Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 13

  • 11 897
  • 310
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 1 877
аз съм с таласемия, майор е ужасната форма, минор е леката, да уточня, пие се фолиева киселина в този случай и течности, не с еповлиява от друго, тъй като хемоглобинът е нисък в лсучая, а не желязото не винаги има връзка м-у двете, трудно е за обяснение от неспециалист като мен; аз съм пила желязо и дори съм с епредозирал аи пак никаква промяна в хемоглобина, тогава с еустанови таласемия, бях в 4 месец бременна Blush

# 241
  • Мнения: 250
Влизам да ви се оплача,че ако не тук не знам къде.
И аз най-накрая се сблъсках с порицание от педито че кърмя още.Знаех си аз че и тя е от старата генерация и затова си траех,но този път се наложи да кажа и тя реши да ми изнесе "малка лекцийка"-колко е вредно(най-вече за мен)дългото кърмене. Whistling

Според нейните думи-хората са така устроени,че е най-добре да кърмят най-много до година и нещо.След това за детето нямало ползи,а за майката е дори опасно,защото може да си докара разни болести.Като попитах какви по точно-каза че няма да ми каже за да не си внуша че ги имам,но че са ендокринни-проблеми с гърдите и т.н.Да съм се пазела за следващото бебе,че и то ще иска да суче. Thinking
Опитах се да се "защитя"-казах и че не искам да го отбивам сега,защото тръгва на ясла,растат зъби и още един стрес ще му дойде в повече.Тя много учудено ми отвърна,защо си мисля че отбиването щяло да бъде стрес за него(едва ли не той е готов и само това чака).
Както и да е че стана дълго.
Най-гадно от всичко беше,че ми ги наприказва пред мъжа ми,а той тъкмо беше приел горе долу идеята че ще кърмя поне до 2 годишна възраст. Tired

Не че ви казах нещо ново-просто исках да споделя с някой. Hug

# 242
  • София
  • Мнения: 1 877
bambi, няма такова нещо като до 2 годишна възраст поне, поне не за нашия случай, минеш ли годината и ако не се отбиете, хлапетата минават в друга фаза, помои наблюдения, и не желаят сами да се отбиват ,харесва си им и така откарватдоста дълго, виж че светланка кърми 5 годишно!!!!! адмирации за което,де,просто не може да се приложи срока 2 години или 2,5, това са си наши някакви планове, но малките са на друго мнение, и ако не ги отбиеш насила, което аз няма да си причиня,си продължават. остава разибра се , да чакаме да се откажат сами, според някои статистики това става / губенето на интерес/ около 2,5 - 3 г.
ще видим де Crazy Mr. Green

# 243
  • Мнения: 3 718
bambi mama , честит сблъсък със стена  Mr. Green Нека жената първо изкаже някой аргумент за вредността на кърменето, а после да пропагандира. Щото аз имам спомен за ползоте от дългото кърмене  и плавното отбиване за гърдите, превенцията от рак и т.н. А човешкия организъм преди появата на педиатрите от соц школата е кърмил до около 3 години, явно не е имало кой да му каже, че е в грешка  Mr. Green Да не ти пука, а и мъжът ти сигурно е достатъчно интелигентен, че да прочете повече от тази лелка.

# 244
  • Мнения: 381
Оф те да са само педиатрите ми тез баби като почнат да се месят   #Cussing out дано мъжа ти те подкрепи и да не обръща внимание на разни остарели приказки, ако пък случайно се замисли и той да те разубеждава покажи му какъв кеф му е на детето да сучи и как си променя настроението и му кажи , че ако тръгнеш да го отбиваш той да бере ядове с малкия дзвер  Mr. Green, аз лично не искам да си причиня такова нещо  Rolling Eyes

# 245
  • София
  • Мнения: 6 701
Bambi mama, аз съм с проблеми с гърдите отпреди да родя (фиброкистозна мастопатия и фиброаденом в едната гърда), затова на 6 м. ходя на прегледи, моят мамолог казва, че колкото по-дълго кърмя, толкова по-добре за мен, а е един от най-добрите в своята област - Свещаров, така че, много й здраве на твоята педиатърка, ама ти и сама си занеш. Simple Smile

# 246
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 Аз също имах фиброкистозна мастопатия. Помня, че последно ми обясняваха, че един ден като родя и кърмя, това щяло да отшуми. Тогава още не планирах деца и не съм обърнала внимание дали са ми споменали и дългото кърмене, но.... Peace

# 247
  • Мнения: 250
Благодаря за подкрепата,знаех си че ще я намеря тук.
ва ни ла вярно че това да кърмя до 2г. са си мои планове,пък и нали трябва да поставя някакъв срок,че на мъжо иначе лошо ще му стане. Mr. Green
sofi82 вярно че и бабите се месят-и за съжаление мъжа ми вярва на всеки (особено на майка си),но не и на мен-и за съжаление се дразни че черпя инфо от нета,а не от някои познати които си гледат децата по абсолютно различен от мен начин.Така беше и когато захраних след 6-ти месец-мърмори,мърмори ама се примири.Засега удържам фронта,но е трудно като нямам пълната му подкрепа.
sofi82 освен това си права и за настроението след малко цок-винаги е такъв ухилен... Joy

