтован...и им викам ...аааа това да не е моя крак...и те се хилиха с мен....не 4уствах ни6то...по то4но 4уствах другия като взимаха и поставяха там инстументите си,но оперирания изоб6то...
и после последва близо 4ас в реанимация...системи и следене на кръвно....изредиха се и лекаря и анестезиоложката да говорят с мен...и като за по4нах да си 4уствам 1 крак извикаха санитарите и си ме ка4иха горе в стаята...
към 18 4аса ме ка4иха и то4но си взимах гсм да го вклу4а и да званна на Жоро и Теди и те се появиха на вратата...бе6е ми студено...треперех...а в стаята било доста топло...но е билоот упойката...
в 19.30 ве4е си ве4ерях...макар 4е санитарката ми вдихна леглото в седнало положение за да мога да хапна...но после сестрата дойде и се скара 4е не трябвало да си вдигам главата Thinking
много ми се спе6е...но запо4на и да ми ходи по малка нужда...а аз бях без га6ти все о6те само с една престилка която се връзва отзад #Crazy много неконфортно...извиках сестрата и и казах за пи6кането и тя ми донесе подлога #Cussing out казах и 4е няма да стане...но тяеее помъ4и се за6тото не може да става6 заради упойката....е мъ4их се така 2 пъти в продължение на 3 4аса и не става и не става...а корема запо4на да ме боли от стискане....е най на края към 23 4аса ми донесоха един стол гърне...та се облек4их Joy  и заспах....но се будих през 2 4аса...аз не съм свикнала да спя по гръб а сега бях така...абе ко6мар...обливаха ме топли вълни...завивах се отвивах се...
на другата сутрин носят едни леген4ета с топла вода и вътре едни кърпи и викат ...айде на баняя #Crazy
еми станах позамазах се...после закуска..и станах и запо4нах да се разхождам е куцайки но си ходех...е малко ме заболя главата но ми дадоха бенорон и мина като 4е ли....в 12 на визитацията ме изписаха...към 15 дойдоха да ме вземат...
Малеее като се ка4их в колата като взе да ми става ло6оо главата 6те ми се пръсне...топли вълнии изпотих се...абе ко6мар....стигнахме в къ6ти и им викам  легенааа Sick...та повърнах и като 4е ли се пооправих...и заспах...
Но това главоболие ме държа 3 дена...само да седна ...абе главата да не ми е в легнало положение и ко6мара запо4ва6е..стягаха ми главата с железен 6лем
даже в понеделник като ходихме на превръзка...малко се разходихме...е не успях и до колата да стигна без да извикам боата Joy
Е сега съм по добре до в4ера и крака ме боле6е като стоя на едно място(болкта е като като се разваля времето както въртят колената)днес май е по добре...
На 23 6те ми свалят конците...и запо4вам да нося еласти4ни 4орапи


Е това бе6е моя разказ( май стана доста дълъг newsm78)


Вики дано да сте пътували добре (4акаме новини)
Зоуи каква е тази къ6та
Меди как сте?
Доре намерихте ли материяли..запо4нахте ли да работите?
Дани не си разказвала отдавна
Фортее как е новата работа?
Новаа и тя не се е записвала...
Лека седмица на вси4ки Hug

# 266
  • Мнения: 878
Светле все едно там съм била до теб,така хубаво си го разказала,пожелавам ти бързо да се възстановиш HugКъщата е на свекър ми,той и жена му са на снимките в на4алото Peace
Ние тази седмица работим извънредно и съм скапана от работа,и на вси4кото отгоре Дани пак ми е болен на антибиотик,аман от болести,хи4 не ми е коледно,предната Коледа я изкарахме в болницата,да видим тази как ще е
И подаръци още не съм купувала даже. В4ера Дани за първи път се сблъска на живо с дядо Коледа и беше супер впе4атлен,много се зарадва.Ако не успея да се разпиша приятно изкарване на коледните празници Hug

# 267
  • Мнения: 1 101
Весело посре6тане на празниците Hug Hug Hug

# 268
  • Португалия
  • Мнения: 4 237
 Hug  6tastliva koleda na vsi4ki !
Pozdravi

# 269
  • Мнения: 878
4естита Коледа и весело изкарване на нова година

Общи условия

Активация на акаунт