Програмите за обучение в детските градини

  • 19 449
  • 86
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 079
Инка62, програмата, по която обучават децата е "Изкуство". Ако не те затруднявам ще чакам твоя отговор. Благодаря!

Мишанка, тази програмна система, на Изкуства,  е една от добрите, според мен, написани като хората, хем за бързо, хем за леко възприемане от децата.
Това са книжките. Ако искаш да ги имаш и в къщи можеш да си ги закупиш от самото издателство, или от книжарницата му. Имаш и трети вариант - да помолиш учителките да ти закупят един комплект, за да обучаваш детето си в къщи по него.
Не те съветвам, обаче, да купуваш същата програмна система и вкъщи. Можеш и да си закупиш книжките на Моливко (3-4 години) за да се занимавате вкъщи, а в детската градина да се занимават с тези, на Изкуства.
Можеш да избереш и други книжки, на които пише, че са за деца до 4 години.

# 46
  • Мнения: 148


" Тук от днес детска песен и смях ще звучи,
   докато босото лято омае ги.

   Тази тъй скромна сграда за мен
   Крие цял един свят - даже жилище.
   Спорт, наука, изкуство, вълнение,
   Или казано просо - малко училище."


Еее, това е велико стихотворение Joy Joy Joy
Няма да изказвам предположения чие творение е!

# 47
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
а има ли къде да се намерят всичките пособия на куп и да се видят и изберат

# 48
  • Мнения: 355
инка62, благодаря много!   bouquet Вече поръчах програмата Моливко и ще се обучаваме-играем в къщи. bowuu

# 49
  • София
  • Мнения: 2 079
а има ли къде да се намерят всичките пособия на куп и да се видят и изберат

Има такова място, разбира се.  Hug
Книжките на издателство Слово - Моливко и  на издателство Просвета - Ръка за ръка могат да се намерят в книжарница на ул. Иван Асен ІІ, точно срещу края на ул. Ракитин е.
Останалите книжки на издателство Изкуства, на издателство Булвест и на издателство Абагар могат да се намерят на щандовете на полиграфическия комбинат Д. Благоев - на Цариградско шосе.
Много интересни и полезни за децата от 2 до 7-8 години са и всичките книжки на издателство Фют.

# 50
  • Мнения: 254
а ето и сайт  http://www.book.store.bg/c/p-l/c-64/preduchilishtna-vyzrast.html от кадето всеки може да си поръча вместо да обикалия да търси из книжарниците,аз вече си поръчах от тук на издателство слово 5 учебни книжки за предучилищна група и мисля да подготвям и в къщи моя бъдещ първокласник ,още не са ни казали от градината там кое издателство ще използват,когато пристигнат книжките ще пиша дали са хубави

# 51
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
БЛАГОДАРЯ ВИ!

# 52
  • София
  • Мнения: 6 999
Всъщност при нас точно това е проблемът - и на мене ми се иска така да бъде, ситуации, да е малко по-раздвижено, под формата на игра.

И при нас е така, а дъщеря ми е още далеч от предучилищна. От миналата година седят на масички, подредени като класна стая... Стресът й се отрази зле... Учителката ми каза, че това било начина да ги 'научи', но аз не мисля, че ученето трябва да е неприятно, а тъкмо напротив.  Crossing Arms

# 53
  • Мнения: 3 506
Ооо, и при нас сядат на столчета и масички за "уроците" още от яслената група. И учебници имаха даже Crazy А сега в предучилищната са на чинове, явно за пълно приближаване до реалността. Отделно трябва да се извиняват на децата и учителката, ако закъснеят за "час". Имат малки междучасия и голямо такова. А учителката им вече не е "г-ца Ваня", а "г-ца Иванова"  Mr. Green И през цялото време ми обясняват как "Няма страшно, синът ви поема." Ми аз знам, че поема, ама нали въпросът е да не му писне, да не му се убие естествената любознателност, а не да му набият азбуката насила в главата...
А като се направих на отворена и споменах указанията, цитирани от Инка62, веднага бях информирана, че и без друго стаята им не позволявала по друг начин да се подредят и да учат Crossing Arms

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
Че то се работи на масички, ясно е, няма как, мисля, при положение, че трябва да се работи в помагалата, но в групата на сина ми са подредени в полукръг, никога не участват всички деца, дори и на откритите уроци, децата по програма, доколкото зная, участват по желание в заниманието, участват само ако учителката успее да им привлече вниманието с интересните неща, които стават там...И не се седи на столчетата през цялото време, има и някаква подвижна игра, няква песничка и т.н. Не е проблем, част от децата да си играят в някой ъгъл докато се провежда заниманието.
Даже моя - учителките го хвалят че, въпреки че, не проявявал желание да участва в част от заниманията, и предпочитал да си играе настрани, слушал внимателно кво става и после на следващото занимание показвал, че знае... Blush  Умното си е умно!  Mr. Green

Мария, ама все пак, моят си е в трета група, не в предучилищна...Не знам догодина как ще бъде... newsm78

Може би така се опитват да се харесат на голяма част от родителите, които си мислят, че в ДГ нищо не се прави!

# 55
  • Мнения: 3 506
Може би така се опитват да се харесат на голяма част от родителите, които си мислят, че в ДГ нищо не се прави!

Знаеш ли, и аз мисля, че голямата част от проблема е именно в това. Ако имаше поне няколко още родители, които мислеха като мене, може би можеше да се промени нещо. Но масовото мнение, че трябва "здраво учене" (разбирай на чин, с учебник, под строг контрол) и "желязна ръка"... И се сърдят, че не се върви по учебника и по програмата, ако един ден децата отидат на разходка в парка...

# 56
  • Мнения: 2 124
То и затова в 1ви клас им се превиват гърбовете от тежките чанти, а после не можеш да ги накараш от кафенето да влезе в клас - много отрано ги натоварват и на децата им писва.
А като знам, че в университета единият ни преподавател, австриец, ни провеждаше часовете на поляната пред сградата, учехме история на Австрия с карикатури на техните политици и т.н.

# 57
  • София
  • Мнения: 6 999
...ама нали въпросът е да не му писне, да не му се убие естествената любознателност, а не да му набият азбуката насила в главата...

На дъщеря ми я убиха.  Sad От 2 годишна ме питаше сама за буквите и сама искаше да ги научи... откак почнах обаче да 'учат' в градината изведнъж и цифри и букви забрави, отказва да ми каже ако я питам за тази или онази буква и цифра или казва 'не знам', макар да съм сигурна, че знае... Всичко заради идиотското седене мирно на масички, което на жизнените деца явно се отразява пагубно.

# 58
  • София
  • Мнения: 6 999
... единият ни преподавател, австриец, ни провеждаше часовете на поляната пред сградата...

Това е прекалено далеч от почти всеки БГ преподавател, за да го разбере... Crossing Arms

# 59
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
...ама нали въпросът е да не му писне, да не му се убие естествената любознателност, а не да му набият азбуката насила в главата...

На дъщеря ми я убиха.  Sad От 2 годишна ме питаше сама за буквите и сама искаше да ги научи... откак почнах обаче да 'учат' в градината изведнъж и цифри и букви забрави, отказва да ми каже ако я питам за тази или онази буква и цифра или казва 'не знам', макар да съм сигурна, че знае... Всичко заради идиотското седене мирно на масички, което на жизнените деца явно се отразява пагубно.
знам, че на този хал на дг е почти безсмислен въпроса ми, но все пак няма ли къде др да ги запишеш? по стари спомени мисля, че все пак не сте в сф и би било по-лесно, но може и да бъркам...

Общи условия

Активация на акаунт