заслужава ли си това предложение/за кола/

  • 9 108
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 380
За 2000 такива разправии? Laughing Как пък не.

Ако беше отправено към мен - 2000 ама като я купиш от БГ, знаеш ли колко още по толкова ще дадеш за ремонти??

Мислех, че в България се продават предимно току-що внесени от хора, които с това си изкарват хляба. По пътя от Германия до България ли да се е потрошила?

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
За 2000 такива разправии? Laughing Как пък не.

Ако беше отправено към мен - 2000 ама като я купиш от БГ, знаеш ли колко още по толкова ще дадеш за ремонти??
Всичко си е до късмет. На нашата излезе по-малко от 1000 лв ремонта, а на свекър ми по-малко от 500...
Но за нашата ходихме с 4 човека монтьори и разбирачи да оглеждаме.  Crazy

# 47
  • DE
  • Мнения: 967
Не е задължително по пътя, защото в повечето случаи ги вкарват на автовоз.
Естествено, че този който я е внесъл, е платил възможно най-малко и след това и слага солидна горница.
На повечето коли на старо им има нещо. Знам, защото у нас се занимаваме точно с това.
И естествено, че е до късмет.

# 48
  • София
  • Мнения: 228
Ето още един, Ксения, но го намерих с гугъл, не съм го разглеждала, та не знам колко коли има вътре Rolling Eyes
Но по принцип в мобил са най-много, като че ли, най-известният е, поне.
http://www.automobile-shop.net/search.html


Лидия, ти как се оправяш с немския че чак и коли да пазаруваш в Германия?
Навремето ставаше голям криминал с внасянето на коли от западни страни, не те ли е шубе?

Ами имаме приятел във Виена. Взимаме го с нас и той превежда обикновено в Германия при покупката или води предварителните преговори по телефона.
Последният път обаче когато ходих да докарвам кола за баща ми попаднах на автокъща в която говореха английски, та нямах проблем с езика. Не ме е страх изобщо. Немците са коректни.

# 49
  • Мнения: 4 380
Брей, много добър приятел ще трябва да е... Да проведа няколко телефонни разговора от дома за приятел мога, но да хукна от Австрия в Германия и по разни автомобилни къщи заради приятел... Sick Какви са тези приятелства бре Лидия, и за брат си не бих го направила, и през ум не би ми минало да занимавам приятели с покупката ми на всяка кола. Ако ме помоли "приятел" за такава услуга, едва ли ще е още дълго приятел. Това извън темата де, просто ме впечатли.  Отсядате също при този приятел ли? За колко дни откриваш нужната кола? Търсиш с обикаляне по къщите или в интернет? Стигаш до Германия с автобус ли? А обратно с колата? И после...тя си има разправии по митниците тази кола предполагам не малки. Тези неща май не са съвсем по силите на сама жена...

# 50
  • Мнения: 2 401
Ксения, не се бъзикай с момето, те и австрийците немски говорят.. Wink

# 51
  • Мнения: 494
Майко мила,какви са тези изводи бе Ксения Shocked
Момичето си познава най- добре приятелите.Евала,че има такива да и помагат. Ти какво и държиш сметка. И какво значи,тези неща май не са съвсем по силите на сама жена. Ти запозната ли си въобще с процедурата?Лично съм купувала няколко коли в Германия. Признавам,не ми беше едно от най приятните усещания като изживяване, но общо взето като процедура относно документацията е трудно само първият път,после е фасулска работа. Най трудното е да намериш самата кола. А щом Лидия се справя,защо не?Тя си знае Peace

# 52
  • Мнения: 4 380
Не държа на никого сметка. Shocked  Учудвам се на съществуването на подобни отношения. Браво на Лидия че се справя! Аз и до Дупница сигурно не бих отишла.  И евала за такива приятели. То и да умееш да използваш приятели пак умения си трябват.

# 53
  • София
  • Мнения: 228
Брей, много добър приятел ще трябва да е... Да проведа няколко телефонни разговора от дома за приятел мога, но да хукна от Австрия в Германия и по разни автомобилни къщи заради приятел... Sick Какви са тези приятелства бре Лидия, и за брат си не бих го направила, и през ум не би ми минало да занимавам приятели с покупката ми на всяка кола. Ако ме помоли "приятел" за такава услуга, едва ли ще е още дълго приятел. Това извън темата де, просто ме впечатли.  Отсядате също при този приятел ли? За колко дни откриваш нужната кола? Търсиш с обикаляне по къщите или в интернет? Стигаш до Германия с автобус ли? А обратно с колата? И после...тя си има разправии по митниците тази кола предполагам не малки. Тези неща май не са съвсем по силите на сама жена...

xenia, слава богу нямам такива приятели саможивляци като теб и се чувствам прекрасно.
Не купуваме кола всеки месец, а два пъти годишно. Да речем, че просто комбинираме да се видим с приятеля ни и гаджето му, да пообиколим Германия и да купим и кола. Нищо странно не виждам. Ама ти си знаеш сигурно си докарвала коли и ти и знаеш каква "мъка" е.
Колите винаги сме си ги набелязвали от mobile.de. Не обикаляме до припадък из автокъщите. Обикновено я и капарираме предварително, ако продавача настоява. До Австрия пътувам със самолет от там се придвижваме с кола до Германия.
Колите, които съм карала обикновено са с навигация и нямам никакъв проблем с ориентацията независимо в кое кътче на Германия съм. От там насетне ми остава само да взема временни номера за колата, да купя винетки в Австрия и Унгария, да платя пътните такси в Сърбия и да обявя колата когато вляза в България. Както каза Mара Подробната, веднъж минеш ли по този път от там настне е фасулска работа.

# 54
  • Мнения: 413
Аз доколото знам всички тези коли, германки, италианки.....както вика мъжа ми, се продават от българи които живеят в съответната държава или шиптери и наще момчета отиват, плащат си ги и на автовоза за Бг. Още в Бг си знаят какви коли ще има на автовоза през следващите 2 курса...... А за да ги продадът тези българи, шиптери яката ги "лекуват", като се започне от Км, до прекриване на ръждата, замазване на драскотини............. и така.
Много се пазари и от пазарите, аз съм била на няколко от тях в Германия, по точно Берлин и Лудвигсхафен........ да, в Берлин са по лъскави коли, продават ги турци, но в Лудвигсхафен..... Shocked......... има повече българи от колото коли...... и мнооооого трошки, да не кажа само.
Най добрия вариант според мен, е вестника, обявата и да си купиш колата от германец. Чиста работа, и пазар става.....
Аз май  не пиша много по темата, ако е така......метлата Peace

# 55
  • Мнения: 161
Голяма част от колите внасяни в БГ обикновено са удряни, къде повече, къде по-малко. Така успяват да им смъкнат доста цената и да ги натоварят на автовоза.
Иначе колата карана в Италия поне първите години няма да се нацъфти от корозия, а пък правенето на ламарини струва бая пари.Освен това аз дупки по италианските пътища трудно мога да видя - а то това дето най-често иска подмяна зависи именно от това - окачване, кормилната система и пр.

За мен обаче купуването на кола втора употреба си е чиста доза късмет. Какъвто и да е специалиста не може да познае от едно кръгче колко още им трябва на биалетки, кормилни щанги и окачване за да поискат смяна.
Тойотите са прочути с високото си качество, нали затова станаха Н1 в света и то само с две марки. Но пък съм чувал че веднъж като се счупят чарколяците струват бая пари.
Иначе за мен цената от 9 к е висока. Ясно че се опитват да вземат повече пари заради easytronic-а  и отаналите екстри, но все пак това е кола на 8 години. Ако километрите са реални поне успокоението е че тойотите дават гаранция 3 год или 100000 км, което ще рече че имаш поне една-две години докато почне да се чупи по-сериозно.
Колата е купена от магазин на тойота - трябва сервизната книжка да е поддържана изрядно - забележи датите на прегледите и навъртяните километри (те се записват) - ако засечеш че за година средно е карана с около 10000 км. и последната дата в сервизната книжка е скорошна означава че няма празноти. Недостоверно е да няма дати от 2-3 години и да е била 65-70000 км още тогава.
Друго - ако обявата е от интернет - там цените не знам защо но са винаги по-високи от реално обявените. Най- вероятно за да могат да смъкват на място (поне аз като търсех кола беше така). Така че водиш приятел дето разбира и се пазари като циганин и отивате да видите колко може да падне цената.
Имам приятел който винаги гледа износеността на педалите (така познава приблиз. километрите) и казанчето на охладителната течност (ако е кафеникаво значи са наливали вода а не антифриз откъдето прави извод и доколко бившият стопанин е отделял пари за поддръжка на колата).
Лошото е че малки и евтини (като марки) коли с автоматик (ако държиш на него) се срещат много рядко. Основната причина е именно че заради екстрата трябва да и се търси висока цена, а всеки купувач си казва че като ще са 7-8 к, по-добре да даде 9 к но да вземе по-голяма кола, с която може да върши повече работа.

Последна редакция: ср, 10 сеп 2008, 06:31 от chefolino

# 56
# 57
  • Мнения: 191
Категорично не бих дала толкова пари за тази "кола". Това е доста крайно мое мнение, но Toyota и то Yaris, на 8 години, внесена от не-знам-къде-си за тези пари е немислимо за мен.

Това, което аз бих те посъветвала е да видиш оказионните автомобили на различните марки (в техните сайтове), има добри сделки, автомобилите за закупени от съответното представителство, сервизирани са там, до 100 000 кв за почти всички и то реални. Частите също са оригинални. Преди 9 месеца си купих оказионен автомобил от Балкан Стар и съм страшно доволна от това, което получих. Да не говорим, че същият автомобил в разните сайтове , внесен от някъде беше с 30% по-скъп!

# 58
  • Мнения: 4 380

Но е ръчна. Wink

На мен ми е трудно да съдя за цената т.к. при нас Ярис се внася от скоро, толкова стари няма. По-старите са Toyota Echo . Но ако разглеждам Екото като аналог на европейския Ярис, даже при нашите много по-ниски цени, Екото си държи цена дори 8 годишно и малко се отличава в сравнение с обявената в България за Яриса. При Екото при нас цените между автомат и ръчна силно се отличават. Не е така при доста други марки и модели, явно си е някаква политика на Тойота. Confused Ако средно 8 годишен автоматик може да се купи в пределите 1500-3000, то Еко автоматик под 5 не пада. Ръчния е към 2 до 3500.
С една дума исках да кажа, че този модел на Тойота в автоматичния вариант си държи висока цена и има защо. Хубава кола и не съм съгласна да се слага в кавички.

# 59
  • София
  • Мнения: 1 877
little lulu, я ме светни моля за тези оказионни магазини Thinking, навита съм да проуча повече Peace
то какво взе от балканстар? и за колко?

Общи условия

Активация на акаунт