Норвежки майки и деца усмихнати посрещат есента! - Тема 28

  • 17 101
  • 284
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 786
ркб, мен са ме викали само за да ми кажат, че норвежкия ми не бил отличен и затова не съм била подходяща  newsm78
Така че не се учудвам вече.


Знаете ли, че утре се яде fårikål?
Да си сготвите, не е трудно   chef
Ние днес го ядохме вместо утре, че утре няма да имаме време за сериозно готвене.

Ето линкче:

http://www.spar.no/spar/spar/oppskrifter/article774.ece?&ecePage=62

# 256
  • Мнения: 250
Щастлива,то хубаво даваш линкчета,но как се приготвя...норвежки още незнам Joy  chef

# 257
  • Мнения: 175
Аз пък за6тото знам норвежки и затова и не го ям  Joy Joy

# 258
  • Мнения: 2 786
бебчо, квине  Joy

бебчо, това е манджа с агнешко и зеле и доста сол и пипер.
Номерът е да се нареди на пластове, един пласт месо, един пласт зелеви листа, един пласт месо, един пласт зелеви листа и отгоре се ръси обилно със сол и пипер.
И трябва да се внимава да не се изпари всичката вода, но и да не плува във вода.
Някои слагат и малко брашно.
Вари се на средно силен котлон 2 часа (ние на 3 го правихме).
Не бих казала, че ще стане любимата ми манджа занапред, но веднъж годишно мога да го ям  Joy

# 259
  • Мнения: 3 674
Аз пък за6тото знам норвежки и затова и не го ям  Joy Joy
Joy



мишелка...честита годишнина! Много любов и щастие ви желая!  bouquet


# 260
  • Мнения: 977
Благодаря ви за пожеланията! Wink

Това fårikål нещо не ме блазни...
А защо точно днес се яде?

Поразрових се и открих, че от 70-та година fårikål е обявено за национално ястие.
Прави се последният четвъртък на септември.
Източник: Wikipedia

Последна редакция: чт, 25 сеп 2008, 09:44 от mishelle

# 261
  • Мнения: 2 786
Манджа със зеле, какво толкова  hahaha
Който обича, ще му хареса.
Който не обича - не.

Тукашното зеле не е като българското, така че става малко по-различна на вкус.

# 262
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 146
mishelle,
с малко закъснение    bouquet
Много любов и деца Simple Smile

# 263
  • Мнения: 515
Мишелко, честита ти годишнина, мила дружке! Присъединявам се към пожеланията на Галуни! Останете си все така свежи и нека няма повече дълги раздели! (късички може  Grinning)

Аз явно между дрехите съм мушнала и малко норвежко време  Grinning тук вали та се къса!

Тъкмо се наканих вчера да пиша колко добре се чувства Мартин в училище и той вчера ми заяви, че в норвежкото било по-добре  Shocked Тука много учели и учителката вчера го обидила като му казала, че "двойката" му била грозна. Та детето писа "двойки" до среднощ "Сигбьорн ми харесваше двойките" рече! Ех, ще го търсим ние с него тоя Сигбьорн! Какви тесни панталони носеше....  Mr. Green

С ваше позволения ще пропусна днеска тоя fårikål! Обаче в чест на великият норвежки народ ще запека едни кренвирши! Grinning

# 264
  • Мнения: 977
Мерси, мерси за пожеланията!  Sunglasses

Ех, Marjo, тоя Сигбьорн още го сънуваш. Wink

Това, дето се случва с Марти никак не ме учудва.
Нормално е като има база на сравнение да има и объркване.
А още по-нормално е да му харесва там където по-леко се учи. Wink

Аз затова и не съм загубила надежда, че скоро пак ще се видим с вас на норвежка земя.  Mr. Green

# 265
  • Мнения: 3 674
Манджа със зеле, какво толкова  hahaha
Който обича, ще му хареса.
Който не обича - не.

Тукашното зеле не е като българското, така че става малко по-различна на вкус.


Тази гадост  никога няма да бъде сготвена в моята къща Naughty И най-вече защото никой в нашето фемъли не обича агнешко и овче месо  Sick

А и като гледам снимката, ептен ми се отъяжда... Sick   Толкова блудкаво и гадно изглежда...И поне да бяха очистили картофите добре.  Joy



Марйо...аз така и предполагах...  Joy  Затова и  питах, дали на децата не им ли липсва Норвегия... Laughing А Сигбьорн с тесните панталони...май ще ти липсва   Whistling

А това че българската даскалка казала на детето , че двойката му била ГРОЗНА е доста брутално.  Thinking  Не може да кажеш така на малко дете. Егати и учителката... Confused

Тука поне в това отношение са деликатни и няма да обидят детето, ами ще намерят друга дума, с която да го стимулират да напише по-красиво цифричката.  Laughing

сем22..къде се изгуби мила!  newsm78  Идвай по-често тука!!! Hug



Последна редакция: чт, 25 сеп 2008, 21:53 от ЧервеноВинце

# 266
  • Мнения: 977
Хехе, Винце, на Марйо и Сигбьорн, и тесните му панталони много дълго още ще и липсват.
Въпрос на време е да се върнат при него в Осло /тайничко се надявам аз/.  Twisted Evil

# 267
  • Мнения: 3 674
Хехе, Винце, на Марйо и Сигбьорн, и тесните му панталони много дълго още ще и липсват.
Въпрос на време е да се върнат при него в Осло /тайничко се надявам аз/.  Twisted Evil
Ама има ли шанс наситина наша  Марйо да се върне тука?  Flutter

Предлагам  тайно да агитираме нейния Марти,  да се тръшка всеки ден на майка си и да и вика.." Мамоооооооо, искам си  в Норвегия, при Сигбьооооооорн!Той ми харесва двойките! "   ppp

галуни... Hug

Последна редакция: чт, 25 сеп 2008, 21:55 от ЧервеноВинце

# 268
  • Мнения: 977
Има-няма, тя още незнае!  Twisted Evil

Това с агитацията е добра идея.
Само трябва да се докопаме до Мартинката.  Mr. Green
Ей, Марйо, де спиш? Включи се в своя защита!
Хайде, че на Сигбьорн сигурно са му станали още по-тесни панталоните от нашето одумване.  Laughing

# 269
  • Мнения: 2 786
Винце, в интерес на истината не е чак толкова лошо, но зависи от вкуса (и от направата!).
Нашето стана много хубаво, ама аз зелето не го ядох, само месцето и картофките  Mr. Green
В интерес на истината няколкото норвежци, които питах за форикола, не бяха такива върли фенове, но пък са фенове на традициите и казаха, че веднъж годишно си го готвят :Р
Нашите съседи и те гости си поканили, вдигаха шум допреди малко, ама явно са приключили с веселбата Simple Smile

Скоро ще си спретна едно телешко варено май, прияде ми се  Mr. Green

сем22, къде изчезна наистина?  newsm78

Лека нощ от мен   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт