С какви играчки си играят 2-3 годишните ви деца?

  • 21 241
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 645
Синът ми играе предимно с коли. Паркира, чупи, ремонтира...Иначе - пъзел и конструктор са подходящи играчки, но той им обръща кратко внимание.

# 31
  • Мнения: 592
Играта  на пясъка е фаворит, следвано от возенето на всякакви возила.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 164
Дея, не се отчайвай  Hug Все ще откриеш нещо, което да й е интересно и да се заиграе. Просто правете нещата заедно дори и да не играете с някакви играчки. Примерно като готвиш нека е около теб, докато простираш да ти подава щипки и т.н. Ще видиш, че нещата ще си дойдат на мястото, но трябва мноооого търпение  Confused...
И аз като теб мислех, че не умея да си забавлявам детето. В един момент беше зарината от игри и играчки, но не проявяваше интерес към нищо, обичаше все да се върти около мен...
Успех  Peace

# 33
  • Мнения: 371
Моето дете играе само дълго време на най-различни игри.Ще ми отнеме много време да напиша всичко.А и повечето неща другите майка са ги написали.
Това което май никъде не прочетох е батут.Мисля,че мн.обичат да скачат на тази възраст.Но пак ще е за кратко.Трябват ви по-занимателни игри,като рисуване с боички,пастели,моделиране с пластелин,мозаика.Не я ли занимават тези неща?Иначе игри колкото искаш,но трябва да си играеш с нея,щом не иска сама.Може да си играете на продавачки,на лекарки...
Успех Simple Smile

# 34
  • Мнения: 764
Пъзели за по-мънички деца, пластелин, книжки, магнити, конструктори
Но повече удоволствие ще й доставиш, ако се знаимавате заедно, не се надявай за дълго да се заиграе сама
Моят синм много оби4аше, а и още обича, да ми помага в домакинството - пъха дрехите една по една в пералнята. Голяяяяямо удоволствие му беше, плацика се на мивката в кухнята с няколко пластмасови 4ашки и ги мие по 15-20 минути. Е, после го преобличах  Crazy Mr. Green Прахосмукачка пусканме заедно. Дрехи сгъвахме, абе какво ли не. Аз простирах, а той подаваше щипките... От всичко може да се извлече полза, важното е да сте заедно и да си обръщате внимание. Можеш да готвиш и тя да е до теб и да си говорите, а тя да подава, да слага нещо и така...

Същата работа сме и ние. Аз все искам да му купувам играчки и умувам, за да измисля нещо по-интересно, но те вършат работа точно 5 мин...С гледачката си играят с разни неща, но с мен не иска, все върви след мен и каквото правя аз, това и той - подреждаме, разтребваме, готвим, простираме, мием ваната (любимо занмание)...

# 35
  • Мнения: 868
Има голяма разлика между развитието на 2- и 3-годишно дете. На 2 години децата рядко се заиграват сами, и техните умения да се съсредоточат на каквото и да е са минимални. Ако детенцето на 2 години си играе само за 10 минути, това е доста добре. Въображението на дете на 3 е вече по-развито и затова не търсят вниманието и помощта на по-големи непрекъснато при игра, но все още я предпочитат Simple Smile

Иначе играем със всичко, което другите са изброили по-нагоре.

# 36
  • Мнения: 2 587
С коли,вода и битови отпадъци.Останалите играчки не са интересни.Даже повечето съм ги прибрала в един кашон,че като са много не може да реши с коя да играе и се сърди.
Доста са заиграва със собствените си ръчички- едната ръчичка е "мама-бубица",другата "Вики-бубица' и с часове разиграва сценки с двете буби.

# 37
  • Мнения: 929
Обича да "рисува", има двайсетина колички от вуйчо си  с който играе, два големи стройтеля и още една камара кукли и плюшени играчки, на които не обръща много внимание. Много обича да  "снима" - дали сме и една стара "СМЯНА"-май така ва беше марката, е понякога докопва и цифровия фотоапарат и такива снимки прави докато се усетим  Laughing

# 38
  • Мнения: 502
    Дъщеря ми на тази възраст много обичаше да и пусна музика и да танцува. Също така да разглеждаме книжки,да и показвам картинките. Друго любимо занимание е играта с моделин. Има един специален моделин за малки деца на фирма"Джото"-направен е от брашно и безвредни бои. Не цапа изобщо ръцете и ако постои по-дълго време извън кутийките се втвърдява. Филмчета също гледаше на тази възраст. Играе си със строители,с по-големи части.

# 39
  • Мнения: 5 183
    Дъщеря ми на тази възраст много обичаше да и пусна музика и да танцува.

О, да, как само забравих - и моят сн много обичаше да танцува.

# 40
  • Мнения: 247
Голямата- с конструктори, колички, шлемове, саби.
Малката- предимно с кукли. Даже спи с някои от тях.
Различни деца- различни играчки Hug

# 41
  • Мнения: 254
Баткото си играе почти изцяло с коли. А малката не обича нейните играчки - харесва дистанционни, пликчета, на батко играчките, кърпи и етикетчета...

# 42
  • Мнения: 9 814
Играеше си с кукли, предимно по-големи бебета, возеше ги, обличаше ги и т.н.
Обичаше и да прави кули от кубчета, да й чета книжки, опитваше се и да рисува по тапетите.

# 43
  • Мнения: 600
Дъщеря ми обожава пъзелите, реди вече с по 60 парчета, имаме си много. Новата ни страст е да оцветява глинени фигури с водни бои. Е, става мазало, но какво от това - щом е щастлива и твори  Wink Друго любимо е четенето на книги - преди следобедното лягане и преди вечерното - задължително по две книги четем, основно от поредицата за Франклин. Има много плюшени играчки и с тях се заиграва, но за малко. Гледането на филмчета също ни е от любимите, особено тези за Франклин и за Грижовните мечета. Има си доста играчки от шоколадови яйца и си играе с тях в една малка куклена къща. Кукли - не поглежда  Sad, а така ми се ще двете да се заиграем на кукли  Wink Та така.

Общи условия

Активация на акаунт