Съвет за количка?

  • 25 439
  • 236
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 4 296
Тъй като вече имам количката, мога да кажа, че хич не си представям да позлвам кошницата за кола, вместо зимен кош. Става за кратки разходки, но не ми изглежда удобна позата за бебето, де да знам... Иначе летния кош има напълно легнало положение, много удобен изглежда.

# 211
  • Мнения: 15 379
Моят син се роди в разгара на лятото и ползвахме зимен кош - защото е пригоден за нуждите на новороденото и се ползва до навършването на 6 месечна възраст. Моят съвет към мамите, особено тези, които чакат зимни бебчета е при възможност да си купят и зимен кош, ако модела на количката го предлага, защото зимните кошове обикновено са много добре изолирани - няма процепи, откъдето да духа, т.е. защитени са от студа, дори и да няма вятър и на бебето му е много комфортно и закътано. Столчетата за кола са доста открити и дори и с покривало не предпазват от студа, а и не стават за по-дълги разходки, ако времето го позволява.

# 212
  • Мнения: 9 776
 snejjjana, то4но такава коли4ка си купих без много да се замислям. Засега сам доволна. Не пести пари за зимен ко6 Peace. Извинявам се за гре6ките Wink.

# 213
  • Мнения: 41
Благодаря ви за отговорите,момичета.Аз точно затова реших да ви попитам,защото ми се стори много странна тази идея.Ще си купя и зимен кош.

# 214
  • Мнения: 3 743
И според мен за зимно бебче е добре да има и зимен кош количката. Само, че имай предвид, че едва ли ще го ползваш до 6мес възраст. Около мен всички майчета смениха летния кош още в 3-4 месец. Първо, защото бързо умалява и второ, защото бебчетата след 3-4 месец стават любопитни и не им стига вече само да лежат по гръб на равна повърхност. Започват да се сърдят в количката и се стига до едно безкрайно разнасяне на ръце, в кенгуро или слинг. Поне това са моите наблюдения Peace

# 215
  • София
  • Мнения: 44 229
Благодаря ви за отговорите,момичета.Аз точно затова реших да ви попитам,защото ми се стори много странна тази идея.Ще си купя и зимен кош.

Малка поправка - кошът не е зимен, а кош за новородено. Simple Smile
Кошницата за кола си е за в колата, на количка само за кратки разстояния...и по-добре да е по-маркова, тествана и отговаряща на стандартите за сигурност....кенгуру не са такива...нито чиполино, бертони исие.....това се отнася и за следващите категории столчета.

Последно - по принцип щом количката има напълно легнало положение и покривало, можеш спокойно да минеш и без коша за новородено - това вече е въпрос на личен избор. И двата варианта са ок да самото бебе.....

# 216
  • София
  • Мнения: 44 229
Клото - честита ви количка, най-после, дълги и приятни разходки ви пожелавам.
И дано е здравичка Wink

# 217
  • Мнения: 15 379
Gali80, не си права, че в зимните кошове бебоците лежат само на равна повърхност. Има опция да се регулира позицията на гръбчето поне на 3 степени (зимният кош на старата ни количка се регулираше в 4 положения на гръбчето), като се започне от 30 градуса наклон (много е удобно, ако бебока има склонност да връща мляко или не дай Боже при рефлукс), до пълно седнало положение. Зависи и разбира се, от размера на коша (80 см. дължина е масовия размер при италианските колички, на Куини е по-малък размер) и от бебето.

# 218
  • Мнения: 4 296
Клото - честита ви количка, най-после, дълги и приятни разходки ви пожелавам.
И дано е здравичка Wink
Мерси, мерси, почнахме ги вече.  Hug Пък за здравото...ще видим. Кой ти знае.  Simple Smile
Gali80, не си права, че в зимните кошове бебоците лежат само на равна повърхност. Има опция да се регулира позицията на гръбчето поне на 3 степени (зимният кош на старата ни количка се регулираше в 4 положения на гръбчето), като се започне от 30 градуса наклон (много е удобно, ако бебока има склонност да връща мляко или не дай Боже при рефлукс), до пълно седнало положение. Зависи и разбира се, от размера на коша (80 см. дължина е масовия размер при италианските колички, на Куини е по-малък размер) и от бебето.
Tова едва ли важи за всяка количка, защото на моята например не се регулира позицията на коша за новородено. Не знам как стоят нещата при по-марковите колички.

Последна редакция: вт, 21 окт 2008, 23:24 от Клото

# 219
  • Мнения: 3 743
Gali80, не си права, че в зимните кошове бебоците лежат само на равна повърхност. Има опция да се регулира позицията на гръбчето поне на 3 степени (зимният кош на старата ни количка се регулираше в 4 положения на гръбчето), като се започне от 30 градуса наклон (много е удобно, ако бебока има склонност да връща мляко или не дай Боже при рефлукс), до пълно седнало положение. Зависи и разбира се, от размера на коша (80 см. дължина е масовия размер при италианските колички, на Куини е по-малък размер) и от бебето.

Извинявам се Blush. Имах предвид Дриймито на Куини и на Джемата коша. Над тези имам наблюдение Peace

# 220
  • Мнения: 139
Извинявам се на авторката, че се намесвам в темата, обаче имам питане. Детето ми е на 1,7м. и е съответно 14кг моите две колички едната 10 другата 6 кила се бутат ужасно трудно вече, всеки завой е като с кола-комби.... Дали това е защото имат легнало положение на гърба или просто е от теглото на детето.  #Crazy Има ли смисъл и каква количка да си купя вече...Чуденката ми е за този вариант съвсем прости лятни само с един плат... http://www.kasidabg.com/delti-delti-mouse-green.htmlдали ще издържат теглото на детето и дали ще вървят нормално... Ще ви бъда мн.благодарна ако някой сподели опит...

# 221
  • София
  • Мнения: 44 229
не мисля че положението на гръбчето е от някакво значение.
А дали да си купеш нова - иди в магазина и я пробвай с детето, не знам какви са ти двете колички до сега, но ако вземеш някаква, ква да е друга, може и тя да е трудно маневрена...това си е до конструкция...
За детето - би трябвало да издържът килата - доста по-едри и големи деца съм виждала по колички - бутат си ги...
Иначе моят откакто сатна 12 кг (щото ние сме хърбалански) но ми е по-трудно управлението на количката и си ми тежи...тя моята е 5,5 кг...и въпреки това, вече не ми е така манаврена някак....предполагам от тежестта, или пък аз съм слабада го бутам....сега ми е някак по-удобно вече ако са заключени колелата, например и не се въртят....

Та иди и я пробвай тази или друга количка на живо с детето...., въпреки, че надали ще ти трябва още дълго киличка...поне не така интензивно.....аз лично още ползвам - но веднъж на месец-два...

# 222
  • Мнения: 4
Някакво инфо за Bugaboo Cameleon?  Килограми, маневреност .... ?
А другата Bugaboo Bee става ли за новородено?
И в БГ продават ли ги някъде?

# 223
  • София
  • Мнения: 44 229
Camelеon - около 9,5 кг ако не се лъжа... много е маневрена става за всички сезони и месности Simple Smile))
Вее става за новородено, но пък за зима много не става - лично мнение....
http://www.bugaboo.com/ ето ти сайта....

# 224
  • Мнения: 3 743
Някакво инфо за Bugaboo Cameleon?  Килограми, маневреност .... ?
А другата Bugaboo Bee става ли за новородено?
И в БГ продават ли ги някъде?


Във Варна ги продават Peace

Общи условия

Активация на акаунт