не мога повече да се боря

  • 8 125
  • 119
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 2 296
От цялата тема виждам, че проблема съвсем не е в домакинската работа, въпреки че авторката все около нея се върти.

Мъжът е с изстинали чувства и това за съжаление, си личи много.
След като и след 4 дни командировка не се обажда и след това не те е целунал даже.
А когато си е вкъщи явно умишлено се държи гадно.
Определено това е проблемът,над който трябва сериозно да се замислиш.
Дано постигнеш някакво спокойствие,защото виждам,че наистина си на ръба.
Най-потърпевш от цялата история,за жалост,ще е детенцето! Cry

# 106
  • София
  • Мнения: 2 296
И още нещо-
Твоят мъж иска тип жена, каквато ти явно не си-- да върти цялата къща и не просто да не иска помощ, ами да не иска и признание за това, защото смята, 4е това си е нейно задължение.  Като гледам във форума, пък и в тази тема има доста такива жени.  Ако си такава, той ще те оби4а и ще те уважава.  Ако продължаваш да му пилиш на главата за равенство в задълженията и тем подобни, уважението и оби4та му към тем все пове4е ще се изпаряват.  Ти избирай как искаш да живееш... Няма прав и крив тук.  Има разли4ни модели на семейство...
Напълно съм съгласна с това.

# 107
  • Мнения: 67
Аз сигурно ще се повторя с някой, но моят съвет е да действаш бързо. Пробвай с незаинтересованост,замини за няколко дни и ако не става бягай, докато не си размислила!
Според мен нещата едва ли ще се променят, но надеждата умира последна!
Желая ти късмет!
Може пък твоят принц да чака някъде наблизо, огледай се! newsm10

# 108
Mила авторке,не за успокоение,но и аз да кажа,че моят е почти копие на твоя.Само,че моят мъж работи по-малко от мен,купува това- онова ,с хиляда кредита се награбва,и после аз се стопявам от бачкане,а той се фръцка с новата си кола,като навсякъде подчертава,че е негова,а не семейна. #Cussing out
Като се върне от работа,се мята на дивана и се почва едно охкане,колко е скапан,а можеби аз съм била на почивка някъде.
Интересува се само и единствено от коли и компютри.Преди да си сменим колата ,говореше 3 месеца само за това.Нямаше представа за проблемите в реалния живот.
Вкъщи е студен,вечно нервен,никога не се засмива,не пуска някой майтап,постоянно нещо го дразни-с детето ходим на пръсти,защото всичко го дразни.
Може с месеци да не ме прегърне,камо ли да правим секс. Rolling Eyes
Всичко това ме отчужди от него.
За празници купува по нещо,но само ,за да отбие номера.Няма топлина,няма чувство.
Детето ми е адски добро и кротко,но е страшно стресирано от баща си,който постоянно мърмори и ни вика Sad
Ами това е в общи линии.Пробвала съм стова да не му готвя,гладя и т.н.....дреме му на..шлифера.Може с 1 риза да ходи по 1 седмица и да яде само филии.Това не го събаря.
Като повдигна темата за помагането  вкъщи и за любовта м/у нас,мълчи като ням.Може и 1 дума да не обели,просто си сяда на компа , и това е...Направо съм безсилна на моменти.
Пожелавам ти успех,защото аз за толкова време ,нито със скандали,нито с добре успях да променя нещата.
Съжалявам,че се омъжих за този човек.

# 109
трудно се живее така sibille защо го правиш?за какво ти е той изобщо?не мислиш ли да дадеш 2-ри шанс на живота си?...незнам...при нас беше подобния вариянт, като при тъжната,но нещата се промениха..всичко зависи и от човека от среща.но тъжна нещо я няма???      Thinking

