Бой на детската площадка - реакция

  • 2 783
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 666
Много ужасна случка наистина, аз не знам дали бих се държала толкова сдържано като теб и бих поставила тази майка на мястото й да видим колко е ербап  Mr. Green Според мен тази женица има проблеб с нервите и за по-лесно си го изкарва на децата. Случвало ми  се е и Кристиан да удари и него да го удрят. Аз винаги правя забележка, както и повечето майки и обяснявам, че децата не се удрят и т.н. Дразни ме единствено ако има агресия от по-големи деца, а майките дори не ги поглеждат, а и да видят как се държат децата им не правят забележка. Ти обаче си направила всичко необходимо и все пак да не забравяме, че не говорим за зрели хора, а за съвсем малки дечица, които тепърва се учат какво може и какво не и докато не се научат експериментират с всякакви методи. Жалко за другото дете, защото след като удря твоето без да се замисля какво ли прави с нейното като я нервира не ми се мисли. Confused

# 16
  • София
  • Мнения: 44 105
Много неприятна случка!
Но нищо не е в състояние да ме изненада,след като една майка ми вдигна луд скандал на площадката-моето дете минало и взело кроасана на нейното...
Вика,вика...не само детото ами и мен щеше да набие....

е, не го ли върнахте този кроасан...аз пък не бих позволило детето ми да дръпне на някой, това което яде...

Иначе по темата - нямам идея как бих реагирала...или ще се шашна тотално и няма да мога да реагирам или съвсем инстинктивно тя ще си отнесе шамар....знам ли за радост не съм изпадала в подобно положение...

# 17
  • Мнения: 2 312
Ами дръпнало го детето,какво да направя,обеснявам кое не се пипа ,но дете е...
(беше на пейката оставен)
Разбира се ,предложих й неотварян(имах).
Не го искаше.
Предложих и пари-още повече се развика.
Проблемът(според нея)-детето не е възпитано,защото пипа чужди неща Shocked

# 18
  • София
  • Мнения: 44 105
Ам да си гледа работата....явно тя нещо не е наред със собственото си възпитание Wink

# 19
  • Мнения: 2 090
Случката на площадката е просто ooooh! ooooh! ooooh!.
По въпроса-била съм и от едната,и от другата страна на барикадата.

Когато детето ми е посягало да удари или блъсне(обикновено за някоя играчка) винаги съм била достатъчно близо да реагирам(хващам ръчичката,дръпвам го настрани и обяснявам защо не бива да прави така).Обикновено след това е по-внимателен,ако пък продължи с поведението си-махам го от мястото където сме.Вярно е че всеки път бях като развален грамофон с тези обяснения за едно и също,но явно в един момент осъзна детето за какво иде реч,защото подобни изблици намяляха,и постепенно спряха.

В обратната ситуация-когато някое друго дете посегне на моето,реагирам по същия начин-намесвам се,единствено обаче действията ми са насочени към моето дете,отделям го от ''дразнителя'',успокоявам го ако се е разстроил(ако не е оставям ги да си продължат играта,като съм още по-нащрек).Обикновено майките на другите деца правят забележка на своите си,не съм аз човека който може да вика,да се кара или да заплашва чуждото дете,камо ли пък да му посегна Naughty.И очаквам същото отношение и уважение към моето дете.Точно по тази причина незнам как бих реагирала във вашата ситуация-просто е абсурдно...по принцип съм спокоен и кротък човек,но това май би ме изкарало от рамките на добросъвестна майка Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 1 341
Mного неприятна случка. Не знам как бих реагирала на подобно нещо, а и не съм се замисляла, защото знам, че тук където живеем в момента това е невъзможно! Дори и да се случи има закон и ред и жената ще си понесе последствията. Недопустимо, немислимо и още каквото се сетите е да се удря чуждо дете. Лошото е, че в България няма закон, който да защитава децата от подобни истерички. Детето е защитено и от собствените си родители, никой няма право да шамаросва дете!

Тук във Франция на мен ми е трудно, защото все още не съм в час с езика. Някои деца са много буйни, както навсякъде, но родителите изобщо не се трогват от постъпките на децата си. Седят си безучастно на пейките, а аз дори не мога да направя забележка. Само гледам лошо и мърморя на български. Явно от погледа и интонацията ми се досещат и не припарват до детето ми.
Иначе дъщеря ми е кротка и не е агресивна, не е удряла друго дете.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Ако някой си позволи да удари моето дете, ще получи същото, без съмнение.
Сина ми засега е от потърпевшите. Не се е случвало да удари друго дете, но ако го направи ще се извиня на майката, ще му обясня, че не трябва да прави така и ще го отдалеча от детенцето.

# 22
  • Мнения: 415
Това, което съм виждала в действие и съм чела, е т. нар. "техниката на изнасяне" - когато детето сгафи, майката го отдръпва веднага от децата и взема играчката от ръката му. Обяснява му, че щом се държи така лошо с другите деца (не казва "ти си лош", а "постъпката ти е лоша") няма повече да играе и ще го прибере вкъщи. Тук, обаче, идва момента, в който детето започва да "работи" майка си със жален хленч, изразяващ "искам при децата". Майката не трябва да отстъпва, защото всяко действие си има последствие и за детето е необходимо да разбере, че то отговаря за постъпките си. Разбира се, зависи от възрастта на детето! И още нещо - детето трябва да е спокойно, а не да плаче или да се тресе от истерия, за да може да чуе майка си - доказано е, че разстроеното дете не чува никакви обяснения, а повишаването на тона му влияе още по-зле.

Другата техника е "отразяване на чувствата". Тя се използва при всички случаи на гневни изблици от страна на детето. Майката кляка, за да се изравни с детето и гледайки го право в очите му говори: "Зная, че си ядосан, защото искаш да си играеш с колата, а детето не ти я дава. Разбирам чувствата ти и аз на твое място бих се ядосала. Играчката е много хубава и предполагам, че много искаш да я вземеш и т.н. Но, знаеш ли, не е нужно да удариш, за да я получиш. Можеш да я поискаш или да изчакаш детето да се наиграе и тогава да я вземеш..." Изразявайки чувствата на детето, то е наясно, че майка му го разбира и иска да му помогне! Лека-полека то се успокоява, а с времето нещата се подобряват.

Простете за дългия пост, надявам се да е бил полезен.  Simple Smile
Бръмбазела, мерси, намирам го за много полезен!

Преди време моята приятелка ми сподели, че умира от срам на площадките, но нищо не помагало - дъщеря й хващала децата изотзад и почва да ги души и тя ходи да ги разтървава и се извинява. Обаче не ми е казвала да е имала такъв случай - някой да я изпревари и да нашляпа дъщеря й.

Последна редакция: ср, 03 сеп 2008, 23:10 от Мунка

# 23
  • Мнения: 4 784
Лелее, имало и други като нас!
На мен напоследък ми е адски неспокойно като излизаме навън с малкия на детската площадка, т.е. при другите деца. Иска да си играе сред тях, но да не го закачат. Приближи ли се някое дете към него, много често малкия показва недоволство и ако другото детенце е по-настоятелно да му вземе било играчка, било мястото на люлката, Калоян замахва с ръка и го удря. Умирам си от срам. Пробвах тактиката да застана на ниво с него и да му говоря, гледайки го в очите, да обяснявам, че не е правилно и т.н. - ефект нямаше. Сега вече като се случи, го вземем и въпреки хленченето му, си тръгваме незабавно. До сега не съм срещала чак такава реакция, като описаната от теб. Крайно неприятна е и незнам как бих се въздържала за пред децата от скандал, но ще ми е много трудно със сигурност.

# 24
  • Мнения: 321
ooooх  ooooh!  и на нашата площадка има една баба с внуче на 4-5 сигурно години де  Laughing
тази жена всеки ден се кара на някое дете и то на много висок глас... все някой пречи на нейното да си играе спокойно  Shocked
еееее да си стои вкъщи тогава... ама никой не и го каза досега  newsm78 защо ли?
то моето е още малко иначе и на нас би се лепнала... аз едвам се стърпявам да вика на чуждите деца па ако викне на моето лошо и се пише  #2gunfire
не че на мен не ми се случва да направя забележка на някое по голямо детенце да внимава с по малките но тихо, спокойно и с обяснения какво може да им се случи и че са много мънички...

а за пляскане  Sick
децата не са за да се пляскат!!!
и който още не го е разбрал едва ли е добър родител и всъщност изобщо не заслужава "дете"
 Crossing Arms

# 25
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
И аз имам какво да споделя  Rolling Eyes
Преди около месец съм извела детето си на площадката, то на година и 7-8 месеца, аз бременна в 8 месец, но стоя права до нея, защото я знам, че много тича и е палава Rolling Eyes
По едно време тя се заиграва с едно момиченце и взема нейната топка. Започват да си подават топката и дори се смееха Grinning
По едно време пристига една лелка, която явно е баба на детето и започва да ме навиква, ама много истерично...
"Защо твоето дете пипа нашите играчки, защо не му носите играчки, омръзна ми да нося играчки за чуждите сополиви деца #Crazy Sick #Cussing out
Първо детето ми не беше сополиво Crossing Arms второ нейното дете минути преди това ни изяде чипса и солетите #Crazy тогава тая седеше на пейката и си пушеше, без да се кара, ама като видя, че децата си играят и забавляват дойде да развали работата newsm78
Направо ми идеше да я набия, ама честно!!!!!!!!!!!!!!

# 26
  • Мнения: 1 341
Златна, много неприятно. Явно си има хора които търсят повод за скандали. Въпреки, че в случая не е имало повод...скандалджийка. #Crazy

# 27
  • Мнения: 2 524
Не разбрахте ли, че на всяка детска площадка все някой някого не харесва? Роман мога да напиша за това, кое не ми харесва в нашата ...Засега  само мълча и си трая , избягвам конфликтите /да се разбира определени деца/, обаче детето си расте и незнам докога ще е така. Въпреки това  никой да не си въобразява, че ще заплаши детето ми с бой. Хеле пък да го направи пред мъжа ми, който в седмицата по-често от мен разхожда детето.

Бръмбазела Мрънк, ти от кой квартал си ? Любопитно ми е, щото принципно в нашата градинка такива методи не могат да бъдат приложени своевременно поради "ответна реакция"?

# 28
  • Мнения: 2 910
Как така ще удари детето ми Shocked Разбирам да му направи забележка, все ще го приема, но при условие, че ти си реагирала веднага, тя да посегне на моето Naughty Ще се разправям с нея, след като става въпрос за децата ми.

# 29
  • Мнения: 518
На твое място аз щях да й скоча на тази... и... box

Общи условия

Активация на акаунт