По Дюкански си диетуваме и по-малък размер дрешки си купуваме - 122

  • 43 503
  • 905
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 085
Кри ЧРД и от мен много щастие и красиви мигове и много свалени килца.

Иначе аз имам още едно кило свалено , не мога да повярвам , но има и много изкушения покрай мен но не се поддавам.
Тая сутрин седнахме да закусваме аз си бях направила омлетче , много готино стана.Баба ми и моя си бяха купили баници с боза.Мале как ме дразниха и за капак думите на баба ми бяха''МММММММ по вкусна боза не бях пила , а и с тази вкусна баничка супер''
Направо щях да я убия. #Cussing out

# 31
  • Мнения: 237
СТАБИЛИЗИРАЩИТЕ  РАСТИТЕЛНИ
ВЛАКНА.  ТРИ  ЛЪЖИЦИ  ОВЕСЕНИ
ТРИЦИ  ДНЕВНО  ДО  КРАЯ   НА  ЖИВОТА

     Съвестният читател сигурно е установил, че често се повтарям, но го правя нарочно, защото, за да бъде изпълнявана, заповедта трябва да бъде разбрана, да бъде набивана в главите, особено ако става дума за необичайни понятия, които не могат да се обяснят по традиционния начин.
     Ако толкова настоявах на необходимостта да се консумират белтъчини, то е, защото, обратно на разпространеното мнение, това хранително вещество не е обикновен носител на калории като мазнините или захарите. При някои обстоятелства, главно когато се употребяват в чисто състояние, белтъчините могат  да станат „антихрана" не само защото загубват част от калоричността си, но и което е далеч по-странно, защото затормозяват за известно време доброто функциониране на храносмилателните органи.
     По същите причини се налага да настоявам и по въпроса за растителните влакна. Публиката добре знае, че те регулират храносмилането, но не познава изключителната им роля в регулирането на теглото.

Разтворими и неразтворими влакна

     В голямото семейство на влакната различаваме разтворими и неразтворими влакна.
     Неразтворимите служат за обвивка на растенията, не се поддават на разтваряне и се използват заради съпротивата им и ролята им на чревен баласт. Най-познатите и най-използваните са влакната на пшеничените трици.
     Разтворимите влакна се различават от предишните по мекотата си и способността си да се разтварят в хранопровода. Има ги в пектина на ябълките, синия домат, тиквичката, а главно и в много големи количества - в овесените трици.
     Твърдите и неразтворими пшеничени трици са добро средство против запек, но твърдостта им може да постави на изпитание чувствителните черва на жените и по-специално на многобройните жени, които се оплакват от подуване на корема и си мечтаят за плосък корем.
Разтворимите влакна също оказват въздействие върху запека, но значително по-нежно. Обаче основната им роля, за съжаление малко позната, е да образуват във хранопровода гел, който обвива и импрегнира храните, след което ги увлича със себе си в изпражненията.
Овесените трици и ябълковият пектин са най-добрите представители на тези влакна, но ябълковият пектин не се съдържа в чисто състояние в храната и съществува в такава форма само в аптеката. Затова избрах овесените трици.

Овесените трици - проверено средство за отслабване

     Овесените трици са най-богатата на разтворими влакна храна. Те съдържат 25% влакна, далеч повече от сушените сини сливи и смокини - 10%, от зеления фасул - 7%, морковите и праза - 3%. Благодарение на своята разтворимост тези влакна могат да абсорбират вода в количество 40 пъти по-голямо от обема им.
     Днес знаем, че при консумация, по-голяма от 10 г на ден, разтворимите влакна образуват в червото мрежа, която улавя хранителните вещества - изключително полезно свойство за тези, които имат прекалено висок холестерол, както и за диабетиците, но още по-ценно за предразположените към напълняване чрез обилно хранене.
     При достатъчна доза разтворимите влакна на овеса са следователно способни да отнемат от храната скромно количество калории при еднократно приемане, но значително при редовна консумация. Колкото и невероятно да звучи, откраднатите и изхвърлени с изпражненията калории не преминават в кръвта и не могат да бъдат използвани и натрупвани от организма.
     Тоест овесените трици разхищават част от нежеланите калории, извлечени от трите хранителни вещества.
     Следователно днес можем и сме длъжни да смятаме овесените трици за истинско лекарство за отслабване.
     Изглежда, че в тази област американците са по-проницателни от нас. Овесът е каймакът на североамериканското хранене, той е първата храна, получил благословията на Американската сърдечносъдова асoциация, която позволява на американските производители да я препоръчват за предпазване от сърдечносъдови заболявания и диабет.


