Моля, дайте съвет колко би струвал наема за такова жилище?

  • 5 623
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 619
Здравейте!
Моля тези от вас, които са запознати с наемите, да ми кажете приблизителна цена за наем на такова жилище:
- около 40 м2, таванско, със скосени стени, в стара кооперация, може би от 1930 г.
- една голяма стая, разделена на 2 с плъзгаща врата помежду им + кухня + баня с тоалетна (проточен бойлер)
- в идеалния център на София, до бул. Витоша
- обзаведено: основни мебели, телевизор, готварска печка, хладилник, пералня
- проблем с ел-инсталацията - т.е. зимно време трябва да се внимава да не се пускат повече от 2 ел.уреда, а когато  е пуснат душа - нищо друго да не е пуснато
- кухнята е в по-занемарено съсътояние, има избит мухъл на места към скосената част на стените

Много ще съм благодрана за някакви мнения относно колко би бил наема!  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 6 302
450-500 лв според мен, все пак е на пъпа на София. Самостоятелна квартира, обзаведена с всичко необходимо. А за ремонта може да се споразумеете, да мине за сметка на наема.
Само не разбрах, ти ще го наемаш това жилище, или ти го даваш под наем?

# 2
  • Мнения: 619
Ами ние ще го даваме...мъжът ми иска на една братовчедка за 150 Евро...на мен ми се вижда ниска цената. Thinking
А ти сигурна ли си в тази цена, която казваш? В смисъл - имаш опит, чела си, знаеш как вървят наемите?

# 3
  • Мнения: 1 878
Абсолютно съм съгласна с Зазолинка. 200, 220 евро е абсолютно " честна цена " Един приятел си търси точно такова в момента. Ако се интересуваш, пиши на лични.

# 4
  • Мнения: 2 584
а според мен е много, в центъра е много шумно, таванско помощение е това означава че изкосената част е много ниска, не може да си пускаш повече от два ел уреда зимата newsm78
а вие давате ли квитанции за всеки платен наем, по точно плащате ли си данъците за това че давате под наем

ние сме под наем и ползваме две стаи и кухня, обзаведени с автоматична пералня и едва от тази година наема ни стана 400лв.

# 5
Здравейте!
Моля тези от вас, които са запознати с наемите, да ми кажете приблизителна цена за наем на такова жилище:
- около 40 м2, таванско, със скосени стени, в стара кооперация, може би от 1930 г.
- една голяма стая, разделена на 2 с плъзгаща врата помежду им + кухня + баня с тоалетна (проточен бойлер)
- в идеалния център на София, до бул. Витоша
- обзаведено: основни мебели, телевизор, готварска печка, хладилник, пералня
- проблем с ел-инсталацията - т.е. зимно време трябва да се внимава да не се пускат повече от 2 ел.уреда, а когато  е пуснат душа - нищо друго да не е пуснато
- кухнята е в по-занемарено съсътояние, има избит мухъл на места към скосената част на стените

Много ще съм благодрана за някакви мнения относно колко би бил наема!  bouquet

Ми много зависи в какво състояние е жилището. Щом е строено 1930 година, все си мисля, че вътре няма да е първа хубост за 200 евро  Crazy, но може и да се бъркам разбира се. Нищо не казвам. В повечето стари кооперации, в които съм била, винаги съм усещала миризма на мухъл, мръсна канализация и т.н.
Много зависи и как е обзаведено, санирано ли е и т.н.. защото все пак не можеш да имаш нещо и без да си вложил нищо да скачаш на високосни цени  Blush..
Правен ли е основен ремонт ?
Така като казаваш, едното нещо ако работи, не пускай другото... не ми вдъхва много доверие на добър апартамент..

# 6
Ами ние ще го даваме...мъжът ми иска на една братовчедка за 150 Евро...на мен ми се вижда ниска цената. Thinking


Е как  Wink. Ако може повече, ще е още по-добре а ? Хората сме алчни, в това спор няма. Според мен трябва вземеш да прочетеш малко обяви , за да придобиеш поне малко представа и тогава горе долу да видиш, вие в коя колонка се намирате.
Успех!

# 7
  • Мнения: 2 584
ами в момента наемите са се вдигнали заради учениците и студентите, след два месеца ще спаднат

# 8
  • Мнения: 674
Абсолютно съм съгласна с Зазолинка. 200, 220 евро е абсолютно " честна цена " Един приятел си търси точно такова в момента. Ако се интересуваш, пиши на лични.

Абе момичета вие чувате ли се за кви цени говорите,за това и състояние,още повече таванско,а имате ли си представа ако стане нешо с тази инсталация как могат да пострадат хората заради вас Whistling Преди всичко това с инсталацията трябва да се оправи и тогава да се мисли за под наем Wink Аз работя в сферата и 2 апартамент в абсолютно приличен вид  и с нови мебели е 500лв. Peace Ако е лукс 300-350 евро Peace

# 9
  • Мнения: 25 634
На ваше място не бих правила сделки с роднини, но... вие си знаете.

# 10
  • Мнения: 1 878
Абсолютно съм съгласна с Зазолинка. 200, 220 евро е абсолютно " честна цена " Един приятел си търси точно такова в момента. Ако се интересуваш, пиши на лични.

Абе момичета вие чувате ли се за кви цени говорите,за това и състояние,още повече таванско,а имате ли си представа ако стане нешо с тази инсталация как могат да пострадат хората заради вас Whistling Преди всичко това с инсталацията трябва да се оправи и тогава да се мисли за под наем Wink Аз работя в сферата и 2 апартамент в абсолютно приличен вид  и с нови мебели е 500лв. Peace Ако е лукс 300-350 евро Peace

В центъра- 500 лв newsm78 Посочи ми къде , че от миналата седмица търся за този приятел и няма нищо подходящо. Имот.бг и имоти.нет съм ги обходила. Пълен ужас, половината обяви не са актуални,припокриват се или просто не отговарят напълно точно на критериите на този приятел , а за него е трудно да търси през деня, че е на работа и помоли мен.

То верно, че и трябва да се види...

# 11
  • София
  • Мнения: 1 508
Здравейте!
Моля тези от вас, които са запознати с наемите, да ми кажете приблизителна цена за наем на такова жилище:
- около 40 м2, таванско, със скосени стени, в стара кооперация, може би от 1930 г.
- една голяма стая, разделена на 2 с плъзгаща врата помежду им + кухня + баня с тоалетна (проточен бойлер)
- в идеалния център на София, до бул. Витоша
- обзаведено: основни мебели, телевизор, готварска печка, хладилник, пералня
- проблем с ел-инсталацията - т.е. зимно време трябва да се внимава да не се пускат повече от 2 ел.уреда, а когато  е пуснат душа - нищо друго да не е пуснато
- кухнята е в по-занемарено съсътояние, има избит мухъл на места към скосената част на стените

Много ще съм благодрана за някакви мнения относно колко би бил наема!  bouquet

Повече от 100 евро за такова място не бих дала, а и честно казано, не бих и помислила да живея в такива условия, независимо от наема.

# 12
  • Мнения: 750
Повече от 100 евро за такова място не бих дала, а и честно казано, не бих и помислила да живея в такива условия, независимо от наема.

Абсолютно съгласна! Поне ремонт му направете като хората!

# 13
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
А парно има ли?
Зимата с какво ще се отопляват хората?
Защото иначе как ще си пуснат радиатор, а хладилника примерно трябва да изключи.
Според мен, направете едно бързо ремонтче - стегнете стените по които има мухъл, сменете ел.таблото и после го дайте под наем.
Иначе, аз преди 3 години плащах 180 евро за гарсониера, напълно обзаведена (дори с вилици, ножове и чаши), след ремонт, срещу арката на Мед.Академия.

# 14
  • Мнения: 1 844
ох,като си помисля,че на такова помещение наистина могат да му се вземат примерно 400 лв и ме заболява главата.обаче наистина могат!макар че ако човек има избор и не се спекулираше така с цените...все пак 400 лв си е една заплата,а да живееш в мухъл,на таван и без добра инсталация си е направо подигравка.
иначе от личен опит мианлата година-гарсониера до нов български,в неособено добро състояние,обзаведена с основни мебели-наем 350 лв.
щом е на центъра сигурно и за този таван биха дали 400.макар че според мен,когато искаш да печелиш от нещо,все пак постъпи човешки-поне една нова боя му удари,премахни мухъла..не може да искаш още и още по-висока цена,а да предлагаш капан за мишки.
нищо лично към авторката,говоря общо.
успех!

# 15
  • София
  • Мнения: 16 040
1. Около 150.
2. Квартиранта да направи ремонт за сметка на наема - ел. инсталация, изолация, боя.
3. Никакви сделки с роднини или приятели за да си имате уважението.
Пиша от личен опит и преживявания.
4. Септември 2009 след ремонта му вдигате наема на 250Е - ако не иска да се маха, има и други желаещи.

# 16
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Оправете си преди това проблема с инсталацията и после мислете за наеми, че може такъв хубав пожар да стане ...

# 17
  • София
  • Мнения: 174


Повече от 100 евро за такова място не бих дала, а и честно казано, не бих и помислила да живея в такива условия, независимо от наема.
[/quote]
 Peace
Последен / подпокривен / етаж , най-вероятно без асансьор.

И аз съм на мнението на Aisha -никакви сделки с роднини.

# 18
  • Мнения: 940
Ами ние ще го даваме...мъжът ми иска на една братовчедка за 150 Евро...на мен ми се вижда ниска цената. Thinking
А ти сигурна ли си в тази цена, която казваш? В смисъл - имаш опит, чела си, знаеш как вървят наемите?

Имам приятели, които наемат такова за около 200 евро. 150 бяха миналата година по това време.

# 19
  • Мнения: 104
Наистина най-добре според мен инвестирайте в жилището, стегнете го, ваше си е все пак, и тогава го пуснете на по висок наем...Пък колко не мога да кажа, той пазара ще си покаже...търсенето. Но това с инсталацията ме стресна! Погрижете се за този проблем!

# 20
  • Мнения: 674
Септември 2009 след ремонта му вдигате наема на 250Е - ако не иска да се маха, има и други желаещи.

Не мислиш ли че е малко грубо,тъкмо са ти направили ремонта хората и ти да се подиграеш така с тях Whistling

# 21
  • Мнения: 4 916
За жилище, в което ще трябва да избирам дали когато работят телевизор и котлон, мога да включа крушката... и аз не бих дала повече от 100 евро. Да не говорим, че щом е в такова състояние, най-вероятно има проблеми с отоплението, изолацията и кой знае още какво.

# 22
  • Мнения: 1 312
150 евро си е напълно достатъчно.
С тези проблеми които описваш ори ми се вижда множко.
В най-големите студове хората трябва да избират дали да готвят или да се топлят.
Инсталациите на старите сгради обикновенно са външни и правят много проблеми.
Живяла съм в къща строена 1921 година и знам за какво говоря.

# 23
  • Мнения: 4 841
Чисто ... безобразие (да не кажа друга дума!) е да се предлага жилище в подобен вид, независимо на каква цена... Особено това с ел.инсталацията... Хора, добре ли сте? Знаете ли каква беля може да стане? Казвам го като човек, бил свидетел на пожар в подобна сграда... Пази Боже! Какво са в 21 век 2 ел.уреда? Да видим - хладилник, печка за готвене, печка за отопление през зимата (ако няма парно), телевизор (към него -  ДВД), евентуално - компютър... Колко останали "джаджи" има - зарядни за мобилните телефони, сешоари, депилатори, самобръсначки, миксери, тостери, скари, микровълнова...
Да не говорим за  това с душа (предполагам си имала предвид бойлера) - вече е капакът на всичко...

НЕ СИ СТРУВА за каквито и да е пари да се рискува животът и имуществото на съседите - дори и наемателят да е достатъчно безотговорен да поеме риска...

Инвестирайте солидна сума в пълна подмяна на инсталацията, изолирайте мухъла, сменете дограмата и подовите покрития, направете добра вътрешна изолация, пък тогава вземете и 1000 евро на месец и си ги харчете с чиста съвест  Peace

# 24
  • Germany
  • Мнения: 7 947
Аз също смятам, че е безумие да се дава жилището в такова състояние. Защо не го ремонтирате и тогава да мислите за отдаване? Никога не бих дала толкова пари за подобно място. Баща ми дава апартамент на Плиска, двустаен, обзаведен за 220Е. Вярно, че наема е от преди година и половина, но е доволен от наемателите и поне за сега не мисли да го вдига, а си има всичко и дори ако нещо се развали си има ангажимента да им го оправи.

# 25
  • Мнения: 378
Здравейте!
Моля тези от вас, които са запознати с наемите, да ми кажете приблизителна цена за наем на такова жилище:
- около 40 м2, таванско, със скосени стени, в стара кооперация, може би от 1930 г.
- една голяма стая, разделена на 2 с плъзгаща врата помежду им + кухня + баня с тоалетна (проточен бойлер)
- в идеалния център на София, до бул. Витоша
- обзаведено: основни мебели, телевизор, готварска печка, хладилник, пералня
- проблем с ел-инсталацията - т.е. зимно време трябва да се внимава да не се пускат повече от 2 ел.уреда, а когато  е пуснат душа - нищо друго да не е пуснато
- кухнята е в по-занемарено съсътояние, има избит мухъл на места към скосената част на стените

Много ще съм благодрана за някакви мнения относно колко би бил наема!  bouquet

Повече от 100 евро за такова място не бих дала, а и честно казано, не бих и помислила да живея в такива условия, независимо от наема.
И аз Peace

# 26
  • Мнения: 619
Добре, благодаря ви за отговорите!  Simple Smile
Значи ще поясня някои неща - проблема с инсталацията не е толкова страшен - телевизор, джиесеми и т.н. могат да вървят, докато са включени отоплителна или готварска печка или душа в банята - не е проблем. Повече риск има ако вървят готварска, отоплителна печка и душ заедно..но тогава рискът не е от пожар, а просто спиране на тока...и тогава трябва да се викат майстори, които закърпват положението, но пак с тези ограничения. За поправка на цялостната инсталация може би ще отидат хиляди левове, незнам...
Дограма има, качествена, немска, слагана е скоро, основната стая е в много добро състояние, с дървено покритие на тавана и греди, което придава особен чар на цялостната визия. Единствено в кухнята на някои места, по гънки на стените например, има малко мухъл, но дори и не мирише и не се забелязва толкова лесно. Банята трябва да се ремонтира с нови плочки, което ще направим.
Ами това са засега допълнителните ми коментари.  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 289

 Аз работя в сферата и 2 апартамент в абсолютно приличен вид  и с нови мебели е 500лв. Peace Ако е лукс 300-350 евро Peace
... апартамент на Плиска, двустаен, обзаведен за 220Е. 

Направо ме шашнахте с тези цени  newsm78
Двустаен апартамент на Плиска за 220 евро.. Тези 300-350 евро за "лукс" в кои квартали вървят?? Според мен в много много крайни...

# 28
  • Мнения: 1 425
1. Около 150.
2. Квартиранта да направи ремонт за сметка на наема - ел. инсталация, изолация, боя.
3. Никакви сделки с роднини или приятели за да си имате уважението.
Пиша от личен опит и преживявания.
4. Септември 2009 след ремонта му вдигате наема на 250Е - ако не иска да се маха, има и други желаещи.
Заради такива наемодатели хората не искат да са под наем. Ама то няма лошо - всеки играч си намира майстора.

