За пенсионерите и шофирането...?!

  • 2 712
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 678
...
Вече не се ядосвам, но мнението ми е, че пенсионерите са в рисковата група шофьори   bouquet
...
 smile3521 newsm10

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 384
 Аз лично спрях да карам кола в София още на 40. Просто прецених, че ми е твърде натоварващо да се промъквам между селяни, джигити и старлетки с мощни коли. Мой близък човек (летец) се отказа от шофирането преди да направи 60. Всеки нормален човек има усещане за собствените си възможности, а ако го няма трябва някой да го спре - независимо от възрастта.[/quote]


 newsm10 newsm10 newsm10

# 47
  • София
  • Мнения: 15 467
Баща ми е на 80 и още си кара колата, вярно само из квартала, но иначе е със всичкия си. Няма Паркинсон, има коксартроза от която го боли крака и колата му е единствения начин да отиде до магазин, до поликлиника и т.н.Кара от 17 годишен и е много внимателен шофьор.Никога не е правил катастрофа.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 105
Нищо против възрастните хора, ноо и аз съм на мнение, че трябва да има горна възрастова граница за шофиране. Ние също щяхме да пострадаме на извънградски път от възрастен мъж, който беше вперил поглед само и единствено напред. Мъжът ми искаше да го изпревари, а той тръгна да минава в нашата лента. Все едно нас ни нямаше там. Мъжа ми полудя, започна да свири, а дядото дори не се обърна към нас да ни погледне. Сори ама според мен някои от тях могат да бъдат опасни!

# 49
  • Мнения: 78
С моя приятелка водим спор от дълго време. Според мен възрастните шофьори са рискови, а според нея младите са много по-опасни. Хем съм съгласна с нея, хем ме е страх от по-възрастните.

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 384
Мъжа ми полудя, започна да свири, а дядото дори не се обърна към нас да ни погледне.

ами...то не се отнася за него Mr. Green

С моя приятелка водим спор от дълго време. Според мен възрастните шофьори са рискови, а според нея младите са много по-опасни. Хем съм съгласна с нея, хем ме е страх от по-възрастните.

всички сме опасни  bouquet
никой не е застрахован от ПТП,но...трябва да има възрастова граница /долна и горна/   bouquet

# 51
  • Мнения: 7 112
Всички трябва да бъдат минавани на периодични тестове за способност да шофират. Млади, стари, мъже, жени, пилоти и космонавти.

# 52
  • София
  • Мнения: 38 530
Според мен на хората над 65 не им трябват тестове за шофиране.
При повечето при един елементарен профилактичен преглед ще се установят такива болести, които няма да им позволяват да шофират.
Например увредено зрение, перде, глаукома, глухота и не знам още какво /не съм лекар/.
Това са сериозни заболявания, с които не може да се шофира!

Престъпление е да се шофира в такова състояние! Но повечето го правят.
Да не говорим за фирмите, които взимат пенсионери-шофьори, защото им е по-евтино.

# 53
  • Мнения: 523
Тук има щати, които изискват възрастните след определена възраст да се явяват на изпити. На някои места след 75 год. възраст се ходи на кормуване, на други има преглед на зрението, листовки и т.н. Аз като ходих за моя тест, имаше възрастни хора, които чакаха за тест. Жал ми стана, големи вълнения бяха. Също докато бях там, тези от тях, които се явиха на теста, не успяха да го вземат. Не знам как се оправят. Тук това си е голям проблем, защото по принцип магазините са отдалечени от местата за живеене, а и в много от случаите градски транспорт липсва.

Общи условия

Активация на акаунт