Bioderma или Avene?

  • 43 307
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 63
  В момента използвам водичката и матиращия крем на Биодерма ( ето тези ..
и съм  доста доволна. Кожата ми е смесена .. суха по бузите и мазна в Т-зоната. Кремчето още като го купувах ми казаха, че излющва и това е нормално. Водичката може да се използва и за точистване на грим...няма сменяне това чудо. Супер свежо! Кремчето е леко като консистенция, лесно се разнася, попива бързо, матира, личи си, че свива порите, но и при мен нещо фдт-на след това става като кир като се нанесе ... но лятото ще слагам само пудричка и без това..
Отностно Авен ползвам като измиващо гелче това   и въпреки, че е за комбинирана кожа сякаш не съм особено доволна... икономично е, лесно се отмива, с приятен аромат е, но не си усещам така чиста кожата след това. Може би дори е на нивото на пяната на Лореал ..
Другите продукти, които съм ползвала на Авен са за суха кожа през зимата... те ми действаха много добре - нямаше го лющенето и зачервяването от студа. А термалната им вода е много приятна, но има отзиви, че например тази на Ивостин е с по-ниска цена, а е същата като качесто Simple Smile Дано съм била полезна  Grinning

# 61
  • Мнения: 1
Аз си взех на Биодерма флуида с СПФ 50.Много се чудех м/у него и един друг,който е хем подхранващ,хем с фактор 30.Но заради гадните лунички,които влача вече от 4 год.,надделя с по-високия фактор.Той обаче е за мазна към смесена кожа,жената в аптеката беше адски некомпетентна, не ми се разправя.Има ли такъв но за нормална към смесена,или аз се прекарах?Иначе се разнася супер лесно,много е рядък и лесно попива.

Моята кожа е нормална , но в т-зоната ми лъщи често през лятото. Мисля, че флуида на Биодерма с фактор 50, за който говориш ще ми пасне идеално!
Thanks!

# 62
# 63
  • Мнения: 410
Аз все още не мога да преценя, кои са по-добри, АВЕН или БИОДЕРМА, защото съм ползвала досега само

и сега за пръв път прочетох, че се изполвал като измиващ крем, аз винаги досега съм го нанасяла като обикновен крем, без изплакване - нито дерматоложката, нито фармацевтката споменаха, че трябва да се изплаква.
Някой има ли опит? Споделете моля.

Обаче понеже го усещам тежък в топлото време реших на собствена глава да го сменя с нещо по-леко и по препоръка на фармацевтката си взех

, надявам се да не е мазен и да не предизвиква акне?

Още един въпрос: какво значи мицеларен?

# 64
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Така като гледам крема на Биодерма, който си взела е за дехидратирана, чувствителна кожа.

Много е добър, но ако кожата ти е друг тип, няма да е за теб.

# 65
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз все още не мога да преценя, кои са по-добри, АВЕН или БИОДЕРМА, защото съм ползвала досега само

и сега за пръв път прочетох, че се изполвал като измиващ крем, аз винаги досега съм го нанасяла като обикновен крем, без изплакване - нито дерматоложката, нито фармацевтката споменаха, че трябва да се изплаква.
Някой има ли опит? Споделете моля. color]

От тази серия са два продукта, които изглеждат абсолютно еднакво - едното е крем, другото измиващо. Тубата на измиващото е по-голяма обаче от тази на крема.

# 66
# 67
  • Мнения: 410
Аз все още не мога да преценя, кои са по-добри, АВЕН или БИОДЕРМА, защото съм ползвала досега само

и сега за пръв път прочетох, че се изполвал като измиващ крем, аз винаги досега съм го нанасяла като обикновен крем, без изплакване - нито дерматоложката, нито фармацевтката споменаха, че трябва да се изплаква.
Някой има ли опит? Споделете моля. color]

От тази серия са два продукта, които изглеждат абсолютно еднакво - едното е крем, другото измиващо. Тубата на измиващото е по-голяма обаче от тази на крема.

Разбрах, че се водел измиващ крем от сайта фрамар.бг, там е дадена тубичката 40мл. крем Клийн Ак на Авен, но дано да е тяхна печатна грешка и просто да са разменили снимките на продуктите...

Иначе кожата ми е проблемна, на места мн.суха, с нещо като псориазис (скулите + зоните под долната устна), а на челото + носа мн.мазна = шантава история.

Днес за пръв път използвах БИОДЕРМА, изобщо не го усещам, наистина е лек. Дано действително не предизвика акне.
  Peace

# 68
  • София
  • Мнения: 2 181
Крема на Биодерма наистина е много лек.Аз съм с мазна и проблемна кожа,измазах вече един флакон и съм много доволна Peace
препоръча ми го дерматолог,докато лекувах акне.

# 69
  • Мнения: 112
От днес и аз съм на Биодерма 50+ по препоръка на козметичката ми, след няколко дни ще споделя.
А от Avene ползвам термалната вода и и маската - и от двата продукта съм доволна!

# 70
Има крем на Биодерма СПФ 50+ за суха и нормална кожа - аз съм доволна.

Общи условия

Активация на акаунт