# 29
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Значи ще поясня някои неща - проблема с инсталацията не е толкова страшен - телевизор, джиесеми и т.н. могат да вървят, докато са включени отоплителна или готварска печка или душа в банята - не е проблем. Повече риск има ако вървят готварска, отоплителна печка и душ заедно..но тогава рискът не е от пожар, а просто спиране на тока...и тогава трябва да се викат майстори, които закърпват положението, но пак с тези ограничения. За поправка на цялостната инсталация може би ще отидат хиляди левове, незнам...

За проточния бойлер трябва да ви сложат отделен бушон и да го свържат с кабел от 6 КВ. Така не се товари мрежата толкова и е един вид независим от останалите уреди (лошо го обясних, ама не знам как). На мен за тази услуга миналата година ми взеха само 25лв., като кабела си купих аз, струва между 50 и 70лв в зависимост от дължината. Бойлера ми е с мощност от 9 КВ. Техника го намерих по обява в "Позвънете".
По-добре го направете това за да си нямате ядове после, изобщо не струва скъпо.

# 30
  • Мнения: 619

[/quote]

За проточния бойлер трябва да ви сложат отделен бушон и да го свържат с кабел от 6 КВ. Така не се товари мрежата толкова и е един вид независим от останалите уреди (лошо го обясних, ама не знам как). На мен за тази услуга миналата година ми взеха само 25лв., като кабела си купих аз, струва между 50 и 70лв в зависимост от дължината. Бойлера ми е с мощност от 9 КВ. Техника го намерих по обява в "Позвънете".
По-добре го направете това за да си нямате ядове после, изобщо не струва скъпо.
[/quote]

Да, благодаря ти за съвета, и това сме направили, но въпреки това инсталацията е слаба и от чисто предпазна гледка точка не е желателно да върви мощен друг уред, когато е включен и този бойлер... Simple Smile

# 31
  • Мнения: 18
За жилище, в което ще трябва да избирам дали когато работят телевизор и котлон, мога да включа крушката... и аз не бих дала повече от 100 евро. Да не говорим, че щом е в такова състояние, най-вероятно има проблеми с отоплението, изолацията и кой знае още какво.
Peace

# 32
  • Мнения: 405
само за справка:таванско помещение(ателие) 2-3м в лозенец(с обща баня и тоалетна за етажа),малко над хемус- 250 евро.
така че определено и 350 евро да искате,няма да е престъпление.

# 33
  • Мнения: 150
само за справка:таванско помещение(ателие) 2-3м в лозенец(с обща баня и тоалетна за етажа),малко над хемус- 250 евро.
така че определено и 350 евро да искате,няма да е престъпление.

Ама няма кой да им ги даде Simple Smile

 по темата, в това състояние не повече от 150, колкото и малка да ти се вижда сумата. Отчети факта , че пазара е пренаситен от оферти за жилища под наем и наемателите имат голям избор. Simple Smile В бранша съм

# 34
  • София
  • Мнения: 62 595
В такова жилище за 500 лева не отивам. И за 300 не съм навита. Всъщност за николко не съм навита. Жилището е зле. Квадратурата, ако правилно съм разбрала е по-малка от тази на една панелна гарсониера - твърде малка за тази цена. Проблеми с инсталацията - лошо. Таванско - сигурно е зле с изолацията (лете горещо, зиме студено). Проточен бойлер - и той е голяма мъка, особено през зимата. А занемарената кухня и мухъла изобщо не искам да ги коментирам. Не е ясно уредите коя младост са, защото никой не слага в занемарена кухня нова пералня. Поне за мен това жилище има повече недостатъци, отколкото ползи. Голям праз, че е в центъра, ако ще трябва да търпя всичко това.

Последна редакция: ср, 03 сеп 2008, 01:04 от RadostinaHZ

# 35
  • у дома
  • Мнения: 7 143
Мухала спокойно можеш да го оправиш с един препарат-SAVO.

# 36
  • Germany
  • Мнения: 7 947
само за справка:таванско помещение(ателие) 2-3м в лозенец(с обща баня и тоалетна за етажа),малко над хемус- 250 евро.
така че определено и 350 евро да искате,няма да е престъпление.

Е, това вече ме разби! Кой дава за таван в Лозенец, без баня и тоалетна 250 Е?!? Простете, но не мисля, че има хора, които така да не ценят парите си. Половината ми колеги са от провинцията и нямат собствени жилища в София и плащат наеми от порядъка на 400лв. за гарсониери. Вярно, че не се в центъра, но аз мисля, че все повече хора осъзнаха, колко ужасно е да се живее там и това вече не е плюс въобще. На таван в подобно състояние биха се навили само студенти и не мисля, че те могат да си позволят наем от сорта на 350Е и нагоре.

# 37
  • Мнения: 405
само за справка:таванско помещение(ателие) 2-3м в лозенец(с обща баня и тоалетна за етажа),малко над хемус- 250 евро.
така че определено и 350 евро да искате,няма да е престъпление.

Е, това вече ме разби! Кой дава за таван в Лозенец, без баня и тоалетна 250 Е?!? Простете, но не мисля, че има хора, които така да не ценят парите си. Половината ми колеги са от провинцията и нямат собствени жилища в София и плащат наеми от порядъка на 400лв. за гарсониери. Вярно, че не се в центъра, но аз мисля, че все повече хора осъзнаха, колко ужасно е да се живее там и това вече не е плюс въобще. На таван в подобно състояние биха се навили само студенти и не мисля, че те могат да си позволят наем от сорта на 350Е и нагоре.
определено мога да кажа че напоследък наемите в софия са нечовешко високи и нищо не ме учудва.а за това за лозенец си е истина,защото аз ходих да го гледам.и да има хора който плащат наем по неповече от 400 лв,но от коло време вече живеят там?
на един позната му искаха онзи ден 350 евро за двустаен в люлин 2  Shocked
просто напоследък с тия наеми ...... Crossing Arms

# 38
  • Мнения: 173
За жилище, в което ще трябва да избирам дали когато работят телевизор и котлон, мога да включа крушката... и аз не бих дала повече от 100 евро. Да не говорим, че щом е в такова състояние, най-вероятно има проблеми с отоплението, изолацията и кой знае още какво.
Peace

 Naughty

# 39
  • София
  • Мнения: 1 555
Свържете се с агенция най-добре, те ще ви посъветват за реална цена.  Peace

Иначе и аз бих го ремонтирала, бих инвестирала малко, за да може да се пусне на по-висок наем. Пък и наистина е по-добре да е по-хубаво, удобно за живеене, за да може да си задържите наемателите за по-дълго време. Предполагам, че ако го оставите по-занемерено, може някой да го наеме заради по-ниския наем примерно (ако е такъв де) и местоположението, но скоро ще му писне - примерно мухула, неудобствата заради инсталацията и т.н. и ще си тръгне. Пък постоянното сменяне на наематели хич не си е работа.


# 40
  • Мнения: 289
определено мога да кажа че напоследък наемите в софия са нечовешко високи и нищо не ме учудва.а за това за лозенец си е истина,защото аз ходих да го гледам.и да има хора който плащат наем по неповече от 400 лв,но от коло време вече живеят там?
на един позната му искаха онзи ден 350 евро за двустаен в люлин 2  Shocked
просто напоследък с тия наеми ...... Crossing Arms

Абсолютно подкрепям това мнение - аз самата получавам 300 евро наем за двустаен ап. в Люлин.. Цената е нормална и за мен, и за наемателите, и за агенцията, която беше посредник. Това са цените в София в момента. За 400 лева моя колежка ползва 1 стая от апартамент, в другата стая има двама наематели, и делят обща кухня и баня.. Самостоятелна гарсониера за 400 вероятно има в много крайни квартали.
В този смисъл.. мисля че и за обсъжданото тук жилище би се намерил някой, който да плаща 150 евро.. хора всякакви в София

# 41
  • Мнения: 674
определено мога да кажа че напоследък наемите в софия са нечовешко високи и нищо не ме учудва.а за това за лозенец си е истина,защото аз ходих да го гледам.и да има хора който плащат наем по неповече от 400 лв,но от коло време вече живеят там?
на един позната му искаха онзи ден 350 евро за двустаен в люлин 2  Shocked
просто напоследък с тия наеми ...... Crossing Arms

Абсолютно подкрепям това мнение - аз самата получавам 300 евро наем за двустаен ап. в Люлин.. Цената е нормална и за мен, и за наемателите, и за агенцията, която беше посредник. Това са цените в София в момента. За 400 лева моя колежка ползва 1 стая от апартамент, в другата стая има двама наематели, и делят обща кухня и баня.. Самостоятелна гарсониера за 400 вероятно има в много крайни квартали.
В този смисъл.. мисля че и за обсъжданото тук жилище би се намерил някой, който да плаща 150 евро.. хора всякакви в София

Ей ама като почнете с едни изказвания"много крайни квартали"Слатина,Редута,Гео Милев много крайни квартали ли са Crazy Ние даваме 2 стаен за 500лв в много добро състояние.А би ли ми обяснила Люлин не е ли краен квартал newsm78 ooooh!

# 42
  • Мнения: 289
audulina   Люлин естествено Е краен квартал.. нали точно това казвам.. че наем от 300 евро, за ап. в Люлин, е висок наем, според мен. НО има кой да го плаща, тъй че, нямам нищо против да го взимам  Wink
Не разбрах къде е дадения от теб ап. - ако е в Гео Милев, и е в добро състояние, двустаен, то цената е много ниска.

# 43
  • Мнения: 2 584
в Люлин се вдигнаха цените защото работниците по строежите живеят там, затова преди беше много евтино, а и тях не ги бъркат 500лв. защото са по 10 човека, виждала съм го лично, но помислете като искате непосилен наем след колко време наемателите ще се изнесат и ще оставят неплатени сметки

зет ми си намериха квартира в новопостроена кооперация, двустаен, с огромна кухня, с вградени уреди, обзаведана за 600лв.  намира се на Любляна срещу училището, построена е миналата година

# 44
  • София
  • Мнения: 62 595
А алчните хазяи направо си просят наемателите да ги завлекат със сметките. Какъвто и депозит да искат, винаги може да се оставят поне два пъти по-големи щети.

