Моля, дайте съвет колко би струвал наема за такова жилище?

  • 5 629
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 62 595
Много често едни и същи жилища циркулират из агенциите. Понякога самите агенции си ги обменят, а друг път собствениците ги подават на повече места с надеждата да направят сделката по-бързо.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Значи ще поясня някои неща - проблема с инсталацията не е толкова страшен - телевизор, джиесеми и т.н. могат да вървят, докато са включени отоплителна или готварска печка или душа в банята - не е проблем. Повече риск има ако вървят готварска, отоплителна печка и душ заедно..но тогава рискът не е от пожар, а просто спиране на тока...и тогава трябва да се викат майстори, които закърпват положението, но пак с тези ограничения. За поправка на цялостната инсталация може би ще отидат хиляди левове, незнам...
Много наивно обяснение е това за една слаба инсталация. Последните месеци случаите на пожари в подобни жилища в София никак не са малко. Както са ти казали нагоре, за да ти е чиста съвестта оправете си инсталацията. Наема си е отделен въпрос.

# 62
  • Мнения: 289

е живеят си живота чак, не мисля след като така или иначе трябва да си платят, а ти ако тръгнеш по този договор да ги съдиш но не си обявила че отдаваш жилище под наем, ще имаш проблеми с данъчните а не с не платения наем


Takav zhivot sa si izbrali, taka si go zhiveiat.. kakvo da napravia az - osven da ne im iskam naem izobshto, za da badat istinski shtastlivi  Wink
Problem s neplaten naem niama, samo sas zakasnial, kakto kazah.

# 63
  • Мнения: 2 584
То се видя, че моите наематели са истински късметлии май  Mr. Green
И договор за наем си имат, и всичко необходимо..
Което в случая е повече в техен ущърб де, щото редовно позакъсняват с плащането, и, позовавайки се на договора, би следвало всеки месец да ги "изхвърлям".. обаче, използват момента, че нямам време и желание да се занимавам с тях, и си живеят живота Wink

май не се разбрахме, ти говориш за закъснение и че с този договор може и да ги изхвърлиш, но ако не даваш документ за платен наем, как ще докажеш че не са ти платили, твоята дума срещу тяхната, а и ще имаш проблем с данъчните за това че не си обявила че даваш жилище под наем в общината

за това и говоря за човешкото отношение, ако пък наемателите решат да ти създадат проблеми ще стане много лесно, провери в общината какви са разпоредбите за жилищата под наем

# 64
  • Мнения: 2 175
Понеже гледам, че тук става дума за наеми на жилище- и аз съм на такава вълна..
В момента си търся жилище под наем в София - 2-стайно, обзаведено в горната част на Лозенец. Ще сме само аз и синът ми (на 7г).  Моля, ако някой има информация за нещо такова да ми пише на лс. Както и евентуално  към кои агенции да се обърна.
Благодаря предварително.

# 65
  • Мнения: 289
май не се разбрахме, ти говориш за закъснение и че с този договор може и да ги изхвърлиш, но ако не даваш документ за платен наем, как ще докажеш че не са ти платили, твоята дума срещу тяхната, а и ще имаш проблем с данъчните за това че не си обявила че даваш жилище под наем в общината

за това и говоря за човешкото отношение, ако пък наемателите решат да ти създадат проблеми ще стане много лесно, провери в общината какви са разпоредбите за жилищата под наем

Че не се разбираме, не се разбираме... как така заключи, че непременно не съм обявила, че давам жилище под наем  Thinking
Иначе, проблеми могат да създават както наематели, така и наемодатели  Wink

# 66
  • Мнения: 109
ако всички наемодатели си плащаха данък за тази си дейност нямаше да вдигат толкова наема

Това не е ли наивно?
Ако съм наемодател и искам да взимам определена сума от жилището, което отдавам, ще си сметна наема така, че след данъка да я получавам. Т.е. наемът ще е по-висок.

# 67
  • Мнения: 4 275
 #Crazy Леле ... за такива условия, такъв наем! Не знам какво става, но в София специално наемите са скочили двойно за последите две години. От 300 лв на 600 лв минимум за едностаен апартамент. Разбира се, за собствениците на жилища това е добре дошло, но какво да кажем ние наемателите?!? Отделно, агенциите изкуствено вдигат цените! От 2 години и 8 месеца живея в една гарсониера в Младост 3, за която плащам 300 лв. Но до края на месеца трябва да я освобождавам. И така ... наеми непосилни. Вече се замислям да тегля кредит и да си купувам жилище. Не знам дали е коректно, но много ми се иска да покажа следната обява:
http://www.imot.bg/pcgi/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&ac … 64&f1=details
Е в такова и за без пари не бих живяла  Sick

# 68
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
#Crazy Не знам дали е коректно, но много ми се иска да покажа следната обява:
http://www.imot.bg/pcgi/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&ac … 64&f1=details
Е в такова и за без пари не бих живяла  Sick
И 220 евро за такава къртичина ... парите за нищо ги нямат Confused

# 69
  • Мнения: 1 878
За съжаление това е реалността Sad

# 70
  • Мнения: 1 312
Ех баня,ех кеф Sick
Не мога да проумея как имат самочувствие собствениците на такъв имот да го дават под наем в този му вид Shocked.
Че и наглост да предлагат едномесечен гратисен период понеже имал нужда от козметичен ремонт ooooh!
Що за висша козметика ще е това?

Общи условия

Активация на акаунт