ҳ̸Ҳ̸ҳBunnyҳ̸Ҳ̸ҳ ,браво !!

Последна редакция: вт, 02 сеп 2008, 16:10 от orkud

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 1 268
Много благодаря за изчерпателната информация!  bouquet

# 33
  • Мнения: 53
Здравейте момичета и момък  bouquetДа ни е честита новата тема и много минусчета на всички .Да ви се похваля в неделя кръстихме в църква малката ни дъщеричка ,това е щастие което трудно мога да опиша, но го желая на всички.Имаше гости които не бях виждала отдавна направиха ми доста комплименти като...да спра да раждам че съвсем ще изчезна.
 КРИ -ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН  bouquet  bouquet  bouquet
 ЗЕЛЕНКО-ЧЕСТИТО И НА ТЕБ МИЛА newsm30
Успех на всички новички   bouquet

# 34
  • Мнения: 279
Аз нямам проблем с триците,втори ден си хапвам,не усещам усилена перисталтика и други ефекти.Но аз съм съвсем в началото,какво е действието им, ползата от тях?
Цитат от книгата на Дюкан:
"....Много нови изследвания са доказали, че като се напоят с вода, разтворимите влакна образуват в храносмилателния тракт гел, който улавя хранителните вещества и калориите и ги увлича със себе си, изхвърляйки ги с изпражненията. И все пак, въпреки огромната полза от тези влакна, не е възможно да се консумират повече от веднъж дневно, без да нарушат специфичното действие на чистите белтъчини.....
....А триците са ваш първостепенен съюзник, който ви пази от рак на червата, от излишъка на холестерол, от диабет, от запек. В нашия случай триците пазят и линията ви, защото, след като стигнат в тънкото черво, те увличат със себе си част от калориите на хляба, която се изхвърля с изпражненията неусвоена....."

Бъни БРАВО страхотна си smile3501. Аз този проблем съм го решила като или се храня отделно или всички се съобразяват с мен в името на каузата Laughing. Семейството ти трябва да те подкрепи и да си наложат малко ограничения за да не те дразнят Peace

# 35
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Много цветя, целувки, прегръдки и мили пожелания за ЕДНА ИСТИНСКА ДЮКАНКА!
Мила Кри, много сърдечно ти честитя рождения ден!!! Hug  Не се кахъри, че остаряваш, защото знай, ставаш все по-готина!!  bouquet Придобиваш все по-тийнейджърски вид! Wink Казвам го от скорошни наблюдения!
Весел празник ти желая!

 



И последно - у Варната сме до четвартак - Кате ,Креми , Дори  Flutter

И аз съм във Варната и сестра ми е тук, сега остава да ни организира някой!! Whistling.. ам ад ане съм аз!
, успешна трета на теб!Дано съм помогнала! Wink

# 36
  • Варна
  • Мнения: 2 731
Нелко   Hug, пропуснала съм откога си пристигнала във Варна  Embarassed а ти вече заминаваш.  Sad За мен е сигурно, че в следващите няколко дни вечерите ми са безобразно плътно заети... Ако успеете да се съберете на срещичка, ще завиждам благородно. Катето, пък, да не кръшка от организациониите въпроси.  Joy