За люлинските цени оказа влияние и метрото. До центъра се стига за 10 минути.

# 45
  • Мнения: 140
На наши приятели от друг град им се налага да живеят една година в София и покрай тях се запознах с наемите.Вярно предлагането е огромно,но някои хора просто се оливат.Видяхме странни неща -гарсониера с някаква преградка я предлагаха за двустаен,а за един господин основния ремонт беше балатума на пода.Като искаш жилището да ти носи пари,поне да го предлагат във вид горе-долу отговарящ на исканата цена.

# 46
  • Мнения: 405
e_lucky иначе ако ще го давате за 150 евро пиши на лц че имам познат дето си търси нещо такова.казах му за това което давате  и ме помоли да попитам.. Peace

# 47
  • Мнения: 289
Темата се измества в посока "кофти наемодатели" и ощетени наематели.. а на практика нещата изобщо не изглеждат така. Моите наематели са семейство с едно дете - не са 10 човека.. и са напълно доволни от условията, поддържат апартамента в чудесен вид, и засега не виждам у тях желание да ми отмъстят, като го изпотрошат например, или натряскат някакви високи сметки  Wink в крайна сметка дойдоха по собствено желание, не съм ги накарала насила..
Всичко е въпрос на разбиране и отношение и от двете страни - ние например им дадохме апартамента във вида, в който го ползвахме - т.е. абсолютно подходящ за живеене, с почти нови уреди - печка, пералня, хладилник, оставихме бюрото за компютър за детето им, чаши, чинии, прибори... всички необходими мебели, изобщо, всички подробности.
Въпреки това аз не бих определила апартамента като "лукс".. под лукс рабирам примерно мебели Мартинели и някакъв модернистичен дизайн като цяло  Grinning
Т.е. реалната ситуация е, че цените на наемите в София наистина са много високи.. но.. това е положението

# 48
  • Мнения: 2 584
да наемите са високи защото повечето искат с един удар да оправят живота си, говоря за човешките отношения, не е ли по добре да вземеш по малко пари но да знаеш че тези хора ще живеят дълго време там, ще поддържат апартамента, като си го и освежават всяка година, не създават проблеми на съседите и тн.
когато на нас декември ни казаха че ни вдигат наема с 100лв. ни предложиха 3 месеца да плащаме стария наем ако ще си търсим друга квартира, хазяите са ни прекрасни хора, досега не сме имали никакви проблеми, но докато търсихме квартира се сблъсках с какво ли не, не може гарсониера да я предлагаш за двустаен, просто е смешно, изтърбушени мебели на повече от 50г. негодни за нищо но се води обзаведено
а това с мухъла вече е прекалено, иска един наем а защо не и депозит и ти после си направи подобрения за сметка на следващите наеми, или по точно дай ми сега 300 евро, купи изолации, боя и един бог знае още какво, плати си на майстор за да живееш под наем, еми за мен е много нагло

# 49
  • София
  • Мнения: 62 595
Темата не се измества, защото още от първия пост предлаганото жилище е в лошо състояние, по него не е правено почти нищо, има мухъл и слаба инсталация, но голям мерак за вземане на наем, ако може и по-височък, защото било в Лозенец.

А изобщо за кофти наемодателите, нагледала съм се на такива, които искат от една гарсониера да се изхранва половината рода. Много маймуни на клона стават.

# 50
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Инвестирайте солидна сума в пълна подмяна на инсталацията, изолирайте мухъла, сменете дограмата и подовите покрития, направете добра вътрешна изолация, пък тогава вземете и 1000 евро на месец и си ги харчете с чиста съвест  Peace
Подкрепям това мнение и всички постинги в подобен дух Peace.
Живяла съм в старо жилище с подобни проблеми (собствено) и съм наясно какви проблеми произтичат от това, не бих рискувала да пусна чужд човек при такива условия, в най-добрия случай ще трябва при всяка възникнала ситуация да тичам с майстори, в най-лошия може да остана и без жилище (ако гръмне инсталацията примерно).
При положение, че се намира и в центъра, ако искате да печелите от него - инвестирайте по-сериозна сума за цялостен ремонт, по-нови уреди и обзавеждане, тогава може да вземете и много по-висок наем, както и да привлечете по-платежоспособни наематели.
Винаги може да се защитите от злоупотреби с добре изготвен договор - парите за текущите сметки да ви се дават на ръка и да ги плащате вие, веднъж на две седмици или по-често човек, определен от вас да ходи да почиства жилището, като цената за това е включена в наема... начини има, при това изпробвани.
Моя приятелка дава под наем две или три подобни жилища, цели са.
И тя е доволна, и наемателите й не искат да бягат.
За да получиш, трябва и да дадеш, това е.

# 51
  • София
  • Мнения: 498
На ваше място не бих правила сделки с роднини, но... вие си знаете.
Абсолютно подкрепям!!! Но има и изключения все пак. НАправете всичко чрез някоя добра агенция за недв. имоти, легално и с договор, вярно ще платите комисионна в началото, но ще си спестите куп неприятности в последствие !
П.С. Не съм брокер...просто съвет !

# 52
  • Мнения: 852
Здравейте,прочетох всичко изписано до тук и мисля,че тук е мястото да кажа че аз също търся квартра.
Непрекъснато гледам обяви,но цените са повече от високи Shocked
Доста често наема е обявен висок, а квартирата е  Sick
Търся нещо в раиона на Дружба,Гео Милев,Слатина.. не държа да е супер лукс но държа да не ми отива цялата заплата за наем.
Ако някой има инфо,моля да пише или на ЛС.Благодаря предварително!

# 53
  • Мнения: 289
Да ви кажа, "маскари" има и от двете страни   Mr. Green
първите желаещи, които бяха гледали нашия апартамент, бяха изявили желание да се сменят настилките, щото не им допадали... ами, ще ме прощават, но паркет в спалнята, поставен преди няколко месеца, и страхотен теракот, в тон с цветовете в хола, от около година, за мен не са "неподходящи" настилки, които да сменям поради каприза на някого...
"удар" определено не може да се направи чрез вземане на наем, според мен.  Но, така или иначе, апартамент се дава под наем за да се печели все пак, не защото няма какво да го правим, или ни е в повече  Wink цената се определя според търсенето - а то все още е доста голямо в София.

# 54
  • Мнения: 2 584
malinka84 изчакай 2 месеца и цените ще се нормализират, но като почнат с наема ги питай дали ще ти дадат квитанциа за платен наем, да видиш как ще реагират
Edelia не говоря за добре обзаведен апартамент, говоря за мизерия, мухъл и тн. да си го оправят наемателите ooooh!
а и има нещо друго колко от тези наемодатели дават фактура за наема, примерно на мен ми плащат част от наема, аз как да си осребря парите като повечето са нелегални, не плащат данъци и не дават документ за платен наем, да брокера ще ти направи договор, може и да го заверите нотариално ( не е скъпа заверката) и след това с договора да отидете до общината по местоживеене, много ще се зарадват на някой който не плаща данъци за жилище под наем

Последна редакция: пт, 05 сеп 2008, 15:45 от rut

# 55
  • София
  • Мнения: 62 595
Издаването на някакъв законен платежен документ е почти като мираж.
Много често собствениците се опитват да хитруват като примамват наемателите да направят ремонта, а после им вдигат наема и така косвено ги карат да се изнесат. Затова е добре като се наема нещо, то да си влезе човек с чантата с багаж и посудата и да не прави никакви ремонти и подобрения. Съхраняването и поддържането на жилището е едно, но ремонтът е съвсем друго нещо.

# 56
  • Мнения: 2 584
да мираж е защото наемателите не реагират, съгласяват се на всичко и си го връщат по грозния начин ( неплатени сметки, разбито жилище) а могат с договора от агенциата да отидат до общината и ще създадат по големи проблеми
ако всички наемодатели си плащаха данък за тази си дейност нямаше да вдигат толкова наема

# 57
  • Мнения: 289
То се видя, че моите наематели са истински късметлии май  Mr. Green
И договор за наем си имат, и всичко необходимо..
Което в случая е повече в техен ущърб де, щото редовно позакъсняват с плащането, и, позовавайки се на договора, би следвало всеки месец да ги "изхвърлям".. обаче, използват момента, че нямам време и желание да се занимавам с тях, и си живеят живота Wink

# 58
  • Мнения: 852
malinka84 изчакай 2 месеца и цените ще се нормализират, но като почнат с наема ги питай дали ще ти дадат квитанциа за платен наем, да видиш как ще реагират
Edelia не говоря за добре обзаведен апартамент, говоря за мизерия, мухъл и тн. да си го оправят наемателите ooooh!
а и има нещо друго колко от тези наемодатели дават фактура за наема, примерно на мен ми плащат част от наема, аз как да си осребря парите като повечето са нелегални, не плащат данъци и не дават документ за платен наем, да брокера ще ти направи договор, може и да го заверите нотариално ( не е скъпа заверката) и след това с договора да отидете до общината по местоживеене, много ще се зарадват на някой който не плаща данъци за жилище под наем








Да ще изчакаме да видим дали няма да пандат до 1-2 месеца и тогава ще търсим усилено.А,това за фактурите то май-никъде не дават #Crazy
Високи наеми,гадни квартири,некоректни наемодатели агенции ох,направо е  Sick

# 59
  • Мнения: 2 584
То се видя, че моите наематели са истински късметлии май  Mr. Green
И договор за наем си имат, и всичко необходимо..
Което в случая е повече в техен ущърб де, щото редовно позакъсняват с плащането, и, позовавайки се на договора, би следвало всеки месец да ги "изхвърлям".. обаче, използват момента, че нямам време и желание да се занимавам с тях, и си живеят живота Wink

е живеят си живота чак, не мисля след като така или иначе трябва да си платят, а ти ако тръгнеш по този договор да ги съдиш но не си обявила че отдаваш жилище под наем, ще имаш проблеми с данъчните а не с не платения наем

malinka84 ще паднат цените, но гледай да е от собственик, има сайтове където излизат обяви от собственици и на прилични цени, за Слатина ще кажа на приятели ако излезе нещо да свиркат, до какви пари търсиш жилище

# 60
  • София
  • Мнения: 62 595
Много често едни и същи жилища циркулират из агенциите. Понякога самите агенции си ги обменят, а друг път собствениците ги подават на повече места с надеждата да направят сделката по-бързо.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Значи ще поясня някои неща - проблема с инсталацията не е толкова страшен - телевизор, джиесеми и т.н. могат да вървят, докато са включени отоплителна или готварска печка или душа в банята - не е проблем. Повече риск има ако вървят готварска, отоплителна печка и душ заедно..но тогава рискът не е от пожар, а просто спиране на тока...и тогава трябва да се викат майстори, които закърпват положението, но пак с тези ограничения. За поправка на цялостната инсталация може би ще отидат хиляди левове, незнам...
Много наивно обяснение е това за една слаба инсталация. Последните месеци случаите на пожари в подобни жилища в София никак не са малко. Както са ти казали нагоре, за да ти е чиста съвестта оправете си инсталацията. Наема си е отделен въпрос.

# 62
  • Мнения: 289

е живеят си живота чак, не мисля след като така или иначе трябва да си платят, а ти ако тръгнеш по този договор да ги съдиш но не си обявила че отдаваш жилище под наем, ще имаш проблеми с данъчните а не с не платения наем


Takav zhivot sa si izbrali, taka si go zhiveiat.. kakvo da napravia az - osven da ne im iskam naem izobshto, za da badat istinski shtastlivi  Wink
Problem s neplaten naem niama, samo sas zakasnial, kakto kazah.

# 63
  • Мнения: 2 584
То се видя, че моите наематели са истински късметлии май  Mr. Green
И договор за наем си имат, и всичко необходимо..
Което в случая е повече в техен ущърб де, щото редовно позакъсняват с плащането, и, позовавайки се на договора, би следвало всеки месец да ги "изхвърлям".. обаче, използват момента, че нямам време и желание да се занимавам с тях, и си живеят живота Wink

май не се разбрахме, ти говориш за закъснение и че с този договор може и да ги изхвърлиш, но ако не даваш документ за платен наем, как ще докажеш че не са ти платили, твоята дума срещу тяхната, а и ще имаш проблем с данъчните за това че не си обявила че даваш жилище под наем в общината

за това и говоря за човешкото отношение, ако пък наемателите решат да ти създадат проблеми ще стане много лесно, провери в общината какви са разпоредбите за жилищата под наем

# 64
  • Мнения: 2 175
Понеже гледам, че тук става дума за наеми на жилище- и аз съм на такава вълна..
В момента си търся жилище под наем в София - 2-стайно, обзаведено в горната част на Лозенец. Ще сме само аз и синът ми (на 7г).  Моля, ако някой има информация за нещо такова да ми пише на лс. Както и евентуално  към кои агенции да се обърна.
Благодаря предварително.

# 65
  • Мнения: 289
май не се разбрахме, ти говориш за закъснение и че с този договор може и да ги изхвърлиш, но ако не даваш документ за платен наем, как ще докажеш че не са ти платили, твоята дума срещу тяхната, а и ще имаш проблем с данъчните за това че не си обявила че даваш жилище под наем в общината

за това и говоря за човешкото отношение, ако пък наемателите решат да ти създадат проблеми ще стане много лесно, провери в общината какви са разпоредбите за жилищата под наем

Че не се разбираме, не се разбираме... как така заключи, че непременно не съм обявила, че давам жилище под наем  Thinking
Иначе, проблеми могат да създават както наематели, така и наемодатели  Wink

# 66
  • Мнения: 109
ако всички наемодатели си плащаха данък за тази си дейност нямаше да вдигат толкова наема

Това не е ли наивно?
Ако съм наемодател и искам да взимам определена сума от жилището, което отдавам, ще си сметна наема така, че след данъка да я получавам. Т.е. наемът ще е по-висок.

# 67
  • Мнения: 4 275
 #Crazy Леле ... за такива условия, такъв наем! Не знам какво става, но в София специално наемите са скочили двойно за последите две години. От 300 лв на 600 лв минимум за едностаен апартамент. Разбира се, за собствениците на жилища това е добре дошло, но какво да кажем ние наемателите?!? Отделно, агенциите изкуствено вдигат цените! От 2 години и 8 месеца живея в една гарсониера в Младост 3, за която плащам 300 лв. Но до края на месеца трябва да я освобождавам. И така ... наеми непосилни. Вече се замислям да тегля кредит и да си купувам жилище. Не знам дали е коректно, но много ми се иска да покажа следната обява:
http://www.imot.bg/pcgi/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&ac … 64&f1=details
Е в такова и за без пари не бих живяла  Sick

# 68
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
#Crazy Не знам дали е коректно, но много ми се иска да покажа следната обява:
http://www.imot.bg/pcgi/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&ac … 64&f1=details
Е в такова и за без пари не бих живяла  Sick
И 220 евро за такава къртичина ... парите за нищо ги нямат Confused

# 69
  • Мнения: 1 878
За съжаление това е реалността Sad

# 70
  • Мнения: 1 312
Ех баня,ех кеф Sick
Не мога да проумея как имат самочувствие собствениците на такъв имот да го дават под наем в този му вид Shocked.
Че и наглост да предлагат едномесечен гратисен период понеже имал нужда от козметичен ремонт ooooh!
Що за висша козметика ще е това?

Общи условия

Активация на акаунт