Домашна торта "Василия"

  • 132 630
  • 184
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 008
Тортата е много лесна и много вкусна!
Лесна-имайте предвид,че го казва,човек,
който е кръгла 0 в кухнята и вчера за първи
път в живота си правих торта!Благодаря ти Цеце!
Единствено имах проблем с Нутелата в микровълновата-
до като се усетя, цялата кухня беше в дим,шоколада беше прегорял,
така и не успях да го стопя.В един от пластовете нарязах един
банан,много хубава торта стана.

# 61
  • Мнения: 3 342
И аз преди около седмица направих тортата. Получи се много вкусно и лесно и със сигурност ще я направя втори път.

Но действително бих добавила малко повече сметана - кремът при тези пропорции се получава сравнително гъст.
Разнасяше се трудно, освен това блатовете не станаха толкова сочни, колкото ги предпочитаме у дома.

Но благодаря за рецептата. Чудесна торта  bouquet

# 62
  • София
  • Мнения: 614
azsaQ, може би е моя грешката, че не съм уточнила как да се стопля шоколадът  Peace Съжалявам за изгорялата Нутела  ooooh!, но наистина трябва да е за кратко и на много ниска мощност, колкото да позволи шоколадът да се изсипва с лъжицата. Може и просто да се сложи за кратко в съд с гореща вода.

Има много начини да се направят бисквитите по-сочни и меки, въпрос на предпочитания. Рецептата търпи всякакви вариации според вкуса, важното е, че наистина комбинацията от продукти я прави много вкусна  Grinning

# 63
  • Мнения: 1 008
Странно,моята си стана сочна,може би
защото я правих в по-малка форма.
А Нутелата и аз не знам на колко я завъртях,
но докато беше в mw,събрах дрехите от простора.
Сега mw още мирише на изгоряло, а кухнята беше
една димна завеса. Laughing

# 64
  • Географският център на България-Габрово
  • Мнения: 593
Благодаря за хубавата рецепта.Тортата стана превъзходна.Направих я за рожденният ден на моят мъж.Парче от нея ще покажа утре когато я срежа.




Последна редакция: нд, 25 окт 2009, 02:17 от dunia53

# 65
  • Мнения: 112
Момичета,а матрошавате ли бисквитите,за да попълните кръглата форма?
Защото, тяхната е правоъгълна? Sad

# 66
  • Географският център на България-Габрово
  • Мнения: 593
Момичета,а матрошавате ли бисквитите,за да попълните кръглата форма?
Защото, тяхната е правоъгълна? Sad

Там където остава празна повърхност при поставянето на бисквитите,начупвам и нагаждам така за да се запълни формата

# 67
  • Мнения: 112
Момичета,а матрошавате ли бисквитите,за да попълните кръглата форма?
Защото, тяхната е правоъгълна? Sad

Там където остава празна повърхност при поставянето на бисквитите,начупвам и нагаждам така за да се запълни формата

Благодаря за бързия отговор Simple Smile
Така си мислех и аз,че става,но се притеснявах от друга страна дали после като я режа тези парченца няма да изпадат Simple Smile

# 68
  • Географският център на България-Габрово
  • Мнения: 593
Момичета,а матрошавате ли бисквитите,за да попълните кръглата форма?
Защото, тяхната е правоъгълна? Sad

Там където остава празна повърхност при поставянето на бисквитите,начупвам и нагаждам така за да се запълни формата

Благодаря за бързия отговор Simple Smile
Така си мислех и аз,че става,но се притеснявах от друга страна дали после като я режа тези парченца няма да изпадат Simple Smile

Аз специално когато правя тази торта,напоявам бисквитите .За много малко ги потапям в кафе/направено от кафемашина-защото е малко по воднисто/ с някаква есенция, от ром или коняк.Става много хубава така тортата,и бисквитите омекнали а и тортата има много хубав вкус така.-

# 69
  • Мнения: 17
Благодаря за страхотната рецепта!
Аз напоих малко бисквитите в мляко + кафе Инка, получи се много добре. Сметаната не я смесих с Маскарпоне, че скоро ядохме торта с Маскарпоне и да не се повтарям Simple Smile.
Страхотна торта - това е най-важното !!!

Ето снимка:

# 70
  • Мнения: 1 420
Много благодаря за рецептата! Търсех лесна и ефектна торта без печене на блатове за рождения ден на съпруга ми другата седмица - тази торта е просто идеална  Peace Изглежда страхотно  Peace Дали със смлени орехи отгоре ще се получи добре?  newsm78

Другата ми питанка е дали вместо маскарпоне може да се използва крема сирене от рода на "Филаделфия"  newsm78

# 71
  • Мнения: 73
Страхотна е дано скоро се наканя да я направя ама първо да преведат майчинството че като гледам доста има за купуване

# 72
  • Мнения: 3 499
Kaк досега не съм видяла рецептата...  Thinking
Благодаря за вкусното предложение!  Hug Това е "моята" торта, без печене и става бързо.

# 73
  • Мнения: 489
Сбъдваща, благодаря за помощта със сметаната  Hug Тортата я правих още в края на октомври да отбележим 6м на дъщеря ми. Стана страхотна, благодаря за рецептата!   bouquet
Сложих 2 сметани.

# 74
  • Под звездите
  • Мнения: 1 298
Аз  правих тортата за коледа  и много ни хареса,жалко е че ние не обичаме десерти и се наложи да я раздам,но всички останаха очаровани от нея.
Даже ми поискаха и рецептата.

Общи условия

Активация на акаунт