Сега се сещам да напиша, че в следобеда на 8.09 и сутринта на 9.09 ще се намирам в Силистра. Ако има тамошни дюканки, ще се радвам да се видим поне за мъничко. Ако сте любопитни, може да гледате рок-феста в центъра на 8.09 вечерта - моя милост ще подскача по сцената около час.  Sunglasses

# 37
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Момичета, помогнете ми моля  Praynig .
Четох някъде назад тия дни за бухтичките. Е, убийте ме сега не мога да ги намеря. И в сайта с рецептите търсих.... newsm78. Пуснете линк, моля  Hug

Горда, ако са бухтичките на Baci, много са вкусни - заповядай:
http://dukanskirecepti.wordpress.com/?s=baci

# 38
  • Мнения: 485
Здравейте на всички  Hug

Пропуснала съм две и половина теми, мислех първо да ви попрочета и тогава да пиша, но докато търсех последната нова тема видях една хубава новина и реших да пиша, после видях и още една затова ги подхващам.

Зеленко, много се радвам за теб, изключително приятно ми стана като прочетох, че те поздравяват, затова искам и аз ти пожелая  лека и безпроблемна бременност, радвай се на тези месеци и на нарастващото коремче, то е най-хубавото нещо на света.  Heart Eyes

Кри, пожелавам ти да достигнеш -53кг, да ги запазиш и никога повече да не ти се налага да мислиш за сваляне на килограми, пожелавам ти много любов и разбирателство и да си винаги обичана и усмихната, Честит Рожден Ден  newsm51

# 39
  • Мнения: 305
Я аз да отпера един тъп въпрос -
Диетичната сол задържа ли вода

# 40
  • Мнения: 3 640
Зеленко, честито, милчка!  Hug Желая ти лека бременност и само положителни емоции!  Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 237
VK, за да не пълня страниците с обяснения, виж това
http://www.bb-team.org/articles/1607/

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 199
Я аз да отпера един тъп въпрос -
Диетичната сол задържа ли вода

Цитат
Калиева сол
Освен естествено съдържима в множество зеленчуци, калиевата сол се влага в комбинирана диетична сол заедно с натриева сол. Целта е да се балансира водния баланс в човешкото тяло.

Химична формула: KCl
Функции: внася калий в организма, а той от своя страна балансира клетъчното налягане заедно с натрия и калция.
Ефект: вложена в комбинирана сол (66% калий, 33% натрий) и диета с високо съдържание на натрий, калиевата сол балансира водния баланс на приемащия я. В самостоятелен прием тя има диуретичен ефект, т.е. води до загуба на вода и калций с урината. В свръх дози приемът на калиева сол е опасен, тъй като може да доведе до живото застрашаващи състояния: обезводняване, масирани мускулни крампи и инфаркт.

Дозировка за подрастващи и възрастни:

Средна доза за денонощие: 0.2 гр./кг
Максимална доза за денонощие: 1 гр. /кг.
източник: http://www.bb-team.org/articles/1607/

# 43
  • София
  • Мнения: 3 090
Момичета  Hug Hug Hug трогнахте ме!  Blush
Много ви благодаря за страхотните пожелания в темата и на ЛС  Hug
Вече втора година си празнувам рождения ден с вас!  Laughing Дано догодина да сме пак заедно!  Hug
Скромна почерпка, но от сърце  Hug всичко лично нагoтвено от мен! Да ви е сладко! Hug
             
Ужасно съм щастлива и развълнувана, че по повод РД-то ми в темата се появиха момичета, които много обичам и на които държа, и с които сме преминали през много перипетии! Обичам ви всички!   bouquet
Ще липсвам за около седмица, да не ме забравите, ей! Joy Цунки и гушки, и умната!  Heart Eyes
И ако закъсам с отговорите на ЛС и в темата, моля да не се сърдите  Joy

# 44
  • Мнения: 8 242
Мале как ме дразниха и за капак думите на баба ми бяха''МММММММ по вкусна боза не бях пила , а и с тази вкусна баничка супер''
Направо щях да я убия. #Cussing out

Имаш много шантаво семейство  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт