По-рано ние сме родени, но с късмет сме надарени

  • 20 292
  • 294
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 070
Мами,това съм го писала в една от предните теми,но виждам че се спекулира с майчиното ни доверие и ще го повторя.Изписаха Ади на 48 дни от неонатологията в Пазарджик.вЕПИКРИЗАТА ПИшЕшЕ ,КОНТРОЛНИ УРИНИ,КОНТРОЛНА КРЪВ ЗАРАДИ АНЕМИЯ И ЕХОГРАФИЯ НА ГЛАВА ВСЕКИ МЕСЕЦ..Мисълта ми е конкретно за ЕЕГ-то.Отиваме първи път,20 лв.,преглед.преглед,добре е елате др.месец пак.отиваме пак,нови 20,преглед снимки,нещата вървят към подобрение.на въпроса ми какво всъщност му е на детето,-нищо сериозно,върви се в правилна посока..трети преглед след месец,нови 20 лв.започва да ми се обяснява какво да пие и с какво да се храни.аз обаче съм на въпросния преглед заради ехографията.на 6 месеца,записах Ади при педката на батко и.обясних на жената какво,що,поглежда тя снимките от ехографиите,и ме пита:
-защо точно ходите , на ехограф?аз връщам че не знам,детето е недоносено ,и трябва да се наблюдава.побесня тая жена ви казвам.Ади е изписана без,никакъв проблем с главичката.Въпросната лекарка просто е злупотребила с доверието ни.По-добре ,да ми беше казала ,-дайте сто лева ,за добрата новина дето ще ви кажа,а не да ни пече на тих огън три месеца,без причина.

# 241
  • София
  • Мнения: 39 773
И аз имам много голямо доверие на педиатърката на Дияна и на Алекс. От неонатологията изписаха Алекс без никакви наставления.

# 242
  • София,
  • Мнения: 4 267
Ами и нас ни изписаха без никакви наставления и аз не съм я водила нашта никъде освен на ортопед и офталмолог, птитала съм педи за други прегледи, например невролог, но тя винаги ми е казвала, че не е необходимо. Правили сме обикновена гимнастика и масажи в къщи, но нищо повече, а все си мисля че има нужда, незнам  newsm78, но педи казва, че всичко е наред така, че не съм правила нищо друго!  Hug

# 243
  • Мнения: 6 604
Привет, момичета  Hug
Весел празник на Усмивка и от нас   bouquet

GERI844, честита двойна радост и от мен   bouquet Да са ти живи и здрави племенниците.

И нашият тати е в отбора на оптимистите. Докато Ели беше в болницата в Пловдив, почти само той ходеше за консултация с неонатолозите, а аз в къщи трепереща от притеснение и молеща се на Господ всичко да е наред, просто чаках той да ми звънне и да ми каже как е тя. Нито за миг не е допускал, че Ели няма да оцелее, за разлика от мен /такива черни мисли ми минаваха... /, а пък и лекарите бяха много песимистично настроени.

Момичета, имам въпрос към тези от вас, които водят или са водили дечицата си на физиотерапия. По чия инициатива ходите на физиотерапия, в смисъл невролог ли я препоръчва или педиатър и от кога започнахте? При последния ни преглед при невроложката я попитах дали Ели има нужда от физиотерапия и тя каза, че още й е рано.  newsm78 Трябвало да заякне мускулатурата й и чак тогава можело...  Thinking

Ели тези дни ми е малко болничка, та се лекуваме сега. Има ужасна хрема и кашлица.  #Cussing out Надявам се скоро всичко да минава, че се измъчи милата с това запушено носле, не може да яде..., не може да спи...  




ТАнита,дано детенце да се оправи бързо. На нас в епикризата от МД пишеше да се направи консултация с невролог.
1-защото е родена много рано
2-защото имаше кръвоизливчета,които слава Богу много бързо изчезнаха.
Моят съвет е да я заведеш-няма да й навреди ,а и ще си по-спокойна. И не е вярно ,че трябва да чакаш да укрепнат мускулите.Напротив-колкото по-рано ,токова по-добре. Ние правим гимнастика от 2 кор. месеца.
Аз на педиатрите не вярвам много,точно защото в клиниката на Чавдаров се запознах с мами,които са дошли много късно,защото педитата са казвали ,че нп.
Стискам палци все пак при вас наистина всичко да е ок Praynig
Успех Hug

# 244
  • София,
  • Мнения: 4 267
[quote author=p4eli4ka_maia
Аз на педиатрите не вярвам много,точно защото в клиниката на Чавдаров се запознах с мами,които са дошли много късно,защото педитата са казвали ,че нп.
Стискам палци все пак при вас наистина всичко да е ок Praynig
Успех Hug
[/quote]

И аз се надявам, че всичко е наред, ама покрай другите грижи и болести не съм си и помисляла за друг преглед, успокоявам се и с това, че не само педи, но и специалистите при които започнах да я водя напоследък от Токуда, също са на мнение, че е наред всичко, и че прави нещата по късно именно защото е родена по рано, ще видим! Hug

Таня бързо да се оправя Ели! Hug

Пчеличка, сори нещо не съм направила правилно с цитата, иначе те цитирам де, щото ме мързи да го пиша!

