Работна тема "Детските площадки в България"

  • 27 819
  • 374
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 6 262
Принципно към районната общинска администрация - http://www.poduiane.info/index.htmPeace

# 331
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
най-накрая публикуваха индикативните програми за 2009.
който проявава интерес, ето: http://www.eufunds.bg/?cat=419
има ги и в други сайтове, ако тук не са качени всичките.
още не съм ги прочела, не знам дали са включили ДП..

# 332
  • Мнения: 1
Текста по-долу съм го пуснала и като тема в клюкарника, но реших да го пусна и тук, тъй като се засягат пряко и детските площадки.
Здравейте мили майки,
Обръщам се към вас за подкрепа в борбата на жителите на квартал Гевгелийски да запазят западния парк от нашествие на недомислени строителни обекти. В частност за гевгелийския проект за ЖП гара "Вардар", която ще затвори достъпа до парка и детските площадки в него от към квартала. А като се разгледа по-подробно проекта за градоустройство на Западния парк, ще се види че иде реч за поголовно изсичане на парка и застрояването му с какви ли не бетонни съоръжения освен гарата (става дума за молове, хотел и увеселителен парк тип София ленд). Проектите могат да се видят на сайта на столична община, а и част от обясненията по възражението ни срещу проекта могат да се видят на сайта на кв. Гевгелийски - www.infocultbg.org/gewgeliiski/ (скоро ще се намира и през гугъл само по име на квартала).
Аз, като майка на 4 деца, смятам че е недопустимо в европейска столица в 21 век да се извършва подобно безумие. Въпросната гара ще е на около 15 метра от прозорците на детската стая на децата ми, детската площадка е на около 10 метра отстояние от това безумие. Не мога да повярвам че някой е готов да жертва сигурността, здравето и спокойствието на децата заради финансови и политически интереси. Да не говорим за нарушаването на жизнените права на хората живущи около този парк, които са го посещавали повече от 80 години и сега ще им бъде забранен, освен чрез заплащане през входа на предвидения нов "София ленд". Представете си децата ви сутрин да се будят и от прозореца на детската си стая да виждат 3 метрова бетонна ограда и да чуват спирачките на влака, вместо прекрасните зелени дървета засадени от техните дядовци и баби и да чуват птичките пеещи в клоните им, да не говорим за дружелюбните катерички и таралежчета, даже и зайчета живущи на територията на парка. Не искам да си мисля, че можем да допуснем подобно нещо.
Апелът ми е към всички майки: ПОМОГНЕТЕ ДА СПАСИМ ЧАСТ ОТ БЕЛИТЕ ДРОБОВЕ НА СТОЛИЦАТА НИ И ДА ЗАЩИТИМ ДО КОЛКОТО МОЖЕМ ЗДРАВЕТО НА ДЕЦАТА НИ.  ЗА ЦЕЛТА ЩЕ ИМА ИНФОРМАЦИОННО СЪБИРАНЕ В НЕДЕЛЯ 05.04.2009 г. В ПРИСЪСТВИЕТО НА МЕДИИ. ИДЕЯТА НА СЪБИРАНЕТО Е ДА ПОКАЖЕМ, ЧЕ ТУК ИМА ГРАЖДАНСКО ОБЩЕСТВО КОЕТО МОЖЕ ДА ЗАЩИТИ ПРАВАТА СИ ЗА ПО-ДОБЪР ЖИВОТ. СЪБИТИЕТО ЩЕ СЕ ПРОВЕДЕ В КВ. ГЕВГЕЛИЙСКИ НА УЛ. БОГДАНЦИ ТОЧНО ДО ВХОДА НА ЗАПАДЕН ПАРК. МОЛЯ ЗАПОВЯДАЙТЕ. НЕКА ПОКАЖЕМ, ЧЕ ОБЩЕСТВОТО НЕ СПИ.

# 333
  • Sofia
  • Мнения: 851
Мацка, и аз съм от Гевгелийски и те подкрепям!!!! Сайта не се отваря Cry

# 334
  • Пазарджик
  • Мнения: 307
Момичета,аз към кой да се обърна?Ние имаме такъв проблем в града, в който живеем. Живеем в квартал намиращ се след гарата.За да изляза с детето,трябва да мина през релси или тъмен подлес с дупки и вода. А в квартала няма и следа от площатка.Децата си играят на улицата,където минават колите.  Confused

# 335
  • София
  • Мнения: 225
Здравейте  bouquet
Предварително Ви се извинявам знам,че темата е дискутирана,но неможах да разбера точно какво трябва да направим.Значи живея в Редута и имаме пред блока една огромна градинка която почистваме всяка година.Има и много деца който играят там ,но проблема е ,че детските съоръжения са от тези от едно време железните който са изпочупени,а настилката е.... #Cussing outИскаме да отидам до общината ,но се чудим при отдел "Екология" или при кмета.А и трябва да напишем някаква жалба.Затова молбата ми е ако някой вече е минал по този път нека ни помогне децата ни да растат  и играят при по -добри условия.Предварително Ви Благодаря  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 336
  • София
  • Мнения: 6 262
По принцип, ако площадката е междублокова, а не в зелена площ, се стопанисва от районната общинска администрация, което означава, че жалбата трябва да е към нея.  Peace Това не пречи да се пусне копие на жалбата и в СО. Ако е в парк, тогава площадката трябва да се стопанисва от дирекция "Зелена система" на СО (това за София-град, в другите градове обикновено няма райониране и се пише директно до общината). По принцип обикновено се почва прехвърляне на топката, но така или иначе колкото повече жалби има отн. ДП, толкова по-голям шанс има да се предприеме нещо. Кой стопанисва подлезите не знам.

# 337
  • София
  • Мнения: 6 262
Днес в аптеката видях едни четки за зъби, на които пишеше, че 10% от стойността им отива за изграждането на ДП. Дано наистина да стане така, иначе инициативата е похвална.  Peace

# 338
Изи, обръщам се към теб, понеже ти си започнала темата, а и ме познаваш. Миналото лято наистина имаше кампания "безопасно лято" в София и от Комисията за защита на потребителите проверявах масово из всички квартали. Ще взема да се свържа с някой от експертите там и да ги питам как могат да се видят резулататите ит проверката и дали следят дали предписанията им се спазват.

# 339
  • Sofia
  • Мнения: 9 762
Само да кажа, че в Северният парк са изградени нови площадки за игра с много интересни съоръжения за децата. Поне аз видях 4 нови площадки. Да взема да благодаря на някой, стига само сме се оплаквали, а Wink
Мисля, че видях табелки Столична община пред тях.

# 340
  • Мнения: 2 070
Привет!

Влизам да кажа, че две от предложенията ни за Плевен са изпълнени от общината, не касаят точно площадки, но все пак
Бяхме направили една снимка на фотошоп - един пясъчник и обозначено със стрелки къде искаме да има пейки - наскоро сложиха три нови, хубави, дървени, на сянка за лятото
От въпросният пясъчник веднага след подписката ни махнаха старото съоръжение, но не знаем какво смятат да слагат на негово място или да го поправят и връщат
Също така асфалтираха една от алеите в Градската градина, която беше на дупки и в окаяно положение, за разлика от останалите алеи

Иска ми се да побутнем общината и да ги подсетим, че след зимата все още имаме очаквания към тях, но и да им кажем, че знаем за промените в наретбата

Ще съм ви благодарна да ми дадете идея как да оформя писмо или нещо подобно - например да включа резюмираният текст за Наредба 1 от сайта на СНБМ ли?  newsm78

# 341
  • София
  • Мнения: 6 262
Може би като приложение.  Peace Макар че те следва да познават наредбата по-добре и от нас, така че само цитирането й ще е достатъчно.  Wink Иначе писмата си ги пишеш перфектно.  Hug

# 342
  • Мнения: 2 070
Мерси за подкрепата и бързата реакция
Нещо нямам муза за писмо, но пък е пролет и време няма, ще си дам зор тия дни да го измъдря
Продължавам да събирам идеи

 Hug

# 343
  • Мнения: 17
След като  Наредба номер 1 трябва да влезе в сила от 07. 05 . 2009г. / не зная дали говориш за същата наредба , аз разбрах за нея от една приятелка , която ми  я прати /, то би трябвало Евро съюза да предлага някакво финансиране, защото едве ли надценява нашите управници . А за това разбрах и докато обикалях за подписи из Владая в подкрепа на писмото , което аз писах. При нас от скоро имаме нов кмет, който како идея го приема , но казва че той няма бюджет . Докато обикалях къщите се срещнах с другия кандидат , който ме увери че в действителност има такова финансиране от евросъюза , но трябва да се кандидатства по райони и това е било в предизборната му платформа . Може би ако намерим нормативната база , в която са определили размера на средствата отпуснати  за различните райони  ще свърши работа като материал  и на теб с новото писмо и на нас , защото ние все още нямаме никаква градинка , а общинските имоти продължават да изчезват .

# 344
  • Мнения: 59
Привет на всички Simple Smile
Имам един въпрос към вас ...надявам се да ме извините ако сте го дискутирали!
Живея в Сухата река , но от страната на къщите на ботевградско шосе, и проблемът ми е следния: подлезите през които трябва да мина (за да не пресичам по улицата) са в ужасно състояние ( изронени стъпала, или почти ги няма стъпалата) , цяла зима ми се налага да пресичам отгоре ( а за бременна жена незнам кое е по удачно- да падна по стълби или да ме блъсне кола? ) . Както и да е , за мен не се притеснявам , но скоро бебо ще се роди и все пак искам да имам достъп до другата част на квартала.
Към кой да се обърна за помощ ?
Благодаря предварително Hug

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт