Шоколадово-бананов кекс – много пухкав и приказно ароматен!

  • 129 405
  • 775
  •   1
Отговори
# 765
  • София
  • Мнения: 4 548
От известно време му се каня на този кекс, и днес най-накрая го спретнах, че все ми изяждаха последния банан hahaha. Направих го в правоъгълна тавичка за кекс (ЕtnA, тавичката е дълга около 30-35 см, като се изпече кексът я напълни до ръба). Сега похапваме. Много е добър. Мислех, че чаша захар ще му е малко, защото обикновения ми кекс е с 1,5 ч.ч. Сложих една идея повече от чаша, но ми е в повече сладкото. Шоколадът беше млечен, а не натурален, та затова. Мазнината малко на око я сложих - около 50 г масло (толкова имах Mr. Green) и 100 мл олио (което е около 80 г).  Стана супер. Коричката е ммм..... Grinning

# 766
  • Мнения: 96
Здравейте , в каква последователност се слагат продуктите от 1 страница?

# 767
  • София
  • Мнения: 4 548
Здравейте , в каква последователност се слагат продуктите от 1 страница?
Аз разбих захарта с яйцата, после по малко олиото добавих и бърках. Шоколада и маслото ги стопих в леко загрятото мляко. Леко ги поохладих и сипах тази смес в яйчената. После банана, ванилията и брашното с бакпулвера.

# 768
  • Мнения: 96
 Хм, а ако ползвам маргарин трябва ли да го разтапям?

# 769
  • София
  • Мнения: 4 548
Хм, а ако ползвам маргарин трябва ли да го разтапям?
Аз отдавна не купувам маргарин. Не бих го топила, че печката ще стане ... Sick Предполагам че се разджурква без топене в сместта.

# 770
  • Мнения: 96
Aха.. а шоколада с млякото ли да го разтопя?

# 771
  • София
  • Мнения: 4 548
Aха.. а шоколада с млякото ли да го разтопя?
Аз така направих, за да не ми загори шоколада, а и по-течливо става и се смесва добре с другите съставки.

# 772
  • Мнения: 49
Звучи доста вкусно. Скоро ще го пробвам. А дали би станало вкусно с брашно от лимец?

# 773
  • Мнения: 1 283
Аз го пробвах и въпреки, че беше много вкусен, нямаше аромат нито на шоколад, нито на банан. newsm78

# 774
  • София
  • Мнения: 4 548
Аз го правих два пъти. Втория път нарязах банана на малки кубченца и определено се усещаше повече.

# 775
  • Мнения: 7 418
Аз го пробвах и въпреки, че беше много вкусен, нямаше аромат нито на шоколад, нито на банан. newsm78
   Всъщност, сред множеството кулинарни трикове има и такъв.... Когато искате сладкишът да има аромат на ром, а нямате ром, добавете му малко банан.....  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт