Шоколадово-бананов кекс – много пухкав и приказно ароматен!

  • 129 492
  • 775
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 7 420
gali&presi, радвам се ,че ти е харесал !   Hug

# 751
  • варна
  • Мнения: 1 830
И аз редовно го правя - това е кекса , които винаги става Hug

# 752
  • Варна
  • Мнения: 1 560
Селма,а аз благодаря за рецептата Hug
Това е първият кекс/сладкиш,който да свърши за няколко часа Laughing

# 753
  • Мнения: 7 420
  Моля , моля , момичета ! Със здраве да си го хапвате !   Hug

# 754
  • Мнения: 40
Благодаря ти Селма, аз също го направих снощи.
Пекох доста време, защтото моята фурна е без вентилатор. Спазих инструкциите ти. Маргарина ми беше недостатъчен и трябваше да използвам разтопено масло. Шоколада беше натурален на Своге, яйцата М размер - 4 броя
Доволна съм много от резултата
Благодаря ти Селма  Heart Eyes

Последна редакция: пт, 11 окт 2013, 10:00 от Roh Alby

# 755
  • Мнения: 7 420
    Браво ! Изглежда доста сполучлив !   Hug Grinning

# 756
  • Мнения: 1 560
Някой правил ли го е в правоъгълна тавичка и с какви размери (в чужбина съм за кратко и се налага да използвам наличните съдове)?

# 757
  • Стара Загора
  • Мнения: 37
и мъфините станаха бе грешка. Благодаря за рецептата! Flowers Rose

# 758
  • Мнения: 904
Момичета, този кекс когато се прави като мъфини има ли промяна в рецептата и технологията или не и до 2/3 от обема ли пълните формичките. Благодаря!

# 759
  • Мнения: 7 420
Момичета, този кекс когато се прави като мъфини има ли промяна в рецептата и технологията или не и до 2/3 от обема ли пълните формичките. Благодаря!

    Няма промяна в рецептата. Горе-долу толкова се пълнят формичките. Малко по-кратко е времето за печенето.  Peace

 
и мъфините станаха бе грешка. Благодаря за рецептата! Flowers Rose
     Много се радвам!  Hug

# 760
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 798
Много вкусно изглежда този кекс - тези дни ще го направя обезателно. Simple Smile 150 гр. масло + олио около 3/4 чаена чаша ли са?

# 761
  • Мнения: 7 420
Много вкусно изглежда този кекс - тези дни ще го направя обезателно. Simple Smile 150 гр. масло + олио около 3/4 чаена чаша ли са?
   Лита, не съм сигурна, че ти разбирам въпроса....  Rolling Eyes

   В рецептата пише 150 г маргарин. Аз отдавна съм заменила маргарина със съчетанието на масло с олио. Примерно 100г масло + 50 г олио. Или 75 г масло + 75г олио.... Ползвам кухненска везна за докарване на общо 150г мазнина.
    Може и в други пропорции да бъде, според личните ти предпочитания.  Peace
   

# 762
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 798
Аз също не ползвам маргарин от много години. Нямам кухненска везна и затова се чудех как да измеря 150 гр мазнина - приблизително колко от чаената чаша е това?

# 763
  • под тепетата
  • Мнения: 9 400
125 гр разтопено масло е 1/2 ч.ч. от стандартните ( 240мл). така че малко над половината е 150гр.

# 764
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 798
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт