Бабини изцепки

  • 10 485
  • 120
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 15 479
Ох, при нас са много  Laughing
Баба ми имаше голям мерак за мобилен телефон. Сдобихме я с такъв, след многократни инструктажи, така и не се научи да работи с него. Разбира се, телефонът седи само в къщи, да не си помислите, че го изнася навън  Naughty ... сакън в никакъв случай. Напоследък най-големият хит е в изпращането на съобщения...разбира се тя не знае , че ги изпраща, но ние редовно получаваме от запаметените шаблони съобщения- "В среща съм!", "В офиса съм!" , "В командировка съм!"   hahaha
Има още ще допълвам  Crazy

Същата история  Laughing.Майка ми и баща ми така и не разбраха как да ни набират и дъщерята, понеже им е първа в списъка все получава съобщения :Зает съм, ще ти се обадя по-късно.

Последна редакция: вт, 09 сеп 2008, 10:08 от Тайна

# 31
  • Мнения: 71
Страхотна тема, много ви благодаря искренно се смях и при мен ги има, например последното на което се смяхме, не беше на бабето, а на щерката, която казва: - Мамо, Васил Левски са го обесили турците на ветрилото.  Joy

# 32
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
Темата е страхотна.
Ай де и аз да се включа с моята баба ,която е един непресъхващ извор на изцепки.
Преди няколко години брат ми и носи кокошки носачки купени от яйцекомбинат.Ама те едни проскубани ,на трътките по едно перо нямат.Сваля ги той от колата и  казва :
-Бабооо нося ти кокошки стриптизьорки.
Баба:
-А добре баба ,добре.
Пускат ги в заграждението дето гледат животните и те едни омърлушени ,нали гледани в клетки.Бабката ги подканя да се пораздвижат:
-Ай де бе фризьорки с фризьорки ,какво сте налягали. Joy Joy Joy
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Звъня и да я питам как да направя питка за имения ден на мъжо.Обяснява ми тя кое как и вика дано стане баба.Викам абе ако не стане ще кажа ,че си дала кофти рецепта(на шега разбира се).На което тя отговаря:
- Ми да така ще кажеш ми, няма да се излагаш ти я.
Вечерта идват и братовчедка ми и  от вратата вика:
-Баба  се обади да пита дали ще идваме у вас.Като и казах че ще идваме,тя ми каза да ти предам ако питката не е станала, да не я даваш хич на гостите. Mr. Green
Демек се притеснила ,да не излезе  че рецептата и не бива ,и се обадила специално на братовчедката  ,щото на мен съвсем друго каза. Crazy
За сега толкова от мен.

# 33
  • Мнения: 2 018
Хайде да ви напиша една бабешка история за майка ми и нейните приятелки.
Майка ми /Марето/ има две приятелки. Едната е Светла, другата Петя. Ходят си по гости, една на друга. Майка ми решила един ден да покани Светла на обяд. Светла се съгласила. Съответно, майка ми започнала да приготвя обяда. Обажда И е се по едно време Светла и казва: Маре, спирай да готвиш,  ooooh!забравих, че съм поканена при Петя на обяд. Майка ми казва добре.
Светла, обаче решава да звънне на Петя, за да и каже, че ще закъснее малко.
А Петя и казала: Как така ще идваш, нали ти ме покани на гости.  Shocked
Светла: - Как така да съм те канила, нали ТИ ме покани, а аз заради теб отказах на Марето.
Така накрая се събрали и трите в майка ми.


Историята не ви я разказвам с подробности, но когато ми я разказаха двете, Светла и майка ми, съм се смяла със сълзи. Имало е и още телефонни разговори - ти ли ме покани, аз ли те поканих, у кого сме днес на гости, какво ми каза да ти напомня...


Бабешка му работа.  Laughing

# 34
  • Мнения: 619
И моята баба се сдоби с мобилен... обяснявах хиялди пъти ама безрезултатно.
Накрая излизаме на разходка аз тя и братовчед ми... и й викам "бабо вземай телефона" а тя "а че за какво ми е" .Ние двамата с братовчеда се споглеждаме  Shocked ей така.  Mr. Green мобилния е за вкъщи само.
А другата ми баба тя жече борави супер с телефона , но отначало няма да ви кажа как реагирахме на изпратените шаблони от типа "ще закъснея" и т.н.

# 35
  • Мнения: 19
 ох , много смях  Joy Joy Joy

# 36
  • Мнения: 389
Баба ми в Бургас, купила цаца и я премива и чисти в кухнята. По едно време чувам ми вика:

- Ела да видиииииииш, скорпиоооон ...

Аз:  Shocked и търча да видя какво има. А тя намерила морско конче в цацата.  Mr. Green

# 37
  • Мнения: 619
Сега се сетих за една случка с покойния ми дядо.Лека му пръст, толкова много го обичах и продължавам. Cry
Та той имаше проблеми с краката и в село каквато работа имаше да се върши , той ме караше с волгата а оттам аз ходим да се разправям с хората.
Един ден пак така ме води до селската болница ама аз си бях взела една лентичка от ония дъвки топчета.Продаваха ги в едни дълги лентички и съм ги оставила отгоре на таблото на колата .Връщам се свършила задачата и го гледам миличкия джвака отчаяно и се тюхка.Помисли дъвките за бонбони и награбил 3,4 Joy .

# 38
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
Бабчето гледа "Треска за злато"  и се тюхка: "Еееей, как един път не ни ИЗПЛЮ нас тоз компютър!!!"
Ние -Ама бабо, ти да не се обаждаш в такива предавания?!?!
Тя, невъзмутима: "Нее, то и да се обаждам, същата работа..."(пак няма да я изберат). Горе долу като във вица дето човека чакал да спечели от тотото, ама не пускал фишове  Money  Money  Money
Една стара история, тогава си е била жива трагедия, а сега ни е смешна.Не може да се предаде писмено, но...ще пробвам донякъде.
Бабчето живее на 18ти етаж и по време на земетресението в Стражица - '86 , майка ми с мен и сестра ми- на 3 и 8год. у тях. Почват силни трусове, баба супер паникьосана, но се опитва да пази самообладание(не много успешно - точно това е момента, който не мога да предам с думи - нейната интонация и някакви тикове, които се получават като е под супер напрежение) : "Спокойно, Кети, няма нищо, майка, айде сега ще слезем долу !"
Тръгват да се спасяват в посока към асансьора. Баба :"Не, не, майка, не по асансьора!" - мама бяга с децата към стълбището, а баба - пак: "Не, майка, не по стълбите!" Мама вече и тя крайно изнервена : "Еми давай по един парашут и да скачаме!" .Докато се чудят откъде да слязат, минал първия трус. Как да е, слезли, после май още трусове имало, ама като всичко свършило, целия блок бил събран долу.Радват се хората, че са живи и здрави, а едно бабе се възмущава " Гледай го туй сега - счупи ми полилея Crossing Arms"
Доста бисери иначе има моето бабче, като се сетя, ше допълвам.

# 39
  • Мнения: 836
Имам много свежа бабка.
Получавам гласовата си поща един ден от нея - нещо се суети насреща, тонът й един такъв, в стил външни министри. Повтаря и потретва името ми въпросително, сякаш не е убедена, че така се казвам.
Обаждам се да разбера какъв е проблемът, а тя леко смутена и ми се кара "Една жена непрекъснато ти вдига телефона и ми говори на английски. Нищо не й разбирам. Друг път да не си даваш нещата така на всеки."

# 40
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Страхотна темичка!
Ето и от моето бабче, Бог да я прости  Flowers Rose :
"Ако си деЙствена, кога се омъжиш, мъжът ти нищо няма да може да ти каже!" По-късно разбрах, че "действена" за нея значело "девствена".

Веднъж сбара дъщеря си (майка ми) да навиква баща ми за нещо. Не се намеси, изчака баща ми да излезе и като я подпука: "Ти що така викаш по мъжа си, ма?! Той мъж ли е, или лукова глава? Щом ти е мъж, ще го слушаш!" И докато тирадата продължава, влиза дядо ми и тръсва торбата с покупки на масата. Тя зарязва майка ми и почва по него: "Абе, дъртак, аз колко пъти ще ти повтарям да не слагаш мръсните торби на масата! Ей, та се не научи!" И го овика и него за нула време, нищо, че й е мъж и не е лукова глава. Laughing

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Моята баба пък чула че искам да ходя на антицелулитни масажи и на другата сутрин на саме ме пита "Абе Ивче каква е тая болест целулит"  Shocked ,  пра баба ми пък не виждаше много и беше грабнала огромният тогавашен телефон на братовчедка ми , като го помисля за дистанционното на телевизора и натиска ли натиска и "оле миле бабе изхабени са батериите " Simple Smile а пък другата ми баба пък вика на GSM-a "джисмито" Simple Smile абе има и още ама като се сетя ще ги кажа  Wink

# 42
  • Мнения: 226
В момента се сещам, че моята баба на поземлената комисия и вика "подземлената".
Една друга култова изцепка. Отишли нашите в тях и тя тръгнала да им разправя нещо, обаче явно не са проявили чак такъв интерес към разказа и тя казва: "Питайте ме де, питайте ме, какво стана!" Съответно нашите: "Добре, кажи какво стана?" и баба: "Уффф не ме питайте!"   Crazy 

# 43
  • Мнения: 3 092
Има много , но не се сещам за всички естетствено  .Сега обаче ми хрумва един случай с пра баба ми ,която не знам как чула че телефона звъни  ( обикновенно не чува , ама тогава трябва да е била около 90, та си  е била по добре ...) и аз и казвам :
_ Ало ,  бабо , чуваш ли ме
И тя
- Не ви чувам , никак .
- Ало , аз съм бабо - нов опит да направя връзка
- Не ме измъчвайте повече понеже днес не чувам .Довиждане и всичко хубаво .
Беше възпитана поне  Laughing

# 44
  • София
  • Мнения: 358
Моята свекърва още се стряска от мобилния си, въпреки че от години вече го има. Явно трудно възприема нововъведенията от как стана на 50

Та ето и случката - сдобива се тя с мобилен (преди доста години беше) и като й звънне някой тя: "Ало? Ало? ... Нищо не чувам .. ало? кой се обажда? нищо не чувам..." и затваря.
Всички се изреждаме да говорим с този телефон .... телефона си е съвсем наред Naughty .. нито заглъхва ... нищо му няма...  Thinking
А тя месеци наред нищо не чува .... Ние всякакви варианти пробвахме ... кво ли не го правихме този телефон ...
Накрая се оказа че тя не си слага на ухото говорителя, а каквото й падне - примерно дисплея си долепя  или клавишите ....  #Crazy мислела си че няма значение .... само трябва да си го доближиш до ухото  Joy
Другия й любим номер е да праща по 10-20 смс-а на веднъж на един беден човечец  hahaha, чието име е записано на първо място в телефонната й книга .. просто не заключва клавиатурата като си го слага в чантата.

Общи условия

Активация на акаунт