# 245
  • Мнения: 6 604
НП Hug Не сикам да плаша никого,но вече съм станала такава песимистка и във всичко взех да се съмнявам
При вас всичко е ок Hug

# 246
  • Мнения: 1 685
Днес сме много активни бе LaughingТака е добре!На Жоро в епикризата му пишеше, че трябва да се консултира с офталмолог и неврохирург.Нали беше с разширени стомахчета та за това трябваше да се консултираме с хирурга.Слава богу няма проблем Hugи един съвет от мен Hugстига сте си мислили глупости ,и не си втълпявайте разни работи.Не си мислете че децата са болни и не се притеснявайте излишно-това не е хубаво :naughty:P4eli4ka_maia,я виж Мими каква сладуранка е от далеч си личи , че си здраво нормално дете.Аз така мисля!Радвайте се на децата си, и си мислете хубави неща и ще ви се случват само такива.Амахааа Whistling

# 247
  • Мнения: 6 604
Благодаря ти Гери Hug.Айде включвай се по-често да ми се караш,че на мен май това ми трябва Embarassed Heart Eyes

# 248
  • Мнения: 729
Благодаря ви момичета   bouquet, много сте мили.
Пчеличка, и аз си мисля да я заведа поне на един курс, пък ще видим по-нататък какво ще правим. Наистина колкото по-рано, толкова по-добре. Peace За всеки случай няма да й навреди... При следващата ДК ще попитам и педиатърката.

# 249
  • Мнения: 1 685
  bouquet имали някой тук, днес?Или ще ме оставите, да си пиша сама а? Crossing Arms

# 250
  • Мнения: 6 604
Добро утро. И аз съм тук .Да пием кафенце? Hug kaffeetrmker_2

# 251
  • София,
  • Мнения: 4 267
 HugАбе и аз съм тук ама сега отивам до магазина и като се върна ще пиша! Hug

# 252
  • София
  • Мнения: 39 773
Айде едно раничко кафе Simple Smile
Вчера следобяд бях 'кат парцал. И си полегнах... И се наспах в 4 Simple Smile
Отварям око по едно време, слушам Дияна препуска като кон в хола и гони котараците. "Колко е часа?, "Не знам", "Дай ми тел-а". Часът се оказа 4 и малко.
- Що не спиш?
- Ами Алекс спи в моето легло, тати спи на дивана, а аз спах на канапето.
- Идвай при мен.
- Нямам възглавница.
Изпратих я да си вземе възглавница от стаята и легна в нашето легло. Ама аз вече се бях наспала Simple Smile
Видях кутии китайско на масата... мдам... вечеря ли са. Прочетох малко от форума... Дали Дияна има домашно?!? Сръчках Джони... Написала си го е Simple Smile

Ама не моа да стоя тъй... Циците ми 'кат любеници, шамар да прасна на Джони ша го утепа. И си викаме взаимно "ходи виж Алекс". Влизам леко в стаята и Алекс надига глава. Така и така си станал, я да хапнеш малко Simple Smile Хапна малко и започна да раздава усмивки. Голяма почивка на стомахчето си е направил. От вчера следобяд до 4 сутринта.
Мъж ми отиде да сменя памперс.

Като слушам дъжда навън... явно днес няма да се разхождаме. Вчера не ми се прибираше. Алекс поспа на слънце. Днес обаче май няма да се разхождаме.

# 253
  • София
  • Мнения: 39 773
Е да, но и смяната на памперс е сложна работа Simple Smile
Чувам по бебефона "Таниии, ела да помагаш". Отивам, изчистих дупето на дребоса и оставих мъж ми да му слага памперса. Оправил се е. Дълго време слушах Алекс по бебефона как си пее в леглото Simple Smile

Последна редакция: чт, 25 сеп 2008, 08:35 от AnMary

# 254
  • Мнения: 1 685
И ние пак ранобудни Laughingтук, сутринта рано беше много мрачно, но сега като, чи ли взе да светва на вън.Дано ,извадим късмет с Жоро днес, че да пекне пак слънчице Crazy

Общи условия

Активация на акаунт