# 110
  • София
  • Мнения: 397
Mила авторке,не за успокоение,но и аз да кажа,че моят е почти копие на твоя.Само,че моят мъж работи по-малко от мен,купува това- онова ,с хиляда кредита се награбва,и после аз се стопявам от бачкане,а той се фръцка с новата си кола,като навсякъде подчертава,че е негова,а не семейна. #Cussing out
Като се върне от работа,се мята на дивана и се почва едно охкане,колко е скапан,а можеби аз съм била на почивка някъде.
Интересува се само и единствено от коли и компютри.Преди да си сменим колата ,говореше 3 месеца само за това.Нямаше представа за проблемите в реалния живот.
Вкъщи е студен,вечно нервен,никога не се засмива,не пуска някой майтап,постоянно нещо го дразни-с детето ходим на пръсти,защото всичко го дразни.
Може с месеци да не ме прегърне,камо ли да правим секс. Rolling Eyes
Всичко това ме отчужди от него.
За празници купува по нещо,но само ,за да отбие номера.Няма топлина,няма чувство.
Детето ми е адски добро и кротко,но е страшно стресирано от баща си,който постоянно мърмори и ни вика Sad
Ами това е в общи линии.Пробвала съм стова да не му готвя,гладя и т.н.....дреме му на..шлифера.Може с 1 риза да ходи по 1 седмица и да яде само филии.Това не го събаря.
Като повдигна темата за помагането  вкъщи и за любовта м/у нас,мълчи като ням.Може и 1 дума да не обели,просто си сяда на компа , и това е...Направо съм безсилна на моменти.
Пожелавам ти успех,защото аз за толкова време ,нито със скандали,нито с добре успях да променя нещата.
Съжалявам,че се омъжих за този човек.

  ShockedИма начин да спреш да съжаляваш, викат му развод. Заради детето ли продължаваш или заради теб, че нещо няма логика? newsm78

# 111
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Офф, логиката е в парите или в болното мислене. явно е масово. имам приятелка, която живее по същия начин. тормоз/психически - не  физически, незачитане и пълна незаинтересованост за семейството/  - питам я що бе- ами що, щот го обичам- еми кво му обичаш- ами  преди да се оженим знаеш ли какъв беше - ми не знам и не ми и трябва - виждам го сега какъв е.  другата пък стои и търпи защото с 600 лв. заплата няма как да издържа две хлапета. а тъпанара на всичкото отгоре и казал /когато му каза че не издържа повече/ да не забравми да вземе  и децата с нея /там където отивала/. така че явно едните мнооооого си обичат мъжете / себе си доста по-малко/, а другите просто нямат шанс за самостоятелен живот-финансово имам в предвид.

# 112
  • София
  • Мнения: 5 255
Мили момичета (обръщам се към всички, които са в положението или близко до това на авторката)
АБЕ КЪДЕ ВИ Е АКЪЛА #Crazy  newsm78 Извинявайте, но НЯМА причина на целия тоя свят, заради която да търпите подобно отношение Naughty Мъжете ви няма да се променят.. не са го направили за толкова години, заради децата ви, заради вас самите -а вие търпите ли търпите!!! Майката на моя мъж е същата като майките на вашите мъже... тича, прислужва.. поела е цялото домакинство, а баща му.. нищо! Ако той ви обича или ви е обичал някога, той е щял да се промени!!! С мъжа ми като заживяхме заедно преди сватбата, за да видим дали ще се получи и двамата бяхме глезени.. не знаехме как се домакинства.. той мислеше, че това е женска работа, но след преговори се разбрахме, че след като и двамата ще работим, ще делим и домакинската работа и ще си помагаме! Не казвам, че няма моменти, когато не се връща вкъщи скапан след работа и иска само да помълчи и да погледа телевизия/ да постои на компа.. но те са прекалено редки.. Тези неща се дискутират в началото.. Сега като ми каже, че прави нещо по-добре от мен аз изпадам в екстаз ( последния път каза, че глади по-добре от мен и цяло лято само той глади, а аз само  поклащах краченца  Hug ) Но моя съвет, както към авторката така и към останалите в нейното положение - ВИЕ НЕ СТЕ СЛУГИНИ!ЗАСЛУВАТЕ УВАЖЕНИЕ!
Или ги изхвърляте или вие се изнасяте, но запазвате поне малко добър тон, заради дечицата!
Още нещо, ако мъжа ми ми направи забележка, че съм купила чинии, без да го питам.. една по една ще ги счупя пред погледа му.
Ако ми каже, ще правиш каквото ти кажа... ще ми изпереш с белина цветните чаршафи.. ще взема ножица и докато ги режа пред очите му ще му обясня, че правя точно това, което той иска.. съсипвам чаршафи.
ДА - крайна съм... но го обичам и той ме обича и не искам това да се променя, като той реши, че съм му прислужница!  Rolling Eyes
А за ваше успокоение... познавам мнооого хора, които са щастливо женени повторно ( много от тях са с деца от първия си брак!)
 Hug
Успех на всички, надявам се в живота ви да се появи някой достоен! Praynig

Последна редакция: пт, 19 сеп 2008, 18:12 от rainy...

# 113
радвам се! Peaceтрябва да има повече хора с позитивни мнения...

# 114
  • Мнения: 669
Тъжната, според мен, съпругът ти си има друга и не те обича вече. Съжалявам! Дано да греша, но цялата история ми говори за това. По постовете ти личи, че си много интелигентна, вярна, отдадена жена. Успех и сила! Hug Hug

# 115
  • Мнения: 59
Според мен проблема не е в домакинството,смятам ,че няма чувства към теб или по-лошото че има друга.Не се унижавай,не подлагай детето на тормоза да бъде вечен свидетел на скандали,не пропилявай младоста си.Успех и късмет!

# 116
  • Мнения: 668
Не знам ,но ми се струва,че си опуснала някъде ,нещо-не си се усетила кога е трябвало да кажеш просто и ясно,че така няма да стане.Сега е късно вече да го караш да върши нещо като домакинска работа.
Наблегни на отношенията между вас!Ако се налага го съблазнявай на ново.Флиртувай с него,бъди по ,по...Като постигнеш нещо тук ще потръгне всичко останало.Щом казваш че и секса ви куца....почни от там,примерно купи си нещо много секси Peace

Мразя думата"развод'това не е решение.Трябва да се бориш мила,всички го правим, всеки ден!!!

# 117
  • Мнения: 1 404
като не ти е длъжен и ред останали неща , които цитираш хвани се в ръце и се забавлявай сама , ходи на работа с такси , пазарувай си сама и въобще го игнорирай от живота си .Живей така ,че на теб да ти харесва - като се развика излез навън и се разходи , не му слушай крясъците , дори да прекарваш дълго време навън...достатъчно си търпяла особноститет на характера му , радвай се на Твоя живот. Дано не съм прозвучала грубо , но ти го казвам добросърдечно.

 Peace подкрепям мнението! Прочетох поста ти и много ме натъжи. Кураж  и го постави на мястото му!!!!  Hug Hug Hug

# 118
Здравейте, няма нет тези дни и за това не съм писала. прочетох всичко написано докато ме нямаше. С две думи ще кажа само,че нещата вървят на подобрение.Не смея да се хваля рано е още. Дано не е поредното всяко чудо за три дни. Смятам по отношението,че този път е различно все пак го познавам кога как реагира. Незнам как стана просто стана. Един ден ми писна кандидатствах за по-добре платена работа, заявих му че отивам на интервюто и  вечерта му казах и точно защо ще си сменям работата доста поговорих бях се ядосала вече до толко,че не ми пукаше. призна си грешките това си огромен напредък. Заяви не обща направо каза не обещавам, а ще го  направя.  Прави доста неща вече без да подканям. Държи се мн. различно. На мен ми харесва и съм доволна. Чувствам се спокойна .  Някой беше споменал доста нагоре да го питам за проблемите му в работата, аз ги зная какви са, впрочем каквито на всеки, но това не е повод за разваляне на семейството му. Само стискам палци да не е временно.  bouquet Благодаря на всички понякога и една морална подкрепа помага много !

# 119
  • Мнения: 2 716
Поздравления   bouquet
Едва ли ентусиазмът му ще бъде безкраен, но това не е и важно.
Между вас се е възобновил диалогът и това е ценно.
Хубаво начало/продължение  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт