Bioderma или Avene?

  • 43 279
  • 70
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 779
 пробвала съм само матиращото крем4е на авен-клинианс
 на ла рош е по-добро същото такова за матиране-ефаклар
 но и на авен не е лошо-пробвай..аз мога да си го взема сега,за да сменя сегашното на ла рош,и по-евтино ще ми излезе даже Party
 

# 31
  • София
  • Мнения: 7 097
матиращия крем но този който е с цвят защото може да се използва и като фондьотен и в същото време е лечебен Peace

В един цвят ли се предлага?

Когато си го бях купувала преди около 8-9 месеца беше един Peace

И на мен така ми се стори, затова си взех обикновения матиращ на Биодерма. Като е в един тон, как пасва на различните тенове, се чудя  Thinking Сигурно не е много покривен.

# 32
  • Мнения: 391
матиращия крем но този който е с цвят защото може да се използва и като фондьотен и в същото време е лечебен Peace

В един цвят ли се предлага?
Да, само в един цвят е. На мен Биодерма ми действа много добре, точно за проблемна кожа. Но не съм ползвала на Авен и не мога да ги сравня. Следващият път ще си взема да го пробвам.

# 33
  • Мнения: 183
Момичета, аз да питам - като си слагате от тези матиращи кремчета и после фон дьо тен не ви ли става като кир  Rolling Eyes Аз съм с мазна кожа и незнам какъв крем да ползвам под фон дьо тена.Матиращ ползвам само когато съм вкъщи без грим.Ако можете дайте съветче за такъв крем.Благодаря  Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 4 751
Момичета, аз да питам - като си слагате от тези матиращи кремчета и после фон дьо тен не ви ли става като кир  Rolling Eyes Аз съм с мазна кожа и незнам какъв крем да ползвам под фон дьо тена.Матиращ ползвам само когато съм вкъщи без грим.Ако можете дайте съветче за такъв крем.Благодаря  Simple Smile

Аз вече не ползвам матиращи кремове, защото за себе си открих, че с леки овлажняващи ми е по-добре. Може да ползваш матиращ фдт, а отдолу овлажняшащ крем- според мен е по-красив ефекта.

# 35
  • София
  • Мнения: 7 097
Момичета, аз да питам - като си слагате от тези матиращи кремчета и после фон дьо тен не ви ли става като кир  Rolling Eyes Аз съм с мазна кожа и незнам какъв крем да ползвам под фон дьо тена.Матиращ ползвам само когато съм вкъщи без грим.Ако можете дайте съветче за такъв крем.Благодаря  Simple Smile

Не, не ми се получава кир-ефект. В момента ползвам на Биодерма матиращия, а отгоре фон дьо тен Color Stay на L`oreal за смесена и мазна кожа. Но и с други кремчета отдолу не ми се е получавал кир-ефект.

# 36
  • Мнения: 183
Благодаря ви.Ще взема и аз да пробвам този на Биодерма.  Hug

# 37
  • Варна
  • Мнения: 692
Досега съм ползвала само на Avene и съм доволна, но искам нещо друго да си взема. Вчера с една приятелка се заговорихме и тя горещо ми препоръча Биодерма тониращия крем. Тук в темата, като че ли повече доволни има от Биодерма, май се навих да го пробвам.

# 38
  • Мнения: 1 629


За първи път използвам нещо на тази фирма и съм хипер недоволна поне от това кремче. Пишат ми, че намалява омазняването незнам си какво, че може да се използва като основа за грим Shocked Аз си го мажа на лицето и то дори не попива, а напротив - омазнява ми лицето хипер много. Не виждам как може и за основа за грим да се използва. Представям си как ще лъщи. Направо за 30мл. 20лв ей така на вятъра Rolling Eyes

мерси за вниманието Mr. Green

# 39
  • София
  • Мнения: 7 097


За първи път използвам нещо на тази фирма и съм хипер недоволна поне от това кремче. Пишат ми, че намалява омазняването незнам си какво, че може да се използва като основа за грим Shocked Аз си го мажа на лицето и то дори не попива, а напротив - омазнява ми лицето хипер много. Не виждам как може и за основа за грим да се използва. Представям си как ще лъщи. Направо за 30мл. 20лв ей така на вятъра Rolling Eyes

мерси за вниманието Mr. Green

От Биодерма и аз не съм доволна - ползвала съм доста техни неща.

# 40
  • Мнения: 372
Аз уж съм с нормална кожа, но Hydrabio legere на Bioderma ми беше много лек.. Sensibio, също по-лекия му вариант, пък не ми попиваше добре Crossing Arms Околоочния обаче ми харесва.
От Авен Хидранс оптимал съм по-доволна (особено кремчето с фактор стои много добре!), а и термалната вода на Авен много ми харесва Heart Eyes

# 41
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Дайче, това си е до кожа, съжалявам че имаш такъв лош опит с Биодерма.

На мен това ми е перфектната козметика - ползвам крема за чувствителна кожа, както и околоочния от същата серия Laughing

Ползвала съм и тоника им за лице, както и неутрален шампоан от същата марка - при мен нямат грешка. А Авен не ми допадат.

Това само показва че си трябва проба-грешка. Поне знаеш, че това не е твоята козметика  Laughing

# 42
  • Мнения: 595
От Биодерма съм изплозвала доста неща, от Авен също. Матирацият крем на Биодерма ми хареса много, редовно си го ползвам и сега. Но зависи колко ви се омазнява лицето - при едни е осезаемо, при други лъщи само Т-зоната. Често се получава да не сме доволни, защото не избираме правилния продукт. След много опити за себе си стигнах до следния извод - предпочитам Биодерма. Кожата ми е смесена с проблемна Т-зона и черни точки в зоната на носа и малко по брадичката. В същото време е леко чувствителна и по-тънка. Ползвам розовата серия на Биодерма за измиване и от време на време измиващото гелче от серията за мазна кожа. За почистване тоника от розовата серия е просто незаменим - почиства нежно всякакъв грим, ползвам се и за очи - най-добрият продукт за почистване, който съм ползвала - консистенцията му е като вода, защото не обичам лосионите, малко ми мазнеят. След това само в Т-зоната ползвам на Клиник лосион 2 - той е със салицилова киселина и стяга добре. Кремчето за лице ми е матиращото от зелената серия.
Преди да открия Биодермата, ползвах основно Авен. Ползвала съм и матиращия, и за черни точки и Диакнеала. Най-доволна бях от втория, но не бих си го взела пак. Колкото до измиващия от серията Клинанс, синьото гелче, на мен ми изсушаваше прекалено и не го ползвам. Да не говорим, че от серията им за чунствителна кожа се изринах. Не бих го препоръчала. В същото време виждам, че има и доволни, което още веднъж ме навежда на мисълта, че не умеем да избираме правилните продукти и че кожата на всеки и толкова различена, макар на пръв поглед  да не изглежда така.

# 43
  • Мнения: 1 629
Дайче... Поне знаеш, че това не е твоята козметика  Laughing
ми да поне това знам  Laughing Crossing Arms Аз и на Авен им ги намирам продуктите за много мазнички де, не мога отрека. Само термалната вода я обожавам Heart Eyes

# 44
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Дайче знам че си с проблемна кожа. Бих ти препоръчала козметика Selvert.

За мен беше много добра  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт