Пълнени чушки с кайма?

  • 25 388
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 419
Най-вкусните чушки /сособено сухите червени/ правят в Северозападна България, признала съм ги,....
Потвърждавам  Peace.
В класическата рецепта се редят ред чушки, ред сърми и така докато се напълни тенджерата, или свършат чушките (сърмите). Сърмите се завиват в листа от кисело зеле, а в тенджерата не се долива вода, а зелева чорба, и затова не се соли. Чиния се слага не само отгоре, но и отдолу, преди да се наредят чушките. Обикновено се приготвят с домашна кайма, заливката обикновено е гъста (макар че съм виждала и със застройка като на чорба). Всички продукти са от домашно произведени, може би оттам идва превъзходният вкус Heart Eyes

# 31
  • Мнения: 7 474
Аз ги правя както и зелето, но с нарязани чушки (има снимка) http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=141815

# 32
  • Мнения: 1 788
Вкусът на пълнени сухи, червени чушки, свързвам със зимата Simple Smile
Аз ги правя в гърне/голям гювеч със сърми от зелеви листа, както някой по-горе е описал. И подправка - чубрица и малко черен пипер (който в повечето случаи избягвам). Вкъщи ги харесваме с повечко лук в каймата.
Обаче - слагам чиния само отгоре, след като ги наредя.
При пресните чушки (зелени или червени) понякога, за разнообразие, вместо ориз слагам ситно нарязани гъби, тиквичка или друг зеленчук, но стават малко по-воднисти. Ако съм сложила тиквичка, добавям само копър за подправка. Иначе - пак чубрица.
Доматите не ги слагам в каймата, а ги добавям малко преди да се опекат чушките - като сос. Ако не е изврял достатъчно, а чушките са готови - сгъстявам с малко брашно.

# 33
  • У дома
  • Мнения: 135
Да споделя, поогледах се из вашите съвети и сътворих страхотни чушлета.
Мерси   bouquet

# 34
  • Мнения: 52
Ето една лесна и бърза рецепта.
500 гр. кайма
1 чаена чаша ориз
1 голяма глава лук
1 настърган домат
нарязан магданоз колкото решиш
сол, черен пипер, кимион, чубрица на вкус
олио на око
водичка да стане по-рехава сместта
всичко се смесва сурово и се пълнят изчистените чушки, отгоре поръсвам с малко брашънце. Редя ги по-възможност по- изправени, наливам вода почти да ги покрие с малко олио и сол и ги готвя в херметическа тенджера. След като заврят и намаля котлона за около 20 мин са готови. Вадя ги внимателно от тенджерата без соса и в него приготвям бял сос тип "бешамел" - разбивам няколко лъжици брашно (малко на око го сгъстявам) и една кофичка кисело мляко, завира и е готово.

# 35
  • Мнения: 103
Аз ги приготвям така:  Запържвам ситно нарязан лук, настърган морков, половин ч.ч. булгур и половин ч.ч. ориз, когато стане стъклен, слагам 500 гр. кайма, слагам подправките - сол, черен пипер, червен пипер, чубрица,магданоз, 1 зеленчуков бульон и малко доматено пюре, придружено с 1 ч.л. захар. Всичко това запържвам, докато стане полуготово. След това пълня чушките и редя в тавата, доливам няколко ч.ч. вода и пека на 220-250 градуса. И за Бъдни Вечер ги приготвям така, само че със сухи червени чушки и без кайма  Simple Smile

# 36
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Аз ги правя бе червен пипер- бели.-лук моркови кайма ,чубрица.
С червени чушки са по вкусни.

Сос -единия път бял яйце брашно, кисело мляко

на другия ден червен -запържвам лук, домати и червен пипер,брашно

# 37
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Аз пък никога не запържвам каймата. Омесвам каймата с подправките,пълня чушките и варя в тенджера. След това правя застройка с яйце,мляко и брашно.
Това е и моята рецепта с тази разлика , че аз ги пека във фурна в по дълбока тава  Peace

# 38
  • Мнения: 852
По-вкусно става ,когато е позапържена плънката...


Много любима гозба и определено ми е по - вкусна като се позапържи плънката.
Правя ги по начин подобен на Блонди

# 39
  • Мнения: 6 390
да попитам каква кайма купувате

# 40
  • София
  • Мнения: 12 554
да попитам каква кайма купувате

Аз лично Тандем или Сами-М.

# 41
  • Мнения: 5 001
да попитам каква кайма купувате

Аз лично Тандем или Сами-М.
Ако купувам кайма и аз така....Тандем!
Но напоследък си купувам месо(да ми го смелят пред очите)или си меля сама в къщи с робота...

# 42
  • France
  • Мнения: 726
Запъpжвам лyк, морков, гъби. Добавям каймата. После оpиза. Поръсвам с чyбрица, черен,червен пипер, малко кимион, риган, съвсем малко къри, нарязан магданоз. И във фyрната.

# 43
  • Мнения: 27 524
да попитам каква кайма купувате

Купувам си плешка или бут и ми го мелят в магазина  Peace

# 44
  • Мнения: X
Аз към сместа за пълнене, освен чубрица, магданоз, червен и черен пипер,добавям и сух копър. 

Общи условия

Активация на акаунт