какъв лаптоп да си избера като марка?

  • 23 474
  • 153
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 425
Да използвам темичката и да питам.
 Предлагат ми 2-ра употреба /на 3мес/ " Тошиба Сателит" за 650лв със тези параметри: Intel Celeron;1,8 GHZ /двуядрен/;RAM2GB;HDD 120GB;DVD-RW-PIONEER
Само това имам като данни, не разбирам от лаптоп-и и незнам дали си заслужава парите newsm78
Сина ми не е тук, но каза да не се замислям и да го взимам Peace
Все пак ми се ще още някое и друго мнение Thinking
В технополис има добра промоция на Toshiba за 800, макар че процесора е едноядрен.
Но пък хард диска е по-голям, паметта е повече също, пък и новото си е ново (според мен).

# 121
  • Мнения: 834
Благодаря ти Panther Hug
Всъщност се оказа, че е този модел:


TOSHIBA SATELLITE L40-14B-2G

-ПРЕНОСИМ КОМПЮТЪР
-INTEL ® CELERON® M 530 (1.7 GHZ, 1MB L2CACHE)
-15.4" (40 СМ.) WXGA TFT
-RAM 2GB DDR II
-HDD 120 GB SATA 5400
-DVD-RW SUPER MULTI
-VIDEO INTEL® GMA X3100, UP TO 358MB
-FAX 56.6 K, LAN, HD AUDIO
-WIRELESS 802.11A/B/G
-ТЕГЛО 2.8 КГ

МЕЖДУНАРОДНА ГАРАНЦИЯ

и спецификация:
1.     Размер на екрана и тип     15.4" (40 СМ.) WXGA TFT
2.    Процесор (CPU)    INTEL ® CELERON® M 530
3.    Скорост на процесора    1.7 GHZ, 1MB L2CACHE
4.    Видео карта (VGA Chip)    INTEL® GMA X3100, UP TO 358MB
5.    Хардиск (HDD)    120 GB SATA 5400
6.    Памет (RAM)    2 GB DDR II
7.    Максимална Памет    2 GB
8.    Оптични устройства    DVD-RW SUPER MULTI
9.    Безжична връзка (WLAN)    802.11A/B/G
10.    Вградена камера    НЕ
11.    Bluetooth    НЕ
12.    Операционна система    НЕ
13.    Fax/Modem    56.6 К
14.    Четец на карти    ДА, 4 В 1
15.    Високоговорители    ДА
16.    Тегло    2.8 КГ
17.    Батерия    Lithium-ion

на цена 749лв. За 100лв разлика между ново и 2-ра употреба и дума не може да става Naughty
Добре, че не се вързах на продавача Wink Обаче пак си оставам с чуденката newsm78 дали да го взимамам? Принципно ми трябва да се качи на него програма за AL и PVC дограма и да работят с него в провинцията, за нищо повече.

# 122
  • Мнения: 1 425
...Обаче пак си оставам с чуденката newsm78 дали да го взимамам? ...
Е това само ти можеш да си решиш.  Peace

# 123
# 124
  • Мнения: 2 013
Нашият е ACER  Peace

# 125
  • Мнения: 310
Преди около 3 седмици бях в подобна чуденка какъв лаптоп да взема. Последно се спряхме на ASUS X50 SL AP 201 - излезе около 1030 лв. Има двуядрен процесор и видеокарта която става за игри, няма камера по наше желание. Единственото което не предвидихме е да има вграден Bluetooth. Важно е да знаеш за какво искаш да го ползваш , за да си избереш. И още нещо - като разпитвах относно процесора, наши познати с лаптоп ми обясниха че е добре да е двуядрен ако ще се товари с програми за изчисления и чертане и т. н. Но такива процесори дигат цената.

# 126
  • Мнения: 852
Нашият е Тошиба и определено съм доволна Peace

# 127
  • Мнения: 3 453
Нашият е Тошиба и определено съм доволна Peace

   И двамата с мъжа ми сме с Тошиби и сме много доволни Peace

# 128
  • Мнения: 0
Попаднах на една интересна статия "Как да избера лаптоп" http://ardes.bg/blog/2008/12/how-to-choose-laptop/ и доста ми помогна. Според мъжа ми задължително трябва да е двуядрен  и с отделна видео карта. Сега сме в процес на избор, но вече мисля че се ориентирахме към ASUS M51vr-AP138. Още търсим фирма, но определено ще е някоя специализирана, а не Техномаркет или Технополис, защото съм чувала лоши неща за обслужването им. Предпочитам да има на кого да се обадя като закъсам.

# 129
  • Мнения: 67
Моят е FUJITSU SIEMENS,и съм доволна.

# 130
  • Мнения: X
Аз съм с MSI ,от 2 години го ползвам и нямам проблеми.Важното е за какво ще се ползва.
Чувала съм ,че Тошиба са най-добрите,но...Най-добре е да  направиш консултация със специалист.

# 131
# 132
  • Мнения: 1
Благодаря ви за информацията. Прегледах статията на danincito, и видях че има и друга : "Каква марка да лаптоп да изберем" на www.ardes.bg/blog. Мисля да се спра на DELL, защото дават 3 години гаранция.

# 133
  • Мнения: 2 558
Благодаря ви за информацията. Прегледах статията на danincito, и видях че има и друга : "Каква марка да лаптоп да изберем" на www.ardes.bg/blog. Мисля да се спра на DELL, защото дават 3 години гаранция.
аз съм с тошиба също с 3 години международна гаранция

# 134
  • София
  • Мнения: 117
HP - много съм доволна!

Общи условия

Активация на акаунт