Отговори
# 240
  • Мнения: 822
Добро утро!
Само да се разпиша и да пожелая леко раждане на Бизу, Гергана и още който се е нагласил за днес  Mr. Green  Стискам палци, момичета!

При мен нищо ново, освен болките ниско долу, особено като повървя повечко. Вече имам чувството, че ще се изсипе това бебе, а грам контракция не усещам....  newsm78   Е, времето ще покаже.
Хайде чао от мен засега, изчезвам по задачи!

# 241
  • Мнения: 1 226
Добро утро и от нас  Whistling

Бизу, Гери имате много стиснати палци. Успех момичета  Hug Hug

Джулкаааааааааа дочака го твоята любов. Ха чИститУ. Heart Eyes

# 242
  • Мнения: 11 329
Шейли, възможно е при Мишленце проблема да е дошъл от спешното секцио и затова да не е потекла веднага коластрата. Виждала съм подобен случай при нас. Понеже се случва по спешност и организма на майката не може да реагира адекватно на така поставената нова хормонална ситуация и се забавя допълнително процеса.
И още нещо - кърмените бебета също се "запичат", т.е. ходят по рядко, защото използват до дупка млякото на майката. Споделям от личен опит, защото при щерката съм сменяла пелени на всяко хранене, а със сина веднъж седмично! Но нито е било на барабонки примерно и друга твърда форма. И двете са напълно възможни. Сега се чудя от кой тип ще е третото. newsm78
Вчера бях на консултация, Зрънчо е готов за старт, но много му е кеф в мама на топло и не дава чатлаци. Слязъл е много ниско вече, главата му я опипвам отпред, прилична по размер, имам леко разкритие, но ... само толкова. Вероятно ще си откараме до термин.
Наложи ми се следобеда да ходя и на погребение, че мъжа на комшийката почина внезапно, та затова не съм писала нищо вчера.

Успех на Бизу и Гергана днес! Дано и Стон се обади скоро с бебе! Peace
Ирини, на патерица, но от сърце, да ти е живо и здраво вече голямото момче!   bouquet

# 243
  • Мнения: 770
Да благодаря на всички!За пореден път се уверявам, че аз съм не видима в тоя форум!От самото начало е така и затова и не съм писала много!А гледах само да ви чета, защото все пак обсъждате полезни неща!Леко раждане на всички и накрая хубави и послушни бебчета!На тези който са родили бързо въстановяване и много щасливи мигове с бебчетата ви!

# 244
  • София
  • Мнения: 7 673
Засега само куку  Hug
Жужа, защо така? Само аз в последните дни поне два пъти ти пожелавам успех.  newsm78
Не се сърди, сигурно си разстроена от хормоните.
Гуш и успех!  Hug

Последна редакция: пт, 05 сеп 2008, 09:53 от *Ирина*

# 245
  • Мнения: 49
За пореден път се уверявам, че аз съм не видима в тоя форум!

 newsm78 Това нещо не го разбрах

# 246
  • Мнения: 133
Добро утро и от мен!!!   bouquet
Първо да кажа, че снимките на бебоците са страхотни  Hug Абе всички септемврийчета са големи бонбони  Party
Шейли, права си, че нещо утихнаха нещата през септември  newsm78 Май всички са затаили дъх и чакат  Joy Аз лично съм по цял ден навън и вечер като се прибера и не мога да гледам  Tired Но пък гледам максимално ефективно да си прекарвам времето с милото  Heart Eyes
Искам да питам и аз за коластрата... до сега нямам нито една капчица и ми е много  притеснено дали ще тръгне в болницата  Praynig Много се надявах да прокапе в деветия, ама - не  Sad Дали да пробвам предварително с лактогонен чай или да си чакам да му дойде времето  Confused
Жужа, какво значи това, че си невидима  newsm78
Ох, аз след малко пак трябва да излизам да си взимам книжката от КАТ  ooooh!
Иринка,   Hug
Ирини нещо ми се губи  newsm78

# 247
  • Мнения: 262
Добро утро, майчета! И аз да изкукам: КУ-КУ!
Бижу, мила с теб съм! Дано всичко мине добре, а може би дори вече си гушкаш своето вързопче?! Стискам палци, много, много!
Бора, не съм започнала чайчето, понеже тези дни моят доки не е на разположение и ако бебинка тръгне да излиза ще трябва друг да ме изражда. Но от понеделник започвам масирано наливане Simple Smile
Бае, стискам палци малката да се справи добре в училище и да те зарадва Simple Smile Аз днес също си поканих приятелка у дома и сега я чакам да дойде.
Жужа, за супичката от вчера - в рецептата си пише 1 чаена лъжичка, а и майка у дома все с такъв размер ги правеше топчиците, но следващият път ще използвам идеята ти и ще пробвам с кафена лъжичка. А защо пишеш, че си невидима?
Да благодаря на всички!За пореден път се уверявам, че аз съм не видима в тоя форум!От самото начало е така и затова и не съм писала много!А гледах само да ви чета, защото все пак обсъждате полезни неща!
Нали Сид ти писа за легълцата, а относно хапчетата явно никой наистина не знае. Преди доста време си спомням, че Ирини и Шейлето писаха нещо за това, но то беше спор относно приема им - дали е само орален или вече има и вагинален. Дано съм ти била полезна Simple Smile

# 248
  • Мнения: 391
Моарейн, пожелавам ти да се "изсипе" така лесно Wink

Веч, но това не е "запек", аз това имах в предвид.
Сигурно има случаи на нямаща коластра, но това ще да си е хормонален проблем който майката си има по принцип и е рядко срещано. Коластрата не "потича" или идва, тя си е там още от по напредналата част от бремеността. Просто е доста малко количество и е лесно да се мисли че я няма, особено ако се търси от необучени кадри в български болници, които само чакат да бутат АМ. Шансът, че те са се осрали е доста по голям от това Мишленце да е нямала коластра, особено след като сега и е дошло млякото, което показва че всичко си и е наред.

ВАЕ, аз забравих да обясня какво е това 2/5 което са ти писали. 5/5 е когато главата не е слязла в таза изобщо. След това пипат по корема колко от главата може да се опипа и това е което пишат. 2/5 означава че са напипали толкова от главата, което означава че 3/5 е вече слезнало надолу. 1/5 е готово да излиза Wink
И аз съм 2/5 по последни мерки.

Сонче, имала ли си промени в гърдите? Каквито и да било? Това означава, че хормоните си вършат работата и коластрата си е там. Цеденето не е лесна работа и само кадърен човек може да го направи както трябва, така че не се тревожи ако не можеш. И на мене не ми е лесно, а имам 4,5 години кърмачески стаж  Hug

Тука е такъв прекрасен ден, не мога да му се нарадвам. Мисля да изкарам децата в двора и да се поснимаме, че не се знае колко време е останало.

# 249
  • Мнения: 391
Флучия и другите, чай от малини не предизвиква раждане. Той е за тонус на матката.

# 250
  • Мнения: 262
Шейле, мерси за отговора! Знам, че е за тонус на матката, но ми е влязла в главицата една луда мисъл - Диденцето като започна да го пие и хоп на третия ден разкритие, тапи, контракции и ето го Теди! Имаше и още едно майче с тази последователност, та съм сигурна, че си въобразявам, ама си ме е страх! Да не вземе да стане нещо без време, докато доки го няма... А ти си 100% права!
Майчета, аз чак сега разгледах новите качени снимчици на бебоците. Ама те са страшно карсиви дечица! Деси, Уанде, Рени, малките Ана Мари, Бианка и Мариан са прекрсни! Нямам търпение и аз вече да видя моята бебинка. Не знам защо съм си въобразила, че ще е русо хлапе с бяла кожичка и то при положение, че аз съм си цигане Simple Smile Но мъжът ми и свекърите са много светли и племеникът е едно русо ангелче! Ох, малко остана и ще видим тази работа!  Grinning

# 251
  • Мнения: 391
То сигурно ако си го мислиш, ще вземеш да си го докараш раждането с чая Wink Така че ако се притесняваш, почакай.

# 252
  • Мнения: 49
Хехе, Флу, аз новородено русо не съм виждала. Не че съм виждала безброй много, ама...така си мисля. Дори русичките сякаш първо се раждат с черни косички, които после падат и се заместват от русичките. Да кажат и другите мами, де...интересно ми е Simple Smile
Иначе и аз нямам търпение да го видя моя момък какви черти има Simple Smile 100 пъти го сънувам и всеки път е различен! Simple Smile на мама душичката  Heart Eyes

# 253
  • Мнения: 133
Шейли, определено имам промени в гърдите - станаха по-големи, ареолите по-тъмни, зърната пораснаха и изпъкнаха, но пък не е имало и капчица да потече. Знам, че е възможно да започне да се отделя чак след раждането и май моя случай ще е точно такъв  Crazy
Флу,   къде беше тази билкова аптека, от която си купи листата?  newsm78 Че ние вчера с мъжа ми търсихме билкова аптека по друг повод и не успяхме да намерим.
Момичета, не знам как е при вас, но мен ме проверяват по 100 пъти на ден дали не съм родила  #2gunfire Вече направо ми е писнало  #2gunfire Мисля да си направя утре един експеримент и да не вдигам телефона цял ден, та да им дам добър урок  Mr. Green

# 254
  • Мнения: 11 329
Мона, раждат се и русички, че и рижавки, но понеже е само мъх, та изглеждат гологлави.
Моите например се родиха чернокоси, на каката и поникна отдолу русата коса и приличаше на небоядисана бабичка, а малкия оплешивя много смешно отпред назад още първите месеци и после поникна русата коса.
Жуже, да ти кажа за легълцата - на бебетата им е все едно къде ще спят. По-важното е да им е удобно и да се чувстват закрилени и обичани. В началото можеш да го слагаш напречно и подпряно с възглавници, за да му се създаде усещането, че е на топло в корема на мама.

Общи условия

Активация на акаунт