изгаряне

  • 40 749
  • 56
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 585
защо не опитате първо с дефламол вместо с мас , дефламола със сигурност е по-стерилен

# 31
  • Мнения: 20
днес ходихме в  клиника  Тривия  при  доц. Бояджиев,човека  беше  много  любезен ,по  принцип не каза  нещо ново ,мазането  с  мас  на  този  етап е противопоказно за съжаление вероятноста белезите  да  останат е голяма,след  година  две  може да се  каже  окончателно,препоръчани едно  лекарство което  предотвратява появата на  груби  ръбове

# 32
  • Мнения: 3 410
Ако мажеш с желе от алое, няма да останат груби ръбове и белег почти няма да се забелязва  bouquet

# 33
  • Мнения: 4
Здравейте !  toma23 исках да ти пиша лично съобщение но кутията ти е пълна. Ще се радвам да измислим начин да си комуникираме.Прати ми на лично съобщение скайп.имейл или тел. да се свържем и споделим нашето нещастие.

Лек ден и бързо оздравяване

# 34
  • Мнения: 20
скаипа  ми  е  belagabivladi,всеки  който   иска може  да  ми  пише ,ще  отговоря  на  всички

# 35
  • Мнения: 585
желето от алое е добра идея в аптеките продават , виждала съм и такова около 95 процента чисто струваше около 26 лева

# 36
  • Мнения: 339
toma23 , колко процента е изгарянето? Аз преживях същия ужас преди 3 години. Моят син имаше осем процента 2ра степен изгаряне. Беше поразена лявата му страна лицето, вратлето и крачето. Белези не останаха - само на вратлето на места кожата е по светла. Аз го мазах с мас+ невен, но това след като ни изписаха от болницата и раните бяха преминали. Иначе там го мажеха с дефламол и пантенол. Кожата не трябва да изсъхва.
Още като се заля, майка ми го намаза със олио, което много помогна - не се получиха мехури.

И до ден днешен това е най-големия ужас, който съм преживявала.

# 37
  • Мнения: 20
изгарянето е 5%  проблема е  ,че  се  наложи да се  прави  пластика притеснямам се  ,че от  пластиката ще  останат  белези ,а изгореното е по гърдите и в  единия  край  сега  стой много "набръчкано"  доц Бояджиев  каза ,че  пластиката е  направена  добре и ,че  трябва  да  мине  поне  8  месеца за да  може  да се  коментира  нещо  , 

# 38
  • Мнения: 339
На моя син не му правиха пластика. Само че четири пъти му обработваха раните под пълна упойка. Може би при вас е по-сериозно. Не се притеснявай за белезите. И да останат малки белези, щом са само по гърдите - не е толкова фатално. Обърни внимание как детето преживява шока, защото болката при изгаряне е ужасна. Аз и до сега, само леко като се опаря - виждам как боли, и като си представя как детето ми е понесло толкова голяма болка, очите ми се пълнят със сълзи.

# 39
  • Мнения: 476
Утре  ще  ходя  до   костинброд  там  имало  някаква   жена  правила   мехлеми  дано  да  помогне

И друг път съм писала. Крема на бабата от Костинброд е уникален. Брат ми имаше трета степен изгаряне на цялата област около едното око и днес няма никакъв белег. Никакъв. От цялата ужасяваща история му остана само една мигла, която расте по-дълга от останалите.

# 40
  • Мнения: 902
Утре  ще  ходя  до   костинброд  там  имало  някаква   жена  правила   мехлеми  дано  да  помогне

И друг път съм писала. Крема на бабата от Костинброд е уникален. Брат ми имаше трета степен изгаряне на цялата област около едното око и днес няма никакъв белег. Никакъв. От цялата ужасяваща история му остана само една мигла, която расте по-дълга от останалите.
аз като малка преживят същия ужас, но сега имам белези по крака и се чудя тази баба дали прави мехлеми за стари белези?

# 41
  • Мнения: 20
от това  което прочетох в  интернет всичко е  строго индивидуално ,най много  зависи  от  кожата  на  човека  и  разположението  на  белега ,ако  искаш  може  да  пробваш

# 42
  • Мнения: 585
свекърва ми е както писах по-горе е фармацевт питах я за този препарат като втора кожа , но каза че вече не се предлага на пазара, препоръча ми регенериращ вазелин на фирма " биле " при подсичане и изгаряне , така се казва бил с невен и др билки , вазелин и пчелен восък  по- добър вариант е от мас и невен на този етап , а тъй като лекарите ви препоръчват да мажете с тоалетно мляко каза че ако търсите такова на д-р Тайс Нахткерцен серията  е най - удачен тъй като най-добре задържа влагата в кожата . Сега се сетих че когато бебето ми беше с много суха кожа зимата та чак се пукаше от сухо , единственото което ни спаси беше правен в аптека крем , съдържа ланолин , вазелин и аква калци , питай в аптеките където приготвят лекарства . Ти вече може и да си намерила с какво да мажеш детето , но все пак реших да предложа варианти дано съм била полезна , а не досадна

# 43
  • Мнения: 20
интересувам се  от  клиники  в  чужбина където  можем  да  направим  консултация , някой  може  ли да  помогне през интернет намерих  много клиники но  не мога  да се  орентирам    конкретно  за  специализирана в изгарания и  рехабилитация

# 44
  • Мнения: 20
подновявам  молбата си за  клиники в  чужбина,в България лекарите  не са  лекари а просто  нямам  думи,

Общи условия

Активация на акаунт