Ще си карам аз както си знам и най-вече по интуиция пък ще видим... Grinning

# 248
  • Мнения: 381
bambi mama все едно говориш за моя мъж и той кот чуй от хората и идва да ми каже да знам там да се уча, но още в началото имахме един скандал и се разбрахме който гледа детето той взема решенията и така победих  Sunglasses

# 249
  • Мнения: 4 970
Тук е мястото да похваля мойто мъж. Винаги ме е подкрепял много, особено що се отнася до децата. Всъщност що се отнася до децата ми е предоставил правото да взимам решенията. Според него аз най-добре знам какво е добро за тях. Никой и нищо не е в състояние да разколебае увереността му в ползите от кърменето и дългото кърмене. bowuu

# 250
  • Мнения: 3 595
Дъщеря ми се отби самичка на 1г и 3 месеца, никак не бях подготвена...Първо започна да суче само сутрин и вечер и отказваше да суче през деня, бях опитала всичко, което се сетих и прочетох. После спря да суче и вечер, само сутрин като станеше, не помня колко продължи, но една сутрин стана и не пожела да суче повече. Предлагах и, но така и не пожела, малко след това забременях с дребния...нямат нищо общо. Тя пищеше, нощем ако сме в стаята и искаше да спи сама, той спи само с мен и не иска да чуе за кошарата си. Кошарата му се ползва само за игра... Тя нощем не сучеше, той може да откара цяла нощ на гърдите ми... Е, не постоянно, изсуква каквото има, завърта се и след малко пак  ooooh! Та, исках да кажа не е задължително след годинката да не искат да се откажат. Като гледам с второто ще се кърмим по-дълго, но не смея да си правя много планове, че да не бъда твърде изненадана.

Аз също ходих след като отбих Елито на преглед на гърдите. в първия момент док се очуди, че каналчетата са разширени, после се уточнихме, че тъкмо съм отбила и също ми каза, че кърменето е най-доброто, което една жена може да направи освен за детето и за себе си и че това е превенция срещу рака на гърдата. И от мен поздрави на многознаещата докторка, за съжаление не е от малцинството, но пък с повече работа може и да стане  Mr. Green

Преди почти 2 месеца, точно по време на ССК, в деня след похода бяхме на един РД. Рожденика ставаше на 1, майка му и аз единствени кърмачки. Цялата рода поканена от далеко, наливали акъл колко вредно е кърменето, точно преди да пристигнем. Завихрил се спор едните за, другите против... Съответно моя дреб, огладнява по някое време, скоро след спора, аз вадя деликатно цица, той цока блажено и пристига при мен някаква загрижена особа. "Вие вече трябва да отбивате, тя кърмата вече е вредна на тази възраст, трябва да му давате кисело мляко"...Малкия такава нежна физиономия беше докарал, аз тъкмо се размазвах колко ми е готино хлапето и с усмивка и заявих: "След като имам свое собствено мляко, което природата е създала специално за него, не виждам причина да давам кравешко мляко, което е предназначено за малки кравички. Кърмаческата възраст е до 3 години, а той дори няма 1. С кърмата получава от мен антитела и куп други ценни неща..." Нямам спомен още какво казах, но мадамата измърмори нещо и излезе  Joy Пристига майката на рожденика страшно доволна, явно малко преди това и на нея и ги бяха говорили същите неща  Mr. Green

# 251
  • Мнения: 2 467
За таласемията - хемоглобина е нисък, а желязото високо (натрупва се желязо). Предава се по наследство. Ако имате кръвна картина (дори стара), погледнете показател MCV, ако е под 70, може да се говори за таласемия. Но най-добре е да се отиде при Хематолог  Peace Аз и дъщеря ми сме с таласемия минорна.

duhi_puhi, с това ниско желязо хич не се класираш за таласъм  Laughing


За спането на детска градина/ясла - моето млекопитаещо тръгна на детска градина. Вече ходи 2 седмици. Преди това винаги е заспивала на цицата (с изключение на 10-на пъти, когато е оставяна на баба си). На градина е заспала "без бой и протести"  Mr. Green Много се уморяват явно човечетата.

С тая градина увеличи нощното цокане  Tired А вървяхме към отбиване  Thinking

И снощно смешно: лятните ми нощници са с дупки за кърмене, но зимна такава нямам. Навличам вчера зимна пижама. Спим. По сред нощите чувам сърдития глас на дъщеря ми "Мамооо, къде са ти дупките!" . Детето си търси дупките на пижамата да си намери циците Simple Smile щото е на самообслужване вечер.

Последна редакция: пн, 29 сеп 2008, 10:01 от Jes

# 252
  • Мнения: 381
Добро утро, абе мами я да ви питам как ви е месечния цикъл, моя този месец хич го няма  Thinking ма и още не ми се е нормализирал, не вярвам да съм бременна ама да ви питам вие как сте?

# 253
  • София
  • Мнения: 1 877


 "Мамооо, къде са ти дупките!" . Детето си търси дупките на пижамата да си намери циците Simple Smile щото е на самообслужване вечер.
  hahaha hahaha hahaha

# 254
  • Мнения: 2 467
sofi82, при мен дойде за първи път след раждането една година и три месеца. След това още поне половин година къде го има, къде го няма, в количества незначителни.

Общи условия

Активация на акаунт