Бащата има предпочитания към пола на бебето

  • 4 945
  • 77
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 194
Ако бях на твое място, бих се чувствала , като крава за разплод Sick

Все съм си мислила, че само сред ромите има екземпляри с такива претенции. Някой го беше споменал и горе.. " Едно е да искаш, друго да изискваш"

П.С. Както полът на бебето зависи от мъжът ( хикс, или игрек... ), така също зависи и от рН - то на жената при зачеване Mr. Green

# 61
  • Мнения: 6 770
Ужас направо - ще си правиш изследване, за да разбереш пола на бебето.
Все си мислех, че такова мислене се среща само сред ниско просветните слоеве на обществото, защото и жени вече наследяват короната и стават кралици.
Я кажи как точно и с какво ще те позлати ако е момче, та да знам и какво да те посъветвам, струва ли си залогът един вид. 

# 62
  • Мнения: 2 471
Ако бях на твое място, бих се чувствала , като крава за разплод Sick

Все съм си мислила, че само сред ромите има екземпляри с такива претенции. Някой го беше споменал и горе.. " Едно е да искаш, друго да изискваш"

П.С. Както полът на бебето зависи от мъжът ( хикс, или игрек... ), така също зависи и от рН - то на жената при зачеване :mrgreen:

Е, аз съм учила и всички до сега във форума друго по биология. Само и единствено мъжът е виновен за пола на дедето му. И ако си толкова сигурна в това, което пишеш, защо така с малък шрифт?

В човека хромозомите са 46 във всяка клетка.Те са групирани в 23 чифта.Двадесет и два чифта са еднакви в единия и другия пол.Двадесет и третия обаче е различен у мъжа и жената.Това е чифтът с половите хромозоми.У жената този чифт се състои от две еднакви хромозоми,наречени хромозоми хикс /X/.У мъжът двете хромозоми са различни:едната е X,а другата е игрек/Y/.
Т.е. в женския пол клетките са съставени от 22 чифта+1 чифт XX,а в мъжкия пол- 22 чифта+1 чифт XY.
Всичко което се случва по време на оплождането е чиста случайност!Когато се създава яйцеклетка в яйчника,тъй като двете полови хромозоми у жената са еднакви /X и X/,всички яйцеклетки ще получат по 22 обикновени хромозоми +една хромозома X.
А за деление на клетите?У мъжа е обратното,клетката майка от която произлиза сперматозоидът,съдържа 44 хромозоми+две различни полови хромозоми X и Y.По време на делението 50 на 100 от сперматозоидите ще получат 22 еднакви хромозоми+1 хромозома X,докато останалите 50 на 100 ще получат хромозома Y.При оплождането,т.е. по време на сливането на яйцеклетката със сперматозоида съществуват само две възможности:
1.При яйцеклетка,оплодена от сперматозоид с хромозома X,от обединяването на хромозомите ще се получи яйце,съдържащо 44 хромозоми+XX.Това е формулата на женския пол.От яйцето ще се роди момиче!
2.Ако яйцеклетката е оплодена от сперматозоид с хромозома Y,то от обединяването ще се получи яйце,съдържащо 44 хромозоми+ XY.Това е формулата на мъжкия пол.От яйцето ще се роди момче!

Последна редакция: вт, 16 сеп 2008, 20:08 от Dencho

# 63
  • Мнения: 194
Ако бях на твое място, бих се чувствала , като крава за разплод Sick

Все съм си мислила, че само сред ромите има екземпляри с такива претенции. Някой го беше споменал и горе.. " Едно е да искаш, друго да изискваш"

П.С. Както полът на бебето зависи от мъжът ( хикс, или игрек... ), така също зависи и от рН - то на жената при зачеване :mrgreen:

Е, аз съм учила и всички до сега във форума друго по биология. Само и единствено мъжът е виновен за пола на дедето му. И ако си толкова сигурна в това, което пишеш, защо така с малък шрифт?

В човека хромозомите са 46 във всяка клетка.Те са групирани в 23 чифта.Двадесет и два чифта са еднакви в единия и другия пол.Двадесет и третия обаче е различен у мъжа и жената.Това е чифтът с половите хромозоми.У жената този чифт се състои от две еднакви хромозоми,наречени хромозоми хикс /X/.У мъжът двете хромозоми са различни:едната е X,а другата е игрек/Y/.
Т.е. в женския пол клетките са съставени от 22 чифта+1 чифт XX,а в мъжкия пол- 22 чифта+1 чифт XY.
Всичко което се случва по време на оплождането е чиста случайност!Когато се създава яйцеклетка в яйчника,тъй като двете полови хромозоми у жената са еднакви /X и X/,всички яйцеклетки ще получат по 22 обикновени хромозоми +една хромозома X.
А за деление на клетите?У мъжа е обратното,клетката майка от която произлиза сперматозоидът,съдържа 44 хромозоми+две различни полови хромозоми X и Y.По време на делението 50 на 100 от сперматозоидите ще получат 22 еднакви хромозоми+1 хромозома X,докато останалите 50 на 100 ще получат хромозома Y.При оплождането,т.е. по време на сливането на яйцеклетката със сперматозоида съществуват само две възможности:
1.При яйцеклетка,оплодена от сперматозоид с хромозома X,от обединяването на хромозомите ще се получи яйце,съдържащо 44 хромозоми+XX.Това е формулата на женския пол.От яйцето ще се роди момиче!
2.Ако яйцеклетката е оплодена от сперматозоид с хромозома Y,то от обединяването ще се получи яйце,съдържащо 44 хромозоми+ XY.Това е формулата на мъжкия пол.От яйцето ще се роди момче!


Нямаше нужда от тоз урок, но все пак ..., благодаря. Не съм бягала от тозси час и го знам Laughing Това от осми клас. После обаче..., продължих образованието си, и това, което казвам е абсолютно вярно Peace

# 64
  • Мнения: 2 471
К-А-М, странно, но и моя приятелка - биолог потвърди, че НЕ е вярно. Вярно е само, че киселата среда убива голяма част от сперматозоидите. Колкото по кисела е, толкова по малко от тях имат шанс да стигнат до яйцеклетката и да я оплодят. То и за това с какво се храни бременната се спекулира за пола и за това, ако си правиш промивки ..... Нека не говорим глупости. Пък и темата е за друго. А за образованието ти - ми браво, не знам защо ми даде това инфо. Може би, за да се преброим?! Peace

Последна редакция: вт, 16 сеп 2008, 21:42 от Dencho

# 65
  • Мнения: 194
К-А-М, странно, но и моя приятелка - биолог потвърди, че НЕ е вярно. Вярно е само, че киселата среда убива голяма част от сперматозоидите. Колкото по кисела е, толкова по малко от тях имат шанс да стигнат до яйцеклетката и да я оплодят. То и за това с какво се храни бременната се спекулира за пола и за това, ако си правиш промивки ..... Нека не говорим глупости. Пък и темата е за друго. А за образованието ти - ми браво, не знам защо ми даде това инфо. Може би, за да се преброим?! Peace



Виж, наистина това, което говорим не е важно. Въпросът в принципен Peace

# 66
  • Мнения: 5 710
така също зависи и от рН - то на жената при зачеване Mr. Green[/size][/sup][/sub]

Муахаххаа. 

# 67
  • Мнения: 194
така също зависи и от рН - то на жената при зачеване Mr. Green[/size][/sup][/sub]

Муахаххаа. 


Понеже си нямам работа и безделнича Very Happy, ще ви цитерам от "Аз съм бременна" на Мари-Клод Дьолае:
"Спермата е алкална среда /сперматозоидите не могат да живеят в кисела среда/. Според степента на киселинност или алкалност, сперматозоидите ще живеят или ще бъдат унищожени. Първите жертви са сперматозоидите У, понеже са по-неустойчиви.  Това означава, че ако влагалището е по-алкално, сперматозоидите У имат шанс и вие може би ще родите момче. Обратното - ако влагалището е с по-силна кисела реакция, ще оцелеят само сперматозоидите Х и ще родите момиче. Ето защо съветват жените, които искат да родят момче, преди сношение да правят промивки на влагалището с воден разтвор на сода бикарбонат. За тези, които искат да родят момиче - разтвор от вода и оцет. Резултатът естествено съвсем не е гарантиран"
т.е. р-р със сода наистина променя киселинността на влагалището. Когато тази киселинност е по-висока от нормалното /и унищожава сперматозоидите/, такава промивка би помогнала.

И още нещо... По аптеките се продават спец. ръкавици за определяне рН на влъгалището. Така вече ще е ясно, дали такава промивка би била от полза или по-скоро ще навреди.
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=probzab&Number=194406 … part=all&vc=1
 копирано от друга тема Peace

# 68
  • Мнения: 2 471
К-А-М това са само теории. И е хубаво не да копираме от други теми, които също са водили спор, но не е фактология... Ако има биолог, моля да се включи в спора на лаиците. Гугала е хубаво нещо, но науката си е наука. Ако беше така просто, до сега всеки да си е поръчал пола на детето си. Мислете преди да пишете боза тук. И сега, авторката на темата ще е още по объркана. Браво на К-А-М! Изрови глупави теории от интернет и реши проблемите с пола на бебето на авторката. ooooh!


П.С. То преди години се говореше и, че с промивка разтвор на оцет, може да се предпазиш от бременност Crazy
Наистина стига с глупостите.

Последна редакция: ср, 17 сеп 2008, 10:48 от Dencho

# 69
  • Мнения: 13
Бащата да иде да си убие Х хромозомите като толкова знае и иска момче. Аман от такива невежи малоумни кретени, дето все жената им е виновна за нещо.
И аз искам апартамент в Манхатън и вила на Карибите, ама не съм тръгнала да убивам мъжа ми че не може да ми ги осигури.

# 70
  • София
  • Мнения: 1 508
К-А-М това са само теории. И е хубаво не да копираме от други теми, които също са водили спор, но не е фактология... Ако има биолог, моля да се включи в спора на лаиците.

Това е само теория. Според нея Y сперматозоитите са по-леки (Y хромозомата е значително по-малка от Х), затова са по-бързи и стигат по-бързо до яйцеклетката, съответно те са първите, които умират от по-киселата среда, давайки числено преимущество на Х сперматозоидите, като междувременно алкалната сперма неутрализира киселата среда.

Това, според мене, са пълни глупости, и статистически погледнато, не отговаря на истината - страшно много жени с по-кисела среда са забременявали с момиче.

# 71
  • Мнения: 292
Моя също искаше момче и като казаха,че е момиче каза да съм се върнела при доктора пак да гледал. Shocked
Ама сега не мисли така,много си обича момата Wink

# 72
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
баси задника ... без извинение
кажи му че ако не е го е направил момче да си хваща задника и да се изнася, а за аборт и дума да не става.

# 73
  • Мнения: 804
Авторката, бързо махай бебето, прави промивки и започваите от начало за момче  Peace, а после дай на кравата да яде шоколад и ще издоиш мляко с какао  ooooh!

# 74
  • Мнения: 3 016
[quote author=belinda link=topic=330900.msg8610376#msg8610376 date=1221462894
А този твоят мъж знае ли въобще, че полът се определя от бащините гени? В този смисъл няма що нито да те позлатява, нито обратното, защото нищо не зависи от теб Laughing Но като чета, надали е наясно, биологията за осми клас все пак не е лесна работа за някои хора Crazy
[/quote]

 newsm10

Общи условия

Активация на акаунт