Норвежки майки и деца усмихнати посрещат есента! - Тема 28

  • 17 116
  • 284
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 786
ркб, мен са ме викали само за да ми кажат, че норвежкия ми не бил отличен и затова не съм била подходяща  newsm78
Така че не се учудвам вече.


Знаете ли, че утре се яде fårikål?
Да си сготвите, не е трудно   chef
Ние днес го ядохме вместо утре, че утре няма да имаме време за сериозно готвене.

Ето линкче:

http://www.spar.no/spar/spar/oppskrifter/article774.ece?&ecePage=62

# 256
  • Мнения: 250
Щастлива,то хубаво даваш линкчета,но как се приготвя...норвежки още незнам Joy  chef

# 257
  • Мнения: 175
Аз пък за6тото знам норвежки и затова и не го ям  Joy Joy

# 258
  • Мнения: 2 786
бебчо, квине  Joy

бебчо, това е манджа с агнешко и зеле и доста сол и пипер.
Номерът е да се нареди на пластове, един пласт месо, един пласт зелеви листа, един пласт месо, един пласт зелеви листа и отгоре се ръси обилно със сол и пипер.
И трябва да се внимава да не се изпари всичката вода, но и да не плува във вода.
Някои слагат и малко брашно.
Вари се на средно силен котлон 2 часа (ние на 3 го правихме).
Не бих казала, че ще стане любимата ми манджа занапред, но веднъж годишно мога да го ям  Joy

# 259
  • Мнения: 3 674
Аз пък за6тото знам норвежки и затова и не го ям  Joy Joy
Joy



мишелка...честита годишнина! Много любов и щастие ви желая!  bouquet


# 260
  • Мнения: 977
Благодаря ви за пожеланията! Wink

Това fårikål нещо не ме блазни...
А защо точно днес се яде?

Поразрових се и открих, че от 70-та година fårikål е обявено за национално ястие.
Прави се последният четвъртък на септември.
Източник: Wikipedia

Последна редакция: чт, 25 сеп 2008, 09:44 от mishelle

# 261
  • Мнения: 2 786
Манджа със зеле, какво толкова  hahaha
Който обича, ще му хареса.
Който не обича - не.

Тукашното зеле не е като българското, така че става малко по-различна на вкус.

# 262
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 146
mishelle,
с малко закъснение    bouquet
Много любов и деца Simple Smile

# 263
  • Мнения: 515
Мишелко, честита ти годишнина, мила дружке! Присъединявам се към пожеланията на Галуни! Останете си все така свежи и нека няма повече дълги раздели! (късички може  Grinning)

Аз явно между дрехите съм мушнала и малко норвежко време  Grinning тук вали та се къса!

Тъкмо се наканих вчера да пиша колко добре се чувства Мартин в училище и той вчера ми заяви, че в норвежкото било по-добре  Shocked Тука много учели и учителката вчера го обидила като му казала, че "двойката" му била грозна. Та детето писа "двойки" до среднощ "Сигбьорн ми харесваше двойките" рече! Ех, ще го търсим ние с него тоя Сигбьорн! Какви тесни панталони носеше....  Mr. Green

С ваше позволения ще пропусна днеска тоя fårikål! Обаче в чест на великият норвежки народ ще запека едни кренвирши! Grinning

# 264
  • Мнения: 977
Мерси, мерси за пожеланията!  Sunglasses

Ех, Marjo, тоя Сигбьорн още го сънуваш. Wink

Това, дето се случва с Марти никак не ме учудва.
Нормално е като има база на сравнение да има и объркване.
А още по-нормално е да му харесва там където по-леко се учи. Wink

Аз затова и не съм загубила надежда, че скоро пак ще се видим с вас на норвежка земя.  Mr. Green

# 265
  • Мнения: 3 674
Манджа със зеле, какво толкова  hahaha
Който обича, ще му хареса.
Който не обича - не.

Тукашното зеле не е като българското, така че става малко по-различна на вкус.


Тази гадост  никога няма да бъде сготвена в моята къща Naughty И най-вече защото никой в нашето фемъли не обича агнешко и овче месо  Sick

А и като гледам снимката, ептен ми се отъяжда... Sick   Толкова блудкаво и гадно изглежда...И поне да бяха очистили картофите добре.  Joy



Марйо...аз така и предполагах...  Joy  Затова и  питах, дали на децата не им ли липсва Норвегия... Laughing А Сигбьорн с тесните панталони...май ще ти липсва   Whistling

А това че българската даскалка казала на детето , че двойката му била ГРОЗНА е доста брутално.  Thinking  Не може да кажеш така на малко дете. Егати и учителката... Confused

Тука поне в това отношение са деликатни и няма да обидят детето, ами ще намерят друга дума, с която да го стимулират да напише по-красиво цифричката.  Laughing

сем22..къде се изгуби мила!  newsm78  Идвай по-често тука!!! Hug



Последна редакция: чт, 25 сеп 2008, 21:53 от ЧервеноВинце

# 266
  • Мнения: 977
Хехе, Винце, на Марйо и Сигбьорн, и тесните му панталони много дълго още ще и липсват.
Въпрос на време е да се върнат при него в Осло /тайничко се надявам аз/.  Twisted Evil

# 267
  • Мнения: 3 674
Хехе, Винце, на Марйо и Сигбьорн, и тесните му панталони много дълго още ще и липсват.
Въпрос на време е да се върнат при него в Осло /тайничко се надявам аз/.  Twisted Evil
Ама има ли шанс наситина наша  Марйо да се върне тука?  Flutter

Предлагам  тайно да агитираме нейния Марти,  да се тръшка всеки ден на майка си и да и вика.." Мамоооооооо, искам си  в Норвегия, при Сигбьооооооорн!Той ми харесва двойките! "   ppp

галуни... Hug

Последна редакция: чт, 25 сеп 2008, 21:55 от ЧервеноВинце

# 268
  • Мнения: 977
Има-няма, тя още незнае!  Twisted Evil

Това с агитацията е добра идея.
Само трябва да се докопаме до Мартинката.  Mr. Green
Ей, Марйо, де спиш? Включи се в своя защита!
Хайде, че на Сигбьорн сигурно са му станали още по-тесни панталоните от нашето одумване.  Laughing

# 269
  • Мнения: 2 786
Винце, в интерес на истината не е чак толкова лошо, но зависи от вкуса (и от направата!).
Нашето стана много хубаво, ама аз зелето не го ядох, само месцето и картофките  Mr. Green
В интерес на истината няколкото норвежци, които питах за форикола, не бяха такива върли фенове, но пък са фенове на традициите и казаха, че веднъж годишно си го готвят :Р
Нашите съседи и те гости си поканили, вдигаха шум допреди малко, ама явно са приключили с веселбата Simple Smile

Скоро ще си спретна едно телешко варено май, прияде ми се  Mr. Green

сем22, къде изчезна наистина?  newsm78

Лека нощ от мен   bouquet

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт