Поредния любовен многоъгълник...

  • 11 080
  • 145
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 6 787

.............................................
Много години съм се поставяла и за своя жалост все още се поставям на мястото на другия и все разбирам отсрещната страна, но ............. ..........................

Поставянето на мястото на другия и съобразяването с него е защото ние така го искаме или задоволяваме някакво свое желание. Пак е вид егоизъм - ти си искал така и така си постъпил. Няма място за трагизъм.

Айде моля без да ме анализираш. Никакъв егоизъм не е да се поставиш на мястото на другия и да избереш него вместо себе си. За точно такова нещо говоря в случая, ако имаш нещо да кажеш за собствения си живот, не ме цитирай, че и трактовки свободни да правиш.

Сори   bouquet изразих мнение, нямам никакво намерение да те анализирам.
А, за своя живот точно това казвам - избирам другия защото аз така искам и не виждам никаква жертва в това щом това е моето желание. Така по-ясно ли е?

# 121
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 693

да не причиняваш на другите това, което не искаш на теб да ти причинят. - не гарантира, че към теб ще се отнесат така.

Ама извинявай, то всичко е гаранция-Франция  Joy

Егати празнословската тема.
Дано не попадам често в живота си на хора, за които лъжата е такова едно нищо и никакво.

# 122
  • Мнения: 599
Тук не става въпрос за лъжа.
А за това, че човек трябва да си избере бъдещето.
Едва ли ще има такъв избор, ако поставя себе си винаги след другите
и се съобразява единствено с техните потребности, а не със своите.

# 123
  • Мнения: 483
Големи трагедии, големи драми, отново се преувеличават нещата Laughing

Pasinet i Na ga, са го написали много добре, просто няма какво друго да добавя след тях.  Peace

P.S. Не знам за другите, но аз не съм мазохист и докато продължавам да се съобразявам с този или онзи, ще се окаже накрая, че вече съм остаряла. И тогава какво? Времето назад не може да се върне.
А и не живеем в приказките,стига с тези проповеди, къде го виждате този свят без лъжи, в който всичко е перфектно.
Ако ви се струва , че вашият живот е перфектен, може би, не знаете доста неща за партньора си. И така е по-добре и за вас, и за връзката ви. В този смисъл няма защо да се поставям на мястото на приятелят, той няма защо да научава.



 

# 124
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 693
Няма какво да ми обясняваш, че това което казвам е проповед, щото по същия начин мога да кажа, че твоето е плямпане, natashaa. Незнам къде е този свят без лъжи, гледам поне моя да е максимално такъв.
И това, че се съобразявам с човека, който обичам, не ми тежи, и не прекарвам времето си в мислене за пропуснатите ползи.
Иначе na_ga, права си може би.
Но все пак си мисля, че в тези отношения истината трябва да има по-голямо значение, отколкото и се придаде в тази тема. Както и да е, въпрос на светоглед явно.

# 125
  • Мнения: 145

1.И не съм съгласна, че широкоскроен значи да правиш каквото си искаш и по всякакъв начин! 2.Къде остават любовта и уважението към човека до теб? Нима според теб авторката трябва да забегне при друг, да се накефи и да се върне при приятеля си "ни лук яла, ни лук мирисала" - ето против това се възмущавам и това не приемам.
Не мисля, че съм тесногръда - нека си ходи момичето, но след като е разяснила пред себе си какво иска, с кого и как!
А това само тя си знае - ние само си чешем езиците в безсмислен спор - трябва ли неомъженото момиче да кръшка или не, защото за мен това си е кръшкане - хем с по-възрастния господин, хем обичала приятеля си и не искала да го напуска! Хем сърби, хем боли......
3.И освен това точно това правя - поставям се от другата страна - на мястото на нейния приятел!

1.Защо да не прави, каквото си иска.Обет не е дала на никого, за да го спазва.
2.Само факта, че тя си мисли за други мъже, показва, че няма любов, но още не го е осъзнала.
3.Темата не е пусната от нейния приятел, за да се поставяш на негово място.

Na-ga,
1. Естествено, че може да прави каквото си иска - това съм го написала ясно и още по-ясно ми става, че четеш между редовете! Друг е въпросът дали да правиш каквото си искаш в случая според мен е правилно! Но това е мое мнение и форумът ми дава право да се изкажа!
2. Точно това съм казала с предния си пост - да си изясни с кой какво! Пак четеш между редовете!
3. По-горе някой ме беше разкритикувал, че не се поставям на чуждо място, а разсъждавам само имайки предвид собствените си чувства - ето, поставих се от другата страна! никой не е казала от коя страна да се поставям - това е свободен форум!
Изобщо се чутя как ме цитираш, като четеш между редовете!
Авторката е в правото си да чуе повече мнения и не само такива, съвпадащи с нейното!

# 126
Момичета, моля ви, не се карайте  Praynig
Вашите мнения наистина са ми от полза! Благодаря и на тези които ми влизат в положението и ме разбират, и на тези които имат друг поглед върху нещата!   bouquet Тук няма прав или крив, колкото хора-толкова и мнения, благодаря на всеки един, който е отдели от времето си за моите глупости!   bouquet

Аз се опитвам вече да си избия от главата господина, но... вчера пак го видях за малко и цялата се разтреперих  Confused

Иначе за нищо на света не бих се разделила (доброволно) с моя приятел. Може да звучи фалшиво и лицемерно, но аз наистина го обичам, както и той мен.

Ох, защо сама си усложнявам така живота?! Понякога ме е яд на себе си че прекалено много ги мисля нещата...

И, както някой беше казал, май повече ме човърка защо мистъра не споделя желанията ми  Embarassed

# 127
  • Мнения: 483

Иначе за нищо на света не бих се разделила (доброволно) с моя приятел. Може да звучи фалшиво и лицемерно, но аз наистина го обичам, както и той мен.

На мен не ми звучи фалшиво, много добре те разбирам.  Peace

Аз не искам да споря с никого,нито да убеждавам всички, че аз съм права.Просто ми се искаше тези, които критикуват, да се замислят, че нещата изобщо не са толкова прости, лесни и няма общовалидна истина и правила за всички.
В тази тема е ясно, че няма да стигнем до единодушие, въпреки всичко на мен ми е много интересно да ви чета.  Hug


Цитат
И, както някой беше казал, май повече ме човърка защо мистъра не споделя желанията ми  Embarassed
conffused , май наистина това ще се окаже. Една цел, когато е постигната, тя вече престава да бъде цел. Wink

# 128
Natashaa  Hug  Hug  Hug


P.S. И на мен ми е интересно да чета мненията ви!

# 129
Здравейте, мами, пак съм аз. Пиша отново защото се чувствам много депресирана и искам да си излея каквото ми е на душата свободно.
Мислех че тръпката ще премине, мислех че редките пъти в които го виждам ще ме охладят....  но не стана така. Защо нещо ме тласка така силно към човек, който очевидно не иска да има нещо общо с мен? Защо въпреки че осъзнавам ситуацията ми е толкова тежко? НИЩО не е станало между нас а имам чувството че съм изгубила нещо скъпо (а той дори не ми е близък). Защо все още когато го видя психиката ми така блокира че забравям какво да кажа? Не е истина просто! Просто чувствам една тежест отвътре, иска ми се да се разплача за да ми олекне, обаче сълзи изобщо не потичат. Пък и е тъпо да плачеш за някой, за когото не значиш нищо, нали?

# 130
  • Мнения: 5 173
Ако знаеш как искам точно това да направя... но наистина не знам как.
Проблема е че за това нещо все пак трябват двама човека.
И искаш съвет как да изневериш на приятеля си ли? Sick

# 131
  • Мнения: 937
Мисля, че щом това продължава толкова дълго време е време да се отдадеш на желанията си и да се оставиш в ръцете на съдбата да решава какво ще става после...не мисля че е нормално да спиш с един а друг да те подлудява така само при вида му...това е по силно от тебе явно и не виждам смисъл да се бориш със себе си...ясно е че няма да можеш.
Изживей го! Останалото ще го преживееш!

# 132
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Изживей си младостта и емоциите.Може да се окаже,че приятелят ти не е Човекът,може пък да го заобичаш още повече,но не спирай да имаш мечти и желания.Медал никой няма да ти даде,че цял живот с един мъж си била.Като те настигнат проблемите в семейния живот,поне да знаеш,че си пробвала и нещо друго и си имала право на избор.
Давай смело!!!

# 133
  • Мнения: 114
По-добре си поживей сега, отколкото като станеш на 35-40 да решиш че не си си взела каквото трябва от живота.

Пред мен има доста такива примери на ученически любови, които на 30-35 започват да се пропукват :peace:s

# 134
  • Мнения: 0
....Непрекъснато си мисля за него, не знам вече какво да правя. Изобщо не ми стиска да отида при него и явно да му покажа какво искам, не съм такъв човек. ......Но.... посъветвайте ме нещо.

Има един универсален метод да му направиш впечатление:

Изчакваш го да отиде до тоалетната и после го заговаряш с въпроса:
- С*а ? А ??!!

нЕма начин да не те забележи  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт